Skocz do zawartości

bielizna narciarska i skarpety - ile par ?


Piskoor

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, Jan napisał:

a ile kompletów na te 6 dni ?

Fakt jest taki że bielizna z Lidla czy Dectahlonu musi być prana po każdym użyciu bo inaczej cuchnie starym potem

Mnie rodzice nauczyli prać każdą bieliznę po każdym użyciu, wtedy Lidla nie było.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, KrzysiekK napisał:

Że niby bielizna z merynisa wali po użyciu? Ja mam inne doświadczenia … mam jakieś cudo UYN czy coś tam za 300zl  i faktycznie … raz na narty i do prania.
 

Mam też kupione na vinted używane coś w kolorach ,,idź stąd i nie pokazuj mi się na oczy,, za 60 zł z merynosa i mogę iść w tym kilka razy na narty … zapachu zero … w warunkach trudnych, gdzie pranie może nie wyschnąć …idealne. Nie trzeba prać a smrodu brak. Ja osobiście polecam wełnę z merynosa zdecydowanie. Podobnie skarpetki podkolanówki ze zwykłej bawełny, cieniutkie. Zero dyskomfortu. Pomijając że mnie buty uciskają pod paluchami … komfort idealny. 

Mowie Krzychu o dużym wysiłku -  wielogodzinnym marszu w górach na ten przykład - gdzie bielizna jest mokra a nie wilgotna ... na nartach co najwyżej jesteś w stanie sie "podgrzać"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lexi napisał:

Mowie Krzychu o dużym wysiłku -  wielogodzinnym marszu w górach na ten przykład - gdzie bielizna jest mokra a nie wilgotna ... na nartach co najwyżej jesteś w stanie sie "podgrzać"

W końcu: dobry narciarz się nie poci...

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lexi napisał:

Mowie Krzychu o dużym wysiłku -  wielogodzinnym marszu w górach na ten przykład - gdzie bielizna jest mokra a nie wilgotna ... na nartach co najwyżej jesteś w stanie sie "podgrzać"

Ale jak wyschnie to już nie wali..dokładnie jak pies 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jan napisał:

a ile kompletów na te 6 dni ?

Fakt jest taki że bielizna z Lidla czy Dectahlonu musi być prana po każdym użyciu bo inaczej cuchnie starym potem

Ta z lidla deptana pod prysznicem i suszona na kwaterze - raz nie wyschła więc ubrałem "plastik" - zimny chów cieląt - taki nowoczesny, chamerykański - dupa zbita. Ta lidla bardziej na bawełnie chyba oparta jest...tak mi pasuje bardziej luźna i na wieczorne zajęcia nie trzeba się przebierać - jakoś tak przyzwyczajony jestem do flaneli, kalesonów i unucy 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adam ..DUCH napisał:

Ta z lidla deptana pod prysznicem i suszona na kwaterze - raz nie wyschła więc ubrałem "plastik" - zimny chów cieląt - taki nowoczesny, chamerykański - dupa zbita. Ta lidla bardziej na bawełnie chyba oparta jest...tak mi pasuje bardziej luźna i na wieczorne zajęcia nie trzeba się przebierać - jakoś tak przyzwyczajony jestem do flaneli, kalesonów i unucy 

I to jest i moja szkoła którą uprawiam. Pranie skarpet narciarskich  pod prysznicem też uprawiam jak @Adam ..DUCH … jakoś mi się najbardziej ekonomiczna względem czasu ta metoda wydaje 🤣

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, KrzysiekK napisał:

I to jest i moja szkoła którą uprawiam. Pranie skarpet narciarskich  pod prysznicem też uprawiam jak @Adam ..DUCH … jakoś mi się najbardziej ekonomiczna względem czasu ta metoda wydaje 🤣

Pranie pod prysznicem  rządzi, tak samo robię np z czapeczką kolarską czy paskiem od pulsometru. Nawet zdarza się, że używam ich jako myjki, mniej wygniatać wtedy trzeba bo sam ruch je pierze. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, brachol napisał:

Byłem przekonany, że u prawdziwego narciarza skarpety zachowują świeżość do końca ważności karnetu...

Ja sobie właśnie tak prawdziwych narciarzy wyobrażam. Nie zdejmują butów i odzieży przez cały sezon, nawet do spania, żeby nie marnować czasu na przebieranki. Nikt ich nie czuje, bo nie marnują czasu na pobyt w pomieszczeniach, a na powietrzu aż tak nie czuć. A nawet jak czuć, to jeżdżą tak szybko, że się rozejdzie. Po powrocie rozbierają się metodą "na gniazdo", które zostawiają tuż przy drzwiach, w pełnej gotowości. Pranie chwilę schnie, a przecież kolejny wyjazd może się zdarzyć o każdej porze dnia i nocy.

  • Like 3
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Lexi napisał:

Ja te pudełka oprawiam i wieszam na ścianie...ciuchy odsprzedaje na ebay potem...

 

Lepiej kupić coś z merynosem jak sie spocisz to walisz jak pies który właśnie wrócił ze spaceru w listopadowym deszczu.. 🙂

Jak śmierdzi? Merynos mu śmierdzi. Pachnie! Copyright Wiszowata https://www.instagram.com/stories/highlights/18062232688327218/

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Estka napisał:

Ja sobie właśnie tak prawdziwych narciarzy wyobrażam. Nie zdejmują butów i odzieży przez cały sezon, nawet do spania, żeby nie marnować czasu na przebieranki. Nikt ich nie czuje, bo nie marnują czasu na pobyt w pomieszczeniach, a na powietrzu aż tak nie czuć. A nawet jak czuć, to jeżdżą tak szybko, że się rozejdzie. Po powrocie rozbierają się metodą "na gniazdo", które zostawiają tuż przy drzwiach, w pełnej gotowości. Pranie chwilę schnie, a przecież kolejny wyjazd może się zdarzyć o każdej porze dnia i nocy.

Połączenie gniazda i Adamowego prysznica jest git, przecież można zostawić gniazdo w łazience, jest szansa, że ktoś tam po nas wodę puści, a może i z szampanem to się przeca musi wyprać, potem wbijamy w gniazdo z rana jak w nowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Estka napisał:

Ja sobie właśnie tak prawdziwych narciarzy wyobrażam. Nie zdejmują butów i odzieży przez cały sezon, nawet do spania, żeby nie marnować czasu na przebieranki.

Aż tak to nie, ale nie wiem czy jestes na bieżąco z tryndami. Ogólnie rzecz biorąc to "częste mycie skraca życie". 🙂 https://www.poradnikzdrowie.pl/aktualnosci/zbyt-czeste-mycie-szkodzi-lepiej-myc-codziennie-tylko-trzy-czesci-ciala-aa-d9q1-jx1T-CRug.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, a_senior napisał:

Aż tak to nie, ale nie wiem czy jestes na bieżąco z tryndami. Ogólnie rzecz biorąc to "częste mycie skraca życie". 🙂 https://www.poradnikzdrowie.pl/aktualnosci/zbyt-czeste-mycie-szkodzi-lepiej-myc-codziennie-tylko-trzy-czesci-ciala-aa-d9q1-jx1T-CRug.html

Wielcy ludzie żyją w brudzie Andrzeju.

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Lexi napisał:

Kup kiedyś coś z wełny to się przekonasz... 🙂.. nie wklejaj mi nic - nie otwieram wklejek..

Nie tobie, inni też czytają. Dla Ciebie było słowo. Miałem kaszmirową marynarkę i moherowy beret, liczy się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Lexi napisał:

Serio?.. 🙂

Nie. Oni klikają, ty czytasz;-) Różnica pokoleń. PS tu chodziło o zapożyczenie, prawie cytat, sam bym tego nie wymyślił, więc podałem źródło.

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...