Skocz do zawartości

W koło komina👍


Marcos73

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Wczoraj fajna pogoda była i pojechaliśmy na rowerach na Powązki Wojskowe. Przy okazji krótkiej wizyty cmentarnej wyszła nam super przejażdżka po różnych warszawskich, głównie żoliborskich opłotkach. Dawno nie byliśmy w rejonach gdzie chodziliśmy ponad 30 lat temu na spacery randkowe, głównie po kinie a między innymi po Jarmuschu. Prawie 40 km szwendania się praktycznie bez celu...

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

@Mitek w tym temacie, bo nie będę nart zaśmiecał, wczoraj pojechałem troszkę mocniej. Trasa 64 km. Późno wyjechałem i nie kółko tylko ile wyjdzie to wyjdzie. Średnia z całości to ok. 20,5 km/h, ale odliczyłem 20km jady wałem i lasem (pojechałem wałem i okazało się że dzików mamy sporo, zryty jak baranie jajca), w lesie nie dość że ciemno to jeszcze liście wszystko zasypały i nie wiadomo było gdzie są ścieżki. Ale średnia z całości 25 km/h to dla mnie kosmos.

pozdrawiam

ps. z 44 km takiej normalnej jazdy wyszło 24,3 km/h ale tylko 2 x  światła mam po drodze i trochę szutru, resztę asfalt prima sort, no i płasko.

Edytowane przez Marcos73
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Wczoraj fajna pogoda była i pojechaliśmy na rowerach na Powązki Wojskowe. Przy okazji krótkiej wizyty cmentarnej wyszła nam super przejażdżka po różnych warszawskich, głównie żoliborskich opłotkach. Dawno nie byliśmy w rejonach gdzie chodziliśmy ponad 30 lat temu na spacery randkowe, głównie po kinie a między innymi po Jarmuschu. Prawie 40 km szwendania się praktycznie bez celu...

Pozdro

Nie mów, że na randki chodziliście na cmentarz 😉

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kordiankw napisał:

Nie mów, że na randki chodziliście na cmentarz 😉

Cześć

Czasami... przecież stare cmentarze to fajne klimatyczne miejsca. Wszędzie można się dobrze bawić. Swego czasu nawet nas zamknęli i wyłaziliśmy przez główną bramę - tą z Panią z mieczem - a ona ma trzymetrowe kraty. Na szczęście jakoś się udało i nas nie zwinęli. Fajne czasy w sumie.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marcos73 napisał:

Cze

@Mitek w tym temacie, bo nie będę nart zaśmiecał, wczoraj pojechałem troszkę mocniej. Trasa 64 km. Późno wyjechałem i nie kółko tylko ile wyjdzie to wyjdzie. Średnia z całości to ok. 20,5 km/h, ale odliczyłem 20km jady wałem i lasem (pojechałem wałem i okazało się że dzików mamy sporo, zryty jak baranie jajca), w lesie nie dość że ciemno to jeszcze liście wszystko zasypały i nie wiadomo było gdzie są ścieżki. Ale średnia z całości 25 km/h to dla mnie kosmos.

pozdrawiam

ps. z 44 km takiej normalnej jazdy wyszło 24,3 km/h ale tylko 2 x  światła mam po drodze i trochę szutru, resztę asfalt prima sort, no i płasko.

Cześć

Nie ma reguł specjalnych. Jak nie wieje to myślę, że bez problemu można po równym - znaczy na równej utwardzonej nawierzchni, nie musi być asfalt, wystarczy dobry zwięzły szuter bez pyłu - przejechać na MTB te 30 czy 40 km ze średnią pod 30km/h - przynajmniej tak wychodzi mi z naszych jazd. Ale jedne światła czy dwie panie z psami już tą średnią łamią. Jak jest z wiatrem to można jechać cały czas 35-36km/h po równym bez problemu. Jak wieje w drugą stronę to wtedy max 26-28km/h wyciągniesz. Jakbym jechał sam to pewnie dołożę jeszcze z km może półtora max. - pod wiatr więcej, z wiatrem Rybelkowi nie ucieknę.

Znam gości, którzy wyciągają średnią 32-33 km/h z jazdy po lesie... Tak, że my to sobie możemy pogdybać. 🙂

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mitek napisał:

Henry Silva - z takim ryjem gość musiał zostać aktorem nawet jakby nie chciał.

I znowu kol. Starr wstawił niezwykle ładne zdjęcia!

 

Który był zszedł ubiegłego latka…

Tribute

https://ew.com/movies/henry-silva-dead-95/
rip

a tymczasem dla Mitka…

IMG_0190.jpeg.c45e1c1eebad8292f0a9b6a6cc
z dzielni i z daleka od domu…

IMG_0453.jpeg.1b2cc57615db88244ef26bafd7

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mitek napisał:

Jak jest z wiatrem to można jechać cały czas 35-36km/h po równym bez problemu.

Cze

Ale to dla mnie abstrakcja. Z taka prędkością na MTB to parę km przy dobrym wietrze, bo to praktycznie max dla MTB. Mnie się udało rozkręcić do troszkę ponad 40km/h swój przy dobrym wietrze na asfalcie na płaskim, ale to kosmos i tylko na chwilę. Wiem że sporo jeździsz i długo, ale to co piszesz wydaje się niewiarygodne. Średnia na poziomie 25-27km/h to chyba bardzo dobra średnia. Powyżej już świetna - ale warunki musza być dobre. Jeżdżąc po Krk to mało kto mnie wyprzedza na MTB (praktycznie nikt), a mijam sporo ludzi. Może inni jeżdżący bardziej się wypowiedzą jak to wygląda z ich strony. 

14 godzin temu, Mitek napisał:

Znam gości, którzy wyciągają średnią 32-33 km/h z jazdy po lesie...

To też nie wiem co za las i jakie ścieżki, jaka jazda.... bo średnia 33km/h po lesie... kosmos. Wszystko na MTB oczywiście.

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tzw. Fioletowy MTB obok mojego domu. Często tamtędy jeżdżę, przeróżnymi wariantami. Nie są trudne raczej szybkie, trochę piachu i dużo korzeni. Koleś jest niezły - zobacz na prędkości na początku - pierwsze pięć sześć minut - ma długie odcinki ponad 30km/h a momentami 36-37km/h a tam jest cały czas pod górkę. Ja się wyrabiam trzymać tak 26-27 km/h max. Gość przejeżdża całość w 31 i pół minuty czyli ma średnią koło 30 ja mam rekord 44 minuty.

Kosmita a On jest tylko dobry

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mitek napisał:

To jest tzw. Fioletowy MTB obok mojego domu. Często tamtędy jeżdżę, przeróżnymi wariantami. Nie są trudne raczej szybkie, trochę piachu i dużo korzeni. Koleś jest niezły - zobacz na prędkości na początku - pierwsze pięć sześć minut - ma długie odcinki ponad 30km/h a momentami 36-37km/h a tam jest cały czas pod górkę. Ja się wyrabiam trzymać tak 26-27 km/h max. Gość przejeżdża całość w 31 i pół minuty czyli ma średnią koło 30 ja mam rekord 44 minuty.

Kosmita a On jest tylko dobry

Pozdro

Mitek, fajna ścieżka, ale gość jest bardzo dobry patrząc na jego zdjęcie profilowe oraz na waty jakie generuje to 1, widać że ma objebaną trasę to 2, jest kilka momentów gdzie faktycznie jest gorsza nawierzchnia, reszta bardzo dobra - patrząc tylko na prace amortyzatora to 3, średnia to 28 km/h (nie 32-33 km/h bo to spora różnica) a Twoja nieco ponad 20 km/h to 4, a profil i przewyższenie mówią że jest tam generalnie płasko 60m na 15 km to 5. Chodzi o średnia z jazdy a nie chwilowe czy też średnią z jakiegoś odcinka. Trasę ma praktycznie pustą wiec może dzidować i tak też robi. Po tętnie też widać, ze się nie opierdala. Kadencja dość wysoka. Urwać z tego czasu ok 5 min. - będzie mu bardzo trudno, wtedy ta średnia wyjdzie na poziomie 32-33 km/h.

pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mitek napisał:

Cześć

Dlatego też on tych 5 min nie urwie, tylko lepsi.

Pozdro

I to już są kosmici - dla Niego. Spojrzałem na jego filmy z jazdy, no to troszkę jeździł tak bardziej na poważnie. Może to takie stopniowanie jest, TY czy Piotrek jesteście dla mnie kosmitami, dla Ciebie ten gość, a dla niego znowóż ktoś inny. Każdy ma swojego kosmitę.

pozdro

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...