Jump to content

Estka

Members
 • Posts

  1,226
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Estka's Achievements

Mentor

Mentor (12/14)

 • Dedicated
 • Reacting Well
 • First Post
 • Collaborator
 • Posting Machine Rare

Recent Badges

33

Reputation

 1. Narciarzom posiadającym HBO Max polecam film-dokument "Gwyneth kontra Terry. Wypadek na stoku". Stok, narciarze, zdarzenie z konsekwencjami, medialny proces z udziałem gwiazdy... 56 minut.
 2. Bardzo przepraszam, ale czy mógłbyś zostawić moje fantazje i moją armaturę w spokoju?😖
 3. To, że ja sobie coś wyobrażam, nie oznacza, że o tym fantazjuję. Kiedyś, jako młoda dziewczyna, oglądałam sporo westernów. I sporo kowbojów zaprzątało moje myśli. Aż ktoś mnie uświadomił: "A ty wiesz, że oni przez wiele dni się nie myli?". Od tej pory do moich fantazji nie wpuszczę mężczyzny bez prysznica 😉.
 4. Możesz jeszcze korzystać z wypożyczalni, ale... Jeżeli na wejściu mówisz, że jesteś osobą początkującą - dostaniesz najsłabsze i najgorsze narty. Wypożyczalnie nie mają zbyt wielu dobrych nart, więc lepsze modele zostawiają dla "świadomych" narciarzy. Początkujący dostają zazwyczaj narty lekkie i krótkie, bo takich mają najwięcej. Proś o narty "dobre". Nie martw się, nie dostaniesz nart zawodniczych :). Nie bój się długości i ciężaru. Jeżeli proponują Ci jakiś model, możesz sprawdzić go w necie - unikaj nart "dla początkujących, lekkich, łatwych i wybaczających błędy".
 5. Stopy po wyjęciu z butów powinny być ciepłe (ewentualnie chłodne), ale nie mokre. Rozumiem, że nie dochodzi do zamoczenia skarpet przed założeniem butów? Pytam, bo często widzę dzieciaki w wypożyczaniach, lub koło samochodów, jak dotykają stopami w skarpetkach mokrej podłogi, czy ziemi. Kup nowe, dobre, narciarskie skarpety. Sprawdź opis na etykiecie - ważne, aby były opisane, jako "zawsze suche", a nie "bardzo ciepłe". Wysusz buty na suszarkach przed jazdą. Wysusz stopy przed założeniem skarpet. Nie ubieraj dzieci zbyt grubo. Czasem rodzice przeginają z ilością warstw. "Gorące" dzieciaki potrzebują jedynie bielizny termicznej i ciepłej kurtki. Przy większym mrozie wystarczy dołożyć bezrękawnik polarowy. Jeżeli to wszystko nie zadziała, zgłoś lekarzowi nadmierną potliwość stóp. Na pewno coś doradzi. Pozdrawiam
 6. Fajny narciarz składa się z narciarza właściwego, z liczby kijków równej liczbie rąk i z jednego kasku. Fajny narciarz posiada oczy dookoła głowy oraz pogodne spojrzenie. Fajny narciarz może zawierać jedynie śladowe ilości alkoholu. Fajny narciarz nie może zawierać kija w d*pie.
 7. Sprzedam narty Fischer GS/ RC4 / race code/ worldcup / fis conform/ 175 cm/ promień 17 Wiązanie Z11, jest zamontowane "na sztywno", na skorupę 313 mm, w razie potrzeby trzeba nawiercić. Mają już kilka lat, ale używane były tylko przez 2 lub 3 krótkie sezony (ferie) przez nastolatka-amatora. Są w bardzo dobrym stanie, obecnie są zabezpieczone na czas między sezonami. Ps. Kupowałam je jako narty juniorskie, ale nie ma na nich takiego oznaczenia. Dodatkowe informacje i zdjęcia wyślę osobom zainteresowanym. Estka
 8. Estka

  Dobór nart

  Zwłaszcza, że w starych będzie chodzić z taką samą prędkością jak w nowych, więc szkoda przepłacać.
 9. Estka

  Dobór nart

  Jeśli kobieta CHCE KUPIĆ SOBIE NOWE NARTY, to zapewniam Cię, że poczuje różnicę między nimi, a starymi używkami. To tak, jakbyś chciał kupić sobie nowy, wypasiony samochód, a kupiłbyś leciwego golfa. Poczułbyś różnicę, czyż nie? Nawet, jeśli Twoje umiejętności za kółkiem wynosiłyby 3/10.
 10. Estka

  Dobór nart

  Zając ma rację, 160 to dobra długość. Jeżeli do tej pory brałaś narty z wypożyczalni, to pewnie dostawałaś dużo krótsze - tzw. metoda "do brody" 🙂 Unikaj nart, które w opisie mają określenia: "wybaczają błędy", "lekkie", "przyjazne", "dla początkujących i średnio zaawansowanych", bo to narty dobre do noszenia, ale słabe do jeżdżenia. Narta miękka i lekka jest niestabilna, zamiast jechać prosto, podskakuje na wszystkich nierównościach, a na stoku bywa tego sporo.
 11. Wydaje mi się, że stopy w tym miejscu nie bolą z powodu ciasnego buta, prędzej obstawiłabym but za duży, w którym stopa przesuwa się po wkładce. Pokombinuj z inną skarpetą, może być grubsza, ale z różnymi "ściągaczami", żeby się nie przesuwała. Spróbuj inaczej zapinać buty. Spróbuj zmienić wkładkę na inną (nawet na zwykłą). "Doktor Google" mówi: Przyczyną bólu pod stopą mogą być przeciążenia. Dotyczyć to może osób, które rozpoczynają bieganie i uprawiają sporty, w których dużo się skacze lub biega. Ból poduszki stopy pojawić się może szczególnie wtedy, gdy czynności te wykonywane są w nieodpowiednio dobranych butach. A już bardziej profesjonalnie: https://ortotop.pl/baza-wiedzy/stopa/metatarsalgia-bol-podeszwy-przodostopia/ Ps. Ja miałam 2 "dziwne" przypadki, kiedy idealnie dobrane buty stały się podczas jazdy niewygodne. 1) Rozbolały mnie bardzo palce. Najpierw myślałam, że to z zimna, potem, że jednak mam za małe buty. Okazało się, że miałam buty... za słabo zapięte i podczas jazdy stopa leciała do przodu. 2) Chciałam być piękna i pachnąca, więc rano nałożyłam sobie jakiś balsam na stopy. Wpadłam w poślizg we własnych butach, było to tak niekomfortowe, że musiałam zejść.
 12. Ja sobie właśnie tak prawdziwych narciarzy wyobrażam. Nie zdejmują butów i odzieży przez cały sezon, nawet do spania, żeby nie marnować czasu na przebieranki. Nikt ich nie czuje, bo nie marnują czasu na pobyt w pomieszczeniach, a na powietrzu aż tak nie czuć. A nawet jak czuć, to jeżdżą tak szybko, że się rozejdzie. Po powrocie rozbierają się metodą "na gniazdo", które zostawiają tuż przy drzwiach, w pełnej gotowości. Pranie chwilę schnie, a przecież kolejny wyjazd może się zdarzyć o każdej porze dnia i nocy.
 13. W tym miejscu bolą mnie stopy w trzech przypadkach. 1) Za długo chodzę/stoję na szpilkach. 2) Mam źle dobrane skarpetki/rajstopy do butów. Są za duże, za cienkie, są kiepskiej jakości, albo wcale ich nie mam, a powinnam, lub odwrotnie. 3) Mam mam bardzo wygodne, płaskie buty, chodzę w nich często i długo, a potem odkładam je do szafy i wyciągam po latach. W pierwszym przypadku zdejmuję buty, w drugim kombinuję, w trzecim - kupuję nowe.
 14. Miałam tak długą przerwę, że muszę sobie przypomnieć, w którą stronę się narty zakłada. Na razie mam plan zobaczyć zimowe góry z bliska, ale jeszcze nie wiem, czy będę je tylko oglądać, czy może coś więcej.
 15. Nóżkom się przyjrzałeś, ale butkom już nie. Zgłoszę do Atomica, że ich Redstery za mało rzucają się w oczy, a w końcu po to je kupiłam.
×
×
 • Create New...