Skocz do zawartości

Sezon 2023/2024


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Marcos73 napisał:

Dzięki @Lexi i @Chertan za kolejny udany wyjazd. Pogadane na kanapie, bo zapirdalało jak wściekłe😉.

 

...nech sa páči...również Wam dzieki - jak zwykle odlot był... ni chu chu nie da sie starzeć z godnością.. 🙂

05018DC0-3628-4E54-8A18-87D0705DFBF3.thumb.jpg.9d5a8c36da8d7c2a1da45d07755d4ec4.jpg

Niekiedy bylo wymagająco..

730564CF-ED0B-4863-8722-F1ED95FA5DC3.thumb.jpg.20c86018f2987227d45d3a0f1e374013.jpg

Ale przeważnie jk zwykle.. 🙂

B8442281-1B57-4735-A595-C2A622F678D9.thumb.jpg.4bc8922541615e7af46918e553e0b00a.jpg

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orava Snow to takie se miejsce narciarsko, śnieg był super, zima na całego, natomiast trasowo tak se. Niebieskie w dalszej części to nawet koło zielonych nie stały. W tej bliższej trasy o niezłym nachyleniu, ale wąskie. Wolne krzesło daje kiepski stosunek czasu na stokach do czasu na wyciągu. Ale nartki faktycznie popróbowane. Świetna Kastle RX12 GS 175 cm, bardzo wszechstonna, stabilna i skrętna jak trzeba, fajnie i przewidywalnie reaguje na zamiary, odkopnąć potrafi. Była i staruszka Atomic Redster GS, szybka i zwinna. Dziwne dźwięki Kastle PX 71, ale w sumie też się dało fajnie pobawić. @Marcos73i @Lexi no nie da się z Wami nudzić, sama przyjemność, dzięki za towarzycho. 

IMG20240131093039~2.jpg

IMG20240131093030~2.jpg

IMG20240131093001~2.jpg

IMG20240131115436.jpg

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Chertan napisał:

@Marcos73i @Lexi no nie da się z Wami nudzić, sama przyjemność, dzięki za towarzycho. 

14 godzin temu, Marcos73 napisał:

kolejny udany wyjazd. Pogadane na kanapie, bo zapirdalało jak wściekłe😉.

Wicie, rozumicie .... to nie jest tak że na wolnym krześle czas sie traci na pierdoły - nie zdajecie sobie sprawy że właśnie na tym krześle rozwikłaliśmy największą tajemnicę rapera "50 cent".. 🙂

licensed-image.thumb.jpeg.9b5311e916977039592443d190ad22b9.jpeg

A wszystkich którzy tego tekstu nie "jarzą" (bo ich na onym krześle nie było) pozdrawiamy serdecznie.....

Atos, Portos i Majonez.. ™

F1ACEC9C-BC8B-4D86-A574-282B60CFD340_1_105_c.thumb.jpg.8ceeb4f4e77872c269c310f2105dc916.jpg

 

 

  • Like 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

  Wczoraj wróciłem z bardzo udanej trzydniówki na Chopoku. Pogoda folderowa, trasy świetnie przygotowane itd... Jednym słowem: Super Duper! (jednak wyszły dwa słowa)   Rano mrozik -10c ale w słonku nie było go czuć prawie w ogóle. Za to śnieg nośny jak marzenie! Nowe nartki wreszcie opanowane i sprawiły dużoooo radości!   No, najeździłem się do woli!  Korzystając z bliskości od Krakówka pojechałem "na prognozę" i się nie zawiodłem. Rano na stokach luzik. Ludzi przybywało dopiero tak od 10.30, ale po 14.00 znowu znikali. Zdjęć nie wklejam bo wszyscy miejscówkę znają więc bez sensu....  Zaraz po 10.02 znowu tam zawitam na jakieś pięć dni. Jednak warto....

   Fajny ten wątek o Prodiżu.... 🙂 .

                                                             Pozdr4all 🙂 !

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dany de Vino napisał:

Witajcie!

  Wczoraj wróciłem z bardzo udanej trzydniówki na Chopoku. Pogoda folderowa, trasy świetnie przygotowane itd... Jednym słowem: Super Duper! (jednak wyszły dwa słowa)   Rano mrozik -10c ale w słonku nie było go czuć prawie w ogóle. Za to śnieg nośny jak marzenie! Nowe nartki wreszcie opanowane i sprawiły dużoooo radości!   No, najeździłem się do woli!  Korzystając z bliskości od Krakówka pojechałem "na prognozę" i się nie zawiodłem. Rano na stokach luzik. Ludzi przybywało dopiero tak od 10.30, ale po 14.00 znowu znikali. Zdjęć nie wklejam bo wszyscy miejscówkę znają więc bez sensu....  Zaraz po 10.02 znowu tam zawitam na jakieś pięć dni. Jednak warto....

   Fajny ten wątek o Prodiżu.... 🙂 .

                                                             Pozdr4all 🙂 !

 

Było napisać "Super-Duper" byłoby jedno słowo 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam ten ośrodek Orava snow dokładnie w taki sam sposób. Mapa tras wygląda dosyć imponująco jak na lokalne warunki. Spodziewałem się bardziej czegoś w rodzaju Bachledki. Czar prysł po pierwszym zjeździe niebieską trasa. Te czerwone też jakieś takie niewydarzone ,wąskie, krótkie, trzeba się było mocno napracować,żeby coś z tego zjazdu wyciągnąć. Byłem wtedy świeżo po powrocie z Włoch i myślałem ,że może mam zaburzony odczucia długości i jakości tras,ale jednak jest tam słabo.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, bubol.T napisał:

Pamiętam ten ośrodek Orava snow dokładnie w taki sam sposób. Mapa tras wygląda dosyć imponująco jak na lokalne warunki. Spodziewałem się bardziej czegoś w rodzaju Bachledki. Czar prysł po pierwszym zjeździe niebieską trasa. Te czerwone też jakieś takie niewydarzone ,wąskie, krótkie, trzeba się było mocno napracować,żeby coś z tego zjazdu wyciągnąć. Byłem wtedy świeżo po powrocie z Włoch i myślałem ,że może mam zaburzony odczucia długości i jakości tras,ale jednak jest tam słabo.

Cze

Tu się zgadzam w 100%. Szału nie ma i pewnie już tam nie zawitam prędko. W ferie ciężko cokolwiek znaleźć w miarę sensownego. Wydawało nam się z mapy, że będzie ok. Niebieskie to trasy biegowe, chociaż trasa z lewej połowa to kijkowanie a później już się dało jechać, natomiast druga, początek fajny, potem kijkowanie. Orczyk wszyscy widzieli - kijkowanie w obie strony 🙂Zaliczyliśmy po 1 razie dla spokoju ducha niebieskie i orczyk az 2 razy. Bardziej się zmęczyłem wyciskaniem prędkości jakiejkolwiek niż sama jazdą. Natomiast wyjazd udany, bo byłem z Marasem, a Piotrkowi się poszczęściło znowu - bo był z nami. Pogodowo bardzo dobrze, śniegowo jeszcze lepiej. Mało ludzi, jazda w kółko - tylko kanapa wolna, ale pogadaliśmy o dupie-marynie. 2 ścianki potem płasko do dolnej stacji. Faktycznie wąsko i 5 osób na trasie to juz tłok. Ale generalnie to pusto było, więc można było po całej szerokości jechać, czyli na szerokość ratraka 😉. Droga w obie strony spoko, bez korków. Paru Słowaków, reszta Polaków, parę samochodów na parkingu. W tym okresie to nie był taki zły wybór.

pozdro

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych okolicach,to zdecydowanie lepsza jest Kubinska Hola. Ośrodek ma trochę dziwny osiowy układ tras. Jeżdżąc tam odnosiłem wrażenie ,że ciągle jadę po tej samej trasie. Ale trzeba przyznać,że to kawał góry, przewyższenie prawie 700 metrów, długie trasy ,wolne krzesełka,talerzyk jeździł chyba szybciej od krzesła. Z góry piękne widoki i ogólnie warto tam pojechać,spróbujcie następnym razem. Swego czasu jeździłem też często na Wielką Raczę i była to świetna alternatywa dla naszych zatłoczonych stoków. Można było na prawdę świetnie pojeździć wrzucałem tu na forum jakieś relacje z WR. Nie wiem jak jest teraz ,bo dawno nie byłem , jeżdżę raczej na pobliskie stoki. 

Ogólnie to na Słowacji zjeździłem mnóstwo ośrodków narciarskich, bo ich okres rozwoju przypadł trochę wcześniej niż naszych pagórków. 

Z wszystkich słowackich stoków najczęściej bywałem jednak na Wielkiej Raczy. 

Edytowane przez bubol.T
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bubol.T napisał:

,talerzyk jeździł chyba szybciej od krzesła. Z góry piękne widoki i ogólnie warto tam pojechać,spróbujcie następnym razem. 

Zgadza się, dawno tam nie byłem, ale z tego co pamiętam, to ten górny talerzyk wyrywał z butów podobnie jak proca w CzG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Ja dzisiaj stereo - dwie kobity i ja - lew salonowy, kot nad koty. Rusin na przełamanie po ostatnim dzwonie Żony. Rys w psychice - brak. Jest dobrze. Ludzi wieczorem ciągło na Podhale ... szkoda gadać. Ale na Rusinie pustki. Dzisiaj na Porsche do 13.00. Ludzi brak. Warun - PETARDA, nowe gogle z szybą S0 (S2 też jest dobra, da się jeździć, a mam jeszcze S1) - PETARDA, Kastle PX 71 - PETARDA, ino głośne, jak odpuszczałem z gazu to strzelały z wydechu 😉. Rano płaskie światło, nawet twardo, potem wyszło trochę lodu w innym kolorze, kontrast się polepszył, było kolorowo. Zmiękło, śnieg ciapowaty - w chuj dobry, do kolan miałem mokre spodnie. Dzięki porsche zjechałem na tej górce blisko 40km w 8h, a że było ciepło, to komórka mi nie padła. Stara kanapa też zaliczona 13.00-16.00. Dla mnie, a raczej dla nas świetne warunki, brakowało tylko słoneczka, ale @Lexi nie przyjechał i cudu w Bukowinie nie było. Może to słabe górki, ale to urok Podhala, niemniej jednak jeszcze się tam nie zawiodłem jeśli chodzi o frekwencję w sobotę feryjną. Puchy i jeszcze raz puchy. Szybki śnieg, był ogień. Nawet mnie deczko nogi bolą. Najgorzej w samochodzie, co się obie nagdakały że za szybko .... Na powrocie -20min niż przewidział google. Yanosik rządzi.

pozdro

Tak na Porsche

Rusin_03_02_2024_2.thumb.jpg.05381549774d153bc4cf773dca0b9f83.jpg

Rusin_03_02_2024_4.thumb.jpg.ef7b91368ba9418e6c0e5caafdd672b3.jpg

Ja i moja świta 🙂

Rusin_03_02_2024_3.thumb.jpg.f761ef94755837d27021d282cdff32f9.jpg

Rusin_03_02_2024.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kordiankw napisał:

Te skrzyżowane 🎿 

Ładne gogle 😀

IMG_6233.png

A ja tempy jestem, sorry Cię podwójnie. No gogle też mam ładne tylko pysk niewyjściowy. Wrzuciłem do Photoshopa ale mi się Mac zawiesił, nie dał rady poprawić 😉

pozdro

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...