Skocz do zawartości

COVID 19 raczej nie rozejdzie się po kościach


bodex4

Rekomendowane odpowiedzi

Nie odbierz tego jako brak uprzejmości z mojej strony, ale może w takim razie nie warto zaglądać.

Ależ to by było ostatnie co by mi przyszło na myśl, brak uprzejmości. Jestem pod wrażeniem twojej niezwykłej uprzejmości i elegancji. W sumie faktycznie nie warto. Ale co zrobić, jak już się zajrzało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że też zmierzyłeś się z siłami ochrony osobistej małego skurwysynka?

 

Mitek, a jak tam wygląda sytuacja w Warszawie, skala protestów jest duża? W reżimowych mediach oczywiście cisza, a mainstream typu onet czy interia równie mało chętny do informowania, jakby im płacili za milczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniały polityk i wielka osobowość. A mnie wygląda na to, że zaginione respiratory od handlarza bronią się odnalazły i potrzebna eskorta.

Adolf też miał niekwestionowaną osobowość i charyzmę wyjątkową, co nie zmienia faktu, że należało go jak najszybciej odstrzelić. Tu sytuacja jest identyczna. A teraz już za póxno bo by został męczennikiem dla kosmitów.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek, a jak tam wygląda sytuacja w Warszawie, skala protestów jest duża? W reżimowych mediach oczywiście cisza, a mainstream typu onet czy interia równie mało chętny do informowania, jakby im płacili za milczenie.

Cześć

Córa wróciła 5 minut temu bo poszła jeszcze z koleżankami w marszu, który trwa nadal. Policja skupiła się na ochronie domu karła i straciła kontrolę nad manifestacją w związku z tym ludzie idą między samochodami. Rejon Żoliborza od 19.00 do mniej więcej 20.30 był zablokowany. My doszliśmy w okolicę domu karła otoczonego przez podwójny kordon policji w umundurowaniu bojowym i przesłonięty szpalerem samochodów. W życiu nie widziałem czegoś takiego w sensie zmasowanie środków i sił. Tych policjantów to było mi po prostu żal - musiało im być wstyd.

W trakcie demonstracji, gdzieś koło 20.00 chyba, kaczyńskiego wywieźli karetkami pogotowia do willi morawieckiego. Tam też pojechało, za parę minut, mniej więcej 20-25 bud pełnych policji, bo manifestanci postanowili się przemieścić tropem ścierwa.

Ludzie spokojni, bardzo dużo młodzieży i młodych ludzi. Widać sporą determinację i wściekłość. Chyba mają rację, że zaczynają się bać, bo teraz to nie było sterowane przez delikatnych liberałów spotkanie, tylko po prostu spontaniczna reakcja - zerknij na TVN, pokazują dokładnie co i jak. Byliśmy tam z żoną i córka z koleżankami. Tak to wygląda.

Amelka ocenia na kilkanaście tysięcy, wszyscy ludzie w maseczkach i starali się trzymać odległości. W pobliżu kordonów już raczej nie było to możliwe. Było trochę przepychanek ale policja bardzo spokojna na zasadzie ściany.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Sam jednak przyznasz, że fachowcy bardzo różnią się w materii CV19 i zaleceń co należy zrobić. Temat budzi wiele emocji, często nadmiernych. Do tego mocno wkroczyła polityka, bo rządzący boją się o ocenę elektoratu. Stąd często dziwne, nieracjonalne decyzje.. :)

No właśnie nie przyznam, bo główne zalecenia osób znających się na chorobach zakaźnych, epidemiologii czy zdrowiu publicznym są mniej więcej spójne. Mogą się nieco różnić skalą ograniczeń publicznych, natomiast w stosunku do indywidualnych osób to są jednym murem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Córa wróciła 5 minut temu bo poszła jeszcze z koleżankami w marszu, który trwa nadal. Policja skupiła się na ochronie domu karła i straciła kontrolę nad manifestacją w związku z tym ludzie idą między samochodami. Rejon Żoliborza od 19.00 do mniej więcej 20.30 był zablokowany. My doszliśmy w okolicę domu karła otoczonego przez podwójny kordon policji w umundurowaniu bojowym i przesłonięty szpalerem samochodów. W życiu nie widziałem czegoś takiego w sensie zmasowanie środków i sił. Tych policjantów to było mi po prostu żal - musiało im być wstyd.

W trakcie demonstracji, gdzieś koło 20.00 chyba, kaczyńskiego wywieźli karetkami pogotowia do willi morawieckiego. Tam też pojechało, za parę minut, mniej więcej 20-25 bud pełnych policji, bo manifestanci postanowili się przemieścić tropem ścierwa.

Ludzie spokojni, bardzo dużo młodzieży i młodych ludzi. Widać sporą determinację i wściekłość. Chyba mają rację, że zaczynają się bać, bo teraz to nie było sterowane przez delikatnych liberałów spotkanie, tylko po prostu spontaniczna reakcja - zerknij na TVN, pokazują dokładnie co i jak. Byliśmy tam z żoną i córka z koleżankami. Tak to wygląda.

Amelka ocenia na kilkanaście tysięcy, wszyscy ludzie w maseczkach i starali się trzymać odległości. W pobliżu kordonów już raczej nie było to możliwe. Było trochę przepychanek ale policja bardzo spokojna na zasadzie ściany.

Pozdro

 

To orzeczenie to łapówka dla kościoła by by pomógł utrzymać "piątkę dla zwierząt" na czym zalezy JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowania ciąg dalszy. Mobilny punkt czynny od godziny 8:00. Czekam w kolejce już ponad godzinę, za mną dwukilometrowa kolejka, przede mną jakieś 50 aut. Nic się nie rusza bo podobno brak połączenia z internetem. I taki Pinokio będzie pierdolil, że jesteśmy świetnie przygotowani do walki z pandemią, a cały świat nam zazdrości tego jak sobie z nią radzimy. Chyba tylko nomenklatura nie ma powodów do narzekań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adolf też miał niekwestionowaną osobowość i charyzmę wyjątkową, co nie zmienia faktu, że należało go jak najszybciej odstrzelić. Tu sytuacja jest identyczna. A teraz już za póxno bo by został męczennikiem dla kosmitów. Pozdro

Hehe chyba nie wyczułeś sarkazmu. Udało się wyjaśnić, dlaczego tyle policji w tamtym miejscu, to korpus ochrony seniorów, o którym mówił Morawiecki. Chroni seniora z Żoliborza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aha. Czyli "nie wiem i mam w pompie więc się wypowiem"?
Fakt, to najczęstsze podejście w Polsce obecnie, ale to nie znaczy że sensowne.

Może źle się wyraziłem. Pisząc "nie analizuję" chodziło mi o to, że nie porównuję danych z różnych krajów gdzie bardziej przyrosło a gdzie mniej. Natomiast widzę, że we wszystkich krajach w Europie wzrost zachorowań wykrytych jest spory, nie tylko w PL. 

Oczywiste jest, że rząd nie przygotował się na ten wzrost co widać obecnie i dopiero teraz podejmowane są dość paniczne ruchy, żeby osłabić transmisję wirusa.

 

PS.

Czy dobrze mi się wydaje, że ostatnio przestano mówić o testowaniu jako skutecznej metodzie walki z transmisją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...