Jump to content

markiz69

Members
 • Posts

  137
 • Joined

 • Last visited

markiz69's Achievements

Enthusiast

Enthusiast (6/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

0

Reputation

 1. Mnie obostrzenia i lockdown nie uchronił przed zarażeniem. Nic to nie pomogło na głupotę koleżki z pracy, który uważa za stosowne przychodzić do roboty chory przez tydzień, dopóki go nie rozłoży tak mocno ze już nie będzie w stanie, po drodze z reszta rozsiewając zarazę w zatłoczonej komunikacji miejskiej, która dojeżdża.
 2. Primoz Roglic do ścisłej śmietanki w skokach nie należał, a potem przeszedł do innej dyscypliny, gdzie pula talentów jest dużo większa niż w narciarstwie alpejskim.
 3. Znam Twoje podejście do tematu zatłoczonych stoków, z reszta sam mam podobne. W tym przypadku liczyłem się z tym, ze może być kiepsko, ale miałem prawie po drodze w trasie wiec postanowiłem wpaść zobaczyć co sie dzieje. To co zastałem na miejscu, abstrahując od epidemii to było przegięcie pały i jest raczej rzadkim widokiem w tym ośrodku. Godzinna kolejka po karnet, 20-30 min do orczyka, stok ma niecałe 500 m, a na nim masa ludzi. Ja poszedłem tylko do kibla i pojechałem dalej. Swoją droga podziwiam samozaparcie tych, którzy zdecydowali się tam jeździć.
 4. Jak już mieli zamykać to mogli to zrobić przed świetami, a nie od 28 po 3 dniowym weekendzie. Nie byłoby dzikich tłumów wczoraj.
 5. Może robił żeby potem o tym opowiadać znajomym. Sporo ludzi inwestuje w sprzęt sportowy ponad miarę. Na rowerach temat tez widać - same kolarzowy i gravele za ciężkie pieniądze a jeżdżą po 200 km rocznie.
 6. Bootfiter albo znajomek co się zna. Chociaż z bootfiterem można wyładować jak ja z doradcami od TV. Pojechałem po samsunga, w sklepie polecił mi LG, który był w innym oddziale. Pojechałem, a tamtejszy doradca stwierdził ze LG jest z dupy i już lepszy ten samsung, a on poleca xiaomi. Koniec końców kupiłem philipsa...
 7. Niby ma być otwarte wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego, więc amator na doczepkę jedynie?   Generalnie coś czułem, że tak będzie. Zamiast zamknąć z góry, te 3 tygodnie temu to poczekali aż pójdą inwestycje w naśnieżanie i inne przygotowania do sezonu i wtedy cięcie...sabotażysta by lepiej tego nie obmyślił.    Jeszcze bardziej poroniony pomysł jest z tymi wyjazdami służbowymi.  Zakaz, bo na narty jeździli - wiedza pobrana z instytutu danych z d... Ile było takich przypadków w skali kraju? 1000? 2000? "Bo w internecie krążą plotki".  A o całych gałęziach przemysłu, łącznie z różnymi strategicznymi tematami, w tym państwowymi, które opierają się na delegowanych ekipach to już nikt nie pomyślał. Ciekawe kto pokryje koszty związane z nieuchronnymi opóźnieniami w realizacji takich zleceń.  I co zrobią jak nagle na przykład będzie gruba awaria na dużym bloku w elektrowni w Bełchatowie - serwis nie przyjedzie, bo w hotelu zakaz...   Sam mam taki wyjazd zaplanowany na początek stycznia i to w dużej państwowej firmie. Pół polski do przejechania, temat na 3-4 dni i co mam w samochodzie koczować ?  Kampera wynająć, namiot rozbić?
 8. Tez stosujesz metodę z odcieciem krążenia po 5 minutach podczas przymiarki?
 9. Tutaj na dole w sekcji z aktualizacją na dzień 10.12.  https://www.kierunek...odroza-do-wloch Wynika z tego, że dotyczy przyjeżdżających z kraju stefy C, którzy odbywali pobyt w tymże kraju w okresie świątecznym bez konieczności. Czyli turysta mieszkający na stałe w PL by pod to nie podpadał, wiec mógłby wjechać z testem.   Ja miałem z kolei rezerwację na grudzień do Włoch i przenieśli mi na 9-16 stycznia, ale oferta pojawiła się już po pierwszym obwieszczeniu rządu włoch. Niezły kwach, bo teraz to już w ogóle nie wiadomo co robić. 
 10.   Czyli kwarantanna dotyczy każdego kto przebywał w PL w dniach 21.12-06.01 ?  Parę dni temu widziałem interpretację, mówiącą o tym że dotyczy to tylko rezydentów, którzy wyjeżdżali na święta, natomiast turystów już nie.
 11. W górach może i nie, ale w tych naszych „alpach kaszubskich” na pomorzu, na stoku co ma naciągane 300 metrów i nachyleniem nie grzeszy to jedyna metoda jak dla mnie żeby mieć z tego jakiś fun, szczególnie jak coś niekorzystnie wieje. Tu się bardziej kombinuje jak uzyskać prędkość i ja utrzymać niż kontrolować jak na normalnych stokach.
 12. Zgadza się. Mi nie chodzilo o zawodników, tylko o przekrój narciarzy na przeciętnym stoku. Ciężko zauważyć kogoś kto używa tych niskich technik.
 13.   Ja jadę prawie tak jak na tym zdjęciu fatbajka co wkleiłeś.  Bagażnik z decathlonu + 2 torby z lidla 17 litrowe (całkiem sprytne - dużo kieszonek, ortalion wyciągany na deszcz, kieszonka na małpke itd itp. mocowane na plastikową wsuwkę od góry bagażnika plus dwa paski na rzepy). Ponieważ robię na wycieczkach rowerowych za zwierzę juczne to na górę bagażnika montuję jeszcze plecak - taki tam 40 litrowy. Plecak brzuchem do góry i o sztycę szelką. Do tego dwa ściągi na hama, które zaciskają plecak i sakwy - przez plecak przeplatam żeby się nie ruszał za mocno. Na plecak wejdą jeszcze jakieś tam kurtki przeciwdeszowe i różne inne ściskalne fanty.    Plusy - można się zapakować na dwie osoby na wycieczkę 3-4 dniową. Minusy - rower waży tyle, że nie jestem w stanie go wprowadzić po schodach. Prowadzenie drastycznie się pogarsza. Łańcuch może być do wymiany. Browary w puszce skitrane w sakwach to samobójstwo na biwaku - jak wyjdzie że zalały komuś ciuchy na przebranie 
 14. W tym roku główna inwestycja poszła w knajpy... No i w sumie dobrze Wczasowicze będą mieli gdzie siedzieć, toteż mniej zdewastują trasy.   Tak sobie w związku z przed-otwarciem sezonu narciarskiego poczytałem to i owo m.in. nt ośrodka SMR. Mają dosyć szokujące statystyki - o ile to co podają jest prawdziwe - tj. grubo ponad, prawie 500 interwencji ratowników na stoku. Sezon ma z 90 dni, niech ma 100. Wychodzi 5 dziennie. Biorąc pod uwagę ile trwa taka interwencja i jakie środki mają ratownicy to w zasadzie karetka sobie może w ciemno tam przyjeżdżać i czekać na klienta. A patrząc po tym co tam się działo w okresie największej frekwencji to te 5 wydaje się liczbą zaniżoną. Przeczytałem sobie na sąsiednim forum przypadek instruktora narciarskiego, który to stał sobie około 20 metrów poza i uległ wypadkowi, ponieważ ktoś w niego wjechał.   Nie uwierzyłbym w coś takiego, gdybym sam tam nie był. Mało tego nawet miałem osobiście bardzo podobny przypadek, tylko tak z 8 metrów od trasy i nie dostałem strzała, tylko as przestworzy przeleciał kawałek ode mnie.   Ciekawe jak się ten ośrodek rozwinie w następnych latach. Moim zdaniem zrobili sobie sami ogromny strzał w kolano przerabiając trasę z małego skrzycznego. Ekipa, która podjęła decyzję o tych zmianach powinna zostać zwolniona. Trasa była fajna na relaks albo dla początkujących, do tego malownicza, dostatecznie szeroka, z naturalnym śniegiem i osłonięta. Klimatyczna taka. Orczyk 40 letni podwójny do dupy, ale i tak o niebo lepszy niż ten traktor co jest teraz.   Sama nowa trasa tragedia. Po wycięciu drzew piździ, że aż zawraca. Strasznie szeroka, tylko nie wiadomo po co jak prawie nikt po niej nie jeździ.
 15. Ja muszę dostosowywać skorupę w butach z racji platfusa. Wykonuje to metoda "na żywca" - 3 skarpety na nogę, ubieram but, dopinam dość mocno, po czym opalarka idzie w ruch. Samo ogrzewanie miejsca ucisku na niskim biegu z odległości z 10 cm, aż poczuje ze but się poddał. Potem chodzę w nim aż ostygnie. Całość operacji koło pół godziny.
×
×
 • Create New...