Skocz do zawartości

COVID 19 raczej nie rozejdzie się po kościach


bodex4

Rekomendowane odpowiedzi

No uwielbiam, jak ktoś mi każe doczytać, to takie belfrowskie. Cytowany dr daje gwarancję, a te choroby nic nie mają do COVID.


Widzę, że typowo uczniowsko ślizgasz się po temacie. Jak nie chcesz czytać to pomyśl. Jak do Covidu dołączy zwykła grypa w dużej ilości, to zobaczysz co będzie się działo. No chyba, że wierzysz w system selekcji świetnie opanowany przez naszą służbę zdrowia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, Spiochu, ale Ty jesteś właśnie tym głupim doradcą w sprawie covid,

a dlaczego ? wystarczy popatrzeć na działania różnych krajów i wyciągnąć wnioski,

być konsekwentnym i racjonalnym w działaniach,

i nie popadać w żadną skrajność

 

 

Jak ktoś ma inny pogląd niż Twój, to od razu jest głupcem? Ślepe naśladownictwo to za to szczyt mądrości?

 

strategicznie w jednym miejscu nie powinno się spotykać więcej niż ileś tam osób,

tę liczbę powinno się wypracować racjonalnie, na podstawie analizy ryzyka, może to być np. 20 osób

 

Strategicznie i na podstawie analizy ryzyka to Covid (w obecnej postaci) jest bardzo mało istotnym zagrożeniem dla państwa.

Jeśli nie będzie żadnych restrykcji, to w Polsce na Covid umrze ok. 40 tys. ludzi. Głównie starych,  chorych i słabych.

Z tej samej analizy wynika, że w ciągu każdego kolejnego roku będzie w Polsce umierać ok.  400 tys. osób z zupełnie innych przyczyn.

Strategicznie, należy skupić się na dłuższym horyzoncie czasowym (10-20 lat) i eliminować (lub zmniejszać) zagrożenia, w kolejności od najważniejszego. W takiej perspektywie, największymi zagrożeniami medycznymi są choroby układu krążenia i nowotwory,  Rząd może podjąć wiele działań które znacznie zmniejszyłyby śmiertelność na te choroby. Skoro z powodu Covida można było wprowadzić całkowity lockdown to można również Np.:

 

- Wyeliminować z rynku gówniane żarcie

- Ograniczyć dostęp do używek

- Ograniczyć poruszanie się samochodami

- Poprawić czystość powietrza i wód

- Promować aktywność i zdrowy tryb życia

- Poprawić profilaktykę i leczenie w.w. chorób

 

Zamiast jednak podejmowania tych istotnych działań, które przedłużyły by życie milionom obywateli, mamy pierdolenie o Covidzie, gdzie podjęte kroki, mogą przynieść więcej szkody niż pożytku.

 

 

Osobną kwestią jest samo zagrożenie epidemią (choroby znacznie groźniejszej niż Covid). Strategicznie, rzeczywiście może to być bardzo poważny problem. Rolą ministerstwa zdrowia powinno być przygotowanie społeczeństwa na najgorsze.. Zarówno pod względem procedur, sprzętu, czy personelu medycznego, jak również kształtowania zdrowego stylu życia. Kształtowanie zdrowych i silnych organizmów, powinno się zaczynać już od mentalności rodziców, czy też państwowych placówek przedszkolnych i szkolnych. Przykładowo: Obowiązkowe  2h/dziennie zajęć na powietrzu, dla każdego dziecka, czy zakaz reklamy słodyczy i fast foodów, nie spowoduje załamania gospodarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że typowo uczniowsko ślizgasz się po temacie. Jak nie chcesz czytać to pomyśl. Jak do Covidu dołączy zwykła grypa w dużej ilości, to zobaczysz co będzie się działo. No chyba, że wierzysz w system selekcji świetnie opanowany przez naszą służbę zdrowia?

Jesteś kolejnym, który zna mnie lepiej niż ja sam. Ja z tematem COVID czy szczepionek żyję na co dzień, to mój zawód, chleb powszedni. Ja daję moim pacjentom zalecenia ubrany w sprzęt ochronny, opowiadam i tej chorobie i o tych innych, wspominanych w artykule, a także o tych szczepieniach. Więc sugerowanie mi, że się ślizgam i nie myślę, wywołuje u mnie co najwyżej uśmiech politowania. Naprawdę chcesz mi tłumaczyć zawiłości medycyny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś kolejnym, który zna mnie lepiej niż ja sam. Ja z tematem COVID czy szczepionek żyję na co dzień, to mój zawód, chleb powszedni. Ja daję moim pacjentom zalecenia ubrany w sprzęt ochronny, opowiadam i tej chorobie i o tych innych, wspominanych w artykule, a także o tych szczepieniach. Więc sugerowanie mi, że się ślizgam i nie myślę, wywołuje u mnie co najwyżej uśmiech politowania. Naprawdę chcesz mi tłumaczyć zawiłości medycyny?


Pięknie. Cyt. szczepienia na grype nie miały wyeliminować covidu, ich celem było wsparcie i odciążenie służby zdrowia na jesień, tu się rozminelismy. Ale jak o tym mówisz to git.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli nie będzie żadnych restrykcji, to w Polsce na Covid umrze ok. 40 tys. ludzi. Głównie starych,  chorych i słabych.

Z tej samej analizy wynika, że w ciągu każdego kolejnego roku będzie w Polsce umierać ok.  400 tys. osób z zupełnie innych przyczyn.

 

40 000 zgonów to pewnie 10 x tyle leczonych na OIOM - ach, przyjmijmy czas leczenia na 14 dni. Wychodzi ca 5 mln osobodni. uwzględniając okresowe spiętrzenia choroby wychodzi minimum 30 000 łóżek na tych oddziałach. To już zdecydowanie więcej jak mamy teraz w Polsce (respiratorów w szpitalach zakaźnych 1400 szt).

 

Podejrzewam, że nie masz zielonego pojęcia jak wygląda opieka nad takimi chorymi (nakład pracy, ludzi i koszty sprzętu). Idąc  Twoim tropem rozumowania po prostu należy dać tym ludziom umrzeć, nie podłączając do respiratorów. Choć wtedy umrze te 10 x więcej. Nawet lepiej - bo nie trzeba będzie im płacić emerytury.

 

To rozumowanie, że mam w d... to co mnie nie dotyczy (na przykład prawa mniejszości seksualnych) jest dokładnie tym czego uczy obecna pisowska ekipa. Ogrodzić płotkami swoich a reszta niech "zdycha". Jesteś pojętnym uczniem. Brawo.

 

Jednak możesz zajrzeć do słownika pod pojęcia solidarność społeczna, empatia i spróbować przyswoić sobie te, trudne, idee.

 

pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solidarność społeczna wygląda teraz następująco:

 

Moja mama potrzebuje zrobić ważne badanie (pod narkozą). Choroba zagrażająca życiu.

Niestety, teraz jest moda na Covid ,więc jej nie zrobią (prywatnie również).

 

Masz Covida to jesteś bohaterem, Zachorujesz na coś innego: "Zdychaj śmieciu!"

 

Bardzo współczuję. Rozumiem że nie chcesz pisać o szczegółach, bo sprawa prywatna.

 

Mówi się o tym że na służbę zdrowia powinien iść wyższy procent PKB. Obecny rząd przeznaczył jednak pieniądze na wiele różnych 500+.

Jak lekarze i pielęgniarki domagają się reform, to rząd im mówi: możecie sobie wyjechać.

Taki stan służby zdrowia to niestety pokłosie decyzji w przeszłości.

 

Moja solidarność polega na tym, że płacę dodatkową składkę na szpitale w postaci WOŚP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo współczuję. Rozumiem że nie chcesz pisać o szczegółach, bo sprawa prywatna.

 

Mówi się o tym że na służbę zdrowia powinien iść wyższy procent PKB. Obecny rząd przeznaczył jednak pieniądze na wiele różnych 500+.

Jak lekarze i pielęgniarki domagają się reform, to rząd im mówi: możecie sobie wyjechać.

Taki stan służby zdrowia to niestety pokłosie decyzji w przeszłości.

 

Moja solidarność polega na tym, że płacę dodatkową składkę na szpitale w postaci WOŚP.

Z mojego doświadczenia wynika,że Covid nie dotknął całej reszty medycyny tak bardzo,jak słyszę wokół.Mam sobie zrobić operację stopy,wybieram sie od dawna,choć nie muszę,i w 2 miejscach publicznej /po znajomości/  i 1 prywatnej /bez znajomości,tylko kasa/ służby zdrowia,teraz

zaproponowano mi,że zrobią od ręki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wynika,że Covid nie dotknął całej reszty medycyny tak bardzo,jak słyszę wokół.Mam sobie zrobić operację stopy,wybieram sie od dawna,choć nie muszę,i w 2 miejscach publicznej /po znajomości/  i 1 prywatnej /bez znajomości,tylko kasa/ służby zdrowia,teraz

zaproponowano mi,że zrobią od ręki...

nie musisz nie rób

ps a tymczasem

https://www.rmf24.pl...-wa,nId,4649454

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz nie rób

ps a tymczasem

https://www.rmf24.pl...-wa,nId,4649454

Nie muszę,ale wypada,bo chodzę krzywo już z 10 lat.A co do Covidu,żywioł jest coraz bliżej nas,choć do niedawna wyglądało,że jest tylko daleko.Wczoraj dzwonię do kolegi z Krynicy,kierownika kolejki na Jaworzynę.miał przyjechać na pobliskie jezioro,gdzie uczę go windsurfingu.A on mówi,że pracuje już 2 tydzień non stop,bo druga zmiana cała na kwarantannie,gdy stwierdzono Covid u jednego.On sam  miał mieć wczoraj wymaz,i jak pozytywny,to kolejkę zamykają,bo jest ostatni z uprawnieniami do kierowania.A zaczęło się od odwiedzin kogoś z 2 zmiany w sanatorium Lwigród,gdzie później stwierdzono ognisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę,ale wypada,bo chodzę krzywo już z 10 lat.A co do Covidu,żywioł jest coraz bliżej nas,choć do niedawna wyglądało,że jest tylko daleko.Wczoraj dzwonię do kolegi z Krynicy,kierownika kolejki na Jaworzynę.miał przyjechać na pobliskie jezioro,gdzie uczę go windsurfingu.A on mówi,że pracuje już 2 tydzień non stop,bo druga zmiana cała na kwarantannie,gdy stwierdzono Covid u jednego.On sam miał mieć wczoraj wymaz,i jak pozytywny,to kolejkę zamykają,bo jest ostatni z uprawnieniami do kierowania.A zaczęło się od odwiedzin kogoś z 2 zmiany w sanatorium Lwigród,gdzie później stwierdzono ognisko...

Chodzisz krzywo, ale chodzisz.
PS Covid https://www.medonet....l,24161541.html
https://www.onet.pl/...bq59nn,79cfc278
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat podałeś dla porównania Niemcy, które najlepiej wypadają wśród państw z największą populacją. Wlk.Brytania, Hiszpania, Francja, Włochy mają ten wskaźnik bardziej zbliżony. Poza tym gdyby ograniczenia działały, to w Polsce przez te 2 tygodnie, gdy ludzie byli zmuszeni niemal wyłącznie do siedzenia w domu, zachorowań prawie by nie było. Podczas gdy dzienny wzrost jest prawie taki sam od początku pandemii, z wyjątkiem paru ostatnich dni, a tego największego "reżimu" nie ma już od paru miesięcy. A to już nie jest drobna różnica w zachowaniu ludzi, bo patrząc na ulice i rynki dużych miast, można chyba zaryzykować twierdzenie, że liczba ludzi w tych miejscach wzrosła względem okresu sprzed paru miesięcy co najmniej 10-krotnie (pamiętamy wszyscy, jaką sensację i oburzenie wzbudzali ludzie, którzy gdzieś się zebrali w kilku, a nawet interwencje policji wobec pojedynczych obywateli). Podobnie powinna więc wzrosnąć liczba chorych/zgonów.

Bo Uk, Francja, Hiszpania to są kraje które najpóźniej wprowadziły jakieś obostrzenia i mocno na początku olewali je. Pisałem przecież powyżej. 

Możesz porównać podobne kraje do Szwecji np. Norwegię. Gdzie przy populacji = połowie Szwecji jest 256 zgonów. 

Pozostaje jeszcze jedna kwestia. Szwedzi mają mało obywateli, a dużo pieniędzy i chyba dobrze wyposażoną służbę zdrowia - dużo miejsc w szpitalach. Mogą sobie pozwolić na trochę więcej niż my.

Parę miesięcy temu nie było ludzi którzy przechorowali, teraz takich ludzi jest już jakiś %, nieznany. Oni już nie przenoszą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Uk, Francja, Hiszpania to są kraje które najpóźniej wprowadziły jakieś obostrzenia i mocno na początku olewali je. Pisałem przecież powyżej.
Możesz porównać podobne kraje do Szwecji np. Norwegię. Gdzie przy populacji = połowie Szwecji jest 256 zgonów.
Pozostaje jeszcze jedna kwestia. Szwedzi mają mało obywateli, a dużo pieniędzy i chyba dobrze wyposażoną służbę zdrowia - dużo miejsc w szpitalach. Mogą sobie pozwolić na trochę więcej niż my.
Parę miesięcy temu nie było ludzi którzy przechorowali, teraz takich ludzi jest już jakiś %, nieznany. Oni już nie przenoszą.

PS ulubiony Parczewski: Czyli wrócić do noszenia masek także np. na ulicach?

Tak.
https://www.onet.pl/...tnn612,79cfc278
Racja wydolność naszej służby zdrowia to klucz. Łódzki szpital radził sobie świetnie aż połowa personelu nie wytrzymała i poszła na urlop. A stawiani byli za przykład.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo współczuję. Rozumiem że nie chcesz pisać o szczegółach, bo sprawa prywatna.

 

Mówi się o tym że na służbę zdrowia powinien iść wyższy procent PKB. Obecny rząd przeznaczył jednak pieniądze na wiele różnych 500+.

Jak lekarze i pielęgniarki domagają się reform, to rząd im mówi: możecie sobie wyjechać.

Taki stan służby zdrowia to niestety pokłosie decyzji w przeszłości.

 

Moja solidarność polega na tym, że płacę dodatkową składkę na szpitale w postaci WOŚP.

 

W tym przypadku to nie kwestia budżetu na 500+ ale organizacji. Jakiś wypasiony rezonans, zlecili prawie od ręki.

Badanie nie jest specjalnie kosztowne, ale państwowo nie ma anestezjologów, bo wszyscy zaangażowani w Covid. Prywatnie za to nie przyjmują "ryzykownych" pacjentów.

 

Jeśli chodzi jednak o podejście do służby zdrowa to tu pisory robią sobie kpiny.

 

 

 

Z szacunków WHO śmiertelność może wynosić 0,5-1% na podstawie aktualnie dostępnych danych, co jest kilka razy więcej niż w grypie https://www.who.int/...rtality-2020.1. Jak będą kolejne dane to wszystko się może zmienić. Jest to też zależne od kraju.

W krajach, gdzie było rekordowo dużo zgonów, śmiertelność wyszła 10x mniejsza niż podajesz.  Rekordowo 1,3 promila w San Marino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku to nie kwestia budżetu na 500+ ale organizacji. Jakiś wypasiony rezonans, zlecili prawie od ręki.
Badanie nie jest specjalnie kosztowne, ale państwowo nie ma anestezjologów, bo wszyscy zaangażowani w Covid. Prywatnie za to nie przyjmują "ryzykownych" pacjentów.

Jeśli chodzi jednak o podejście do służby zdrowa to tu pisory robią sobie kpiny.


W krajach, gdzie było rekordowo dużo zgonów, śmiertelność wyszła 10x mniejsza niż podajesz. Rekordowo 1,3 promila w San Marino.

We Włoszech zalecają mnożyć przez 2 oficjalne dane
https://www.medonet....l,78983184.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

W krajach, gdzie było rekordowo dużo zgonów, śmiertelność wyszła 10x mniejsza niż podajesz.  Rekordowo 1,3 promila w San Marino.

Przeczytaj co to jest śmiertelność, a nie podajesz ilość zgonów/ ilość mieszkańców ogółem.

Ech...

 

Ps. W San Marino wynosi trochę powyżej 6%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...