Skocz do zawartości

Analiza jazdy


Tadeo

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Tadeo napisał:

To nie jest prowokacja ,bo wiem że umiem jeździć ,ale warto czasami wyjść ze strefy komfortu i poznać zdanie innych.😊

Cześć

He he... Ja widzę na przykład, że w początkowej fazie jazdy odbijasz się solidniej z lewej - narta jest w pewnym momencie prowadzona nad śniegiem, ale składam to na karb porządkowania jazdy w sensie rytmicznym. Poza tym w pewnym momencie zaczynasz poszerzać ślad w lewym skręcie co z kolei jest wynikiem, zmiany kierunku jazdy bo jechałeś pierwotnie w kierunku kamerzysty a teraz musisz go ominąć ale chcesz zachować rytm więc pogłębiasz zwiększając docisk. Zresztą widać ja po objechaniu kamerzysty wydłużasz jeden lewy aby znowu powrócić do pierwotnej linii. To jest asymetria wymuszona przez zamiar i teren. a w ogóle to tam nie ma minimalnego trawersu?

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marcos73 napisał:

Cze

Tadeo trochę prowokacyjnie. Nie bardzo rozumiem jakieś bzdurne komentarze. Narciarz kompletny o wysokich umiejętnościach. Skręt krótki, czy też śmig jechany na luzie, z pełna kontrola prędkości. Może nie idealnie wszystko wychodzi, ale taka jest jazda na żywo w pierwszych lepszych warunkach. Osobiście nie podoba mi się mechaniczna azjatycka doprowadzona do perfekcji jazda. Jazda na bramkach bardzo dobra technicznie. Nie ma się do czego przyczepić. Sam Tadeo odwiedzę w przyszłym sezonie, bo u mnie śmig jest w dupie, czegoś się nauczę, odwiedzę Sappadę, bo lubię takie miejscówki, a i Tadeo poznam chętnie a jak wieść niesie ma mocna głowę, ja nie tak bardzo, ale lubię się napić 😉

pozdro

Cześć

Uważam, że to jest znakomity pomysł.

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Marcos73 napisał:

Cze

Tadeo trochę prowokacyjnie. Nie bardzo rozumiem jakieś bzdurne komentarze. Narciarz kompletny o wysokich umiejętnościach. Skręt krótki, czy też śmig jechany na luzie, z pełna kontrola prędkości. Może nie idealnie wszystko wychodzi, ale taka jest jazda na żywo w pierwszych lepszych warunkach. Osobiście nie podoba mi się mechaniczna azjatycka doprowadzona do perfekcji jazda. Jazda na bramkach bardzo dobra technicznie. Nie ma się do czego przyczepić. Sam Tadeo odwiedzę w przyszłym sezonie, bo u mnie śmig jest w dupie, czegoś się nauczę, odwiedzę Sappadę, bo lubię takie miejscówki, a i Tadeo poznam chętnie a jak wieść niesie ma mocna głowę, ja nie tak bardzo, ale lubię się napić 😉

pozdro

Weźmiesz mnie z sobą? Też chętnie poćwiczę szuranie 😜

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Marcos73 napisał:

Cze

Tadeo trochę prowokacyjnie. Nie bardzo rozumiem jakieś bzdurne komentarze. Narciarz kompletny o wysokich umiejętnościach. Skręt krótki, czy też śmig jechany na luzie, z pełna kontrola prędkości. Może nie idealnie wszystko wychodzi, ale taka jest jazda na żywo w pierwszych lepszych warunkach. Osobiście nie podoba mi się mechaniczna azjatycka doprowadzona do perfekcji jazda. Jazda na bramkach bardzo dobra technicznie. Nie ma się do czego przyczepić. Sam Tadeo odwiedzę w przyszłym sezonie, bo u mnie śmig jest w dupie, czegoś się nauczę, odwiedzę Sappadę, bo lubię takie miejscówki, a i Tadeo poznam chętnie a jak wieść niesie ma mocna głowę, ja nie tak bardzo, ale lubię się napić 😉

pozdro

To byłoby nas dwóch nawet do pokursowania, a napicia się też nie odmówię. Może i kobitę zabiorę, bo ryk Tadeo w logu MGM powinien swoje zrobić i zadziałać porywająco na kursantkę. 

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Chertan napisał:

a napicia się też nie odmówię.

27 minut temu, Mikoski napisał:

Weźmiesz mnie z sobą? Też chętnie poćwiczę szuranie 😜

35 minut temu, Marcos73 napisał:

ale lubię się napić 😉

Matko s córkom... znowu będę musiał w delegacje żeby se młodzież krzywdy nie zrobiła.. 😉

  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marcos73 napisał:

Cze

 

No to skład już jest - tylko powóz trzeba odpowiedni skroić. Atos, Portos, Aramis oraz d'Atragnan z Konstancją. Damian se chyba beke z nas robi, ale na wieczorne manewry się nada.

pozdro

 

Ja całkiem poważnie 👍 o śmigach.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tadeo napisał:

To nie jest prowokacja ,bo wiem że umiem jeździć ,ale warto czasami wyjść ze strefy komfortu i poznać zdanie innych.😊

Patrząc, nawet w YT, choć najlepiej na stoku, na bardzo dobrych narciarzy widać, że, po pierwsze, nie jeżdżą idealnie, błędy, celowe lub nie, się zdarzają. Inna sprawa co to znaczy nieidealnie, co to są te błędy, jaki jest punkt odniesienia do wzorcowego "ideału". Ale zostawmy to na boku. Widać że ci super narciarze, nawet w tych samych warunkach, jeżdżą różnie. Jeden szerzej prowadzi narty, drugi węziej. W jeździe jest więcej lub mniej pionowych ruchów tułowia, mniej lub więcej carvingu w krótkim skręcie. I do tego jest aspekt estetyczny i subiektywny. Niemierzalny, ale ważny. Jak wiadomo, dla mnie najładniej na świecie jeździ moja córka. 🙂

Edytowane przez a_senior
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a Ja a Ja mogę, w takim zacnym to sama przyjemność 🫣 ale pamiętajcie szkoła podstawowa murowana a pługi chleb powszedni 🤣

Może początek listopada do Kaunertal ? 

Tadzio teraz podpowiada że będzie na Kaunertal albo Pitztal początkiem kwietnia gdyby ktoś chciał szkoleniowo ?! 
 

pozdrawiam serdecznie 

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Victor napisał:

Panowie a Ja a Ja mogę, w takim zacnym to sama przyjemność 🫣 ale pamiętajcie szkoła podstawowa murowana a pługi chleb powszedni 🤣

Może początek listopada do Kaunertal ? 

Tadzio teraz podpowiada że będzie na Kaunertal albo Pitztal początkiem kwietnia gdyby ktoś chciał szkoleniowo ?! 
 

pozdrawiam serdecznie 

Paweł te nie możesz, ale musisz - bo inaczej tego belgijskiego piwa się NIGDY nie napiję. Znasz życie i kolegów. Gorsi niż rodzina 😉

Kwiecień już opanowany - później to juz będzie trudno, przynajmniej w moim przypadku, bo eksmisja wisi na włosku 🙂

pozdro

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Marcos73 napisał:

Paweł te nie możesz, ale musisz - bo inaczej tego belgijskiego piwa się NIGDY nie napiję. Znasz życie i kolegów. Gorsi niż rodzina 😉

🤣🤣🤣🤣 czyli belgijską czekoladę dla pozytywnej energii tym razem 😉🫣

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, a_senior napisał:

Patrząc, nawet w YT, choć najlepiej na stoku, na bardzo dobrych narciarzy widać, że, po pierwsze, nie jeżdżą idealnie, błędy, celowe lub nie, się zdarzają. Inna sprawa co to znaczy nieidealnie, co to są te błędy, jaki jest punkt odniesienia do wzorcowego "ideału". Ale zostawmy to na boku. Widać że ci super narciarze, nawet w tych samych warunkach, jeżdżą różnie. Jeden szerzej prowadzi narty, drugi węziej. W jeździe jest więcej lub mniej pionowych ruchów tułowia, mniej lub więcej carvingu w krótkim skręcie. I do tego jest aspekt estetyczny i subiektywny. Niemierzalny, ale ważny. Jak wiadomo, dla mnie najładniej na świecie jeździ moja córka. 🙂

Bardzo rozsądna i fachowa ocena.Pozdrawiam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcos73 napisał:

Paweł te nie możesz, ale musisz - bo inaczej tego belgijskiego piwa się NIGDY nie napiję. Znasz życie i kolegów. Gorsi niż rodzina 😉

Kwiecień już opanowany - później to juz będzie trudno, przynajmniej w moim przypadku, bo eksmisja wisi na włosku 🙂

pozdro

Na kwiecień już się umówiłeś? Czy cos źle czytam? 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...