Skocz do zawartości

Prośba o ocenę jazdy, zalecenie ćwiczeń.


KrzysiekK

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Mitek napisał:

No to zaczęło się teoretyzowanie.

Odsyp jest sypki więc w praktycznej jeździe go nie ma.

Pozdro

Gdyby go nie było, to Krzysiek by się nie wywalał, więc może jednak jest? Plus odsyp zwalnia i to całkiem konkretnie (może Ciebie nie, ale ja czuję), na co trzeba być przygotowanym. Osoba przyzwoicie jeżdżąca daje sobie radę już intuicyjnie. Ucząca się - niekoniecznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, star napisał:

Jest drugi warunek. Na wprost lub na krawedzi. Jak zeslizgiem i pół narty poleci po lodzie a pół zainkasuje odsyp jest problem, zgaduje, ze z tym boryka się Krzysiek.

To drugi elementarz: jazda bokiem zeslizgiem lub girlandami. Ćwiczyć przy każdej okazji. Wtedy i lód nie wytraci z równowagi. Pojawi się znajomy zeslizg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, star napisał:

Jest drugi warunek. Na wprost lub na krawedzi. Jak zeslizgiem i pół narty poleci po lodzie a pół zainkasuje odsyp niekoniecznie taki znów sypki jest problem, zgaduje, ze z tym boryka się Krzysiek.

Nawet nie komentuję. Wybacz, umiesz czytać ale nie rozumiesz.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KrzysiekK napisał:

Tak jest !

Pocieszę cie ze nie ty jeden, bardziej doświadczeni forumowicze tez maja pewien kłopot. To już kwestia gdzie przelatujemy na krawedzi (łatwiej sport) lub na wprost (łatwiej am) a gdzie wybieramy miejsce do skrętu, może być nawet skręt stop lub prawie, wybor miejsca do przekrawedziowania czy zmiany kierunku inna technika kluczowy, może być twardo, może miękko byle w miarę równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, star napisał:

Pocieszę cie ze nie ty jeden, bardziej doświadczeni forumowicze tez maja pewien kłopot. To już kwestia gdzie przelatujemy na krawedzi (łatwiej sport) lub na wprost (łatwiej am) a gdzie wybieramy miejsce do skrętu, może być nawet skręt stop lub prawie, wybor miejsca do przekrawedziowania czy zmiany kierunku inna technika kluczowy, może być twardo, może miękko byle w miarę równo.

I jaka na to rada?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mig napisał:

Nie zauważać miekkich odsypow?

Cześć

Ty to wiesz ale inni będą drążyć Michale. A rada na to..., jeździć i się automatycznie adaptować bo to nie kwestia techniki tylko taktyki i objeżdżenia. Technika nie ma tu nic do rzeczy - sam wiesz.

Pozdro

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mitek napisał:

I jaka na to rada?

 

Można ciąć na krawedzi wtedy odsyp nie jest problemem, wymaga to techniki, można tez na wprost jak kto woli. No ale kiedyś trzeba skręcić tak czy owak. Tu pytanie jak skręcamy. Ważne może gdzie skręcamy, wybierałbym miejsca w miarę jednorodne i tyle. Wtedy nawet jak pojawi się zeslizg to nie będzie problemu ze pół narty go zainkasuje co może wytracić z równowagi. Ale o tym już chyba pisałem. PS klasyczne miejsce gdzie pojawiają się takowe odsypy jest tuz przed kolejka do kolejki no i wtedy skręt stop ew w końcówce pług bezpieczniej, bez problemow

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, star napisał:

A co mam zrobić? Uklęknąć?
ps automatyczna adaptacja czy miękka jazda brzmią dobrze ale znikąd sie nie biorą…

Ale lepiej niż teoretyzowanie które prezentujesz w poście wyżej.

Taka analiza jazdy terenowej jest absolutnie bezwartościowa bo jest nie do powtórzenia przez kogokolwiek.

Trzeba po prostu jechać. Inna opcja to dramat teoretyków.

Pozdro

Warto czasami pojeździć z dziećmi. Wiele daje w sensie odteoretyzowania.

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyt nie sugerując ze znajdzie się nart które coś zrobią za nas ale wg mnie dwie techniki przy jeździe po łuku poniekąd się pojawiają (na wprost i na krawędzi)

Takie elastyczne końcówki mają swoje ogromne zalety podczas jazdy po wszelakich nierównościach, odsypach i garbach. Deski wybierają teren jak dakarówka (taki samochód do rajdów długodystansowych po pustyni). W kontrolowanych skrętach na stromych odcinkach trzeba uciekać się do ześlizgów, ale to nie problem, gdyż są one łatwe do wykonania

Po prostu deski przecinają odsypy, małe garby i inne nierówności, nic sobie z nich nie robiąc.

https://www.ntn.pl/moje-ulubione-najlepsze-narty-sezonu-2021-2022/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mitek napisał:

Ale lepiej niż teoretyzowanie które prezentujesz w poście wyżej.

Taka analiza jazdy terenowej jest absolutnie bezwartościowa bo jest nie do powtórzenia przez kogokolwiek.

Trzeba po prostu jechać. Inna opcja to dramat teoretyków.

Pozdro

Warto czasami pojeździć z dziećmi. Wiele daje w sensie odteoretyzowania.

Jezdzilem i to z takimi o szybkim progresie. Ja nie sugeruje rozwiązań, starałem się zrozumieć problem Krzyska  i tyle. Zeslizg i uderzenie odsypem w powiedzmy pół narty, to dla uproszczenia.

ps przy okazji filmików kilka

https://www.tyrol.com/blog/b-sports/how-to-be-a-better-skier-9-ways-to-improve-your-skiing

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ale ja nie muszę rozumieć problemów Krzyśka. Ja je znam, jeździłem z nim, wiem co robi jak jeździ jak ustawia narty i wiem co jest jego problemem. Tylko Krzysztof niestety słucha też osób takich jak ty i wtedy kłopot.

Zapracuj na Ty zrozumieniem sytuacji a nie swoim zrozumieniem sytuacji, proszę.

Po co cytujesz, to co jest dla mnie oczywiste. Co chcesz mi powiedzieć a ten sposób?

Nie myśl o tym  jak jedziesz i gdzie jedziesz tylko jedź. Co Ty myślisz, że ja nigdy nie dostaję garbem pod narty...?  Kto tak twierdzi jest kretynem. Też dostaję ale - cofnijmy się wcześniej - wiem, że mogę dostać i wiem co się stanie i wcześniej jestem przygotowany na modyfikację sposobu jazdy.

Problemem Krzyśka, Gabrika i im podobnych jest fakt, że chcą naukowo dobudować sobie lata doświadczeń. Tego zrobić się nie da chyba...że zapiszą się na intensywny kurs jazdy sportowej i nie będą pękać tylko jeździć.

INNEJ DROGI NIE MA.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Ale ja nie muszę rozumieć problemów Krzyśka. Ja je znam, jeździłem z nim, wiem co robi jak jeździ jak ustawia narty i wiem co jest jego problemem. Tylko Krzysztof niestety słucha też osób takich jak ty i wtedy kłopot.

Zapracuj na Ty zrozumieniem sytuacji a nie swoim zrozumieniem sytuacji, proszę.

 Pozdro

Powiem ci, ze jest gorzej, słucha tez propagandy Putina, ogląda czasami TVP. Przeceniasz wpływ forum na jazdę. Tu chyba zrozumiałem bo nawet Krzysiek to przyznał. Da radę. Głupi nie jest. Forum to rozrywka nie jestem w pracy abym miał na coś zapracowywać. PS jednych przy ześlizgu wybija z równowagi skala innych odsyp

 

Edytowane przez star
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem.

Myślałem, że też chcesz w jakiś sposób Krzyśkowi pomóc a Ty nie tylko ,że nie chcesz to jeszcze - to co wiele razy stwierdzałem - starasz się niszczyć tych którzy chcą pomóc? Co to za film i po grzyba go podłączyłeś?

 Co ma wspólnego z rozmową?

Pozdro

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Ale ja nie muszę rozumieć problemów Krzyśka. Ja je znam, jeździłem z nim, wiem co robi jak jeździ jak ustawia narty i wiem co jest jego problemem. Tylko Krzysztof niestety słucha też osób takich jak ty i wtedy kłopot.

Zapracuj na Ty zrozumieniem sytuacji a nie swoim zrozumieniem sytuacji, proszę.

Po co cytujesz, to co jest dla mnie oczywiste. Co chcesz mi powiedzieć a ten sposób?

Nie myśl o tym  jak jedziesz i gdzie jedziesz tylko jedź. Co Ty myślisz, że ja nigdy nie dostaję garbem pod narty...?  Kto tak twierdzi jest kretynem. Też dostaję ale - cofnijmy się wcześniej - wiem, że mogę dostać i wiem co się stanie i wcześniej jestem przygotowany na modyfikację sposobu jazdy.

Problemem Krzyśka, Gabrika i im podobnych jest fakt, że chcą naukowo dobudować sobie lata doświadczeń. Tego zrobić się nie da chyba...że zapiszą się na intensywny kurs jazdy sportowej i nie będą pękać tylko jeździć.

INNEJ DROGI NIE MA.

Pozdro

Amen. Serio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mitek napisał:

Zaprosiłem Cię do Cz. G. - szansę masz. Masz również możliwości bo pracujesz sieciowo i możesz byc gdzie chcesz i jak chcesz. Wpadniesz OK. Nie Twój dramat, twoje przerażenie.

Trzymaj się i miłej jazdy

Nie pracuje sieciowo. Może jesteś spoko, ale jesteś obok MarioJ jedna z dwóch osób na forum z którymi nie mam ochoty jeździć. Mimo, to zaprosiłem cie na Studicni Horu. Nie jestem z tych strachliwych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, star napisał:

Nie pracuje sieciowo. Może jesteś spoko, ale jesteś obok MarioJ jedna z dwóch osób na forum z którymi nie mam ochoty jeździć. Mimo, to zaprosiłem cie na Studicni Horu. Nie jestem z tych strachliwych.

Cześć

To oczywiste. My umiemy jeździć. I tu Cię rozumiem.

Natomiast dla mnie ideą narciarstwa jest (przynajmniej od paru, parunastu lat) poznawanie, łączenie ludzi o tej samej pasji. Jesteś trudny ale da się ciebie też okiełznać. bylebyś sam się dał.

 Ja rozumiem, że wtedy już nie będzie sensu wstawiać tych setek zdjęć znikąd i niczego ale może na przykład będzie z kim pogadać w realu...

Podejmujesz własne wyzwania, idziesz własnymi drogami ale może razem - przynajmniej czasami będzie fajniej. Jawisz mi się człowiekiem bardzo samotnym...

 Do Czech nie pojadę, nie znam języka, boję się zagranicy... Oczywiście daje radę ale jak nie muszę to nie jadę. Powaga.

Pozdro

Czyli jesteś rentierem...Szacun.

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

To oczywiste. My umiemy jeździć. I tu Cię rozumiem.

Natomiast dla mnie ideą narciarstwa jest (przynajmniej od paru, parunastu lat) poznawanie, łączenie ludzi o tej samej pasji. Jesteś trudny ale da się ciebie też okiełznać. bylebyś sam się dał.

 Ja rozumiem, że wtedy już nie będzie sensu wstawiać tych setek zdjęć znikąd i niczego ale może na przykład będzie z kim pogadać w realu...

Podejmujesz własne wyzwania, idziesz własnymi drogami ale może razem - przynajmniej czasami będzie fajniej. Jawisz mi się człowiekiem bardzo samotnym...

 Do Czech nie pojadę, nie znam języka, boję się zagranicy... Oczywiście daje radę ale jak nie muszę to nie jadę. Powaga.

Pozdro,

Nie o poziom narciarstwa chodzi. Żaden z was zreszta na idola się nie nadaje. Raczej osobowosc. Choćby ocenianie innych, zreszta po pozorach. Słabe to. Wydaje ci się, z tą samotnością. Spytaj Wujota. Z forumowiczów poznałem i jezdziłem pewno z dziesiątką osób. Ostatnio to była Beata. Jasne, ze było fajnie. Ja też słabo z językiem, ale Jrzi gada łamaną polszczyzną. Dogaduje się nawet ze zwierzętami. Nie byłem tam prawie dwa lata, ech… https://www.boudapodsnezkou.cz on i narciarz i człowiek, a to rzadkość.

0AE9936E-9065-404A-90A9-365EA68EF657.jpeg

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, star napisał:

Nie o poziom narciarstwa chodzi. Żaden z was zreszta na idola się nie nadaje. Raczej osobowosc. Wydaje ci się, z tą samotnością. Spytaj Wujota. Z forumowiczów poznałem i jezdziłem pewno z dziesiątką osób. Ostatnio to była Beata. Jasne, ze było fajnie. Ja też słabo z językiem, ale Jrzi gada łamaną polszczyzną. Dogaduje się nawet ze zwierzętami. Nie byłem tam prawie dwa lata, ech… https://www.boudapodsnezkou.cz

0AE9936E-9065-404A-90A9-365EA68EF657.jpeg


Cześć

Przestań sprzedawać siebie, zacznij być sobą.

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...