Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co się orientuję pod gondolą bezpłatny. Na Solisku pewnie po staremu. Dziś tak to wyglądało (fotki ze strony FB SON) Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika Ja niestety, a może stety bo od jutra chyba coś naturalnego ma sypać przez tydzień, będę w przyszłym tygodniu od wtorku wieczór do piątku. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się jutro do Szczyrku. Czy ktoś jeszcze się wybiera?

Mam się spodziewać że będzie dużo ludzi (ferie warszawskie) czy w tygodniu od rana jest luz?

Gdzie najlepiej zaparkować? Będę przed 8.00.

Parkingi są płatne czy nie?

 

Pod gondolą parking bezpłatny, sprawdzone osobiście ;)

 

Jak wrócisz daj znać jaka frekwencja z rana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się jutro do Szczyrku. Czy ktoś jeszcze się wybiera?

Mam się spodziewać że będzie dużo ludzi (ferie warszawskie) czy w tygodniu od rana jest luz?

Gdzie najlepiej zaparkować? Będę przed 8.00.

Parkingi są płatne czy nie?

Jak nie znajdziesz miejsca pod gondolą, to jedź na Czyrną, tam jest zwykle pusto i za darmo. Podchodzisz pod dolną stacje na Czyrnej, 50 metrów przez pole w prawo i wbijasz się na trasę nr 1, łącznikiem dojeżdżasz do trójki i w dół pod gondolę. Do auta wracasz tak samo, tyle że zamiast podchodzić zjeżdżasz na nartach przez Krasnalka. 

 

Na sąsiednim forum chłopaki napisali, że wczoraj była masakra z ilością ludzi. 

 

p.s.

Jutro ma wiać, więc nie wiem czy nie zamkną ośrodka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrafi ktoś wytłumaczyć dlaczego w dalszym ciągu jest tak mało tras naśnieżonych? Brak mrozu już nie jest wytłumaczeniem. Pasuje im tłok na stokach? Nieładnie to wygląda.

 

I ceny karnetów bardzo wysokie - 99 za karnet "całodzienny" (niestety tylko do 16). Ktoś jak np przyjedzie na 12 to musi zakupić karnet za 99zł i może jeździć zaledwie do 16. Brakuje czasówek, a one były by konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem na kamerach, żeby naśnieżali pełną parą. Nawet w nocy, choć temperatura odpowiednia jest. Zauważyłem natomiast spore kolejki i tłok na trasach.

Całodniowy skipass w sezonie za 79 zł przy gopass to nie jest znowu taka duża cena.

Marzy mi się, żeby uruchomi orczyki które zostawili. Przy działających kanapach nie byłoby zbyt wielu chętnych na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ceny karnetów bardzo wysokie - 99 za karnet "całodzienny" (niestety tylko do 16). Ktoś jak np przyjedzie na 12 to musi zakupić karnet za 99zł i może jeździć zaledwie do 16. Brakuje czasówek, a one były by konieczne.

Można kupić karnet jednodniowy za 79 PLN, tylko trzeba to zrobić online przez GOPASS:

http://www.szczyrkow...-karnetow-1718/

https://www.gopass.p...&showMore=false

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Całodniowy skipass w sezonie za 79 zł przy gopass to nie jest znowu taka duża cena.

 

Racja. A czy ten karnet ważny jest dłużej niż do 16tej? A i też kupna przez internet dokonać trzeba. Cóż trasy narciarskie w Szczyrku w paśmie Skrzycznego są naprawdę piękne i jazda tam to przyjemność byle by tłoków na trasach nie było o czym piszą forumowicze, a i na zdjęciach widać jakie zamieścił Kordian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić karnet jednodniowy za 79 PLN, tylko trzeba to zrobić online przez GOPASS:

http://www.szczyrkow...-karnetow-1718/

https://www.gopass.p...&showMore=false

 

Już zerknąłem na stronę gopass. Niezła oferta. W piątek rozpoczynamy inaugurację tegorocznego sezonu. Cóż poradzić zima opóźniła się znacznie ale może przedłuży się o ten zmarnowany czas :rolleyes: Choć grudniowa jazda na nartach w okresie świąteczno-noworocznym ma lepszy klimat niż kwietniowa wielkanocna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić karnet jednodniowy za 79 PLN, tylko trzeba to zrobić online przez GOPASS:

http://www.szczyrkow...-karnetow-1718/

https://www.gopass.p...&showMore=false

 

 

Mam pytania:

 

Czy można zarejestrować karty kupione w kasie czy trzeba zamówić pocztą.?

Czy przy zakupie on line można zapłacić zwykłym przelewem lub konta internetowego?

 

Ten sezon dla SON  raczej nie będzie na 100% bo wszystko musi się jakość podocierać,  no i mnóstwo ludzi zajeżdża z ciekawości ROBIĄC TŁOK  - by potem wrócić na np. Zagroń gdzie 3 godzinna jazda wieczorna dla 3 osób to 100 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania: Czy można zarejestrować karty kupione w kasie czy trzeba zamówić pocztą.? Czy przy zakupie on line można zapłacić zwykłym przelewem lub konta internetowego? Ten sezon dla SON raczej nie będzie na 100% bo wszystko musi się jakość podocierać, no i mnóstwo ludzi zajeżdża z ciekawości ROBIĄC TŁOK - by potem wrócić na np. Zagroń gdzie 3 godzinna jazda wieczorna dla 3 osób to 100 zł :),

Mam kupione dwie dodatkowe karty w infocentrum, ale jeszcze ich nie rejestrowałem, wydaje mi się że można, bo podczas rejestracji zaznaczasz opcje - czy masz kartę, czy nie. Jeśli masz to podajesz jej numer, powinno zadziałać. Jeśli nie to koszt karty wynosi 10 zł i można ją zwrócić. Czy da się zapłacić zwykłym przelewem tego nie wiem, raczej nie, natomiast przy płatnością kartą z tego co pamietam dwa lata temu były z tym duże problemy, płatność przechodziła za którymś razem. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynają przeginać, właśnie wprowadzili zakaz skiturów w dzień..., myślę że burmistrz POwinien poczęstować ich za takie pomysły jakimś podatkiem, mi zaczyna to przeszkadzać. Widział ktoś może sowę śnieżną ? 

 

http://www.szczyrkow...rze-skiturowi/ 

Tak widziałem, jedna jest w Parku Leśnych Niespodzianek a druga na Czantorii - obie w Ustroniu.

 

A na poważnie, to gro osób (głównie miejscowych) podchodzi na nartach, zarówno w dzień jak i w nocy, mi osobiście to kompletnie nie przeszkadza, natomiast ośrodki narciarskie różnie na to patrzą (wystarczyłoby wprowadzić sezonówki dla miejscowych za 100 zł i problem by rozwiązał się sam. Znam osobiście 5 osób, które podchodzą bo to ich góry z dziada pradziada i dlaczego mają płacić za karnet 99 zł czy za sezonówkę 899 jak na starym ośrodku puszczali ich na bramkach.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszą na stronie SON to 7-ka ma być przystosowana do skiturow.

 

tak wyłącznie 7... swoją drogą dziwi to bo grom ludzi zasówa po chopoku i jakoś mogą koegzystwoać.... a u nas od razu ZAKAZY. tylko po co ?  W czym przeszkadza podchodzący bokiem trasy ?? Jak tak dalej będą robić to miejscowi się zagotują...a wiemy czym się skończyło wojowanie w szczyrku.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wyłącznie 7... swoją drogą dziwi to bo grom ludzi zasówa po chopoku i jakoś mogą koegzystwoać.... a u nas od razu ZAKAZY. tylko po co ?  W czym przeszkadza podchodzący bokiem trasy ?? Jak tak dalej będą robić to miejscowi się zagotują...a wiemy czym się skończyło wojowanie w szczyrku.  

 

Tu akurat się nie zgodzę. Na Chopoku też są wytyczone trasy dla skiturowców, zasUWają tylko tymi. Podchodzenie pod górę zawsze stanowi większe zagrożenie i ogranicza stok - nie ma zmiłuj. Wolę jak jest porządek i trasa gdzie wiem że mogę się ich spodziewać niż ogólnie panujący bałagan. Zarówno na stoku, jak i w życiu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chopoku są trasy a nie jedna trasa... tak gwoli doprecyzowania.  i trochę inne podejście... 

 

zresztą zobacz sam 

 

https://www.jasna.sk...rs-and-skiers/  

 

jest powiedziane po.... i mapka dostępnych tras. 

 

 

a u nas jest premanentny (w dzień też!)  zakaz oprócz Jednej trasy. Robi różnicę prawda ? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę późno, ale mam prośbę. Przez gopass mogę kupić jedynie całosezonowy skipass. Nie mam możliwości wybrać jednodniowego. Czy tez tak macie, czy robie coś nie tak? Czy mogę zakupić na gopass tańszy karnet w ośrodku?

Wybierz datę kiedy chcesz jeździć i będziesz widział pełna ofertę. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę późno, ale mam prośbę. Przez gopass mogę kupić jedynie całosezonowy skipass. Nie mam możliwości wybrać jednodniowego. Czy tez tak macie, czy robie coś nie tak? Czy mogę zakupić na gopass tańszy karnet w ośrodku?

Ok. Musiałem wybrać jutrzejszy dzień. Pojawiło się więcej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kupione dwie dodatkowe karty w infocentrum, ale jeszcze ich nie rejestrowałem, wydaje mi się że można, bo podczas rejestracji zaznaczasz opcje - czy masz kartę, czy nie. Jeśli masz to podajesz jej numer, powinno zadziałać. Jeśli nie to koszt karty wynosi 10 zł i można ją zwrócić. Czy da się zapłacić zwykłym przelewem tego nie wiem, raczej nie, natomiast przy płatnością kartą z tego co pamietam dwa lata temu były z tym duże problemy, płatność przechodziła za którymś razem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Czyli jeżeli wybiera się 4-ro osbowa rodzina to trzeba mieć 4 karty/4 zarejestrowane?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli wybiera się 4-ro osbowa rodzina to trzeba mieć 4 karty/4 zarejestrowane?

4 karty tak, ale jeżeli nie zamierzasz kupować skipassów online to możesz je kupić w kasie jak w każdym innym ośrodku i wówczas nie musisz ich rejestrować, a po skończonej jeździe zwrócić do kasy i odebrać kaucję 10 zł za kartę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...