Skocz do zawartości

Nartowanie Krzyśka, Natalii (alias Leosia) i Rafała


KrzysiekK

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś Magura Ski Park. Na początku fajnie, twardo ale trzymało. Potem wyszła baza, dodatkowo rozslizgana. Po czymś takim nie sposób jestem jechać technikami ślizgowymi ..   bez ciętego wykończenia skrętów NW nie dało się skutecznie jeździć. Ale udawało mi się przez to w sposób cięty wychodzić z NW. Znaczy...N do W u od razu ma złapać krawędź i poprowadzić łuk. Jak prędkość była większa, to trzymało bajera.  Są inne sposoby jazdy bez czystego carvingu po tak twardym by trzymało ... ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po południu wybrałem się do Laworta.ski. nie spodziewałem się tego co zastałem... Laworta to stok czerwony u góry, z dość stromą ścianka przed długim wypłaszczenien na końcu. 

Jakość stoku, to w skrócie ... Przetarta do bazy. Jeździło się praktycznie po zmrożonej bazie posypanej gdzieniegdzie śniegiem. Na dole cukier. 

Blizzardy RS wydały się trochę tępe. Pierwszy zjazd to nauka jazdy od początku. Praktycznie nie byłem w stanie utrzymać się. Drugi zjazd to już bardzo mocna praca na zewnętrznej nodze. Trzymało trochę lepiej. 

Wymiana na świeżo ostrzone slalomki poprawiło sprawę do poziomu, że jazda zaczęła sprawiać umiarkowaną chociaż przyjemność. 

Kolejny raz - stok, nauczyciel. 

Dobre narciarskie popołudnie. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, KrzysiekK napisał:

Dziś po południu wybrałem się do Laworta.ski. nie spodziewałem się tego co zastałem... Laworta to stok czerwony u góry, z dość stromą ścianka przed długim wypłaszczenien na końcu. 

Jakość stoku, to w skrócie ... Przetarta do bazy. Jeździło się praktycznie po zmrożonej bazie posypanej gdzieniegdzie śniegiem. Na dole cukier. 

Blizzardy RS wydały się trochę tępe. Pierwszy zjazd to nauka jazdy od początku. Praktycznie nie byłem w stanie utrzymać się. Drugi zjazd to już bardzo mocna praca na zewnętrznej nodze. Trzymało trochę lepiej. 

Wymiana na świeżo ostrzone slalomki poprawiło sprawę do poziomu, że jazda zaczęła sprawiać umiarkowaną chociaż przyjemność. 

Kolejny raz - stok, nauczyciel. 

Dobre narciarskie popołudnie. 

Podobne warunki miałem dzisiaj na Czantorii zaczynałem jazdę około 10.00 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Ciekawe co to jest ta Krzyśka baza. Ponad 50 lat jeżdżę na nartach ale nie słyszałem...

Pozdro

Baza....To jest ta warstwa na stoku, zlodowaciała, ugnieciony śnieg. Na wierzchu zwykle jest śnieg trzymający. Jak ludzie uwiozą śnieg, to wychodzi ta właśnie śliska baza. Słabe trzymanie, na bardziej płaskim próbuje wejść na krawędź i jako tako jadę ... Na stromym i bardzo twardym, nie trzymającym, boje się puścić na krawędzi, szuram NW i jest to dosc niestabilne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jan napisał:

to ciekawie brzmi -czekamy na filmik

 

Janie, dupy nie urywa. Po prostu ześlizgu były kontrolowane bardziej, dało się zakrawedziowac... Żadnych slalomów nie jechałem, cięte próby na płaskim , na dole. 

Ja się najlepiej bawię na miękkim.

Ale było.....zajebiście. Przeżyłem i wiem mniej więcej, jak to robić. 

Tam było że dwóch w miarę jeżdżących. W tym jeden instruktor tyłem curving... Ładnie to róbil. Mocne wejścia kolanem, duży kąt zakrawedziiwania. Ładnie mu trzymało.

Reszta się zsuwała bez kszty jazdy technicznej ... 

Edytowane przez KrzysiekK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, KrzysiekK napisał:

Baza....To jest ta warstwa na stoku, zlodowaciała, ugnieciony śnieg. Na wierzchu zwykle jest śnieg trzymający. Jak ludzie uwiozą śnieg, to wychodzi ta właśnie śliska baza. Słabe trzymanie, na bardziej płaskim próbuje wejść na krawędź i jako tako jadę ... Na stromym i bardzo twardym, nie trzymającym, boje się puścić na krawędzi, szuram NW i jest to dosc niestabilne. 

A skąd wziąłeś to określenie?

A ta baza to jak się tworzy?

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Ciekawe co to jest ta Krzyśka baza. Ponad 50 lat jeżdżę na nartach ale nie słyszałem...

Pozdro

Gratis https://www.snowtrex.pl/magazyn/osrodki-narciarskie/sztuczny-snieg/ https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0165232X19302034

Edytowane przez star
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trasie to ja spotykam co najwyżej przelodzenia. Lód to ja mam w lodówce. A biały lód rozumiem, że w opozycji, myślałem, że z himalajskiej (nie byłem, nie znam się, zarobiony i nietutejszy jestem) perspetywy, tu taka niespodzianka z dedykacją dla Miga co się zna https://mazury.info.pl/bojery/wytrzymalosc.html

8464E39B-E148-4EA3-A96B-A35201508D82.jpe
C2F3C4E4-BD35-4A5F-9A63-F0041D7920F4.jpe

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Lepiej nie powtarzać zasłyszanych określeń jak się nie wie dokładnie co znaczą. Lepiej być sobą a nie Gabrikiem. Powaga.

Pozdro serdeczne

nie bądź taki delikatny, twardy bądź jak Gabrik brat nam (do Krzyska pije, bo  Mitek to wiadomo... twardziel)

 


https://bibliotekapiosenki.pl/utwory/Nie_pij_Piotrek/tekst

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, star napisał:

Na trasie to ja spotykam co najwyżej przelodzenia. Lód to ja mam w lodówce. A biały lód rozumiem, że w opozycji, myślałem, że z himalajskiej (nie byłem, nie znam się, zarobiony i nietutejszy jestem) perspetywy, tu taka niespodzianka z dedykacją dla Miga co się zna https://mazury.info.pl/bojery/wytrzymalosc.html

 

Lód lodem,20200610_131247.thumb.jpg.95bd582c1d84e83722a72215c5e7fe2b.jpg ale ten poduszkowiec to bardzo dobry pomysl na pojazd ratowniczy nie tylko na lód ale i wode.  Gdyby to jeszcze nie paliło jak helikopter...

2 stoją w bazie MazurskiegoOPR w Skłodowie koło Sztynortu (zwierzaków tam też dostatek)

 

A na narty też są sposoby choć jeziora płaskie...

http://mazury.info.pl/foto/05-03-06-zima/

Edytowane przez mig
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mig napisał:

Lód lodem,20200610_131247.thumb.jpg.95bd582c1d84e83722a72215c5e7fe2b.jpg ale ten poduszkowiec to bardzo dobry pomysl na pojazd ratowniczy nie tylko na lód ale i wode.  Gdyby to jeszcze nie paliło jak helikopter...

2 stoją w bazie MOPR w Skłodowie koło Sztynortu (zwierzaków tam też dostatek)

Ciekawe jaką to ma skuteczność hamowania. Hamuje pewnie tak skutecznie jak ja wczoraj na Laworcie 😄 .... Że na poważnie można było puścić pawia....

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...