Jump to content

Marxx74x

Members
 • Posts

  443
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  15

Marxx74x last won the day on June 16

Marxx74x had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Marxx74x's Achievements

Proficient

Proficient (10/14)

 • One Year In
 • Conversation Starter
 • Very Popular Rare
 • One Month Later
 • Collaborator

Recent Badges

662

Reputation

 1. Nauka t-stop jazdę na jednej utrudnia bo odruchowo robi się to na wiodącej. Z jazdą na jednej ma mało wspólnego. Ale życzę dobrej zabawy. M.
 2. Dziękuję, skończyłem. Żal kółek na T-stop ale niech każdy bawi się jak lubi. Umieć warto, korzystać raczej nie. Ale zaraz Eksperci wytłumaczą że jest inaczej .. tak więc dobrej zabawy i jazdy. Najlepiej po płaskim 🙂 M.
 3. @KrzysiekK - są fachowcy co znają tysiące rolkarzy, pewno kolejny tysiąc kilometrów mają w nogach. Nie chcę przeszkadzać zabawom w ramach wzajemnej adoracji, bawcie się dobrze i bezpiecznie. Pozdrawiam i dobrej jazdy, M.
 4. Dotykasz sedna i mojej niecheci do spinania IA z S2S. W układzie zamkniętych nóg w IA szukamy dużo wcześniej odciążenia i uwolnienia przodu. Stąd , analizując ustawienie szukamy możliwie dużo biegu w nie jazdy na układzie zamkniętym. Wtedy ok, idzie "pump" ale momentalnie po schowaniu się pod tyczkę powinno iść uwalniające odbicie minimalizując pracę na kącie Masz 100% racji -rozmiar kółek zmienia środek ciężkości ale całość z dopasowaniem szyny to sprawa kilku treningów. Problem pojawia się w stawie skokowym- jakoś nikt nie zauważył 🙂 - i tam czasami potrzebna jest korekta na osi szyny plus kilka ćwiczeń. Dobrej jazdy, M. Odnośnie rękawic coś zrobił Ennui, coś mają w Spyke Tech .. ogólnie enduro lub motocross a dalej jak wygodnie
 5. 3. Broń Boże.. korzystaj .. nie prowadzę żadnej krucjaty. Jak coś to dam namiar na dobrego chirurga i fizjo. Jak najbardziej są modele rękawiczek motocross z wzmocnień na nadgarstku. O ile upadek nie jest wektorowo pionowy to działają - przyznam że nie zawsze, świetny czeski zawodnik po spotkaniu w sobotę na GS z krawężnikiem w niedzielę się wycofał, poszła łapka. 4. Będę się upierał, że nie jest łatwy - tym bardziej na płaskim a wykonanie zazwyczaj fatalne bez pracy na osi strzałkowej tylko szuranie. Prędkość pomaga. Więc się nie zgodzę. 5. Jak dziecki nie mają koszyczków to muszę je do tego przekonać - inaczej na dojazdowkach potrzebuje kogoś kto kijki pozbiera 🙂 ... Ale co do zasady - rozumiem dlaczego nie jest to dobry pomysł. To nie chodzi o to, że mam kogoś uczyć - ja mam się uczyć cały czas. Pozdrawiam i dobrej jazdy, M
 6. Nie działają. Mechaniki upadku nie oszukasz i zapracują często ale w sytuacji krytycznej dołożą gwoździa. Trzeba tylko trochę znać anatomię, zobaczyć -set upadków w różnych konfiguracjach aby to zrozumieć. Bądź nie zrozumieć. Leci kilka centymetrów od główki łokciowej plus kompresyjne czworoboczna u nasady,gruchowata i haczykowata też zagrożone szczególnie jak magiczny ochraniacz się przesunie w tył .. Ale eksperci wiedzą lepiej, znają tysiące rolkarzy, ja znam może 300, jacyś tam w tym Mistrzowie Świata i inne wynalazki, więc proszę nie powielać tych myśli. Ja się tylko zajmuje rolkami na poziomie WorldCup .. nie znamy się na niczym. Dobrej jazdy, M.
 7. Co do kasku po raz kolejny .. https://www.instagram.com/p/BzoVyEDI1pB/?igsh=MW4wZzh1eDg0MDZxag== A i skręt na zamkniętych nogach w U12 też nie najgorzej 😉 M.
 8. Od końca : lubię nie rozumieć bo się uczę. 4) skręt to skręt. Jest dobry bądź byle jaki. I tyle. 1) a szkoda bo temat nie jest trudny , racWj brak miejsc 3) ochraniacz "rolkowy" ma tendencję do uderzenia kompresyjnego z przesunięciem sił poza nadgarstek. Co cierpi ? Główka kości łokciowej na odległośc do 5cm , kość haczykowata i gruchowata, poprzez ułożenie kciuka czworoboczna większa oraz guzki. Coś jeszcze ? Przy predkosci >0 i umiejętności prostych padów rękawiczki motocross znacznie lepiej niwelują ryzyko ponieważ nie ma gwoździa, który pójdzie w okolice nadgarstka. Tyle i tylko tyle. W ramach ciekawostek lekarze/ortopedzi unikają klasycznego sposobu korzystania z pasków w kijkach narciarskich 🙂 i potrafią to uzasadnić 🙂 Dobrej jazdy, M.
 9. 1) z perspektywy sportowej tak, zgoda 2) tu też się zgadzam 🙂 3) praktyka i mechanika upadku. Upadków widuję dużo, w praktyce zdążyło mi się zatrzymać Puchar bo dwie karetki plus dwa zespoły medyczne były zajęte i nie mając wolnego dałem na radio "Start stop". Skoro 99% zawodników w mojej dyscyplinie unika tych ochraniaczy to (a) idioci (b) coś tam rozumieją .. wybór należy do Ciebie. 4) Bzdura bo wybacz, nie wiesz o czym piszesz. Na przykład fenomenalne przejazdy z ubiegłego sezonu Sergio Mendes czy jazda Marco Waltz który wrócił w tym roku do Pucharu. Bardzo trudny skręt (po to ratowanie się otworzeniem nogi) , bardzo zgodny z IA .. balans pomiędzy jazdą na nogach zamkniętych, ratowaniem się poprzez otworzenie lub świadomym i zaplanowanym biegiem to esencja IA. Dobrej jazdy, M.
 10. Jak TD nakazał ochraniacze to założyli przepisowe minimum, plus ochrzan naodprawie,klasyka.🙂 Wybacz, ale o sferze sportu wiesz delikatnie mówiąc nie dużo. Wszyscy zawodnicy IA bywają na skatepark czy bujają się po mieście. Wiedzy nie muszę uzupełnić choć polecam. Masz plus minus zerowe pojęcie o treningu IA ale czuj się z tym dobrze. I dobrze baw się na rolkach, M.
 11. Znowu Cię rozczaruję 🙂 Podobnie jak większość trenerów nie jeżdżę : nie na tym polega moja praca. A podałem Ci przepisy WorldSkate w dyscyplinie Freeskate 🙂 .. nie znasz ich to sorry - ochraniacze na kolana wymagane tylko w juniorach. Nie do końca rozumiem sens pisania o dyscyplinie gdy nie zna się przepisów. Ale co kto lubi. Można wtedy pisać o "niszowości" czy budować jakieś teorie. Brak wiedzy czasem pomaga .. przynajmniej poczuc się dobrze. Sprzęt RB bardzo doceniam 🙂 .. błędna interpretacja. Zabawa w naszej rozmowie polega na tym, że próbowałeś czegoś na poziomie 10x niższym niż sport co sam przyznałes. Czyli nie pracowałeś ze szkoleniowcami na poziomie sportowym a znajomość tysięcy rolkarzy możesz przełożyć na przybicie piątki każdej osobie w kolejce na Kotelnicy. Coś to zmieni w jeździe na nartach ? Czy IA to aktywność niszowa ? Będzie fajnie jak średnia rolkowa dojdzie do umiejętności zawodników w mojej dyscyplinie bo wbrew pozorom trening to nie tylko tyczki i z górki ale szybkie, skatepark, kubeczki, hokej .. w Ptaszkowej najciekawszym elementem treningu był mecz w piłkę nożną .. na rolkach 🙂 Dobrej zabawy, M.
 12. Empirycznie : upadek przyjemny nie jest, kolana nieźle dostają, serwisowanie grass-ski dość upierdliwe a wyciągu i tak nie otworzą (chyba że rowery coś działają w okolicy).Ale spróbować warto 🙂 M.
 13. @Spiochu - rozczaruję Cię, przepraszam. Delegat Techniczny nie ma zbyt dużo wspólnego z "techniką". Domeną tej pracy są przepisy, ich praktyczna implementacja i dbanie o zgodność. Do tego nadzór nad pracą Jury, pracą pozostałych sędziów, protestami, bezpieczeństwem i tak dalej .. Na zdjęciu dałeś ciekawy przykład z Freestyle. No to trzeba zerknąć do ich przepisów, 4.002 i już wiemy, że poza kategorią juniorską zabezpieczenie jest "rekomendowane" za wyjątkiem kasku, który jest obowiązkowy zarówno podczas zawodów, rozgrzewki jak i treningów. W kategorii juniorskiej obowiązkowe są również ochraniacze na kolana. W ich dyscyplinie (tak po krótkiej rozmowie z kimś kto zajmuje się treningiem) mają sens bo większość upadków daje wektor zupełnie nie pionowy. Na betonkach korzystają też z rękawiczek bo chronią dodatkowo palce. Spodenki z ochraniaczami starają się wdrożyć jako "must have" przynajmniej do U14 ale jest opór bo nie pasują (nawet pod spodniami) do stylóweczki. Odnośnie RB - wyraziłem się na temat brendowanych przez RB ochraniaczy a nie rolek - czasami dobrze jest czytać samego siebie, wiadomo do czego ktoś inny się odniesie. Filmik z ciasnego i długiego wertikalu podeślę po najbliższym treningu. Separacja góry z dołem, praca na lekkim odciążeniu przodu, brak rotacji powodowanej brakiem równowagi .. taki elementarz spróbuję pokazać a raczej ktoś z mojej Ekipy bo ja się nie znam. Mam nadzieję, że jak zaprezentuje to ktoś z przedziału U10-U14 to problemu nie będzie. A tak na szybko krótkie slow-mo, że i nogi można zamknąć i górę ustabilizować. Odległości 5m, nachylenie 7.5%, offset widać jaki. Markery zamiast kijków dla lepszej wizualizacji. Jakiś czas temu, obecnie to wygląda u zawodnika lepiej. https://www.instagram.com/tv/Cd5HUtYjBTB/?igsh=MTV2a3c1dDdrempvdQ== Pozdrawiam, życzę więcej uśmiechu i zadowolenia z jazdy, M.
 14. Nie odczuwam potrzeby zwracania uwagi na moje posty. Moje opinie nie są jedyne słuszne - znam lepszych fachowców od których non-stop się uczę. Jest poziom "informacji' od 'fachowców" z którym nie chce mi się polemizować. Dobrej zabawy, oby bezpiecznie. M.
×
×
 • Create New...