Skocz do zawartości

COVID 19 raczej nie rozejdzie się po kościach


bodex4

Rekomendowane odpowiedzi

Większa ilość punktów pobrań wiele nie da jeżeli laboratoria się nie wyrabiają.

Tak sobie myślę, że z tych dwóch miliardów za ten rok i kolejnych na przyszły, dałoby się coś wygospodarować i na otwarcie większej liczby laboratoriów. Można wykorzystać również te komercyjne, tylko trzeba byłoby pewnie im więcej zapłacić za testy. Robiłem komercyjnie test pięć tygodni temu za jedyne 503 PLN.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w pracy powoli rusza lawina. W jednym budynku pracuje około 700 - 800 osób. Razem z interesantami będzie grubo ponad 1000, może 1500

Do poniedziałku była totalna cisza. 

W poniedziałek pierwsze 3 zakażenia potwierdzone testem.

W środę już kilkanaście.

Dzisiaj słyszałem o kilkudziesięciu...

Poza tym sami umówieni interesanci wysyłają mailem lub faksem zaświadczenia o stwierdzeniu Covida. Dziś na 10 umówionych 3 zaświadczenia... 

Wszyscy chodzą oczywiście w maskach lub przyłbicach. Można je zdjąć tylko przy własnym biurku pod warunkiem że do innej osoby jest minimum 3 metry. Przymusowe wietrzenie każdego pomieszczenia co godzinę. Gdzie tylko można było zastosowano przegrody z plexi. Dystrybutory z odkażaczem co 5 metrów. Psikamy na wszystko i na wszystkich. Pewnie to nic nie da. Dotykamy tych samych klamek, stołów, kluczy, papierów. Mijamy się na korytarzach, wchodzimy do tych samych pomieszczeń. Kwestią czasu jest zakażenie.

Wiesz, moja żona pracuje w podobnym budynku do Twojego. Podobne rygory. Dokumenty do kwarantanny itp. Po kilku wydziałach Covid rozniosła im Pani sprzątająca z firmy zewnętrznej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mam gorączkę i objawy grypopodobne, więc miałem okazję zderzyć się z realiami COVID-owymi. Na początek próba umówienia się na teleporade, najbliższy wolny termin wtorek w przyszłym tygodniu. Udało się dziś umówić na konsultację telefoniczną. Skierowanie na test i kolejna ściana. Żaden telefon z okolicznych punktów pobrań nie odpowiada. Pojechałem do punktu drive&go bez zapisów. Po dwóch godzinach oczekiwania, wyszedł pan i poinformował, że na dziś koniec pracy. Trzeba mieć końskie zdrowie żeby chorować w dzisiejszych czasach.

To wszystko zależy od punktu pobrań. W Nowym Dworze Mazowiecki test praktycznie od ręki. Kolega miał teleporadę w Legionowie w poniedziałek, wymazał się we wtorek, wynik niestety pozytywny. Miał gorączkę tylko w poniedziałek i wtorek, i to taką niezbyt silną bo 37.5. Odbił się od bramki bezpieczeństwa w pacy. Od wczoraj zero jakichkolwiek objawów.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast budować laboratoria, wystarczyło utrzymać rygory sanitarne w lato w miejscach publicznych. Łatwiej, taniej i skuteczniej jest zapobiegać niż leczyć.

Cześć

O jakich rygorach piszesz. Czy możesz napisać w jaki sposób chciałbyś utrzymać rygory w środku sezonu w takiej na przykład Ustce albo Mikołajkach?

Masz do czynienia z tępą hołotą. Osoby myślące przyjęły odpowiednią dio sytuacji formułę wypoczynku. Pozostali... niech wymrą.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

O jakich rygorach piszesz. Czy możesz napisać w jaki sposób chciałbyś utrzymać rygory w środku sezonu w takiej na przykład Ustce albo Mikołajkach?

Masz do czynienia z tępą hołotą. Osoby myślące przyjęły odpowiednią dio sytuacji formułę wypoczynku. Pozostali... niech wymrą.

Pozdrowienia

 

Mitek, nie przesadzajmy. Ludzie niezależnie od wykształcenia, statusu, etc. mają prawo do normalnego życia więc również wakacyjnego wypoczynku. Nie ich winą jest to że żyją w dzikim kraju, w którym wirus znika w obawie przed wyborami a następnie wraca jak wywołany czarodziejską różdżką w momencie doraźnego zapotrzebowania. Tak na serio to wszelkie winy ponoszą decydenci, którzy od samego początku podejmowali błędne decyzje, zmarnowali kupiony czas na frakcyjne walki, a przede wszystkim przez cały czas oszukiwali społeczeństwo na dosłownie każdym kroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

O jakich rygorach piszesz. Czy możesz napisać w jaki sposób chciałbyś utrzymać rygory w środku sezonu w takiej na przykład Ustce albo Mikołajkach?

Masz do czynienia z tępą hołotą. Osoby myślące przyjęły odpowiednią dio sytuacji formułę wypoczynku. Pozostali... niech wymrą.

Pozdrowienia

Nie uważam ludzi za tępą hołotę. Nie chodzi mi, żeby ludzie na plaży siedzieli w maskach. To otwarta przestrzeń. Wystarczyło utrzymać obowiązek maseczek w sklepach i komunikacji miejskiej. Egzekwować ten obowiązek i wymagać lekarskiego zaświadczenia od pulmonologa takich marcinów33, że mają problem z oddychaniem w maseczce. Kilka razy 500 mandatu i już by nie miał problemu z oddychaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Andrzeju, opieranie się na własnym doświadczeniu wielokrotnie jest fałszowaniem rzeczywistości. Bo wyobraź sobie na przykład dwie sytuacje:

 

OK. Źle się wyraziłem. Powinienem napisać coś w rodzaju : "zawsze warto konfrontować z własnymi doświadczeniami". Podobnie do Twoich mógłbym przytoczyć kilka przykładów, że tzw. powszechna opinia często mija się z naszymi doświadczeniami.

 

Tylko nie bierz mnie za jakiegoś antycovidowca. Czytam i oglądam/słucham wiele różnych opinii i komentarzy. Wiem o tragicznych przypadkach. Sam jednak przyznasz, że fachowcy bardzo różnią się w materii CV19 i zaleceń co należy zrobić. Temat budzi wiele emocji, często nadmiernych. Do tego mocno wkroczyła polityka, bo rządzący boją się o ocenę elektoratu. Stąd często dziwne, nieracjonalne decyzje.

 

Obiecuję, że napiszę o pierwszym poważnym przypadku, gdy się z nim spotkam. Oby to nie był mój czy mojej żony. Bo zakładam, że u dzieci nie będzie źle. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam ludzi za tępą hołotę. Nie chodzi mi, żeby ludzie na plaży siedzieli w maskach. To otwarta przestrzeń. Wystarczyło utrzymać obowiązek maseczek w sklepach i komunikacji miejskiej. Egzekwować ten obowiązek i wymagać lekarskiego zaświadczenia od pulmonologa takich marcinów33, że mają problem z oddychaniem w maseczce. Kilka razy 500 mandatu i już by nie miał problemu z oddychaniem.

 

Żeby to zrobić to jeszcze trzeba mieć minimum pojęcia o prawie, mam na myśli oczywiście rządzących. Jest dokładnie tak jak przewidywałem na wiosnę, sądy masowo odrzucają wnioski o ukaranie z oczywistych dla każdego prawnika powodów przekroczenia delegacji ustawowej (ustawa z 5 grudnia 2008r. o zwalczaniu chorób zakaźnych). Ale PiS się dalej niczego nie nauczył, wprowadzają jakieś absurdalne z prawnego punktu widzenia restrykcje w stosunku do młodzieży, które analogicznie jak maseczki nie znajdują umocowania gdziekolwiek w prawie. Skutek będzie dokładnie analogiczny jak w przypadku maseczek, przy czym teraz społeczeństwo jest już o kilka poziomów lepiej zorientowane w tematyce prawnej, więc sam rozumiesz, pseudoprzepis pozostanie w praktyce martwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle naczytalem się o zapaści służby zdrowia ze postanowiłem zrobić " rozpoznanie bojem" by nie pisać głupot goloslownie. Od kilku lat zażywam na stałe lek. Niestety na receptę. Stąd co pół roku udaje się po nowa receptę.  Cóż... dzwonię ....na stronie przychodni są wypisane nimery "na czas covida". Głucho.... drugi nr - wow! jest sygnal. Niestety, nie odpowiada. Przerwa pół godz ponawiam, raz, drugi, dziewiaty... Mija 16ta...ok nie będę upierdliwy, przecież nie umieram, potrzebne mi tylko 4 cyferki. Dzień drugi blizniaczo podobny... Cóż..  ludzie chorują,  widocznie mają w przychodni  nawał. Dzień trzeci... Przychodnię mam po drodze, jest wolne miejsce na parkingu niedaleko drzwi... raz kozie śmierć. Staję, podchodzę... otwarte! Idę na pietro do rejestracji. Po drodze coś mnie tknęlo. Wykręcam nr przychodni, za ladą słyszę dzwonek. Pani w bialym fartuchu zrywa połączenie. Jest mocno zajeta wesołą rozmowa z koleżanką, między regałami przesuwa się znany mi lekarz, zwykle lidke korytarzy puste jak po wojnie.   Podchodzę- Pani informuje że powinienem umowic sie telefonicznie. Wybieram więc pod ladą nr... Pani zrywa polaczenie. Pokazuje telefon-pani nieco zmieszana, lekarz schował się za regalem.. Pani informuje że na jutro recepta będzie. Wystarczy, że zadzwonię....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie potrzebuje pomocy... ;-), jutro cd. Dzisiaj nie dodzwoniłem się... udam się na piechotę. Tą ścieżkę już mam opanowaną.

Wcale nie zamierzam ci pomagać, wręcz przeciwnie. Jakiś lekarz pewnie mógłby ale skoro masz kłopot z dodzwonieniem się to chyba tak już musi pozostać. Biedaku, tak mi cię żal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie zamierzam ci pomagać, wręcz przeciwnie. Jakiś lekarz pewnie mógłby ale skoro masz kłopot z dodzwonieniem się to chyba tak już musi pozostać. Biedaku, tak mi cię żal.

Dzięki serdeczne. W poprzednim poście chciałem delikatnie i uprzejmie zasugerować byś się oddalił ( lub spierdalal - jak wolisz)... znów nie zrozumiałeś. Bywa. Tomkly- już kończę.... ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne. W poprzednim poście chciałem delikatnie i uprzejmie zasugerować byś się oddalił ( lub spierdalal - jak wolisz)... znów nie zrozumiałeś. Bywa. Tomkly- już kończę.... ;-)

 

Ale to absolutnie nie do Ciebie uwaga była a do oponenta, który wyskoczył kolejny raz jak filip z konopi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne. W poprzednim poście chciałem delikatnie i uprzejmie zasugerować byś się oddalił ( lub spierdalal - jak wolisz)... znów nie zrozumiałeś. Bywa. Tomkly- już kończę.... ;-)

"Dzięki serdeczne ..." a zaraz potem " ...spierdalaj". Stawiam na to, że ta recepta miała być na leki na chorobę afektywną dwubiegunową? To oczywiście żart, bo przecież i tej recepty nie ma i tej przychodni. Wołać mi tu Mitka żeby mnie zajebał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...