Skocz do zawartości

Żeby tylko i wyłącznie nie krakać: Jak spędzacie czas (jak go wykorzystujecie) w trakcie obecnej epidemii?


Dany de Vino

Rekomendowane odpowiedzi

Już mówię :). Nie otwieracie środka reklamówki, tylko... jej ucho. Od zewnętrznej strony. Ono zawsze jest niesymetryczne, na dodatek podwójne, więc otwiera się bez problemu. A za uchem otwiera się cała reklamówka. Taaa dam!
attachicon.gifreklamówka.png

Patent the best .Zawsze miałem z tym problemy i dziś wypróbowałem .
Sprawdza się .Dzięki Estka:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie obejrzałem super film w narciarskim klimacie. Ktoś dzisiaj zamieścił link na Facebooku do fragmentu jak trenują na tyczkach w latach 60. I tak trafiłem na polski film z 1966. Tytuł: Ściana czarownic. Super oldschoolowy klimat narciarski. Fabuła lekka, łatwa i przyjemna ale ma swój urok i dla kogoś kto urodził się w 1980 roku, a na nartach jeździ dopiero od kilku lat fajne przybliżenie i spojrzenie na dawne narciarstwo. Film jest na CDA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie obejrzałem super film w narciarskim klimacie. Ktoś dzisiaj zamieścił link na Facebooku do fragmentu jak trenują na tyczkach w latach 60. I tak trafiłem na polski film z 1966. Tytuł: Ściana czarownic. Super oldschoolowy klimat narciarski. Fabuła lekka, łatwa i przyjemna ale ma swój urok i dla kogoś kto urodził się w 1980 roku, a na nartach jeździ dopiero od kilku lat fajne przybliżenie i spojrzenie na dawne narciarstwo. Film jest na CDA.

Hmmm... dobrze pamiętam ten film. Miałem wtedy 16 lat i już nieźle jeździłem na nartach. Pamiętam z jaką zazdrością patrzyłem na narty bohatera. Metalki, bo tak się o nich mówiło i każdy o nich marzył. A bohater (nie pamiętam imienia) mówił o nich pogardliwie, bo w stosunku do lepszych austriackich czy francuskich były pewnie dużo gorsze. Dużo wtedy jeździłem na Kasprowym i dobrze wiedziałem, że ta nowa super trasa to fikcja, nic takiego się tam nie dało wytyczyć, ale można było pomarzyć o prawdziwej, alpejskiej trasie w polskich Tatrach. Inny narciarski film z tamtego okresu, może ciut wcześniej, to był "Tony Sailer, czarna błyskawica". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mniej lekkich tematow warto zerknac na "Znicz olimpijski" o zakopianskich kurierach w 1940roku. Jest tam sporo jazdy na nartach w pieknych plenerach . Dziennych i nocnych, zarowno pojedynczej jak niemalze synchronicznej w wykonaniu zakopianskich instruktorow w roli patrolu strzelcow alpejskich. W filmie jest tez chyba niepobity dotad wyczyn kaskaderski -skok z wagonika kolejki na Kasprowy.... Prywatny akcent- w zimie 1968/9 w czasie krecenia bylem pierwszy raz w Zakopanem (mlodszy brat matki - wtedy aktor Teatru Starego w Krakowie - gral w filmie jednego z kurierow). Niestety na nartach pojezdzilem tam dopiero ponad 40 lat pozniej... ;-) https://m.cda.pl/video/5613495a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mniej lekkich tematow warto zerknac na "Znicz olimpijski" o zakopianskich kurierach w 1940roku. Jest tam sporo jazdy na nartach w pieknych plenerach . Dziennych i nocnych, zarowno pojedynczej jak niemalze synchronicznej w wykonaniu
zakopianskich instruktorow w roli patrolu strzelcow alpejskich. W filmie jest tez chyba niepobity dotad wyczyn kaskaderski -skok z wagonika kolejki na Kasprowy....
Prywatny akcent- w zimie 1968/9 w czasie krecenia bylem pierwszy raz w Zakopanem (mlodszy brat matki gral w filmie jednego z kurierow). Niestety na nartach pojezdzilem tam dopiero ponad 40 lat pozniej... ;-)

https://m.cda.pl/video/5613495a

 

Super film !!!

 

Z hobbystycznego punktu widzenia sporo niedoróbek w wyposażeniu Grenschutzu/Gebirgsjager (polskie wiatrówki np) ale ogólnie dość dobrze. 
 

Temat szkolenia narciarzy przez Niemców w Zakopcu w czasie okupacji mnie bardzo interesuje. I ogólnie tematy pokrewne, kurierka, Goralenvolk, konspiracja wśród górali etc. Jakby ktoś miał takie materiały, linki to chętnie przyjmę. Temat interesuje mnie naukowo/historycznie oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...