Skocz do zawartości

Prośba o ocenę jazdy, zalecenie ćwiczeń.


KrzysiekK

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, KrzysiekK napisał:

Ja mam (a mam nadzieje miałem) też problem z tym schematem kontr rotacji. Na sucho sobie to robię i mam wrażenie, że udało mi się wczoraj powtórzyć to na stoku. To zejście w dół i "skręcenie" ...

kontra.png.68f90224f8575b9b1501a438e018cc2c.png

popełniłem takie coś...

Przepraszam praktyków 😄 

Potem z tej niskiej pozycji robiłem NW i skręcało 🙂 .... ale po skręceniu często trafiałem na nierówności i to wytrzącało mnie z rytmu i pozycji... Trzeba się ojeździć przestrzegając stałej sekwencji pozycji... ot co.

 

Krzysiek jak wiesz ja ani dobrze jeżdżący, a tym bardziej nauczyciel, ale z tą kontrotacją to się nie spinaj abyś w sztuczność nie popadł, bo to także błąd.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś też Wańkowa, chwilę po pracy...

Mróz, twardo, jeździło się trochę gorzej... Koniec fazy sterowania, koniec schodzenia w dół i sam moment zakrawedziowana wychodziły mi dziś niepewnie, bo co chwilę zmiana śniegu... A to sypki i trzyma mocno, a to baza wylazla twarda i narty uciekają zamiast się zakrawedziowac. Ale uslizgi jakies takie mniej nieobliczalne, wkurzają ale jest w miarę kontrola. Szkoda że nie ma mnie teraz kto nagrywać...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywanie co chwilę ma mały sens, pewności na nartach Ci to nie dołoży. Te zmienne warunki śniegowe to właśnie zdobywanie doświadczenia, wyczuwanie jak balansować czy obciążać narty zależnie od rodzaju podłoża. Kiedy pochylić nartę bardziej, kiedy odpuścić i tak dalej. Próbuj i sam zobaczysz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Chertan napisał:

Nagrywanie co chwilę ma mały sens, pewności na nartach Ci to nie dołoży. Te zmienne warunki śniegowe to właśnie zdobywanie doświadczenia, wyczuwanie jak balansować czy obciążać narty zależnie od rodzaju podłoża. Kiedy pochylić nartę bardziej, kiedy odpuścić i tak dalej. Próbuj i sam zobaczysz. 

Nie no, wiadomo że nagrywanie nie.. 😉 No właśnie to czucie krawędzi... Trzyma, nie trzyma... 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, star napisał:

jezdzij agresywniej, będzie trzymała, do przodu mości panowie

Do przodu też, chociaż zależy od fazy skrętu, ale również kolana do stoku (czyli obrót stopy zewnętrznej narty wzdłuż długiej osi na duży palec) i lepszy nacisk na dolną nartę poprawia trzymanie. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KrzysiekK napisał:

Nie no, wiadomo że nagrywanie nie.. 😉 No właśnie to czucie krawędzi... Trzyma, nie trzyma... 

Moje ha, ha ! To nie są kpiny. Broń Boże !  Ponieważ już doszedłem do takiego stanu, że mnie już trzyma. Może nie całkiem na miejscach, które solidnie wyślizgano i utwardzono. Co sprawdziłem w praktyce, ale ich unikam,  ponieważ nie jestem masochistą.

Ale czy trzymanie jest zawsze jest potrzebne ? Otóż nie zawsze. Jest sporo takich śniegów, teraz na wiosnę, że trzymanie, większy nacisk na zewnątrzną, jest przeszkodą w płynnej jeździe. Nawet na slalomkach. W czasie jednego zjazdu z góry można się przekonać, w jakim miejscu  "trzymanie" jest ważniejsze, a w jakim innym ważniejsze jest czucie całego ślizgu narty.

Bez paniki !  Z biegiem przejechnych kilometrów, zrobionych skrętów, na różnych śniegach i stokach. Wszystko się będzie stopniowo wyjaśniać. Samo się jednak nie wyjaśni łatwo. Należy jeszcze użyć do tego własny mózg, lub mózg instruktora, by proces był szybszy

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KrzysiekK napisał:

Na wyjazd nie ma szans... Robota 😉

Plusie, ja nie panikuje... Spokojnie wszystko... Z tym że się dziele z odczuciami... Bo inni już to przeszło i zawsze skomentują ...a taki komentarz coś wnosi ...

Cześć,

popatrz, tu masz film z jazdy mojego syna, z tego sezonu, już to wcześniej wstawiałem. Ma 11 lat (ma jeszcze sporo czasu na poprawienie, tego i owego), sporo jeździł z chłopakami z forum (za co oczywiście bardzo dziękuję) i ze mną. Oczywiście tam jest jeszcze sporo do poprawienia, operator fatalny (ja filmowałem), niemniej jednak już coś widać. Tam nie ma jazdy idealnej, poprawiania ujęć, szukania tego jednego, idaelnego przejazdu. 

 

Edytowane przez moruniek
coś tam
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, moruniek napisał:

Cześć,

popatrz, tu masz film z jazdy mojego syna, z tego sezonu, już to wcześniej wstawiałem. Ma 11 lat (ma jeszcze sporo czasu na poprawienie, tego i owego), sporo jeździł z chłopakami z forum (za co oczywiście bardzo dziękuję) i ze mną. Oczywiście tam jest jeszcze sporo do poprawienia, operator fatalny (ja filmowałem), niemniej jednak już coś widać. Tam nie ma jazdy idealnej, poprawiania ujęć, szukania tego jednego, jedynego przejazdu. 

 

O, fajnie śmiga. Podobnie do jazdy mojego syna (15) ... Też wchodzi na krawędzie, jeździ szybciej, jest lekki, odważny... 

No i super, niech dzieciaki jeżdżą... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, KrzysiekK napisał:

O, fajnie śmiga. Podobnie do jazdy mojego syna (15) ... Też wchodzi na krawędzie, jeździ szybciej, jest lekki, odważny... 

No i super, niech dzieciaki jeżdżą... 

Po prostu daje nartom jechać 👍

Dla wszystkich uczących się jak nie nabierzecie prędkości to możecie tak rzeźbić sto lat jak na waszych filmach i nic z tego nie będzie, nowe buty, narty i dupa 😁 dać nartom jechać nie ma prędkości nie ma skrętu. ⛷️

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Mikoski napisał:

Po prostu daje nartom jechać 👍

Dla wszystkich uczących się jak nie nabierzecie prędkości to możecie tak rzeźbić sto lat jak na waszych filmach i nic z tego nie będzie, nowe buty, narty i dupa 😁 dać nartom jechać nie ma prędkości nie ma skrętu. ⛷️

Predkosc jest, niska pozycja tez, ale skretu nadal brak. Choc skret moze i byl, przed jazda... 😂 

 

 

 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieuchronnie zbliża się koniec sezonu. Mimo doskonałych warunków stoki straszą, że w tę niedzielę na podkarpaciu będzie zakończenie sezonu. Dziś Kiczera.ski. Nagrał kilka zjazdów syn, więc wrzucam.

Mi się moja jazda jeszcze bardzo nie podoba. Wrzucę, może kto z jeżdżących się wyżyje: @Mitek, @Adam ..DUCH i inni szanowni pedagodzy.

Jak widać pogoda była bajeczna.

Nagrywane na go-pro 8 umieszczonej na kasku syna odwrotnie. On jedzie jak chce, a ja mam pilnować się w kadrze bo jemu się nie chce jeździć za mną. I słusznie.

To był kapitalny, narciarski dzień.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minutes ago, KrzysiekK said:

Nieuchronnie zbliża się koniec sezonu. Mimo doskonałych warunków stoki straszą, że w tę niedzielę na podkarpaciu będzie zakończenie sezonu. Dziś Kiczera.ski. Nagrał kilka zjazdów syn, więc wrzucam.

Mi się moja jazda jeszcze bardzo nie podoba. Wrzucę, może kto z jeżdżących się wyżyje: @Mitek, @Adam ..DUCH i inni szanowni pedagodzy.

Jak widać pogoda była bajeczna.

Nagrywane na go-pro 8 umieszczonej na kasku syna odwrotnie. On jedzie jak chce, a ja mam pilnować się w kadrze bo jemu się nie chce jeździć za mną. I słusznie.

To był kapitalny, narciarski dzień.

 

Ja się tylko podzielę z Tobą dwoma z zmianami jakie wprowadziłem do swojego postrzegania jazdy w pewnym momencie nauki. Może i Tobie przyda się taka zmiana myślenia.

1. Jazda to nie trawersy połączone skrętami z dohamowaniem, tylko jazda w dół wzbogacona o skręty.

2. W jeździe domyślną pozycją jest ta nisko, a ta wysoko występuje okazjonalnie, bo faza przejścia ma być krótka, a skręt spokojny i relatywnie długi.

I  szczerze mówiąc u mnie prędkość pomaga to osiągnąć. Jak muszę jeździć powoli, to po krótkim czasie wracają mi nawyki do jazdy wysoko, sztywno i ogólnie drętwo :(. Jeden dobry przejazd i z powrotem się ciało układa jak powinno 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KrzysiekK napisał:

Nieuchronnie zbliża się koniec sezonu. Mimo doskonałych warunków stoki straszą, że w tę niedzielę na podkarpaciu będzie zakończenie sezonu. Dziś Kiczera.ski. Nagrał kilka zjazdów syn, więc wrzucam.

Mi się moja jazda jeszcze bardzo nie podoba. Wrzucę, może kto z jeżdżących się wyżyje: @Mitek, @Adam ..DUCH i inni szanowni pedagodzy.

Jak widać pogoda była bajeczna.

Nagrywane na go-pro 8 umieszczonej na kasku syna odwrotnie. On jedzie jak chce, a ja mam pilnować się w kadrze bo jemu się nie chce jeździć za mną. I słusznie.

To był kapitalny, narciarski dzień.

 

Zeslizg ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, KrzysiekK napisał:

Nieuchronnie zbliża się koniec sezonu. Mimo doskonałych warunków stoki straszą, że w tę niedzielę na podkarpaciu będzie zakończenie sezonu. Dziś Kiczera.ski. Nagrał kilka zjazdów syn, więc wrzucam.

Mi się moja jazda jeszcze bardzo nie podoba. Wrzucę, może kto z jeżdżących się wyżyje: @Mitek, @Adam ..DUCH i inni szanowni pedagodzy.

Jak widać pogoda była bajeczna.

Nagrywane na go-pro 8 umieszczonej na kasku syna odwrotnie. On jedzie jak chce, a ja mam pilnować się w kadrze bo jemu się nie chce jeździć za mną. I słusznie.

To był kapitalny, narciarski dzień.

 

Cześć

Bardzo dobry kierunek!!!

Trochę widać, że musiałeś dostosować prędkość do syna ale jest to co trzeba. Ładnie widać uruchomioną sylwetkę, sterowanie po łuku z fajnym śladem ślizgowym (ześlizg to zupełnie co innego). Trochę gubisz jazdę frontalną i ustawiasz górę lekko bokiem przez co narty troszkę spychasz. Jest płasko więc nie ma się czego bać.

POzdro

Edytowane przez Mitek
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Bardzo dobry kierunek!!!

Trochę widać, że musiałeś dostosować prędkość do syna ale jest to co trzeba. Ładnie widać uruchomioną sylwetkę, sterowanie po łuku z fajnym śladem ślizgowym (ześlizg to zupełnie co innego). Trochę gubisz jazdę frontalną i ustawiasz górę lekko bokiem przez co narty troszkę spychasz. Jest płasko więc nie ma się czego bać.

POzdro

Bardzo dziękuję Mitku. Muszę dopytać...jazda frontalna to nas na myśli jazdę z górą tułowia ustawiona na dół stoku, tak, jak to ma być potem przy smigu i skręcie krótkim. Czyli jazda ,,frontem ciała w dół stoku,, , a że ja mam tendencje do monobloku .... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, KrzysiekK napisał:

Bardzo dziękuję Mitku. Muszę dopytać...jazda frontalna to nas na myśli jazdę z górą tułowia ustawiona na dół stoku, tak, jak to ma być potem przy smigu i skręcie krótkim. Czyli jazda ,,frontem ciała w dół stoku,, , a że ja mam tendencje do monobloku .... ?

Cześć

Pewnie tak - nie wiem co nazywasz monoblokiem ale jeżeli myślisz o pewnej sztywności góry - takiej typu robot - to tak.

Trasy, po których jedziesz są dość wąskie więc jedziesz takim półskrętem - łuk nie jest pełny, przechodzisz w następny skręt dość szybko. Gdybyś jechał skrętem pełnym, przekrawędziowanie byłoby w momencie gdy narty są praktycznie w poprzek stoku i wtedy musisz jechać z tułowiem ustawionym w kierunku jazdy a nie w dół stoku.

Natomiast mnie bardzo podoba się sterowanie po łuku - naprawdę jest OK! - oraz widoczne ruchy odciążenie-dociążenie - bardzo fajna jazda.

Rozluźnienie góry też się przyda.

Pozdro

PS

Zostaw to i włącz TV bo dziewczyny zaraz jadą drugi przejazd GS. Warto zobaczyć bo sytuacja bardzo ciekawa a i wzory do naśladowania są sto razy lepsze niż cokolwiek z sieci.

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Pewnie tak - nie wiem co nazywasz monoblokiem ale jeżeli myślisz o pewnej sztywności góry - takiej typu robot - to tak.

Trasy, po których jedziesz są dość wąskie więc jedziesz takim półskrętem - łuk nie jest pełny, przechodzisz w następny skręt dość szybko. Gdybyś jechał skrętem pełnym, przekrawędziowanie byłoby w momencie gdy narty są praktycznie w poprzek stoku i wtedy musisz jechać z tułowiem ustawionym w kierunku jazdy a nie w dół stoku.

Natomiast mnie bardzo podoba się sterowanie po łuku - naprawdę jest OK! - oraz widoczne ruchy odciążenie-dociążenie - bardzo fajna jazda.

Rozluźnienie góry też się przyda.

Pozdro

PS

Zostaw to i włącz TV bo dziewczyny zaraz jadą drugi przejazd GS. Warto zobaczyć bo sytuacja bardzo ciekawa a i wzory do naśladowania są sto razy lepsze niż cokolwiek z sieci.

Mój drogi, tu jest jeszcze petarda pogodowa i...zrobilem właśnie obiad i idziemy z synem na godzinkę pojeździć. Inaczej ten wpakuje oczy w komputer i będzie grał znów w jakąś nową fantastyczna zabijanke. Tu w odległości od mojej uroczej miejscowości znajduje się dość krótki, ale działający jeszcze stoczek w Czarnorzekach. Jakieś 400m orczyk. Stomo tam trochę ale skorzystamy... W życiu tam nie byliśmy na nartach. Ostatnio w lecie na spacerze.

Edytowane przez KrzysiekK
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...