Skocz do zawartości

COVID 19 raczej nie rozejdzie się po kościach


bodex4

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

A ja wszedłem w powiat czerwony (limanowski). Teoretycznie powinienem zakładać maseczkę, gdy jadę na rowerze. Na którym zresztą nie mogę jeździć, bo złapałem dwie gumy (nieszczęścia chodzą parami, a wcześniej było bez przez kilka miesięcy), a łatek brak. Najbliższy sklep z dętkami czy łatkami do nich 30 km. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale , co chciałaś przekazać , bo nie rozumiem?

Przyczyna śmierci jest bardzo umowna....i zmienia się w zależności od aktualnej wiedzy.
Poczynając od ocen
- umarł - znaleziony ciepły,
- umarł -Znaleziony zimny
- umarł znaleziony czerwony

Skoro certyfikaty przyczyn zgonów są umowne - to
w tej sytuacji uważam, że liczenie każdego z pozytywnym testem, który umarł nawet na tzw. choroby współistniejące jest jak najbardziej akceptowane. I zależy od przyjętych ustaleń w danym państwie.
W praktycznych celach takich jak pogrzeb - a do tego głównie potrzebny jest taki certyfikat, (no może jeszcze do odszkodowań azbestowych, albo realizacji polisy ubezpieczeniowej)- to ten Covid trzeba gdzieś umieścić.
Można liczyć tylko tych, którzy oprócz pozytywnego testu umarli na niewydolność oddechową, i do tego np. nigdy wcześniej nie palili.
Wiadomo, że państwa różnie liczą te zgony. Włochy i USA - taką metodę stosowały - CV19 pozytywny + śmierć - to CV19 jest przyczyną zgonu.
Nie odzwierciedla to „najprawdziwszej” przyczyny, ale w tym przypadku pozytywny test.
Inne państwa maja inne ustalenia i inaczej liczą, I każdy popełnia inny rodzaj błędu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna śmierci jest bardzo umowna....i zmienia się w zależności od aktualnej wiedzy.
Poczynając od ocen
- umarł - znaleziony ciepły,
- umarł -Znaleziony zimny
- umarł znaleziony czerwony

Skoro certyfikaty przyczyn zgonów są umowne - to
w tej sytuacji uważam, że liczenie każdego z pozytywnym testem, który umarł nawet na tzw. choroby współistniejące jest jak najbardziej akceptowane. I zależy od przyjętych ustaleń w danym państwie.
W praktycznych celach takich jak pogrzeb - a do tego głównie potrzebny jest taki certyfikat, (no może jeszcze do odszkodowań azbestowych, albo realizacji polisy ubezpieczeniowej)- to ten Covid trzeba gdzieś umieścić.
Można liczyć tylko tych, którzy oprócz pozytywnego testu umarli na niewydolność oddechową, i do tego np. nigdy wcześniej nie palili.
Wiadomo, że państwa różnie liczą te zgony. Włochy i USA - taką metodę stosowały - CV19 pozytywny + śmierć - to CV19 jest przyczyną zgonu.
Nie odzwierciedla to „najprawdziwszej” przyczyny, ale w tym przypadku pozytywny test.
Inne państwa maja inne ustalenia i inaczej liczą, I każdy popełnia inny rodzaj błędu.

Ale na podstawie tak niewiarygodnych i nie spójnych  danych ogłosili na świecie pandemie. :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji tego wątku chyba już czas postawić pytanie --> co z najbliższą zimą, jak sądzicie?

Austria. Być może 2x po jednym tygodniu. Samochodem, choć wolę autokarem z biurem podróży. Jeszcze nie wiem gdzie. Ale raczej bliżej niż dalej, czyli jakiś Saalbach czy Amadee. Sie zobaczy. I jaki by CV19 nie był, jedziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Austria. Być może 2x po jednym tygodniu. Samochodem, choć wolę autokarem z biurem podróży. Jeszcze nie wiem gdzie. Ale raczej bliżej niż dalej, czyli jakiś Saalbach czy Amadee. Sie zobaczy. I jaki by CV19 nie był, jedziemy.

 

Jestem oczywiście tego samego zdania, natomiast sens mojego pytania to raczej - czy nas tam wpuszczą i czy znów lokalne władze nie narzucą zamknięcia ośrodków? Osobiście nie chce mi się w to wierzyć biorąc pod uwagę skalę strat finansowych dla regionów turystycznych. Ale wszelka władza ma to do siebie, że przeważnie żyje swoim życiem w oderwaniu od faktycznych problemów ludzi, stąd moje obawy. Władza zawsze wyżywi się sama, niezależnie od kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć Kanclerz Austrii nie przewiduje zamykania ośrodków narciarskich, ale warunkiem zameldowania w hotelu będzie aktualny test na wiadomo co

 

W hotelu. A my jeździmy do apartamentów. Nikt nie będzie specjalnie płacił 5 stówek żeby pojechać na narty, to jest paranoja. Hiszpanie mieli takie same pomysły przez rozpoczęciem letniego sezonu turystycznego, ale sektor turystyczny zawetował pomysły władz. Mam nadzieję, że tu będzie podobnie. Przy czym jednak sytuacji finansowa Austrii jest dużo lepsza niż hiszpańskich regionów turystycznych, a poza tym Austriacy są bardziej grubo ciosani, w tym sensie iż "ordnung muss zein". Więc powody do obaw istnieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i Hiszpanie mają powody do płaczu, ale to Ischgl jest targany po sądach o odszkodowania za „wiadomo co„
Mam chęć na Austrię, ale na cichą i kameralną, bez gwiazdek, i po partyzancku ;)

 

Pozwy przeciwko Ischgl w mojej ocenie są bzdurne, wyglądają na szukanie łatwej kasy. Ludzie są bardzo niekonsekwentni, z jednej strony protestują przeciwko zamykaniu regionów, wprowadzaniu obostrzeń a z drugiej sami dają pretekst do takich działań idiotycznymi roszczeniami. Wiem, że to nie ta sama grupa, natomiast ewentualne konsekwencje tych cwaniackich działań będa ponosić wszyscy trzeźwo myślący a nie pieniacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też w związku z prowadzonym przez dwa najbliższe tygodnie szkoleniem, musiałem wykonać test. Przed chwilą odebrałem wynik,
2d8fd7e173e0442f119bc18a6de8efe2.jpg

 Mąż miał badanie przed wylotem do Tanzanii, wynik ujemny, czyli ja też miałam ujemny. Teraz, po rejsie, jeden z załogantów miał badanie, aby móc wrócić do pracy do szpitala. Wynik ujemny, czyli możemy zakładać, że na razie też jesteśmy zdrowi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

któż Tobie czy mnie broni zostać politykiem i robić to lepiej, uczciwiej, rzetelniej?

Pozdrowienia

tak naprawdę to trzeba by zapisać się do ogólnopolskiej partii bo tylko działając w takiej strukturze można coś zdziałać., a   ONI nie chcą awansować ludzi mądrzejszych od siebie bo byłbyś konkurencją. 

 

Dlatego np. w PO ciągle ten sam beton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracajac do tematu : bylem "zbudowany" tym, co transmisje z TDF pokazaly - to "przestrzeganie masek i social distancing….. jak mozna te zaraze wytepic, skoro ludzie nie chca?

A wierzysz w możliwość wytępienia? Ja zupełnie nie. Nie widzę takiej możliwości. Podobnie jak w przypadku grypy czy innych powszechnych zakażeń wirusowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wierzysz w możliwość wytępienia? Ja zupełnie nie. Nie widzę takiej możliwości. Podobnie jak w przypadku grypy czy innych powszechnych zakażeń wirusowych.

za wczesnie na poddanie sie - stale nie wiemy, czy bedzie mutowal w  tempie grypy, czy zostanie przy 2 podstawowych wersjach, czy bedzie to wersja polio czy wlasnie grypy

 

Musi byc szczepionka, zeby cokolwiek powiedziec..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o poddanie się, tylko akceptację, że tak powszechny, łatwo przenoszący się wirus, wielokrotnie dający bezobjawowe zakażenia, po prostu będzie krążył, bo nie da się wyizolować osób zakażających. Tylko, żeby ludzi ginęło jak najmniej. Co na szczęście się dzieje. Znaczny skok liczby chorych przy niewielkiej liczbie zgonów. Co prawda liczba zgonów jest przesunięta względem szczytu zachorowań. Ale coś powinno się jednak już dziać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
No i udało się znaleźć winnych wzrostu liczby zakażeń: „Oczywiście występują problemy, tym problemem jest chociażby zaangażowanie personelu medycznego, lekarzy. Niestety występuje taki problem jak brak woli części środowiska lekarskiego - chcę to podkreślić wyraźnie, części. Oczywiście bardzo wielu lekarzy, pielęgniarek, personelu medycznego z wielkim poświęceniem wykonuje swoje obowiązki, ale część tych obowiązków wykonywać nie chce”- powiedział facet który przewalił 70 baniek na wybory które się nie odbyły. A nikomu nie przyszło do głowy, że coraz więcej jest wyników pozytywnych, bo robią ciągle te same testy i zwyczajnie ludzie nauczyli się już odpowiedzi ;) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i udało się znaleźć winnych wzrostu liczby zakażeń:

„Oczywiście występują problemy, tym problemem jest chociażby zaangażowanie personelu medycznego, lekarzy. Niestety występuje taki problem jak brak woli części środowiska lekarskiego - chcę to podkreślić wyraźnie, części. Oczywiście bardzo wielu lekarzy, pielęgniarek, personelu medycznego z wielkim poświęceniem wykonuje swoje obowiązki, ale część tych obowiązków wykonywać nie chce”- powiedział facet który przewalił 70 baniek na wybory które się nie odbyły.

A nikomu nie przyszło do głowy, że coraz więcej jest wyników pozytywnych, bo robią ciągle te same testy i zwyczajnie ludzie nauczyli się już odpowiedzi ;) .

Sasin jest wyjątkowym draniem. Był czas na przeszkolenie personelu do obsługi respiratorów ( tych co zakupiono w wielkiej liczbie) ale nikt o tym nie pomyślał. Personel medyczny jest dziś na wagę złota a Sasin ma go w nosie. Kogo ustawi przy respiratorach ????Terytorialsów ???  Ja od dłuższego czasu usiłuje zdobyć szczepionki przeciw grypie dla ponad 30 osób personelu medycznego. Może coś dostaniemy z zasobów ministerialnych ( można jeszcze składać wnioski ) 

Prezydent miasta Poznania zdobył szczepionki dla poznańskich seniorów 60+. zaszczepi pewnie 5-7 tyś osób. Za darmo.  Dla personelu medycznego na razie nie ma szczepionek nawet odpłatnie. Ale wiadomo: emeryci to wyborcy a lekarze to konowały którym nie chce się przyjmować. 

Z ponad 30 osób personelu medycznego 1 osoba jest szczepiona. Lekarka dostała szczepionkę ale podała dziecku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nie do końca bym broniła lekarzy. Nie będę też wrzucać wszystkich lekarzy do jednego wora. Mam na myśli przychodnie. Dostać się na „państwową” wizytę nie ma szans, teleporadą chcą leczyć, najlepiej z domu. Natomiast ten sam lekarz prywatnie chętnie przyjmuje, robi zakupy w markecie wśród swoich pacjentów i nie ma problemu z kontaktem. Pytam: dlaczego tak jest?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziś na wiadomościach w reżimówce (kto patrzył to wie) - TVP PIS nawet słowem nie wspomnieli o strajku rolników przeciwko ustawie tego pokurcza z Żoliborza. Zlikwidują jedną z branż gospodarki rolniczej zmniejszając tym samym wpływy do budżetu. Jednocześnie nieco się opamiętali w trosce o utratę głosów elektoratu wiejskiego oferując rolnikom odszkodowania za likwidację hodowli z tegoż samego już osłabionego budżetu. Tym samym kraj do nędzy doprowadzą i jeszcze ten przeklęty wirus na dodatek. I ten nieudany rząd ma nas chronić jak gospodarkę do nędzy doprowadza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...