Skocz do zawartości

Nartowanie Krzyśka, Natalii (alias Leosia) i Rafała


KrzysiekK

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Marcos73 napisał:

No ale jeszcze póki co to czytam ze zrozumieniem "Król jest tylko jeden". Bo jeśli hasło chwali napój - to nie to forum 🙂

pozdrawiam

Ani filmu nie oglądasz do końca, ani tekstu nie czytasz ze zrozumieniem, dwója;-) ps Yaro to skromny człowiek gdzie by tam swoje dziecko chciał koronować a RedBull wiadomo...

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, star napisał:

Ani filmu nie oglądasz do końca, ani tekstu nie czytasz ze zrozumieniem, dwója;-) ps Yaro to skromny człowiek gdzie by tam swoje dziecko chciał koronować a RedBull wiadomo...

Cze

Czy skromny, czy też nie - tego nie wiem. Wystarczyło napisać: "Szukam sponsora, może być ze wsi, RedBull i inne giganty mile widziane" i by wystarczyło. Ja tam przeciwny jestem aby dzieci piły takie wynalazki. Jeszcze dość syfu ich organizmy zdąża wciągnąć za życia. Niemniej jednak Koleżankę przepraszam za określenie. Yara zresztą też.

pozdrawiam

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Marcos73 napisał:

Cze

Czy skromny, czy też nie - tego nie wiem. Wystarczyło napisać: "Szukam sponsora, może być ze wsi, RedBull i inne giganty mile widziane" i by wystarczyło. Ja tam przeciwny jestem aby dzieci piły takie wynalazki. Jeszcze dość syfu ich organizmy zdąża wciągnąć za życia. Niemniej jednak Koleżankę przepraszam za określenie. Yara zresztą też.

pozdrawiam

Oshee już było, teraz RedBull. Ważne, ze dziewczę się rusza, a sponsora chyba nie szukają. PS szacun za przeprosiny, gdyby tak Mitek Gabrika... ech gdyby...

 

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Marcos73 napisał:

Cze

Czy skromny, czy też nie - tego nie wiem. Wystarczyło napisać: "Szukam sponsora, może być ze wsi, RedBull i inne giganty mile widziane" i by wystarczyło. Ja tam przeciwny jestem aby dzieci piły takie wynalazki. Jeszcze dość syfu ich organizmy zdąża wciągnąć za życia. Niemniej jednak Koleżankę przepraszam za określenie. Yara zresztą też.

pozdrawiam

A jakby tak wprowadzono zakaz sprzedaży dla nieletnich tych specyfików....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, star napisał:

Za chłopaka zaraz się skończy wersal i dostaniesz wp... jako rzecze yaro

 

spokojnie, komplementy pt:"ładnie chłopczyku jeździsz", moja córka słyszy średnio 3xdziennie, więc się przyzwyczailiśmy 🤣, już nawet nie prostujemy 😉

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, yaro1771 napisał:

spokojnie, komplementy pt:"ładnie chłopczyku jeździsz", moja córka słyszy średnio 3xdziennie, więc się przyzwyczailiśmy 🤣, już nawet nie prostujemy 😉

Yaro, to chyba kwestia stereotypów, bo w kombozonach to dzieciaki są trudne do rozróżnienia, szczególnie płeć. A utarło się że chłopaki lepiej jeżdżą niż dziewczyny - choć nie wiem czemu, ale ja jestem doskonałym tego przykładem że taki właśnie panuje pogląd.

pozdro

ps. Coś mi się wydawało, że to dziewczynka - bo jazda była gdzieś tam ostra ostatnio, ale "Król" mnie zmylił 🙂

Edytowane przez Marcos73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Marcos73 napisał:

Yaro, to chyba kwestia stereotypów, bo w kombozonach to dzieciaki są trudne do rozróżnienia, szczególnie płeć. A utarło się że chłopaki lepiej jeżdżą niż dziewczyny - choć nie wiem czemu, ale ja jestem doskonałym tego przykładem że taki właśnie panuje pogląd.

pozdro

ps. Coś mi się wydawało, że to dziewczynka - bo jazda była gdzieś tam ostra ostatnio, ale "Król" mnie zmylił 🙂

Bo "Król", to ... RedBull 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcos73 napisał:

No ale jeszcze póki co to czytam ze zrozumieniem "Król jest tylko jeden". Bo jeśli hasło chwali napój - to nie to forum 🙂

pozdrawiam

Nie chodzi o chwalenie napoju, po prostu wpadliśmy na taki pomysł, bo moim córkom smakują Oshee cytrynowe w puszce i nagraliśmy dla "beki" taki filmik. Niestety wówczas pogoda nie dopisała. Kiedy spróbowały RedBulla, stwierdziły, że ma super smak, cytuję:"jak oranżada, tylko lepszy", więc powtórzyliśmy z RedBull-em, i tak pozostało. A z tym piciem, to bez przesady, od kilku łyków nikomu nic się nie stanie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, yaro1771 napisał:

Nie chodzi o chwalenie napoju, po prostu wpadliśmy na taki pomysł, bo moim córkom smakują Oshee cytrynowe w puszce i nagraliśmy dla "beki" taki filmik. Niestety wówczas pogoda nie dopisała. Kiedy spróbowały RedBulla, stwierdziły, że ma super smak, cytuję:"jak oranżada, tylko lepszy", więc powtórzyliśmy z RedBull-em, i tak pozostało. A z tym piciem, to bez przesady, od kilku łyków nikomu nic się nie stanie 😉

Ja widziałem w tym żart 🙂 Jest OK. Nawet miejsce w śniegu na puszkę było gotowe 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, star napisał:

Oshee już było, teraz RedBull. Ważne, ze dziewczę się rusza, a sponsora chyba nie szukają. PS szacun za przeprosiny, gdyby tak Mitek Gabrika... ech gdyby...

Cześć

Żarty sobie robisz??? To ja czekałem (i czekam) na przeprosiny, za obrazę poleskiego środowiska instruktorskiego a dostaliśmy kolejne chamskie generalizowanie.

Gość jest absolutnym laikiem i ściemniaczem a ocenia wszystkich i wszystko jakby cokolwiek wiedział. Już uczy innych, dobiera narty (bo oczywiście w Polsce nikt tego nie umie robić - tylko muł i wodorosty - czy jakoś tak). Na początku przyszłego sezonu pewnie by Cię pouczał co masz robić na skitourach.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Żarty sobie robisz??? To ja czekałem (i czekam) na przeprosiny, za obrazę poleskiego środowiska instruktorskiego a dostaliśmy kolejne chamskie generalizowanie.

Gość jest absolutnym laikiem i ściemniaczem a ocenia wszystkich i wszystko jakby cokolwiek wiedział. Już uczy innych, dobiera narty (bo oczywiście w Polsce nikt tego nie umie robić - tylko muł i wodorosty - czy jakoś tak). Na początku przyszłego sezonu pewnie by Cię pouczał co masz robić na skitourach.

Pozdro

Korona od tego z głowy by mi nie spadła, bo jej nie mam. Dzięki niemu i Krzyśkowi to forum ożyło, czy ty tego nie widzisz? A wzorować się może na czym mu się żywnie podoba, z tego co mi wiadomo, to do polskiej myśli instruktorskiej w osobie Adama szacunek miał pełny. Na pewno był/jest pasjonatem narciarstwa. Szkoda, że nie ma go z nami. Mimo, że jego ścieżka narciarska zupełnie inna niż moja, choć i ja przy byle okazji starałem się załapywać na "tyczki".

 

Edytowane przez star
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

Żarty sobie robisz??? To ja czekałem (i czekam) na przeprosiny, za obrazę poleskiego środowiska instruktorskiego a dostaliśmy kolejne chamskie generalizowanie.

Gość jest absolutnym laikiem i ściemniaczem a ocenia wszystkich i wszystko jakby cokolwiek wiedział. Już uczy innych, dobiera narty (bo oczywiście w Polsce nikt tego nie umie robić - tylko muł i wodorosty - czy jakoś tak). Na początku przyszłego sezonu pewnie by Cię pouczał co masz robić na skitourach.

Pozdro

Mitku, starałem się nie wypowiadać ale jednak. Pokaż że polskie środowisko instruktorskie to nie banda rozkapryszonych dziewczynek obrażających się przy pierwszej możliwej okazji 🙂

Jak ktoś coś pieprzy bądź ponad to, zignoruj. Ludzi piszących bzdury (teraz uogólniam!, żeby mi się nikt nie obraził) w necie jest więcej niż w jakiejkolwiek organizacji. Co nie znaczy, że inni wszyscy i każdy z nich z osobna ma rację. I nie znaczy to że zawsze trzeba udowadniać swoją rację.

Szukaj szacunku u tych, których szanujesz. Tylko tyle i aż tyle.

Pozdro

  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nie lubię czytać nieprawdy - tylko tyle i aż tyle. Dla mnie temat jest zamknięty, zwłaszcza w temacie Krzyśka, któremu nie chcę śmiecić.

Polskie środowisko instruktorskie z pewnością nie jest idealne ale znam dziesiątki ludzi do niego należących, prawdziwych pasjonatów, kochających narciarstwo i z pewnością nie są pijaną bandą na kursokonferencjach.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KrzysiekK napisał:

Panowie, co polecacie aby w smigu zakrawedziowanie było obiema nartami? Mi się cały czasu włącza podparcie wewnętrzną. Nie wygląda to dobrze. 

Śmig na wewnętrzej, od czasu do czasu, przydarza się tym z PŚ. Czasem przpadkowo, czasem zamierzony. Na nieco niższym poziomie należy go jednak unikać. 

Poskacz sobie. Najpierw w miejscu. Wbicie kijka i podskok, tył nart w górę. Spadasz na nartę przeciwną niż wbity kijek. Podskok w przeciwną stronę. Jadąc bardzo wolno, na płaskim stoku, takie podskoki, by nieco przemieścić narty. Spadasz zawsze na jedną nartę. Zewnętrzną.

Edytowane przez Plus82
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KrzysiekK napisał:

Panowie, co polecacie aby w smigu zakrawedziowanie było obiema nartami? Mi się cały czasu włącza podparcie wewnętrzną. Nie wygląda to dobrze. 

skakanie z dwóch nóg......było robione - tak sobie myślę że ok 500 razy da pożądany efekt....kontr rotacyjny skręt stop z odciążeniem wewnętrznej równoległej i wypuszczenie nart też tak ok. 500 razy. 

PS te 500 to nieco zaniżone jest bo Ty i Natka zdolni jesteście.....

Edytowane przez Adam ..DUCH
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

Powiem wam jaka u mnie przyczyna tego podpierania się na W. Otóż nie wierzę Z narcie, że zakrawędziuje i da oparcie. Stąd głowa nie puszcza W razem z Z i jest podpieranie.

@Adam ..DUCH - czyli zakrawędziowanie należy zrobić zdecydowanie na Z, a odciążona W ma być w tym czasie po prostu równoległa do tej Z.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...