Jump to content

mlodzio

Members
 • Posts

  655
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

Everything posted by mlodzio

 1. Nie rozumiem faktu porady w odniesieniu do cytatu.
 2. U siebie zauważyłem podobne zjawisko. Próbując jeździć szerzej blokowałem się i opierałem na wewnętrznej. To chyba naturalne przy takiej geometrii nóg jak nasza. Sądzę że stawy biodrowe indywidualnie też coś determinują. Być może w naszym przypadku naturalnym jest rozstaw na szerokość włożonego w środek buta.
 3. Przypomniały mi się czasy gdy bywało że jako początkujący przygotowywaliśmy kawałek górki pod narty. Po prostu ubijaliśmy śnieg na stoku aby móc jeździć. Trzeba było wtedy wielokrotnie podejść z dołu do góry w sposób równoległy. Była to niezła rozgrzewka, przy okazji nabywaliśmy dużej wprawy w utrzymywaniu równowagi na jednej narcie. Czasem dziwię się gdy widzę początkującego narciarza który stojąc ma problem z równowagą po uniesieniu jednej z nóg/nart. Niemało osób ma problem z przemieszczaniem się na nartach po terenie płaskim lub lekko wznoszącym się. Coraz rzadziej widać wtedy odbicie łyżwowe wymagające chwilowej jazdy na jednej narcie.
 4. mlodzio

  Pasje

  Kusztyczek naleweczki - dla zdrowotności. 👌
 5. mlodzio

  Pasje

  Przypuszczam że jej obawy związane były z dystansem oraz bystrzami i gałęziami, przy częstym nikłym poziomie doświadczenia i umiejętności klientów. My płynęliśmy przy dość niskim stanie wody więc na bystrzach wielokrotnie szurało się po kamieniach, każdy z nas parę razy się zawiesił. Widziałem kiedyś na innej rzece grupę o zerowych umiejętnościach, szczęście że nie było na niej utrudnień, wtedy oni wzajemnie by się tratowali i topili. Kto byłby winny ? ... właściciel wypożyczalni że nie zweryfikował umiejętności ... i stanu trzeźwości.
 6. mlodzio

  Pasje

  Między Radomką i Pilicą. (foto Paweł) Jest wódka, jest zakąska, jest popitka - jest wszystko ! . 🙂 Nocne spotkanie przy ognisku.
 7. mlodzio

  Pasje

  Radomkę także warto jesienią powtórzyć. (foto Paweł) Wpływamy na Wisłę, tym razem w pobliżu ujścia nie było stada koni ale za to niezmiennym jest daleki widok kominów Elektrowni Kozienice.
 8. mlodzio

  Pasje

  Końcówka Pilicy jesienią też może się spodobać.
 9. mlodzio

  Pasje

  Cześć. Widzę fotki z tego samego odcinka czyli Morawica-Tokarnia. Tak bujna roślinność jaką pokazujesz musi jesienią wykipieć niezliczonymi barwami.
 10. mlodzio

  Pasje

  Czarna Nida - "ludzkie zdjęcia" - (foto Paweł) Jesień nagradza kajakarzy pięknymi kolorami. Tydzień wcześniej była Radomka oraz Pilica ale trasami dla mnie już wtórnymi.
 11. mlodzio

  Pasje

  W tym roku w najaktywniejszym dla mnie okresie miałem niestety wymuszoną przerwę. Nadrabiam więc w październiku wcześniej stracony czas. W ostatnie 2 weekendy odwiedziłem 3 rzeki, najlepsze wrażenia optyczne dała mi Czarna Nida. (foto Paweł)
 12. jest zakładka "nieprzeczytana zawartość"
 13. @wickerman Jeżeli potraktujesz wypożyczalnię jako źródło sprzętu dla bardzo początkujących to zrozumiesz dlaczego proponują narty zbyt krótkie a buty zbyt luźne. Klient ma za chwilę nie wracać i nie marudzić że narta słabo skręca a but gniecie. Ci co wiedzą o co w jeździe chodzi a muszą skorzystać z wypożyczalni wiedzą też czego potrzebują.
 14. Zostaw sobie na przyszłość odkrywanie "nowych'" obszarów. W przyszłości dojdziesz do własnych wniosków. Jeździj, jeździj, jeździj, ciesz się jazdą, nie zaprzątaj głowy niepotrzebnym ciężarem myśli. Cała reszta z czasem sama się ujawni i ułoży.
 15. Zapięty miękki but jest twardszy od twardego niezapiętego 🙃😊
 16. Dodaj znacznie więcej emotikonów bo inaczej za chwilę ... 🙃
 17. Autorze wątku może nie dostrzegasz ale chyba każdy komentujący próbuje Ci na swój sposób pomóc.
 18. Wyjaśnienie - nie ma tu sprzeczki choć z boku może tak wyglądać. Wyrażamy swoje zdanie na bazie doświadczeń i indywidualnych upodobań. Jak dotąd nie zaproponowano konkretnego modelu a tego właśnie oczekujesz. Nie rozumiesz o czym piszemy bo brak ci właśnie doświadczeń i upodobań. Co roku zdarzają się takie pytania i identyczne w formie zachowania. Co roku pytający mimo porad kupuje narty które sobie wcześniej upatrzył, potem kupuje kolejne, potem kolejne, ...
 19. Myślę sobie @wickerman że siedzisz sobie teraz, czytasz posty, popijasz ze swojej filiżanki .. twoje lico zdobi wyraz satysfakcji. 🙃
 20. Umów się z instruktorem w wypożyczalni, wypożycz narty jakie ci doradzi. Po pierwszej lekcji spytaj jakie narty kupić i kup takie które on ci zasugeruje.
 21. Nie istnieją narty o jakie pytasz. Nie narta ale narciarz decyduje o efektach.. Człowiek dostosowuje, jeżeli umie, technikę jazdy do napotkanych chwilowych lub miejscowych warunków.. (Jeżeli chciałbyś mieć narty do każdych warunków to tylko wypożyczalnia i zmiana nart ,nawet po każdym zjeździe, w miarę pogłębiania się zmiany warunków.) Nie dziwię się problemowi wyboru, to dzisiaj typowe dla każdego kto zaczyna przygodę z narciarstwem. Zobaczysz że w miarę postępów w narciarskim zaawansowaniu będziesz zmieniał zdanie co do przydatności konkretnego modelu nart. Dziwię się za to uporowi, powołujesz się na film ale nie realizujesz jego rad, pytasz na forum ale nie przyjmujesz podpowiedzi.
 22. Nie obraź się - ten tekst świadczy o tym że nie wiesz nic o tym o co pytasz i o czym piszesz. To nic złego - tak jest zawsze na początku. Zaufaj doświadczonym, skorzystaj z ich rad, szczególnie z rad tych którzy uczyli lub uczą innych. Pozdrawiam
 23. Cześć. Śledzenie nowinek sprzętowych to pułapka. Zacznij jeździć pod okiem instruktora. Przekonasz się jak nieważne były wątpliwości sprzętowe. Poczytaj pierwsze forumowe posty Gabrik-a - było podobnie.
 24. Urzekająca pieszczotliwość 🙃
×
×
 • Create New...