Jump to content

marek_s

Members
 • Posts

  46
 • Joined

 • Last visited

marek_s's Achievements

Contributor

Contributor (5/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

0

Reputation

 1. Magda Łuczak ze startowym 39 zajmuje  24-te. Brawo!. Teraz chyba spadła o jeden.
 2. Górą ciepłe powietrze już się wślizgnęło na froncie. Raczej jednak da to deszcz w nocy (niestety). Aktualnie na stacjach meteo: Kasprowy +5,4C, Morskie Oko +2,5C, Markowe Szczawiny +0,4C, Zawoja -7,8C. Co obrazuje stopień inwersji. https://stacjapogody...p?id=mapastacji Edit. Jak tu dorzucić obrazek, wrzucam screen mapy, a w wfekcie nic nie widać.
 3. Bardzo źle to wygląda na zdjęciach. Na tej wysokości? W Wiśle nawet śnieg naturalny na polach lepiej wypada. Musi być efekt silnych, suchych wiatrów. Bo deszczu w Wiśle spadło podobnie, a temperatury o wiele wyższe tam. Było miękko (jak to wygląda na zdjęciach), czy raczej twardo (przecieź jeszcze parę dni temu było grubo niżej minus 10, wierzchnia warstwa powinna się schładać od spodu)?
 4. Procedura jest tu (nie trzeba mieć konta FB): https://www.facebook...903527456483452 Tekst oświadczenia jest w cenniku: http://www.klepki.wi...pl/file/cro.pdf   Oświadzczenie można dostać w pierwszym domku od parkingu (wypożyczalnia), wypisać i oddać w kasie przy zakupie biletu. Nie działa skpas wiślański. Ponoć. Nie sprawdzałem, bo po otrzymaniu takiej informacji kupiłem bilet.
 5. Śnieg był sypany poniżej -5, a nawet -10 st. C. Grubość pokrywy więcej niż metr na Klepkach. Ta temperatura (a właściwie brak ciepła - energii) jest tam "zgromadzona". Górna warstwa schładza się cały czas od spodu. To nie jest kwietniowa breja, która schładza się tylko, kiedy nie ma chmur (radiacja). Wczoraj były chmury, +7 st. C, a śnieg cały czas twardy. Dłużej nie ruszane ślady po nartach, po jakimś czasie marzły. Wczoraj dla mnie warunki były idealne. I wiem, że dzisiaj cały dzień będzie bardzo dobrze.  Deszcz już nie pada. Ale siedź w domu, jeśli Ci wygodnie.
 6. Wisła Klepki otwarte od wczorajszego popołudnia.   Pojechałem wczoraj, spodziewając się tłumów dzisiaj. A tymaczasem wczoraj na wyciągu i stoku max. 15 osób. Dzisiaj na razie dwie osoby.   Tyle biadolenia - "otwierajcie, nie możemy się doczekać!". A jak stok otwarty, warunki idealne, to nie ma chętnych.   Obawiam się, że może zadziałać to demobilizująco na pozostałe stacje - nie opłaca się otwierać, bo ludzie nie przyjadą. Wszyscy naśnieżali intensywnie, ale może lepiej wziąć ew. rekompensatę za to, niż otwierać.
 7. W kamerkach pilsko.org jest "Hala Walacowa". Co to za miejsce, gdzie to jest? Dół Buczynki? - widać jakieś oświetlenie trasy...  
 8. Przez opóźnienie o jeden dzień zablokowania przylotów z GB, przyleciały już/przylecą dziś do Polski 53 samoloty. Wygląda to opóźnienie na celowe działanie, bo sam LOT wysyła extra dziś  dreamlinery do Londynu.  28 samolotów przyleci ze strefy Tier 4 - najbardziej zagrożonej zmutowanym wirusem, gdzie teoretycznie obowiązuje zakaz wylotów (tak rekomenduje GB).   To wygląda mi wygląda na jakąś absurdalną dywersję. Większość krajów Europy zablokowała przyloty z GB natychmiastowo, a my wysyłamy tam dodatkowe samoloty po ludzi! O co tu chodzi? Dodatkowo badania na COVID na przylocie nie są obowiązkowe. O danie trochę zarobić tej naszej marnej lini lotniczej? Bilety chodzą ponad 2 tys. PLN.   Zamykają hotele, zamykają stoki, a zmutowanego wirusa zapraszają dodatkowymi samolotami!
 9. https://www.narty.pl...dolomitach.html Można już kupować bilety na stronie gopass'a na stacje Grossglocknera i 3 Zinnen.   Skyflyer pytał o Jested - nie jest wymieniony w regulaminie; Tento benefit je možné využiť na lyžovanie v strediskách definovaných v obchodných podmienkach a na kúpanie v Aquaparku Tatralandia alebo vo Vodnom parku Bešeňová (bez vstupu do Keltského saunového sveta a Harmónia- wellness a spa), typ vstupu Aqua Ticket. V jeden a ten istý deň je možné vstupy kombinovať (lyžovanie/lanovky + kúpanie). Benefit je možné využiť aj v stredisku Špindlerův Mlýn, v stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski a v strediskách Molltaler&Ankogel. V letnej sezóne je benefit možné využiť na lanových dráhach definovaných v obchodných podmienkach a v Legendii - Slaskie Wesole Miasteczko    Akcionár má možnosť pri aktivácii benefitu zakúpiť si a uhradiť doplatok Fast Pass za cenu 299,- EUR zahrňajúci možnosť využívania prednostného vstupu na prevádzkovateľom určené lanové dráhy v jednotlivých strediskách počas zimnej sezóny 2020/2021  
 10. Po kilkudniowych, bardzo dobrych warunkach do naśnieżania, niestety przychodzi co najmniej dwutygodniowy okres dodatnich temperatur, z bardzo mocnymi wiatrami. Jak dużo się tego sztucznego śniegu wytopi? Oby jak najmniej. Trzymajmy kciuki chociaż za wysoką wilgotność na te trudne dwa tygodnie
 11.   A szkoda, że na to panowie nie zwrócili wcześniej uwagi; otóż wypowiedź z "osławionego" postu nr 1200 zawiera przecinki w zdaniach. Nie zawsze i nie koniecznie we właściwych miejscach. Ale są. A przecież Marcin33 nie zna pojęcia interpunkcja. Nie potrafi postawić ani jednego przecinka w zdaniu. Pisanie bez znaków interpunkcyjnych jest męką dla czytającego (w najlepszym wypadku) lub powoduje, że wypowiedź brzmi jak jakiś koszmarny bełkot (zazwyczaj).
 12. 170 cm.   A masz coś do sprzedania? Ogólnie jestem zainteresowany dobrą nartą w podobnej długości i szerokości, niską ceną i nie jestem przywiązany do marki.
 13. S'il vous plait; https://www.skionlin...-flat,8379.html https://www.skionlin...-flat,8381.html Z opisu różnica tylko w "Dual shaped", cokolwiek to jest.    Ale zazwyczaj dobra narta, to najwyższy model z danej grupy, stąd moje pytanie na forum.
 14. Oczywiście, masz rację. Ale dobrze też mieć w ręku kartę przetargową do negocjacji ceny - czy były jeżdżone 2, czy 3 sezony. Wszak sprzedawca deklaruje 18/19. Towar niezgodny z opisem...
×
×
 • Create New...