Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Choć raz mialem właściwe przeczucie wstrzymujac się z sezonowką.... A dyskusja? Chciałbym tylko przypomnieć zeszłoroczne wątki o BSA.... ;-)

 

Ja też się długo woziłem z decyzją o zakupie, bo 899zł to była naprawdę dobra oferta. Zwłaszcza że mam do wyciągów 13km od domu. Ale w końcu nie kupiłem i jak widzę dobrze zrobiłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktos lubi wyroby sniegopodobne to pewnie tak. ..

 

Michał, trzeba sobie powiedzieć szczerze, nie jesteśmy krajem narciarskim. Nie mamy ani warunków, ani tradycji, a przede wszystkim właściwego podejścia do tematu narciarstwa. Ale nie będę więcej zrzędził, bo widzę że jednemu koledze się moje posty nie podobają.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta odpowiedź. W Wiśle praktycznie nic sensownego nie chodzi, też są pojedyncze trasy.

A dlaczego przyjechali? A jaką mają w Polsce alternatywę?

Poza tym dużo osób przyjechało z czystej ciekawości. To właśnie oni w większości komentują na skionline.pl.

 

Reklama w tv była to przyjechali.

Teraz jest antyreklama na fb ze strony w większości zawiedzionych wizytą klientów.

Większość z nich nie narzeka wcale na słabe warunki, ale na organizację. Najbardziej chyba na problemy z gopassami i brak alternatywnych karnetów.

 

Jeden trafnie podsumował, że póki co powinni sobie "resort" z nazwy wykreślić :)

Miejmy nadzieję, że nie na długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklama w tv była to przyjechali.

Teraz jest antyreklama na fb ze strony w większości zawiedzionych wizytą klientów.

Większość z nich nie narzeka wcale na słabe warunki, ale na organizację. Najbardziej chyba na problemy z gopassami i brak alternatywnych karnetów.

 

Jeden trafnie podsumował, że póki co powinni sobie "resort" z nazwy wykreślić :)

Miejmy nadzieję, że nie na długo.

 

 

Dokładnie. Dlatego uważam, że należy głosy tych ludzi uszanować, a nie przyklejać im etykietki hejterów czy trolli. Na skionline jest wprawdzie jeden dowcipniś, który pisze o przewadze Białki Tatrzańskiej, natomiast większość wyraża się w sposób zdecydowanie bardziej racjonalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, trzeba sobie powiedzieć szczerze, nie jesteśmy krajem narciarskim. Nie mamy ani warunków, ani tradycji, a przede wszystkim właściwego podejścia do tematu narciarstwa. Ale nie będę więcej zrzędził, bo widzę że jednemu koledze się moje posty nie podobają. :)

Jak tylko jednemu to zdecydowanie nie problem..... :-) A ze nie jesteśmy krajem narciarskim? Cóż. Całe szczęście...! Od kilku lat wystarczy lepsza pogoda i musze z Ustronia wyjeżdżać z poniedziałek a dojeżdżać przez Cieszyn.... co by było gdybyśmy byli!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktos lubi wyroby sniegopodobne to pewnie tak. ..

 

Ty nie lubisz, ale wielu innych nie jest tak wymagająca. Im wystarczy ładna kanapa.

To niesamowite dla mnie jaką robotę robi miękka kanapa z bublinami, ludzie jak widać lubią sobie schlebiać luxusem

 

p.s. porównaj aktualną frekwencję BSA vs Wisła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie lubisz, ale wielu innych nie jest tak wymagająca. Im wystarczy ładna kanapa. To niesamowite dla mnie jaką robotę robi miękka kanapa z bublinami, ludzie jak widać lubią sobie schlebiać luxusem p.s. porównaj aktualną frekwencję BSA vs Wisła

Daj im Boże wszystkich klientow.... niech nie robią kolejek w innych miejscach. Takich górek mam przynajmniej 4-5 w Wiśle. A że bublin nie mają. ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, trzeba sobie powiedzieć szczerze, nie jesteśmy krajem narciarskim. Nie mamy ani warunków, ani tradycji, a przede wszystkim właściwego podejścia do tematu narciarstwa. Ale nie będę więcej zrzędził, bo widzę że jednemu koledze się moje posty nie podobają.  :)

Cześć

Sorry ale co Ty piszesz? Jesteśmy krajem o wielkich narciarskich tradycjach, członkiem założycielem FIS. Ponad 10% dorosłych Polaków deklaruje, że jeździ na nartach lub snowboardzie. Co roku kilkaset tysięcy Polaków wydaje dziesiątki milionów w Alpach. Śmiem twierdzić, że jest to jeden z czołowych - w sensie ilości uprawiających - sport w Polsce. 

Co do jakości i podejścia - jeżeli dobrze odczytuje Twoje myśli - to właśnie o tym samym piszemy. Ludzie nie traktują go jako pasji ale jako weekendową rozrywkę i to należy zmienić bo narciarstwo to nie kometka przez bramę na działce.

Osobiście nie rozumiem Twojej decyzji bo 899 to była - tak jak mówisz - fajna oferta i gdybym mieszkał w takiej odległości jak Ty - byłby to pierwszy prezent dla całej rodziny jaki zostałby nabyty. Ocenianie słuszności tej decyzji 03 01 2017 po 10 dniach kalendarzowej zimy uważam jednak za dość śmieszne bo zima dopiero przed nami i założę się, że jeszcze (i tego Ci życzę) będziesz się wkurzał, że  nie kupiłeś.

To, że ktoś przyjechał bo była reklama w TV to już jest wyłącznie jego problem. Codziennie widzę setki reklam ale nie kupuje wszystkiego co reklamują bo... myślę.

Na koniec taki filmik ku pokrzepieniu serc:

a zabawa w szukanie śniegu jest znakomita, jak się nie ma przed oczami wydanej stówy tylko uśmiech i chęć zabawy.

W tym samym czasie na górze:

 

Tylko, że wtedy były orczyki i wszyscy Ci, którzy teraz narzekają narzekali, że na tym starym złomie nie da się jeździć i wołali o kanapy i gondole.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Sorry ale co Ty piszesz? Jesteśmy krajem o wielkich narciarskich tradycjach, członkiem założycielem FIS. Ponad 10% dorosłych Polaków deklaruje, że jeździ na nartach lub snowboardzie. Co roku kilkaset tysięcy Polaków wydaje dziesiątki milionów w Alpach. Śmiem twierdzić, że jest to jeden z czołowych - w sensie ilości uprawiających - sport w Polsce. 
Co do jakości i podejścia - jeżeli dobrze odczytuje twoje myśli - to właśnie o tym samym piszemy. Ludzie nie traktują go jako pasji ale jako weekendową rozrywkę i to należy zmienić bo narciarstwo to nie kometka przez bramę na działce.
Osobiście nie rozumiem Twojej decyzji bo 899 to była - tak jak mówisz - fajna oferta i gdybym mieszkał w takiej odległości jak Ty - byłby to pierwszy prezent dla całej rodziny jaki zostałby nabyty. Ocenianie słuszności tej decyzji 03 01 2017 po 10 dniach kalendarzowej zimy uważam jednak za dość śmieszne bo zima dopiero przed nami i założę się, że jeszcze (i tego Ci życzę) będziesz się wkurzał, że  nie kupiłeś.
To, że ktoś przyjechał bo była reklama w TV to już jest wyłącznie jego problem. Codziennie widzę setki reklam ale nie kupuje wszystkiego co reklamują bo... myślę.
Na koniec taki filmik ku pokrzepieniu serc:

a zabawa w szukanie śniegu jest znakomita, jak się nie ma przed oczami wydanej stówy tylko uśmiech i chęć zabawy.
W tym samym czasie na górze:

 
Tylko, że wtedy były orczyki i wszyscy Ci, którzy teraz narzekają narzekali, że na tym starym złomie nie da się jeździć i wołali o kanapy i gondole.
Pozdro


Wszystkim nie dogodzisz..
Mi na przyklad nie podchodzi to, ze na POLSKIEJ ziemi Slowacy zarabiaja kupe pieniedzy - WSTYD!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na przyklad nie podchodzi to, ze na POLSKIEJ ziemi Slowacy zarabiaja kupe pieniedzy - WSTYD!!!!!!

 

 

Spółka z Luksemburga kupiła 5 stacji i nic nie zrobiła przez trzy lata, na tych stacjach czas zatrzymał się bardzo dawno temu.

Pod nosem mam jedną z tych stacji (Szczawnica Palenica), totalny marazm, brak prywatnego właściciela.

 

Szkoda że Słowacy nie przejęli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spółka z Luksemburga kupiła 5 stacji i nic nie zrobiła przez trzy lata, na tych stacjach czas zatrzymał się bardzo dawno temu.

Pod nosem mam jedną z tych stacji (Szczawnica Palenica), totalny marazm, brak prywatnego właściciela.

 

Szkoda że Słowacy nie przejęli.

Czepiasz się, córka wyjeździła się na Palenicy za wszystkie czasy - latem na zjeżdżalni.

 

DSC_0514.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała im za to ,że chcą inwestować w tak niepewny biznes. Wiele razy była o tym mowa ,że najlepiej w Polsce sprawdzają się kanapy do 1000 metrów długości z jedną beznadziejną trasą ,patrz Cienków ,Nowa Osada. Cena karnetu niewiele niższa jak przy dużych ośrodkach ,a koszty utrzymania dużo mniejsze,do tego 3 knajpy góra ,dół i w połowie,bo osobiście znam takich ,którzy powiedzieli ,że na Czarny Groń już nigdy nie pojadą ,bo na górze nie ma knajpy...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Sorry ale co Ty piszesz? Jesteśmy krajem o wielkich narciarskich tradycjach, członkiem założycielem FIS. Ponad 10% dorosłych Polaków deklaruje, że jeździ na nartach lub snowboardzie. Co roku kilkaset tysięcy Polaków wydaje dziesiątki milionów w Alpach. Śmiem twierdzić, że jest to jeden z czołowych - w sensie ilości uprawiających - sport w Polsce. 

Co do jakości i podejścia - jeżeli dobrze odczytuje twoje myśli - to właśnie o tym samym piszemy. Ludzie nie traktują go jako pasji ale jako weekendową rozrywkę i to należy zmienić bo narciarstwo to nie kometka przez bramę na działce.

Osobiście nie rozumiem Twojej decyzji bo 899 to była - tak jak mówisz - fajna oferta i gdybym mieszkał w takiej odległości jak Ty - byłby to pierwszy prezent dla całej rodziny jaki zostałby nabyty. Ocenianie słuszności tej decyzji 03 01 2017 po 10 dniach kalendarzowej zimy uważam jednak za dość śmieszne bo zima dopiero przed nami i założę się, że jeszcze (i tego Ci życzę) będziesz się wkurzał, że  nie kupiłeś.

To, że ktoś przyjechał bo była reklama w TV to już jest wyłącznie jego problem. Codziennie widzę setki reklam ale nie kupuje wszystkiego co reklamują bo... myślę.

Na koniec taki filmik ku pokrzepieniu serc:

a zabawa w szukanie śniegu jest znakomita, jak się nie ma przed oczami wydanej stówy tylko uśmiech i chęć zabawy.

W tym samym czasie na górze:

 

Tylko, że wtedy były orczyki i wszyscy Ci, którzy teraz narzekają narzekali, że na tym starym złomie nie da się jeździć i wołali o kanapy i gondole.

Pozdro

 

Miałem na myśli fakt, że aspiracje większości jeżdżących nie pokrywają się z tym co jest im w stanie zaoferować całość otoczenia (nie wiem jak to inaczej określić). Nie mamy takich gór jak Austriacy czy Włosi. Jedyne w miarę wysokie to 175km kw. Tatr. A tam cały czas nic nie wolno, bo świstak się wystraszy i nie będzie miał ochoty na rozmnażanie. W innych krajach jakoś to da się pogodzić, a może świstaków u nich niet;-) Po drugie, bardzo długo nie mieliśmy jakiejkolwiek normalnej infrastruktury. Teraz doczekaliśmy się w końcu kilku nowych wyciągów, ale z tego co piszą userze cały czas szwankuje czynnik ludzki, mam tu na myśli wszelkie niedoróbki w postaci zamykania kas przed nosem, braku rzetelnej informacji, nie odbierania telefonów, itp. Tego typu rzeczy niestety zmienia się najdłużej. Mentalność jest niestety taka, że czy się stoi czy się leży... Przez lata ludzie i tak przyjeżdżali bo alternatywy w kraju nie było a wyjazd na zachód był nieosiągalny. Wraz z poprawą poziomu życia ludzie zaczęli wyjeżdżać tam, gdzie za swoje pieniądze zostaną w godziwy sposób obsłużeni. Czyli do Austrii oraz Włoch. Takie są realia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się długo woziłem z decyzją o zakupie, bo 899zł to była naprawdę dobra oferta. Zwłaszcza że mam do wyciągów 13km od domu. Ale w końcu nie kupiłem i jak widzę dobrze zrobiłem. 

 

Właściwie to sezon się nie rozpoczął na dobre nigdzie. Zapewne znasz to, ze nie ocenia się dnia przed zachodem słońca :) ? Zima to dopiero się zbliża, jeszcze może być tak że jednak będziesz żałował, tym bardziej że masz tak blisko! 
Na pewno w przyszłym sezonie ceną ulegną zmianie, bo jak wiadomo są zaplanowane kolejne inwestycje, będzie to drugi rok działania, myślę że cennik będzie porównywalny do Wielkiej Raczy, ok 25E, na Wisłę i okolicę z 800-metrowymi trasami Słowacy nie będą się patrzyć nawet.
BSA w tamtym sezonie na start też miał ciężko, ludzi przeciwko sobie po wizytach, śnieg taki jakiś nijaki, kolejki nie krótsze  :P Teraz z tego co czytam i widzę śmigają całkiem dobrze, ja byłem w tamtym sezonie i porażka na kaszy, w tym nie byłem bo mnie wtedy zrazili, pojadę zobaczyć czy jest lepiej ale czekam na natchnienie :D 
SMR przechodzi tę samą drogę, tylko wkurzają mnie buraki którzy teraz plują na nich, że już więcej tam nie przyjadą, bo wszystko złe i źle, a jak będą warunki i ceny wyższe nawet to pierwsi będą przy bramkach o 8.30 i wszystko będzie okej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to sezon się nie rozpoczął na dobre nigdzie. Zapewne znasz to, ze nie ocenia się dnia przed zachodem słońca :) ? Zima to dopiero się zbliża, jeszcze może być tak że jednak będziesz żałował, tym bardziej że masz tak blisko! 
Na pewno w przyszłym sezonie ceną ulegną zmianie, bo jak wiadomo są zaplanowane kolejne inwestycje, będzie to drugi rok działania, myślę że cennik będzie porównywalny do Wielkiej Raczy, ok 25E, na Wisłę i okolicę z 800-metrowymi trasami Słowacy nie będą się patrzyć nawet.
BSA w tamtym sezonie na start też miał ciężko, ludzi przeciwko sobie po wizytach, śnieg taki jakiś nijaki, kolejki nie krótsze  :P Teraz z tego co czytam i widzę śmigają całkiem dobrze, ja byłem w tamtym sezonie i porażka na kaszy, w tym nie byłem bo mnie wtedy zrazili, pojadę zobaczyć czy jest lepiej ale czekam na natchnienie :D 
SMR przechodzi tę samą drogę, tylko wkurzają mnie buraki którzy teraz plują na nich, że już więcej tam nie przyjadą, bo wszystko złe i źle, a jak będą warunki i ceny wyższe nawet to pierwsi będą przy bramkach o 8.30 i wszystko będzie okej...

 

Liczyłem, że trochę pojeżdżę w grudniu i się rozruszam po kontuzji. Teraz to już mi na pryszcz, w przyszły piątek jadę jako pilot na tydzień do Val di Sole, natomiast za trzy tygodnie lecę do Aosty na Ski-Safari wraz z córką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

~Arossi88

Ja uwazam ze w Szczyrku na SMR jest obecnie totalna padaka, zmarnowane pol sezonu i nawet jest gorzej niz bylo za SONu. Jak beda warunki to przyjade i bede pierwszy pod bramkami nawet jak podniosa ceny 3x. I sam jestes burakiem!

Dlaczego przyjade? Bo mam blisko i karnet z benefitow wiec ceny mnie nie obchodza.
Dlaczego taka ocena?
1. Nie interesuje mnie jazda w ferie wiec zostal jeszcze tydzien do polowy sezonu.
2.Od osrodka ktory chce byc najlepszy oczekuje topowych mozliwosci sniezenia. To w tym sezonie oznaczalo start przynajmniej czesci tras od poczatku grudnia i wiekszosc czynnych tras obecnie. Widze natomiast warunki jak z przed modernizacji i dodatkowo zamkniete wyciagi jak wieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

~Arossi88

Ja uwazam ze w Szczyrku na SMR jest obecnie totalna padaka, zmarnowane pol sezonu i nawet jest gorzej niz bylo za SONu. Jak beda warunki to przyjade i bede pierwszy pod bramkami nawet jak podniosa ceny 3x. I sam jestes burakiem!

Dlaczego przyjade? Bo mam blisko i karnet z benefitow wiec ceny mnie nie obchodza.
Dlaczego taka ocena?
1. Nie interesuje mnie jazda w ferie wiec zostal jeszcze tydzien do polowy sezonu.
2.Od osrodka ktory chce byc najlepszy oczekuje topowych mozliwosci sniezenia. To w tym sezonie oznaczalo start przynajmniej czesci tras od poczatku grudnia i wiekszosc czynnych tras obecnie. Widze natomiast warunki jak z przed modernizacji i dodatkowo zamkniete wyciagi jak wieje.

 

No patrz, nawet taki doświadczony narciarz dołącza do zbioru roszczeniowego.
Ja bym za takie pretensje zabierał sezonówki  :D  :D  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

~Arossi88

Ja uwazam ze w Szczyrku na SMR jest obecnie totalna padaka, zmarnowane pol sezonu i nawet jest gorzej niz bylo za SONu. Jak beda warunki to przyjade i bede pierwszy pod bramkami nawet jak podniosa ceny 3x. I sam jestes burakiem!

Dlaczego przyjade? Bo mam blisko i karnet z benefitow wiec ceny mnie nie obchodza.
Dlaczego taka ocena?
1. Nie interesuje mnie jazda w ferie wiec zostal jeszcze tydzien do polowy sezonu.
2.Od osrodka ktory chce byc najlepszy oczekuje topowych mozliwosci sniezenia. To w tym sezonie oznaczalo start przynajmniej czesci tras od poczatku grudnia i wiekszosc czynnych tras obecnie. Widze natomiast warunki jak z przed modernizacji i dodatkowo zamkniete wyciagi jak wieje.

Najlepiej to nie wygląda, ale też trzeba wziąć pod uwagę że tam prawie wszystko zrobili od nowa albo zmienili. Jest gorzej? a to ciekawe... Pogoda im nie dopisuje, masa niedociągnięć, a trochę też ktoś mam wrażenie źle podejmuje decyzje. Teraz w końcu zamknęli to, bo jazda po ziemi to już była kpina i wcale się nie dziwię ludziom. Uważam że ten sezon każdy powinien oceniać na koniec, tym bardziej że SMR raczej na siłę otworzyli. Jak tu ktoś napisał niedawno, nie od razu Kraków zbudowano...

Z roku na rok chyba coraz później zaczyna się biała zima :( A co do buraków, nie dotyczy ciebie a się czepiasz bo miałem na myśli tych którzy za to płacą  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...