Jump to content

W ko艂o komina馃憤

Marcos73
 Share

Recommended Posts

Posted (edited)
8 minut temu, kordiankw napisa艂:

A te wraki z dna powyci膮gali, czy nadal s膮 atrakcj膮 dla nurk贸w?

A tego to nie wiem, ale dzisiaj by艂a tam ekipa jakiego艣 klubu nurk贸w. Tam do艣膰 g艂臋boko jest, ale woda nadwyraz czysta.

pozdro

Edited by Marcos73

Godzin臋 temu, kordiankw napisa艂:

A te wraki z dna powyci膮gali, czy nadal s膮 atrakcj膮 dla nurk贸w?

A to tam co艣 kto艣 zatopi艂?...kiedy艣 tam przekopa艂em ca艂e dno ale nic takiego nie pami臋tam.. ale to dawno by艂o, ponad 30 lat temu.

Teraz, Lexi napisa艂:

A to tam co艣 kto艣 zatopi艂?...kiedy艣 tam przekopa艂em ca艂e dno ale nic takiego nie pami臋tam.. ale to dawno by艂o, ponad 30 lat temu.

By艂 zatopiony autobus, jaki艣 komputery i jeszcze jaki艣 z艂om, ale dawno to by艂o, jakie艣 20 lat temu, to ju偶 dok艂adnie nie pami臋tam co jeszcze.

• Like 1

Godzin臋 temu, kordiankw napisa艂:

By艂 zatopiony autobus, jaki艣 komputery i jeszcze jaki艣 z艂om, ale dawno to by艂o, jakie艣 20 lat temu, to ju偶 dok艂adnie nie pami臋tam co jeszcze.

Wszystko dalej jest jako atrakcja dla nurk贸w, jedno z lepszych miejsc do nurkowania w Polsce je艣li chodzi o przejrzysto艣膰 wody.

https://zanurkowani.pl/2024/03/14/nurkowanie-w-zalewie-zakrzowek-odkryj-zatopione-obiekty/

• Like 1
  • Thanks 1

19 godzin temu, kordiankw napisa艂:

Robi艂em tam na pocz膮tku wieku papiery nurkowe

Kiedy艣 chcia艂em zrobi膰 kwity ale jako艣 nie wiedzie膰 czemu nie zrobi艂em. Kilka razy mia艂em przyjemno艣膰 nurkowa膰 cos chyba na g艂臋boko艣膰 20 m w wakacyjnej przygodzie . Pi臋kny jest klimat pod wod膮 nawet fota si臋 zachowa艂a 馃榾 chyba region Calpe jak dobrze pami臋tam .IMG_1876.thumb.jpeg.3f4b16c8a27369901bc69d513f882226.jpeg

• Like 2

Posted (edited)

Cze

呕ona w 艣rod臋 zabra艂a V-k臋, zapakowa艂a komplet dziewczyn i pojecha艂y na Mazury na babski wypad. Wi臋c zosta艂em z synem. C贸rka w czwartek dojecha艂a i jak膮艣 wycieczk臋 rowerow膮 trzeba skleci膰. Pad艂o na powt贸rk臋 ze zlotu. Zwardo艅 - Jezioro 呕ywieckie (Oczk贸w). Trasa Krak贸w - Zwardo艅 samochodem to jaki艣 koszmar. Prawie 3h jecha艂em 120km. Do Zwardonia dotarli艣my tu偶 przed po艂udniem. Pogoda petarda. Taka w sam raz na rower. Objecha艂em star膮 drog臋 偶ywieck膮 przez Wieprz. Super. Bo ostatnio z Micha艂em i Damiano tamt臋dy jechali艣my, ruchliwa ulica, a objazd bocznymi drogami prowadz膮cy do pocz膮tku 艣cie偶ki rowerowej obok browaru. Wr贸cili艣my o 23 z minutami do domu. Zajefajny dzie艅. Trasa dla ka偶dego, mo偶na si臋 pokusi膰 o powr贸t na rowerku do Zwardonia. Na + trasy, to 偶e biegnie w niedalekiej odleg艂o艣ci od linii kolejowej. Zawsze mo偶na wsi膮艣膰 na pierwszej lepszej stacji i wr贸ci膰 poci膮giem. Powr贸t z nad jeziora do Rajczy nie powinien stanowi膰 problemu. Dla ambitnych Rajcza - Zwardo艅 na rowerach, dla zm臋czonych - kolej膮. Obowi膮zkowo wszyscy na nast臋pnym zlocie bior膮 rowery i jazda.

par臋 foci z trasy. So艂a temat przewodni.

IMG_4148.thumb.jpeg.311a0b428c19c261c86ed9571a91f15c.jpeg

IMG_4149.thumb.jpeg.1fd171c5d7a3821dda65216e72944e85.jpeg

IMG_4150.thumb.jpeg.88c91be5afe2507bab0b6e541f79c2a3.jpeg

IMG_4151.thumb.jpeg.516e37d4f26ad54aa0620268b0ae225b.jpeg

IMG_4152.thumb.jpeg.c2baffb2130914e083252279e9c81314.jpeg

IMG_4153.thumb.jpeg.f881310f4c108db787f1a4029e53f202.jpeg

IMG_4154.thumb.jpeg.bebefe783973e4c3636cb1b36c54eb29.jpeg

meta, czyli Jezioro 呕ywieckie

IMG_4164.thumb.jpeg.d9e6b8db0dc6ee536702d91915edbaac.jpeg

A to zdj臋cie m贸wi samo za siebie, jak si臋 nam uda艂a sobota.

IMG_4140.thumb.jpeg.91f7f9b6413a152a0b1e9cc5f246bce1.jpeg

pozdro

Edited by Marcos73
  • Like 8
  • Thanks 2

Posted (edited)

Czy kto艣 mo偶e wie co buduje sie na Skolnitym?

Z Ustronia na piwo w Schronisku na Przyslupie pod Barani膮. Dolinkami z kilkoma kr贸tkimi podjazdami. Ale i tak 550m wysz艂o...

20240608_120914.thumb.jpg.109ec8bf8ab13c72d0343d999f140250.jpg20240608_131354.thumb.jpg.636ec9133f9c734984d87bf6228bfcd4.jpg20240608_150919.thumb.jpg.e68c46cd48f9a3e16098c5f10fa47345.jpg

Edited by mig
  • Like 5

Wczoraj przebiegni臋te 5km w dobrym tempie, plus ca艂y dzie艅 sp臋dzi艂em na pracy w ogrodzie.聽

Dlatego dzisiaj nie by艂o pobudki na rower o 5.00, tylko o 6.30. Wykr臋ci艂em 艣rednia powy偶ej 24km/godz, pierwszy raz od d艂u偶szego czasu. Z rana w moich okolicach pusto, w miar臋 ch艂odno i mo偶na cisn膮膰. Tylko na pla偶y przy jeziorze w Antoninie ju偶 lecia艂a 鈥瀓azdaaaaa鈥 z Manieczek 馃檪

IMG_2281.jpeg

IMG_2280.jpeg

IMG_2279.jpeg

IMG_2278.jpeg

• Like 4

Cze艣膰

Marek a z Krakowa do Zwardonia na rowerach pojecha膰 nie my艣la艂e艣. Mnie pokazuje 132km w jedn膮 stron臋 wi臋c do obr贸cenia w ci膮gu letniego dnia tylko nie wiem jakie drogi tam s膮 dost臋pne. Na jednodni贸wk臋 do艣膰 hardkorowo bior膮c pod uwag臋 g贸rki ale na dwudni贸wk臋 to znakomita.

A my w艂a艣nie wr贸cili艣my z cotygodniowego koncertu chopinowskiego w 艁azienkach. Jazda na rowerze w niedziel臋 przy takiej pogodzie w naszym mie艣cie to horror ale pomys艂 na te koncerty genialny z 58 czy 59 roku.

Pozdro

• Like 2

Posted (edited)

"Zjazd" 偶e Zwardonia do Zywca zainspirowa艂 mnie do poszukania podobnych tras 'z gorki obok rzeki'.

No i jest. Klodzko - Nysa. Po drodze Bardo, Kamieniec Zabkowicki (pa艂ac), Paczkow ( mury), Otmuchow (starowka), Nysa, 2 jeziora.... atrakcji sporo. Km co艣 ko艂o 60 w sam raz na jednodniowy przejazd w spacerowym tempie z kr贸tkim zwiedzaniem.... jest te偶 poci膮g z Nysy do Klodzka 馃槈

Mo偶e kiedy艣?聽

Edited by mig
  • Like 3

2 godziny temu, Mitek napisa艂:

Cze艣膰

Marek a z Krakowa do Zwardonia na rowerach pojecha膰 nie my艣la艂e艣. Mnie pokazuje 132km w jedn膮 stron臋 wi臋c do obr贸cenia w ci膮gu letniego dnia tylko nie wiem jakie drogi tam s膮 dost臋pne. Na jednodni贸wk臋 do艣膰 hardkorowo bior膮c pod uwag臋 g贸rki ale na dwudni贸wk臋 to znakomita.

A my w艂a艣nie wr贸cili艣my z cotygodniowego koncertu chopinowskiego w 艁azienkach. Jazda na rowerze w niedziel臋 przy takiej pogodzie w naszym mie艣cie to horror ale pomys艂 na te koncerty genialny z 58 czy 59 roku.

Pozdro

Cze

Niby nie daleko, ale .... Wiesz jest kilka czynnik贸w, trzeba utwardzi膰 dupsko na tyle, aby te 130km przejecha膰. Nie mam przyjemno艣ci 偶adnej z jazdy rowerem po ulicach. Te 132km by艂yby zno艣ne o ile by艂oby w miar臋 p艂asko. Niestety tak nie jest. Wyb贸r trasy z automatu na Komoot jako mtb to 125 km ale 2150m w g贸r臋 馃檪. Jak turystyka rowerowa to dystans podobny ale tylko 1400 w g贸r臋. Ale i tak du偶o. Pewnie mo偶na zmodyfikowa膰 tras臋 i troch臋 zej艣膰 z podjazd贸w, ale nie wszystko. Jednak Krak贸w le偶y w niecce i trzeba si臋 z niej wydosta膰. Zwardo艅 te偶 w depresji nie le偶y. Taka trasa dla przeci臋tnego amatora jest nie do przejechania, a je艣li nawet to powr贸t o w艂asnych si艂ach niemo偶liwy. Ponadto z Krakowem jest s艂abe po艂膮czenie kolejowe - a plan B trzeba mie膰. 5 czy 6 godzin tu艂aczki poci膮giem troch臋 odbiera ch臋膰 na takie eskapady. Mo偶e kiedy艣 .... ale nie jeste艣my jeszcze gotowi. Chocia偶 呕ona co raz to dalsze dystanse jest w stanie w siodle wytrzyma膰. Nawet kupi艂a mi ksi膮偶k臋. Ale to w艂贸czykij rowerowy, a moja 呕ona ma nieco inne wyobra偶enie o tej ksi膮偶ce i autorze 馃檪 . Ale to dobry prognostyk.

pozdro

kolem.thumb.jpg.ee124db0e75e5a5e2b79e716c75c1716.jpg

• Like 3

2 godziny temu, mig napisa艂:

"Zjazd" 偶e Zwardonia do Zywca zainspirowa艂 mnie do poszukania podobnych tras 'z gorki obok rzeki'.

No i jest. Klodzko - Nysa. Po drodze Bardo, Kamieniec Zabkowicki (pa艂ac), Paczkow ( mury), Otmuchow (starowka), Nysa, 2 jeziora.... atrakcji sporo. Km co艣 ko艂o 60 w sam raz na jednodniowy przejazd w spacerowym tempie z kr贸tkim zwiedzaniem.... jest te偶 poci膮g z Nysy do Klodzka 馃槈

Mo偶e kiedy艣?聽

Micha艂, to temat do przetrawienia. Szkoda, 偶e tylko w tr贸jk臋 pojechali艣my. Bo mo偶e wi臋cej by艂oby przekonanych, 偶e da si臋 bez napinki fajn膮 i malownicz膮 tras臋 zrobi膰. Ja oczywi艣cie jestem ch臋tny.

pozdro

2 godziny temu, Marcos73 napisa艂:

Cze

Niby nie daleko, ale .... Wiesz jest kilka czynnik贸w, trzeba utwardzi膰 dupsko na tyle, aby te 130km przejecha膰. Nie mam przyjemno艣ci 偶adnej z jazdy rowerem po ulicach. Te 132km by艂yby zno艣ne o ile by艂oby w miar臋 p艂asko. Niestety tak nie jest. Wyb贸r trasy z automatu na Komoot jako mtb to 125 km ale 2150m w g贸r臋 馃檪. Jak turystyka rowerowa to dystans podobny ale tylko 1400 w g贸r臋. Ale i tak du偶o. Pewnie mo偶na zmodyfikowa膰 tras臋 i troch臋 zej艣膰 z podjazd贸w, ale nie wszystko. Jednak Krak贸w le偶y w niecce i trzeba si臋 z niej wydosta膰. Zwardo艅 te偶 w depresji nie le偶y. Taka trasa dla przeci臋tnego amatora jest nie do przejechania, a je艣li nawet to powr贸t o w艂asnych si艂ach niemo偶liwy. Ponadto z Krakowem jest s艂abe po艂膮czenie kolejowe - a plan B trzeba mie膰. 5 czy 6 godzin tu艂aczki poci膮giem troch臋 odbiera ch臋膰 na takie eskapady. Mo偶e kiedy艣 .... ale nie jeste艣my jeszcze gotowi. Chocia偶 呕ona co raz to dalsze dystanse jest w stanie w siodle wytrzyma膰. Nawet kupi艂a mi ksi膮偶k臋. Ale to w艂贸czykij rowerowy, a moja 呕ona ma nieco inne wyobra偶enie o tej ksi膮偶ce i autorze 馃檪 . Ale to dobry prognostyk.

pozdro

kolem.thumb.jpg.ee124db0e75e5a5e2b79e716c75c1716.jpg

Cze艣膰

Ty艂ek utwardzi tylko regularna jazda. Cztery, pi臋膰 razy w tygodniu po te 30-40 km i po trzech miesi膮cach efektu nie ma i nie b臋dzie. No chyba, 偶e np zmienisz siod艂o i wyj膮tkowo nie trafisz.

Wiesz takie 130km i 2km w pionie mo偶e wygl膮da膰 bardzo r贸偶nie. Ja raczej lubi臋 jazd臋 interwa艂ow膮 ale s膮 tacy, kt贸rzy nie znosz膮 i nie umiej膮, za to na d艂ugiej tempowej trasie s膮 nie do dogonienia. Wiesz po podje藕dzie zawsze jest zjazd i to jest pocieszaj膮ce bardzo i warto to w je藕dzie wykorzystywa膰 na maksa. Zreszt膮 przecie偶 to nie b臋dzie 130km po g艂azach i korzeniach a nawet ... to tylko 130km.

Z tymi poci膮gami to rzeczywi艣cie skucha. To ju偶 chyba lepiej zaplanowa膰 dwudni贸wk臋 z noclegiem i jecha膰 sobie na rowerze na luzaku.

Sporo te偶 zale偶y od pogody ale tu jest wyb贸r bo to nie wy艣cig.

Wczoraj w nocy wraca艂em z imprezy od znajomych. Prosta droga, kt贸r膮 dobrze znam, oko艂o 20 km ale... lampki tylko takie sygna艂owe, migaj膮ce mia艂em. 艢rednia jednak wysz艂a 25km/h. Jak na jazd臋 na lekko 艣lepo i po paru browarach to niez艂y wynik. 馃槈聽Nie na艣ladowa膰.

Pozdro

W dniu 22.05.2024 o 20:55, Mitek napisa艂:

Najtrudniej dosta膰 si臋 na start i nie straci膰 przy tym ch臋ci do 偶ycia.

24 minuty temu, Mitek napisa艂:

Zreszt膮 przecie偶 to nie b臋dzie 130km po g艂azach i korzeniach a nawet ... to tylko 130km.

A kt贸偶 to napisa艂? To偶 to przecie偶 obje偶d偶ony na maksa go艣膰, a to raptem 500 m przewy偶szenia. Ja mo偶e te 130km przejad臋 na raz, ale po p艂askim, przy 1500m przewy偶szenia dla mnie to b臋dzie na dzie艅 dzisiejszy 260km albo i wi臋cej. A tego nie przejad臋. Na MTB w miar臋 komfortowo przejad臋 ok 100km powy偶ej to z ka偶dego km robi膮 si臋 2, brak obje偶d偶enia.聽

Niestety nie mam mo偶liwo艣ci codziennej jazdy, A to praca, a to pogoda i inne wym贸wki. Nie mam takiego parcia. Ty masz inne cele. Rower traktuj臋 jak frajd臋 i mi艂o sp臋dzony czas. Nasze odczuwanie przyjemno艣ci z jazdy na rowerze jest inne.聽

pozdro

• Like 3

5 godzin temu, Mitek napisa艂:

Cze艣膰

Ty艂ek utwardzi tylko regularna jazda. Cztery, pi臋膰 razy w tygodniu po te 30-40 km i po trzech miesi膮cach efektu nie ma i nie b臋dzie. No chyba, 偶e np zmienisz siod艂o i wyj膮tkowo nie trafisz.

Wiesz takie 130km i 2km w pionie mo偶e wygl膮da膰 bardzo r贸偶nie. Ja raczej lubi臋 jazd臋 interwa艂ow膮 ale s膮 tacy, kt贸rzy nie znosz膮 i nie umiej膮, za to na d艂ugiej tempowej trasie s膮 nie do dogonienia. Wiesz po podje藕dzie zawsze jest zjazd i to jest pocieszaj膮ce bardzo i warto to w je藕dzie wykorzystywa膰 na maksa. Zreszt膮 przecie偶 to nie b臋dzie 130km po g艂azach i korzeniach a nawet ... to tylko 130km.

Z tymi poci膮gami to rzeczywi艣cie skucha. To ju偶 chyba lepiej zaplanowa膰 dwudni贸wk臋 z noclegiem i jecha膰 sobie na rowerze na luzaku.

Sporo te偶 zale偶y od pogody ale tu jest wyb贸r bo to nie wy艣cig.

Wczoraj w nocy wraca艂em z imprezy od znajomych. Prosta droga, kt贸r膮 dobrze znam, oko艂o 20 km ale... lampki tylko takie sygna艂owe, migaj膮ce mia艂em. 艢rednia jednak wysz艂a 25km/h. Jak na jazd臋 na lekko 艣lepo i po paru browarach to niez艂y wynik. 馃槈聽Nie na艣ladowa膰.

Pozdro

Mitku, 130km po g艂azach i korzeniach to by Ci z tydzie艅 zaje艂o. (Prowadzenia roweru)

Nawet w 艂atwiejszym terenie, dla amatora to kosmiczny dystans po g贸rach.聽 Ludzie robi膮 po 20-50km max z czego wi臋kszo艣膰 na elektrykach.

• Haha 1

6 godzin temu, Spiochu napisa艂:

聽Ludzie robi膮 po 20-50km max z czego wi臋kszo艣膰 na elektrykach.

Mniej wi臋cej tak to wygl膮da w okolicy Wisly, cho膰 wczoraj na spacer贸wce na Barani膮 wi臋kszo艣膰 o dziwo na analogach.聽 G贸r nie nale偶y ba膰 si臋. Za ka偶dym razem troch臋 wi臋cej i dalej, nie wstydzi膰 zatrzymania gdy nogi ju偶 krzycz膮 z b贸lu i mo偶na zrobi膰 ( za kt贸rym艣 razem) te 130km i 2000. Ale zawsze b臋dzie to na granicy wydolno艣ci amatora...聽 pr贸ba z marszu zza biurka grozi powa偶n膮 kontuzj膮.

Jeszcze o 2000m przewy偶szenia. Warto艣膰 ta mocno zale偶y od programu i ustawionego lub nie filtra danych. Zajrzalem do moich starych trackow i na wi臋kszo艣ci plaskich tras gdzie najwi臋ksze podjazdy to nasypy kolejowe suma przewy偶sze艅 przy 70- 100km jest na poziomie 500 -900m. Czyli tyle jest pewnie przewy偶sze艅 kt贸rych nawet nie zauwa偶amy w czasie jazdy. Pozostaje reszta - 1000-1400 uczciwie pod g贸r臋..... 馃槈

Edited by mig

W dniu 9.06.2024 o 01:24, Marcos73 napisa艂:

Cze

呕ona w 艣rod臋 zabra艂a V-k臋, zapakowa艂a komplet dziewczyn i pojecha艂y na Mazury na babski wypad. Wi臋c zosta艂em z synem. C贸rka w czwartek dojecha艂a i jak膮艣 wycieczk臋 rowerow膮 trzeba skleci膰. Pad艂o na powt贸rk臋 ze zlotu. Zwardo艅 - Jezioro 呕ywieckie (Oczk贸w). Trasa Krak贸w - Zwardo艅 samochodem to jaki艣 koszmar. Prawie 3h jecha艂em 120km. Do Zwardonia dotarli艣my tu偶 przed po艂udniem. Pogoda petarda. Taka w sam raz na rower. Objecha艂em star膮 drog臋 偶ywieck膮 przez Wieprz. Super. Bo ostatnio z Micha艂em i Damiano tamt臋dy jechali艣my, ruchliwa ulica, a objazd bocznymi drogami prowadz膮cy do pocz膮tku 艣cie偶ki rowerowej obok browaru. Wr贸cili艣my o 23 z minutami do domu. Zajefajny dzie艅. Trasa dla ka偶dego, mo偶na si臋 pokusi膰 o powr贸t na rowerku do Zwardonia. Na + trasy, to 偶e biegnie w niedalekiej odleg艂o艣ci od linii kolejowej. Zawsze mo偶na wsi膮艣膰 na pierwszej lepszej stacji i wr贸ci膰 poci膮giem. Powr贸t z nad jeziora do Rajczy nie powinien stanowi膰 problemu. Dla ambitnych Rajcza - Zwardo艅 na rowerach, dla zm臋czonych - kolej膮. Obowi膮zkowo wszyscy na nast臋pnym zlocie bior膮 rowery i jazda.

par臋 foci z trasy. So艂a temat przewodni.

IMG_4148.thumb.jpeg.311a0b428c19c261c86ed9571a91f15c.jpeg

IMG_4149.thumb.jpeg.1fd171c5d7a3821dda65216e72944e85.jpeg

IMG_4150.thumb.jpeg.88c91be5afe2507bab0b6e541f79c2a3.jpeg

IMG_4151.thumb.jpeg.516e37d4f26ad54aa0620268b0ae225b.jpeg

IMG_4152.thumb.jpeg.c2baffb2130914e083252279e9c81314.jpeg

IMG_4153.thumb.jpeg.f881310f4c108db787f1a4029e53f202.jpeg

IMG_4154.thumb.jpeg.bebefe783973e4c3636cb1b36c54eb29.jpeg

meta, czyli Jezioro 呕ywieckie

IMG_4164.thumb.jpeg.d9e6b8db0dc6ee536702d91915edbaac.jpeg

A to zdj臋cie m贸wi samo za siebie, jak si臋 nam uda艂a sobota.

IMG_4140.thumb.jpeg.91f7f9b6413a152a0b1e9cc5f246bce1.jpeg

pozdro

艣wietna relacja dobrze 偶e nie masz problem贸w z wrzucaniem zdj臋膰 do netu馃憤

• Thanks 1
  • Haha 1

47 minut temu, Jan napisa艂:

A czego mia艂bym si臋 wstydzi膰, sporo os贸b zna mnie w realu, a do ukrycia nic nie mam.

pozdro

• Like 1
  • Thanks 1

11 godzin temu, Jan napisa艂:

Ja wiem czy dobrze, jeden lubi drugi nie, a normalny cz艂ek uszanuje nawet je艣li to odmienne od jego preferencji... ps wasze relacje 艣wietnie si臋 czyta a co do jazdy wzd艂u偶 poci膮gu to testowa艂em to na trasie Janowice Jelenia oraz Szklarska Korzeni贸w - fajnie wspom贸c si臋 PKP, to pisa艂em ja syn Kolejorza;-)

co do wypychania i trudnego terenu to 艢piochu wszystko napisa艂 w temacie przeci臋tniak ujedzie tyle co nic, a reszta to mitomania, ew. co艣 granicz膮cego z zawodowstwem

Edited by star

23 godziny temu, Marcos73 napisa艂:

A kt贸偶 to napisa艂? To偶 to przecie偶 obje偶d偶ony na maksa go艣膰, a to raptem 500 m przewy偶szenia. Ja mo偶e te 130km przejad臋 na raz, ale po p艂askim, przy 1500m przewy偶szenia dla mnie to b臋dzie na dzie艅 dzisiejszy 260km albo i wi臋cej. A tego nie przejad臋. Na MTB w miar臋 komfortowo przejad臋 ok 100km powy偶ej to z ka偶dego km robi膮 si臋 2, brak obje偶d偶enia.聽

Niestety nie mam mo偶liwo艣ci codziennej jazdy, A to praca, a to pogoda i inne wym贸wki. Nie mam takiego parcia. Ty masz inne cele. Rower traktuj臋 jak frajd臋 i mi艂o sp臋dzony czas. Nasze odczuwanie przyjemno艣ci z jazdy na rowerze jest inne.聽

pozdro

Cze艣膰

Obje偶d偶eni go艣cie robi膮 500km w zmiennym terenie w dob臋. Ja po prostu lubi臋 je藕dzi膰 na rowerze i robi臋 to cz臋sto ale za go艣cia obje偶d偶onego si臋 nie uwa偶am. Ludzi na rowerach widuje si臋 teraz bardzo du偶o ale wi臋kszo艣膰 - my艣l臋, 偶e podobnie jak z nartami - to osoby korzystaj膮ce z roweru przypadkowo, incydentalnie. Raz w tygodniu a cz臋艣ciej nawet to nie, na kr贸tkich dystansach - tych jest pewnie 90%. 100 km na rowerze w nietrudnym terenie z przewag膮 dr贸g twardych mo偶e przejecha膰 ka偶dy zdrowy cz艂owiek bez problemu. Ale przecie偶 nie ka偶dego to musi bawi膰 a przy d艂u偶szych dystansach wa偶ne wydaje si臋, 偶e cz艂owiek musi si臋 bawi膰 sam膮 jazd膮 - to chyba warunek. Czym innym jest ca艂odzienna wycieczka ze znajomymi a czym innym jazda samotna z dystansem jako celem i je偶eli kto艣 nie znajduje w tym zabawy - a przecie偶 nie musi - to nie ma sensu si臋 m臋czy膰.

Pozdro

• Like 2

13 minut temu, kordiankw napisa艂:

Nie wiem czy to wa偶ne, ale Natalia Kaczmarek zdoby艂a Mustrzostwo Europy w biegu na 400m i poprawi艂a rekord Ireny Szewi艅skiej. Od dzi艣 rekord Polski wynosi 48.98 馃嵕馃

Cze艣膰

Jasne ale um贸wmy si臋, 偶e poprawi艂a go a偶 tak dzi臋ki Pani Adeleke. Wytrzyma艂a j膮 w spos贸b mistrzowski.

A Anita W艂odarczyk w艂a艣nie przerzuci艂a rywalki.

Pozdro

• Like 2

2 godziny temu, Mitek napisa艂:

Cze艣膰

Obje偶d偶eni go艣cie robi膮 500km w zmiennym terenie w dob臋. Ja po prostu lubi臋 je藕dzi膰 na rowerze i robi臋 to cz臋sto ale za go艣cia obje偶d偶onego si臋 nie uwa偶am. Ludzi na rowerach widuje si臋 teraz bardzo du偶o ale wi臋kszo艣膰 - my艣l臋, 偶e podobnie jak z nartami - to osoby korzystaj膮ce z roweru przypadkowo, incydentalnie. Raz w tygodniu a cz臋艣ciej nawet to nie, na kr贸tkich dystansach - tych jest pewnie 90%. 100 km na rowerze w nietrudnym terenie z przewag膮 dr贸g twardych mo偶e przejecha膰 ka偶dy zdrowy cz艂owiek bez problemu. Ale przecie偶 nie ka偶dego to musi bawi膰 a przy d艂u偶szych dystansach wa偶ne wydaje si臋, 偶e cz艂owiek musi si臋 bawi膰 sam膮 jazd膮 - to chyba warunek. Czym innym jest ca艂odzienna wycieczka ze znajomymi a czym innym jazda samotna z dystansem jako celem i je偶eli kto艣 nie znajduje w tym zabawy - a przecie偶 nie musi - to nie ma sensu si臋 m臋czy膰.

Pozdro

Je艣li 10 tys. km rocznie od wielu lat nie jest definicj膮 obje偶dzenia to co ni膮 jest?

A Ci go艣cie s膮 szybsi, bo trenuj膮 intensywniej, chodz膮 te偶 na si艂k臋, maj膮 wy偶sz膮 wydolno艣膰, mniej kg, pij膮 mniej piwa, maj膮 wi臋ksza determinacj臋,聽 itp. itd.

Definicje 艂atwego terenu s膮 r贸偶ne. W maratonach mtb gdzie te偶 jest jest gl贸wnie 艂atwy teren, dystans 60km (2000m w g贸r臋) nazywa si臋 MEGA, a najlepszym zawodnikom zajmuje on ok. 3h. Dla do艣wiadczonego amatora to ca艂odzienna wycieczka. Pocz膮tkuj膮cy nawet po艂owy nie przejedzie.

Je艣li jednak chodzi Ci o "teren" a raczej drogi NIE asfaltowe to te 100km jest ju偶 bardziej realne.

To mniej wi臋cej taka sama prawda jak to, 偶e ka偶dy zdrowy c偶艂owiek mo偶e uko艅czy膰 maraton biegowy (limit 6h), cho膰 niekoniecznie ca艂y czas biegn膮c.

• Like 1

15 godzin temu, mig napisa艂:

Mniej wi臋cej tak to wygl膮da w okolicy Wisly, cho膰 wczoraj na spacer贸wce na Barani膮 wi臋kszo艣膰 o dziwo na analogach.聽 G贸r nie nale偶y ba膰 si臋. Za ka偶dym razem troch臋 wi臋cej i dalej, nie wstydzi膰 zatrzymania gdy nogi ju偶 krzycz膮 z b贸lu i mo偶na zrobi膰 ( za kt贸rym艣 razem) te 130km i 2000. Ale zawsze b臋dzie to na granicy wydolno艣ci amatora...聽 pr贸ba z marszu zza biurka grozi powa偶n膮 kontuzj膮.

Moje do艣wiadczenia wskazuj膮, 偶e g贸ry na rowerze s膮 bardzo trudne. Samo utrzymywanie r贸wnowagi to du偶y wysilek fizyczny i psychiczny. Absolutnie nie statruj臋 z za biurka. Od dekad ca艂y czas si臋 ruszam, kilka razy w tyg. co艣 膰wicz臋, z buta jestem w stanie osi膮gn膮膰 tempo 50% tego co na znakach. Na rowerze te偶 ju偶 troch臋 czasu sp臋dzi艂em. W tym sezonie ju偶 11 dni w g贸rach. Jednak trasa 130km to absolutna abstrakcja. Jeszcze wiele trening贸w przede mn膮 zanim uda si臋 zrobi膰 g贸rskie 50km.

Cytat

Jeszcze o 2000m przewy偶szenia. Warto艣膰 ta mocno zale偶y od programu i ustawionego lub nie filtra danych. Zajrzalem do moich starych trackow i na wi臋kszo艣ci plaskich tras gdzie najwi臋ksze podjazdy to nasypy kolejowe suma przewy偶sze艅 przy 70- 100km jest na poziomie 500 -900m. Czyli tyle jest pewnie przewy偶sze艅 kt贸rych nawet nie zauwa偶amy w czasie jazdy. Pozostaje reszta - 1000-1400 uczciwie pod g贸r臋..... 馃槈

Jak na ten dystans przewy偶szenie jest dziwnie male. 2000m w g贸r臋 to zwykle jest 40-60km w g贸rach a nie 130km.

• Like 1