Jump to content

MarioJ

Members
 • Posts

  1,921
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

MarioJ's Achievements

Veteran

Veteran (13/14)

 • Reacting Well
 • Dedicated
 • First Post
 • Collaborator
 • Posting Machine Rare

Recent Badges

69

Reputation

 1. Widzę że dołączyłeś do klubu pamiętliwych zgredów. Hłe, hłe. Ze ściany skaczę, nie uderzam. 🤩
 2. No szkoda. W listopadzie już chciałem pojeździć na fisie. 🤣
 3. Tak, jestem osobą która praktykuje wszystkie sposoby poruszania się po mieście: samochód, rower, pieszo, tramwaj, a czasami kolej. I uważam że każdy ma miejsce w mieście. Ale każdy ma też prawo czuć się bezpiecznie i wygodnie. Problem jest tylko taki że auta zajmują najwięcej przestrzeni w sposób najmniej efektywny. Nie wiem jak jest szczegółowo w Wawie, bo tam nie mieszkam. Wiem jak jest we Wro. U nas zwykle jest mało miejsca i jak się buduje nową drogę rowerową to zabiera się miejsce autom i jest wielki lament. Przykładowo budowa dedykowanej drogi rowerowej zabrała miejsca na parkingu. I wg mnie jest to bardzo słuszne. Rower może bezpiecznie i szybko przejechać kolejny fragment miasta. Ale qu.. są niestety też przykłady negatywne że miasto poszlo w układ z developerem i pozwoliło mu zrobić dedykowany skręt w lewo pod nowy blok. A żeby ten skręt zrobić to zabrano kawałek chodnika: z 3m zrobiono 90cm na fragmencie. Chodnik kolo szkoły bardzo ruchliwy. Jebane ćwoki w mieście, układ prawdopodobnie. Na tej ulicy Kosmonautów właśnie kończą rozbudowę do 4 pasów, więc będzie lepiej dla leniuszków w teslach. Ratusz stara się każdemu przypodobać. Więc to nie Kosmos, tylko uczczenie naszych kosmonautów. 🙂
 4. Z jednej strony wysepki są 3 pasy, z drugiej strony są 4 pasy. I na tych 4 pasach nie da się przejść na pełnym zielonym, bez migania.
 5. Jak nie widzisz rozwiązań pod samochody no to jesteś troszkę ślepy. Jeśli zdrowy pieszy wchodzi na zielonym na przejście i w 3/4 kończy mu się zielone, to co to jest ? 4 pasy do przejścia. Życzę zdrowia i do wyborów.
 6. Dodałem mapkę z google. Ja jadę z prawo na lewo albo odwrotnie, ddr wzdłuż torowiska. Chyba wszystko widać. Widzę że nawet wychodzi 7 pasów do przejechania.
 7. Myślałem że zrobił to na nartach. Dziwny ten dyrektor, że nie lubi skiturów. 😂
 8. Trzeba głosować, żeby te gnidy poszły do gnoju po 15.10.
 9. Gościa z tego BMW powinno się wrzucić na te stare urządzenia do tortur ze średniowiecza. Coś lżejszego, żeby tak lekko poczuł, a później na wyspę bezludną na 5 lat. Dobrze że dałeś zastrzeżenie z tym rowerzystą na czerwonym, że tylko bez zastanowienia. Ja jak jadę na czerwonym, to zawsze się dobrze zastanowię i robię to baaaaardzo odpowiedzialnie. MAm takie ulubione skrzyżowanie na drodze ku centrum. Muszę przejechać dwie jezdnie z 6 pasami, jest to zjazd z autostrady. Oczywiście ustawili światła tak aby preferować ruch aut. Pieszy jak idzie na zielonym, to na 4 pasie już mu zaczyna migać. Ale równolegle do przejazdu rowerowego idą tory tramwajowe, tramwaj często jeździ. Jak tramwaj dojeżdża do skrzyżowania, to system ITS daje mu dość szybko zielone. Jak widzę tramwaj, to na rowerze mogę się załapać z tym tramwajem i przejeżdżam sprawnie 6 pasów ! I najlepsze: „zielone” ma tramwaj ale rower i pieszy dalej mają czerwone, oni muszą czekać na swój cykl zgodnie z programem. Ale rowerzysta widząc tramwaj może rownolegle szybko przejechać wraz z nim przez skrzyżowanie. W tym czasie wszystkie potoki aut mają czerwone, bo są kolizyjne z tramwajem. I jak z tego nie korzystać ? 🙂 Jak nie jest zrozumiałe, to dodam jakiś rysunek, ale może Mitek zakumasz tą pisaninę. 🙂
 10. Ja widzę też taką regułę: im lepiej jeździsz tym masz więcej nart. 😁
 11. MarioJ

  Szkolenie SQL

  Jeśli osoba z IT nie może się nauczyć SQL a potrzebuje, to raczej jest debilem. Moja żona nie jest z IT, a używa SQL na co dzień, na zasadzie gotowców które lekko koryguje. Ale musi coś z tego rozumieć. SzymQ ma rację, że coraz więcej osób będzie potrzebować bezpośrednio grzebać po tabelach ze względu na braki w funkcjonalności i ze względu na ogromną elastyczność i moc języka SQL. Osobiście uważam że SQL jest jedną z łatwiejszych rzeczy do nauczenia się w świecie software engineering.
 12. Jak ktoś był w partii rządzącej albo w kopalni przed 91, to na pewno miał wtedy lepiej 😋
×
×
 • Create New...