Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc na te fotki - DRAMAT, a ja wczoraj kupiłem sylwestrowy karnet. Niby przez te 2 dni ma spaść trochę śniegu i mają być mrozy, ale i tak ciężko to widzę... Musieliby wzorem BSA zamknąć ośrodek na cały dzień żeby porządnie naśnieżyć.

 

 

 

Do kiedy będziesz w Szczyrku? Bo przydałaby mi się relacja z dnia na dzień :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na te fotki - DRAMAT, a ja wczoraj kupiłem sylwestrowy karnet. Niby przez te 2 dni ma spaść trochę śniegu i mają być mrozy, ale i tak ciężko to widzę... Musieliby wzorem BSA zamknąć ośrodek na cały dzień żeby porządnie naśnieżyć.

 

 

Do kiedy będziesz w Szczyrku? Bo przydałaby mi się relacja z dnia na dzień :D

Do 02 stycznia włącznie.

W nocy spadło 20 cm śniegu i ciągle jeszcze pada. Wygląda to znacznie lepiej.

P_20171229_073549.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano pod wyciągiem spotkałem kolegę z forum booggymen.

 

Przez 2 godziny nie chodziła żółta kanapa na Małe Skrzyczne. Panowie walczyli o jej uruchomienie. Wczoraj nie chodziła niebieska dla odmiany przez 30 minut. 

 

Co do ilości ludzi, bardzo bardzo wolno idzie kolejka do kanapy - nie wiem z czego to wynika (to nawet nie to, że tych ludzi jest tak dużo).

 

Dziś warunki dużo fajniejsze (w zasadzie brak przetarć), intensywnie śnieżą zamkniętą jedynkę - dziś przejazd w puchu zaliczony (no prawie, bo raczej pomieszanie ciężkiego mokrego śniegu z puchem) (podobno ma być gotowa na jutro lub niedzielę). 

 

Rano było tak

a_rano_tak.jpg

Później. około 13:00 było już tak

kolejka.jpg

rano trasy już otwarte ale jeszcze je poprawiali

ratkar.jpg

warunki na trasach dużo lepsze niż wczoraj, brak przetarć choć są minerały

warunki_rano.jpg

i kolejne zdjęcie odnośnie warunków

warunki_rano_2.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

pozwolę sobie też wrzucić kilka zdjęć z dzisiejszej wizyty w Szczyrku.

 

o 9:30 przywitał korek na wjeździe do Szczyrku szło mozolnie, ale do przodu :)

Przy zjeździe na Czyrną stał już gościu i sugerował by tam zaparkować ponieważ pod gondola już miejsc nie było, więc grzecznie posłuchałem :)

Faktycznie z parkowaniem nie było najmniejszego problemu tylko, że trzeba było się troszkę przespacerować w butach by wbić się na trasę 3 i zjechać  pod gondolę.

 

Kanapa niebieska czterokrotnie podczas jednego wjazdu stawała powodując czasami odczucia jak w energylandii :D

więc zrezygnowałem z kolejnych wjazdów na rzecz żółtej kanapy oraz gondoli.

Tak jak wspomniał moruniek do żółtej niestety  trzeba było swoje odstać gdyż z godziny na godzinę ludzi przybywało.

O 13tej samo wsiadanie do gondoli wyglądało jak promocje w lidlu :(   jak by nie dało sie spokojnie bez przepychanek odstać swoje w kolejce.

 

Ogólne wrażenia bardzo pozytywne w porównaniu do tego co było jeszcze choćby przed dwoma laty.

Gdyby tylko jeszcze dłużej przymroziło i dosypało i byłby dostęp do wszystkich tras....

 

 

 

Załączone miniatury

  • korek.jpg
  • szcz1.jpg
  • szczy2.jpg
  • szcz.jpg
  • szczt3.jpg
  • szczy5.jpg
  • tłok.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał Szczyrk można sobie odpuścić na dłużej. Mówiliśmy o tym nie raz przecież. Pozdrowienia

Hmmmm. .... ale chciałoby sie. Mam nadzieje ze styczen przed ferii ami, tak we wtorki czy srody będzie duuuuzo śniegu i maaalo ludzi.... A na razie Kiczera i Skolnity......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm. .... ale chciałoby sie. Mam nadzieje ze styczen przed ferii ami, tak we wtorki czy srody będzie duuuuzo śniegu i maaalo ludzi....
A na razie Kiczera i Skolnity......

A Skolnity kręcą w ogóle? Ja myślę ,że jedynie w środku tygodnia i poza feriami ,może sypnie coś w drugiej części sezonu i wtedy ,teraz jest zgodnie z przewidywaniami,ale lepiej tak ,niż całkowity upadek ,albo grodzenie tras,co już przerabialiśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że się nie znam na naśnieżaniu. Pytam więc osób mądrzejszych ode mnie na tym forum.

 

Aktualnie obserwuję następującą scenę za okna:

Krasnal przywiózł 2 armatki (wcześniej ich nie było), odpalone śnieżą.

 

Na SMR jeździ ratrak po 3 i ją równa po nocnej jeździe. Lance nie odpalone, nawet na tym najgorszym odcinku gdzie jest obecnie z 5 cm śniegu. 

Jedynka, odpalone lance na górze, na dole od 1/3 trasy lance wyłączone. Bieńkula - nic kompletnie się nie dzieje. 

 

Mróz za oknem - 5 aktualnie. 

 

Pytanie, czy mając taki mróz nie powinni intensywniej go wykorzystać ? Patrząc w prognozy mamy za chwilę wiatr, ocieplenie i deszcz?

 

Edit: właśnie włączyli górę 3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że powinni, ale widocznie mają inny pomysł na biznes. Może być też tak, że nie mają na tyle wody w zbiorniku żeby śnieżyć całością sprzętu jednocześnie, aczkolwiek nie podejrzewam żeby to był kluczowy powód. Jak chodzi o Bieńkulę to chyba w ogóle olali temat, brzydko mówiąc. Tak jakby wyszli z założenia, że orczykiem mało kto będzie jeździł, więc nie warto inwestować w boczną trasę. Chciałem kupić karnet na cały sezon, do końca października można było to uczynić za 899zł bodajże. Ale widzę, że dobrze zrobiłem że nie kupiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że się nie znam na naśnieżaniu. Pytam więc osób mądrzejszych ode mnie na tym forum.

 

Aktualnie obserwuję następującą scenę za okna:

Krasnal przywiózł 2 armatki (wcześniej ich nie było), odpalone śnieżą.

 

Na SMR jeździ ratrak po 3 i ją równa po nocnej jeździe. Lance nie odpalone, nawet na tym najgorszym odcinku gdzie jest obecnie z 5 cm śniegu. 

Jedynka, odpalone lance na górze, na dole od 1/3 trasy lance wyłączone. Bieńkula - nic kompletnie się nie dzieje. 

 

Mróz za oknem - 5 aktualnie. 

 

Pytanie, czy mając taki mróz nie powinni intensywniej go wykorzystać ? Patrząc w prognozy mamy za chwilę wiatr, ocieplenie i deszcz?

 

Edit: właśnie włączyli górę 3. 

Z tego ,co wiem ,a wiem niewiele o naśnieżaniu tras :) to wszystko zależy od temperatury i wilgotności ,ta druga im większa ,tym niższa temp. potrzebna do odpalenia lanc. Wilgotność jest duża ,może nie mogą naśnieżać dolnych odcinków ,chociaż na Solisku lance sypią,ale Solisko jest trochę wyżej od Czyrnej,może temperatura jest tam niższa. Armatki mogą pracować w nieco wyższych temperaturach niż lance. Może się przeliczyli z tym naśnieżaniem,może trzeba było zainwestować w armaty ,te naśnieżą szybciej trasy ,a jak widać problem jest nie tylko ze śniegiem ale i z mrozem.

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest tam faktycznie -5 stopni, tak jak pokazuje termometr u Moruńka, to nie powinno być problemu z uruchomieniem żadnego urządzenia. Wszystkie one niezależnie od wilgotności przy tej temperaturze mogą pracować pełną parą. Nawet przy wilgotności rzędu 90%. Granicą jest wtedy jakieś -3 stopnie. Jeśli wilgotność byłaby rzędu 50-60% pewnie -2 stopnie w przypadku lanc a -1 w przypadku armatek. Ale tu rzadko kiedy wilgotność spada do 50-60%. Może trochę przesadziłem z tymi temperaturami, zobaczcie na to co podaje Lenko:

 

http://www.lenko.pl/...abc_nasniezania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trójce włączyli dół około pierwszej w nocy, a około piątej był już wyłączony.  Efekt - trochę poprószyli trasę śniegiem (nie likwidując de facto brzydkiego miejsca na trasie) . W tym czasie 2 armatki naśnieżyły Krasnala (ma on około 150 metrów długości i z 80 metrów szerokości) około 5-10 cm warstwą śniegu. 

 

To takie moje spostrzeżenie za okna. 

 

Idę na narty, zdam relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie jak wygląda wyjazd ze Szczyrku w okolicach godziny 13? Też są korki? Planowałem nowy rok od rana zacząć na BSA lub SON ale jak usłyszałem, że ludzie stoją w korkach od rana to mi się odechciewa. Zastanawiam się jednak czy to nie jest tylko korek w jednym kierunku :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...