Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Szczyrk - Czyrna - Solisko

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3557 odpowiedzi w tym temacie

#1 Administrator

Administrator

Administrator SkiForum.pl

• 1728 postów
  • Na forum od: 10.2005
3
  • Umiejętności: 1

Napisano 03 wrzesień 2007 - 13:04

Ośrodek Narciarski "Czyrna-Solisko"

GAT S.A. jest największym kompleksem narciarskim w Polsce. Skupia 13 wyciągów orczykowych o łącznej długości 7800 m i zdolności przewozowej 8800 osób/h. Trasy narciarskie o łącznej długości 22 km są doskonale dostosowane do przeciętnego poziomu umiejętności większości narciarzy.

Strona ośrodka: http://www.gat.pl/418.php

Położenie
środek Szczyrku w kierunku na przełęcz Salmopolską, tuż za ośrodkiem COS Skrzyczne

Dojazd

Parkingi
wiele parkingów przy samych wyciągach, b. duża ilość miejsc parkingowych, ceny od 5 do 6 zł za wjazd

Miejscowości
Bielsko-Biała, Żywiec, Wisła w odległości nie większej niż 30 km.

Noclegi
duża baza noclegowa wokół ośrodka, ceny zróżnicowane

Trasy
http://www.gat.pl/69.php

Ceny
http://www.gat.pl/344.php

Kamera online
http://www.gat.pl/pogoda/szczyrk.php

Aktualne warunki
http://www.gat.pl/70.php

Serwis narciarski
wiele serwisów przy wyciągu w tym fischer

Instruktorzy / Opieka nad dziećmi
duży wybór

Wyżywienie
bardzo dobre przy wyciągach, ceny umiarkowane

Galeria zdjęć
http://www.gat.pl/ga...rrDir=./Szczyrk
  • sese podziękował za tę wiadomość

#2 kodnam

kodnam

Użytkownik

• PipPip
  • 214 postów
  • Na forum od: 01.2006
43
  • Umiejętności: 6
  • Górny Śląsk

Napisano 19 wrzesień 2007 - 17:18

Witam.
Do niewątpliwych zalet tego postkomunistycznego ośrodka można zaliczyć sporą ilość tras o różnym stopniu trudności (ponad 20km tras od zielonych do czarnych) oraz ładne widoczki.

Natomiast stwierdzam, iż dla właścicieli (zarządu) GAT-u ważna jest chyba tylko kasa - znikome inwestycje, niesamowite kolejki, dodatkowo t.zw. bramki komercyjne - dla tych, którzy chcą krócej stać w kolejce - płacą podwójnie, urywające się orczyki, nie włączanie 2 wyciągów, tylko jednego, bo zdaniem obsługi kolejka jest jeszcze nie aż tak długa, niesamowicie wyboista trasa pod orczykiem w Czyrnej na której już niejeden się wykoleił, dodatkowo po wyjeździe na górę czuć ją niesamowicie w nogach, trasa często słabo przygotowana (wyratrajkowana) nawet rano przy otwarciu!
Beznadziejny, zabłocony parking (dodatkowo płatny 5zł), zawsze przeładowany - trzeba czekać, aż zwolni sie miejsce, dojazd do parkingu fatalny. Jednym słowem infrastruktura i obsługa delikatnie mówiąc do bani. :(

A w związku z brakiem konkurencji w tych okolicach podejście do narciarzy przez ogólnie mówiąc GAT skutkuje występowaniem "mankamentów" opisanych powyżej. Podejście bardzo krótkowzroczne i nie profesjonalne. Jeśli tak dalej pójdzie, to prędzej czy później to kompleks GAT-u nie wytrzymując konkurencji np. Białki Tatrzańskiej i innych ośrodków które powstają i zapewne powstaną, pójdzie w zapomnienie.
Ale mam nadzieję, że ktoś się w końcu opamięta, bo szkoda byłoby zmarnować stworzone już trasy, dość dobrze wykorzystujące potencjał tej góry.

Ja mimo tych mankamentów i tak tam jężdże - głównie z powodu bliskości (ok. 75km). Kto nie był niech pojedzie i wyrobi sobie swoje zdanie.
Uwaga!
Warto być tam rano na otwarcie o godz. 8.00, bo później to jest tylko stanie w kolejkach.
[COLOR="Navy"]Pozdrawiam, Przemek.[/COLOR]:)
www.galerianarciarska.net

#3 ksieski1st

ksieski1st

Użytkownik

• Pip
  • 37 postów
  • Na forum od: 10.2007
1
  • Umiejętności: 7
  • Lublin

Napisano 02 październik 2007 - 08:28

Witaj kodnam!
Też jeżdżę do Szczyrku, tylko mam trochę dalej (z Lublina). GAT na Czyrnej to rzeczywiście relikt przeszłości słusznie minionej - ale bezradność lokalnych (lub innych) inwestorów i właścicieli terenów jest mocno zadziwiająca. Jedno co właściciele gruntów mogli zrobić, to zablokowali w lutym 2007 trasy i przez tydzień musiałem jeździć z Czyrnej (tam sobie wynająłem pokoik za 50 zł/os/dobę) na Salmopol - bo tam wyciągi chodziły.
Przez 7 miesięcy śledzę wiadomości z tamtego rejonu i jednego się dowiedziałem - spotkali się we wrześniu(!!!):Skarb Państwa (czyli jakiś wiceminister), GAT i Szczyrkowcy (właściciele gruntów, burmistrz i ichnia Izba Gospodarcza) i ustalili, że będą się jeszcze spotykać!!!
A zima tuż, tuż! I czy zamawiać kwaterę w Czyrnej - nie wiadomo!
Gdybyś miał jakieś nowsze wieści, to daj znać.
Pozdrawiam.
Stach Księski

#4 kodnam

kodnam

Użytkownik

• PipPip
  • 214 postów
  • Na forum od: 01.2006
43
  • Górny Śląsk

Napisano 02 październik 2007 - 09:59

Witaj.
Kwestia GAT-u też jest dla mnie bulwersująca i żywo mnie interesuje,
natomiast póki co nie mam żadnych świeżych wieści na temat modernizacji tego ośrodka.
Wątek zmian w ośrodku jest poruszany tutaj:
http://www.skiforum....read.php?t=8475
[COLOR="Navy"]Pozdrawiam, Przemek.[/COLOR]:)
www.galerianarciarska.net

#5 marecki

marecki

Użytkownik

• PipPip
  • 244 postów
  • Na forum od: 09.2007
64
  • Beskid Śl. 8 minut piechotką do wyciągu

Napisano 02 październik 2007 - 17:13

kodman - jestem ze Sczyrku i do tego co napisłem na stronie którą podajesz dodam tylko tyle - tak to jest gdy w domu rządzi Ci ktoś zupełnie obcy - nigdy nie bedzie dobrze a co do niedalekiego otwarcia sezonu w GAT - cie to tylko wróżka wie. Jak co roku gdy spadnie śnieg to dopiero wtedy będzie wiadomo czy będzie tam można pojeździć!!!!!!!!! Dla pocieszenia jeśli będę coś wiedział na 100% napiszę.

Pozdrawiam
  • kodnam podziękował za tę wiadomość
marecki
[COLOR="Green"]Narty, to niezliczone przyjemnośći[/COLOR] ;)

#6 KaBeSz

KaBeSz

Konto usunięte

• PipPip
  • 107 postów
60

Napisano 30 październik 2007 - 18:02

Bardzo lubię Szczyrk. Tu na Białym Krzyżu uczyłam się jeździć, potem była Pośrednia, a teraz... jak leci: Czyrna - Solisko. Lubię tę różnorodność. Tu mi się nie nudzi... :), bo nie znoszę krótkich zjazdów z góry na dół w linii prostej :D
Oczywiście, jak Wy, narzekałam na warunki. Ale kiedy wiem, że to właściciele gruntów są problemem (a raczej brak tzw. ustawy śniegowej :P)... to już nieco przycichłam... Bo po co mieliby inwestować, skoro nawet nie ma pewności, że będzie można z tego korzystać??? :eek:

W sierpniu postanowiłam razem z mężem przejść pieszo trasy. Poszliśmy 7 w górę, potem... to chyba 4, dalej 3 aż do samego Skrzycznego (a potem na dół). Po drodze trzeba było ze cztery razy przechodzić pod stalową liną rozwiniętą w poprzek trasy, na jednej był nawet zawieszony zakaz...

Wróciłam trochę podłamana, bo... wciąż pamiętam jeszcze poprzedni sezon: nie dość, że nie było śniegu :(:(:(, to jeszcze tuż po uruchomieniu ośrodek zamknięto: czynna była tylko Golgota i Juliany...
Napisałam do GATu z pytaniem, co nam szykuje ten sezon.
Odpowiedź nie jest przyjemna. Na pewno będzie można zjeżdżać z Golgoty i na Pośredniej, a co do reszty... nic pewnego (wciąż trwają negocjacje).

Powiem Wam coś jeszcze.
W czasie tej wyprawy zeszliśmy ze Skrzycznego Widokową. Jeśli pamiętacie trasa ta, podobnie jak Ondraszek, tuż przed zakończeniem prowadzi przez pogórek (pole, z lewej strony lasek, na dole budynki). Ta część też została przegrodzona liną, na której widnieje napis: "Turysto, to teren prywatny. Wstęp wzbroniony!"
Zastanawiam się, czy tak jest zawsze latem, czy... to kolejne trasy, z którymi przyjdzie się nam pożegnać...

Obawiam się, że nie będę miała już gdzie jeździć... :eek::(:(

#7 borgi

borgi

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 11.2007
0

Napisano 02 listopad 2007 - 23:26

Niestety najprawdopodobniej znowu większość będzie zamknięta :mad: najgorsze jest to że gdy większość zamykają na innych są straszne kolejki do wyciągów i nie można porządnie "pośmigać":o

#8 snowblade'man

snowblade'man

Użytkownik

• PipPipPip
  • 775 postów
  • Na forum od: 02.2007
198
  • SCI,20min.jazdy do najbliższego wyciągu :)

Napisano 14 listopad 2007 - 15:32

"Gliwicka Agencja Turystyczna (tel. 033/ 817-87-40) - jeżeli warunki pogodowe pozwolą od soboty tj. 17.11 prawdopodobnie ruszą "Pośrednie""

#9 ologaw

ologaw

Użytkownik

• Pip
  • 39 postów
  • Na forum od: 02.2007
4
  • okolica Rybnika

Napisano 30 grudzień 2007 - 22:14

Trasy GATu w Szczyrku to piękna sprawa, kiedy jest śnieg i są dobre warunki pogodowe są nawet nieźle przygotowane. I tyle mam dobrego do powiedzenia. Wyciągi to jakieś orczyki gruchoty - dwa lata temu naciąg orczyka spadł i zabiło narciarza (o ile się nie mylę). Ten obrzymi budynek widmo na Hali Skrzyczeńskiej, co on tam jeszcze robi oprócz tego, że wszystko szpeci dokoła. To chyba najlepszy ośrodek w Polsce pod względem tras (jak są otwarte), natomiast o całej reszcie to szkoda słów.
Moje marzenie:
Przyjeżdżam do Scyrku, parkuję samochód na bezpłatnym parkingu i czym prędzej udaję się do kasy. Kupuję skipass, który upoważnia mnie do jazdy po ośrodku byłego GATu i COSu. Wsiadam na kanapę 6 osobową i wyjeżdżam na Halę skrzyczeńską, tam ładuję się na kanapę 4 osobową i wyskakuję na Małym Skrzycznem, chwilę podziwiam widoki i oszronione świerki i hej na sam dół niebieską trasą do Soliska. Tutaj wygodna kanapa z bieżnią wywozi mnie na Pośredni skąd mogę albo zjechać na Juliany lub Halą Pośrednią i Golgotą do Soliska. Teraz czeka na mnie telemix by wyjechać na Halę Skrzyczeńską i Małe Skrzyczne. Tym razem z Małego Skrzycznego zjeżdżam do COSu pod Skrzyczne. Gondolka wywozi mnie na Szczyt Skrzycznego aby zakosztować prawdziwej przygody na "czarnej FIS".
Jak myślicie czy to marzenie kiedyś się spełni?
[COLOR="DarkGreen"]Kiedy się rodziłeś wszyscy się cieszyli, żyj tak... aby po twojej śmierci wszyscy płakali. [/COLOR]

#10 lachol

lachol

Nowy użytkownik

• 13 postów
2
  • Umiejętności: 5
  • Tarnowskie Góry

Napisano 31 grudzień 2007 - 11:55

Jak dla mnie to nie marzenie tylko scenarjusz nadobry film fantastyczny. Pozdrawiam:)
  • turim podziękował za tę wiadomość

#11 turim

turim

Użytkownik

• PipPipPip
  • 530 postów
  • Na forum od: 12.2005
42
  • Umiejętności: 2
  • Będzin

Napisano 31 grudzień 2007 - 17:54

Jak dla mnie to nie marzenie tylko scenarjusz nadobry film fantastyczny. Pozdrawiam:)

hehe dobrze powiedziane

#12 marecki

marecki

Użytkownik

• PipPip
  • 244 postów
  • Na forum od: 09.2007
64
  • Beskid Śl. 8 minut piechotką do wyciągu

Napisano 31 grudzień 2007 - 18:16

ologaw - narciarza nie zabiło:) ale faktycznie mogło się skończyć różnie, a co do Twojej wizji tras i wyciągów w Szczyrku, no cóż każdy z Nas jeżdżących na nartach chciałby aby tak było, ale póki co to sfera marzeń i chyba prędko nie do zrealizowania:(:D ale może giedyś się ziści;):)

Pozdrawiam
marecki
[COLOR="Green"]Narty, to niezliczone przyjemnośći[/COLOR] ;)

#13 tommer91

tommer91

Użytkownik

• PipPip
  • 114 postów
  • Na forum od: 12.2006
11

Napisano 01 styczeń 2008 - 18:54

W to zrealizowanie wątpię. Chyba musiałaby to wszystko wykupić kotelnica, bo ona chyba najszybciej się teraz rozwija i buduje 1 krzesełko na 1-2 lata.

#14 Arkadius

Arkadius

Użytkownik

• Pip
  • 89 postów
10
  • Leszczyny (k. Rybnika)

Napisano 07 styczeń 2008 - 18:55

Czy ośrodek Czyrna-Solisko jest wogóle czynny w tym sezonie? Jak z warunkami?

#15 lachol

lachol

Nowy użytkownik

• 13 postów
2
  • Umiejętności: 5
  • Tarnowskie Góry

Napisano 07 styczeń 2008 - 21:56

Jak juz było kilkakrotnie pisale działaja wyciagi na Pośrednim oraz Golgota na Solisku. Reszta niestety nie :(

#16 many

many

Nowy użytkownik

• 22 postów
  • Na forum od: 01.2008
0
  • Powiat Pszczyna

Napisano 08 styczeń 2008 - 15:50

Witam
Wlasnie wrocilem z dawnej Golgoty, dzisiaj testowalem tylko wyciag nr VII.
Godz 9-ta- w okolicach Pszczyny drobny deszcz temp 3-4 w plusie.
wjazd do Szczyrku -deszcz ze sniegiem temp. 2 plus, na stoku padajacy snieg temp 0,5-1 w plusie.
Nawierzchnia trasy trudna, duze muldy, oczywiscie podloze pod orczykiemz duzymi nierownosciami, w godzinach 11-14 ta w zasadzie brak kolejki.
Od godziny 17 tej zaczynaja sie zjazdy wieczorne
pozdrawiam

#17 silver-mce

silver-mce

Nowy użytkownik

• 3 postów
  • Na forum od: 01.2008
0

Napisano 09 styczeń 2008 - 17:15

Witam Wszystkich :) POLECAM tym lepiej jeżdżącym i tym słabiej. Warunki mozna powiedzieć bardzo dobre. Moze jest troche lodu ale to zbytnio nie przeszkadza. Jedynym minusem jaki tam zauważyłem, to snieg baa lód na orczykach... tam trzeba uważać... Jeszcze raz zapraszam na szczyrk :)

#18 mirekn

mirekn

Konto usunięte

• PipPipPipPipPipPip
  • 4153 postów
  • Na forum od: 01.2007
1157

Napisano 09 styczeń 2008 - 19:03

Warunki mozna powiedzieć bardzo dobre.

CO ????? (to o warunkach) A w katalogu ośrodek nazywa się "czyrna-solisko" a powinien się nazywać "pośrednie" a w zasadzie trasa nr. 10 i 11 :D.
mirek

#19 Sylvik

Sylvik

Nowy użytkownik

• 14 postów
  • Na forum od: 12.2007
0

Napisano 10 styczeń 2008 - 12:12

byłam kilkakrotnie w tym roku , niestety tylko Juliany i Golgota wchodzą w grę :(
-zaczęliśmy sezon 1 grudnia -zero ludzi (pobalowali w Andrzejki chyba) na Julianach luzik, chociaż jazda w ciężkich chmurach
- w drugi dzień swiąt 26.12. największa masakra jeżeli chodzi o kolejki, szook, jeden orczyk nie chodzi, ale warunki luks do tego słońce no i ludziska stały i jęczały w tej kolejce, a my z nimi
- w sobotę 29-go największy z największych szoków, orczyki chodzą ale kolejka i na G. i na J. nie do opisania, pierwszy raz od paru lat odkąd tam jeżdżę taka masa ludzi, beznadzieja, oczywiście jak na złość pogoda i warunki super, ale haha w ciągu blisko 10-ciu godzin zjazdów 8 !:mad:
-nastepne podejście 2-3 stycznia, ludzi zdecydowanie mniej, pogoda luzik ale 5 armatek na J. nawala 24 g/d prosto w oczy, przegięcie, na Golgocie lepiej
- po uroczyście złozonej przysiędze, że juz nigdy więcej do Szczyrku, jedziemy w sobotę do niedzieli, znowu pewnie postać :o

- aha teraz chcemy sie dopchac na Skrzyczne, poradżcie czy próbować, czy dać sobie spokój, dodoam , że mamy ze sobą dwóch początkujących

#20 mirekn

mirekn

Konto usunięte

• PipPipPipPipPipPip
  • 4153 postów
  • Na forum od: 01.2007
1157

Napisano 10 styczeń 2008 - 12:19

paru lat odkąd tam jeżdżę taka masa ludzi, beznadzieja, oczywiście jak na złość pogoda i warunki super, ale haha w ciągu blisko 10-ciu godzin zjazdów 8 !

W zeszłym roku jak zjeżdzasz trasą nr. 10 kolejka zaczynała się w 2/3 długości tej trasy po wyjeździe za ostatnie drzewko (tam gdzie można przejechać z niebieskiej) stał pierwszy ludz. Zjechałem raz (wlazłem szybko bo bramką komercyjną) i pojechałem na Cieńków.
A teraz napisz po jakiego ... jedziesz tam teraz (na te dwie trasy) bardzo mnie to ciekawi ,nie znasz niczego lepszego w okolicy ? nasz bardzo blisko ? lubisz ToJtoje na stoku (sory) ?
mirek