Skocz do zawartości

Prośba o analizę jazdy


macok

Rekomendowane odpowiedzi

Kasiu, Bato, Dżesiko, Grażynko, Janie, Krzysztofie, Wacławie, Antoni itd posłuchaj : kontra to jest "obrót miednicy biodrowej na zewnątrz skrętu" tzn kierunek obrotu jest na zewnątrz ale w skutek kątowania(angulacji) biodro wewnętrzne jest do środka skrętu. (...) Mamy separację więc nie jest możliwe obracanie  tułowia. Linia barków prostopadle do kierunku w którym jedziemy. (...) a WY tego Q....a nie robicie

Poważnie????

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

A ja mam do ciebie prośbę - myślę że temat nie jest trudny do zrobienia. Bardzo cię proszę abyś zrobił wykon w postaci filmu z wykonaniem 4 podstawowych ewolucji - wiesz to takie narciarskie ABC - 1. Łuki płużne, 2 Skręt z pługu, 3. Skręt równoległy ślizgowy, 4 Skręt NW (jak dla mnie wykończenie nie ma żadnego znaczenia ale może być cięte)???? 

Cześć

Cięte najlepiej wychodzi na dywanie, bo już na wykładzinie wchodzisz w lekki ślizg.

Pozdro

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Oczywiście wszystko zależy od przygotowania narty... sorry - stopy, bo jak robisz to na bosaka to ślizgowe bardziej na dywanie (oczywiście zależy od rodzaju splotu, nici itd. - tak jak na śniegu) za to cięte na kamieniu, płytkach (oczywiście pod warunkiem, że stopy są czyste bo jak są brudne, zapocone, no to wiadomo).

Pozdro

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Oczywiście wszystko zależy od przygotowania narty... sorry - stopy, bo jak robisz to na bosaka to ślizgowe bardziej na dywanie (oczywiście zależy od rodzaju splotu, nici itd. - tak jak na śniegu) za to cięte na kamieniu, płytkach (oczywiście pod warunkiem, że stopy są czyste bo jak są brudne, zapocone, no to wiadomo).

Pozdro

Myślę że mają znaczenie też paznokcie … ręczny tuning wskazany. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, KrzysiekK napisał:

Coś w tym jest … człowiek się kapnął a tu z wieczora robił się Świt … życie towarzyskie było w gruzach 

Kiedyś duuużo grałem w Wolfenstein Enemy Territory, taka sieciowa strzelanka. Dużo godzin spędzonych na trafianiu headów. 

Dzisiaj z tego został niezły refleks i szybkość decyzji -> wychodzi na okresowych badaniach kierowców do samochodu służbowego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KrzysiekK napisał:

Myślę że mają znaczenie też paznokcie … ręczny tuning wskazany. 

Cześć

Oczywiście Krzysztof. Poza tym estetyka pokazu zawsze jest ważna, np, strój itd.

Ale poważniej. Takie pokazy czy próby na sucho robimy W BUTACH NARCIARSKICH. Inaczej to po prostu głupota.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, grimson napisał:

Kiedyś duuużo grałem w Wolfenstein Enemy Territory, taka sieciowa strzelanka. Dużo godzin spędzonych na trafianiu headów. 

Dzisiaj z tego został niezły refleks i szybkość decyzji -> wychodzi na okresowych badaniach kierowców do samochodu służbowego.

To mój syn poza męczeniem JavaScript natrętnie umęcza Fortnite (?)… co się z tego trenuje? Bo że wytrzymałość ojca to wiem na własnej skórze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie Junior wciagnął i ciężarówką zwiedzam Europę jakby mi mało było jazdy busem 🙂 ... Ale niektóre węzły (te co znam) całkiem fajnie odwzorowane :). 

Pozdrawiam dziś po zabawach na zielonym lodowcu i znikam wykupić Curexa z siłki 🙂

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Adam ..DUCH napisał:

Kasiu, Bato, Dżesiko, Grażynko, Janie, Krzysztofie, Wacławie, Antoni itd posłuchaj : kontra to jest "obrót miednicy biodrowej na zewnątrz skrętu" tzn kierunek obrotu jest na zewnątrz ale w skutek kątowania(angulacji) biodro wewnętrzne jest do środka skrętu. (...) Mamy separację więc nie jest możliwe obracanie  tułowia. Linia barków prostopadle do kierunku w którym jedziemy. (...) a WY tego Q....a nie robicie

Poważnie????

@Adam ..DUCH nadmierna kontr czyli trzymanie nie wiem po co linii barków prostopadle do linii spadku stoku niektórzy instruktorzy w Austrii nazywają "polską szkoła" i to nie komplement.

O ile na śniegu temat szybko się ogarnia to np. na macie jest problem jeżeli ktoś robi focus na lustro. Do zwalczenia ale wiele osób to puszcza a potem na białym jest problem. 

M.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Marxx74x napisał:

A mnie Junior wciagnął i ciężarówką zwiedzam Europę jakby mi mało było jazdy busem 🙂 ... Ale niektóre węzły (te co znam) całkiem fajnie odwzorowane :). 

Pozdrawiam dziś po zabawach na zielonym lodowcu i znikam wykupić Curexa z siłki 🙂

M.

Yyyy noooo 🙄 też kiedyś gralem W takie jazdy realistyczne tirem albo autobusami. W co teraz gracie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Marxx74x napisał:

@Adam ..DUCH nadmierna kontr czyli trzymanie nie wiem po co linii barków prostopadle do linii spadku stoku niektórzy instruktorzy w Austrii nazywają "polską szkoła" i to nie komplement.

O ile na śniegu temat szybko się ogarnia to np. na macie jest problem jeżeli ktoś robi focus na lustro. Do zwalczenia ale wiele osób to puszcza a potem na białym jest problem. 

M.

 

Austriacka szkoła jazdy oparta jest na śmigu a jej odzwierciedleniem są wyniki w APŚ - ja jestem zwolennikiem zrozumienia tego zjawiska (kontr rotacja) a nie upartym do niego dążeniem.

schild-aspen-2005-sl-1-wm.jpg.e9fb4dfbda9803ecc5d07d25ec3abab8.jpgI na tym etapie kończę temat kontr rotacji....  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, KrzysiekK napisał:

Yyyy noooo 🙄 też kiedyś gralem W takie jazdy realistyczne tirem albo autobusami. W co teraz gracie? 

Cześć

Ty, poważnie pytasz, czy sobie robisz... A nie mam - sudoku, tniemy się z Amelakiem. Kacper jest graczem ale LOL i te sprawy to w ogóle nie wiem o co chodzi, choć w zawody mnie wkręcił - w sensie oglądanie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Call of Duty od zawsze chyba wszystkie części przerobiłem , najnowszą dostałem pod choinkę od córki . Doom tak samo ,Eternal to mistrzostwo. Ile to razy opierdzel w środku nocy od żonki dostałem 😜 wszystko na pc myszka i klawiatura 💪

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wracając do kontrrotacji.

Ale przecież cała sylwetka musi być poskładana i separacja jest tylko jakimś hasłem. Ruch na górze zawsze jest naturalna odpowiedzią lub przepowiednią ruchu na dole. Ja w ogóle nie rozumiem tych rozkminek - dajesz kontrę na tyle na ile to jest potrzebne a żeby wiedzieć na ile musisz to poczuć, i tyle.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KrzysiekK napisał:

To mój syn poza męczeniem JavaScript natrętnie umęcza Fortnite (?)… co się z tego trenuje? Bo że wytrzymałość ojca to wiem na własnej skórze .

Mój w Fortnite i Minecrafta, oraz rozmaite inne gry w sieci w kolegami. 

W Quake grałem na studiach chyba, potem jakoś się nie wciągnąłem w gry.

Edytowane przez brachol
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Chertan napisał:

Akurat w tym ośrodku trasy potrafią być pustawe, film jest zdaje się na 2 różnych trasach. Na tej pierwszej robiliśmy rozgrzewkowe jazdy i ludzi tam ogólnie było mało. Druga to chyba końcówka czarnuli, gdzie też pusto potrafi być. Ludzie jeżdżą, co widać po śniegu i po krzesełkach, czy grupie ludzi do gondoli. 

Hej, cały filmik jest na LaVolacie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...