Jump to content

marek_s

Members
 • Posts

  46
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by marek_s

 1. Magda Łuczak ze startowym 39 zajmuje  24-te. Brawo!. Teraz chyba spadła o jeden.
 2. Górą ciepłe powietrze już się wślizgnęło na froncie. Raczej jednak da to deszcz w nocy (niestety). Aktualnie na stacjach meteo: Kasprowy +5,4C, Morskie Oko +2,5C, Markowe Szczawiny +0,4C, Zawoja -7,8C. Co obrazuje stopień inwersji. https://stacjapogody...p?id=mapastacji Edit. Jak tu dorzucić obrazek, wrzucam screen mapy, a w wfekcie nic nie widać.
 3. Bardzo źle to wygląda na zdjęciach. Na tej wysokości? W Wiśle nawet śnieg naturalny na polach lepiej wypada. Musi być efekt silnych, suchych wiatrów. Bo deszczu w Wiśle spadło podobnie, a temperatury o wiele wyższe tam. Było miękko (jak to wygląda na zdjęciach), czy raczej twardo (przecieź jeszcze parę dni temu było grubo niżej minus 10, wierzchnia warstwa powinna się schładać od spodu)?
 4. Procedura jest tu (nie trzeba mieć konta FB): https://www.facebook...903527456483452 Tekst oświadczenia jest w cenniku: http://www.klepki.wi...pl/file/cro.pdf   Oświadzczenie można dostać w pierwszym domku od parkingu (wypożyczalnia), wypisać i oddać w kasie przy zakupie biletu. Nie działa skpas wiślański. Ponoć. Nie sprawdzałem, bo po otrzymaniu takiej informacji kupiłem bilet.
 5. Śnieg był sypany poniżej -5, a nawet -10 st. C. Grubość pokrywy więcej niż metr na Klepkach. Ta temperatura (a właściwie brak ciepła - energii) jest tam "zgromadzona". Górna warstwa schładza się cały czas od spodu. To nie jest kwietniowa breja, która schładza się tylko, kiedy nie ma chmur (radiacja). Wczoraj były chmury, +7 st. C, a śnieg cały czas twardy. Dłużej nie ruszane ślady po nartach, po jakimś czasie marzły. Wczoraj dla mnie warunki były idealne. I wiem, że dzisiaj cały dzień będzie bardzo dobrze.  Deszcz już nie pada. Ale siedź w domu, jeśli Ci wygodnie.
 6. Wisła Klepki otwarte od wczorajszego popołudnia.   Pojechałem wczoraj, spodziewając się tłumów dzisiaj. A tymaczasem wczoraj na wyciągu i stoku max. 15 osób. Dzisiaj na razie dwie osoby.   Tyle biadolenia - "otwierajcie, nie możemy się doczekać!". A jak stok otwarty, warunki idealne, to nie ma chętnych.   Obawiam się, że może zadziałać to demobilizująco na pozostałe stacje - nie opłaca się otwierać, bo ludzie nie przyjadą. Wszyscy naśnieżali intensywnie, ale może lepiej wziąć ew. rekompensatę za to, niż otwierać.
 7. W kamerkach pilsko.org jest "Hala Walacowa". Co to za miejsce, gdzie to jest? Dół Buczynki? - widać jakieś oświetlenie trasy...  
 8. Przez opóźnienie o jeden dzień zablokowania przylotów z GB, przyleciały już/przylecą dziś do Polski 53 samoloty. Wygląda to opóźnienie na celowe działanie, bo sam LOT wysyła extra dziś  dreamlinery do Londynu.  28 samolotów przyleci ze strefy Tier 4 - najbardziej zagrożonej zmutowanym wirusem, gdzie teoretycznie obowiązuje zakaz wylotów (tak rekomenduje GB).   To wygląda mi wygląda na jakąś absurdalną dywersję. Większość krajów Europy zablokowała przyloty z GB natychmiastowo, a my wysyłamy tam dodatkowe samoloty po ludzi! O co tu chodzi? Dodatkowo badania na COVID na przylocie nie są obowiązkowe. O danie trochę zarobić tej naszej marnej lini lotniczej? Bilety chodzą ponad 2 tys. PLN.   Zamykają hotele, zamykają stoki, a zmutowanego wirusa zapraszają dodatkowymi samolotami!
 9. https://www.narty.pl...dolomitach.html Można już kupować bilety na stronie gopass'a na stacje Grossglocknera i 3 Zinnen.   Skyflyer pytał o Jested - nie jest wymieniony w regulaminie; Tento benefit je možné využiť na lyžovanie v strediskách definovaných v obchodných podmienkach a na kúpanie v Aquaparku Tatralandia alebo vo Vodnom parku Bešeňová (bez vstupu do Keltského saunového sveta a Harmónia- wellness a spa), typ vstupu Aqua Ticket. V jeden a ten istý deň je možné vstupy kombinovať (lyžovanie/lanovky + kúpanie). Benefit je možné využiť aj v stredisku Špindlerův Mlýn, v stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski a v strediskách Molltaler&Ankogel. V letnej sezóne je benefit možné využiť na lanových dráhach definovaných v obchodných podmienkach a v Legendii - Slaskie Wesole Miasteczko    Akcionár má možnosť pri aktivácii benefitu zakúpiť si a uhradiť doplatok Fast Pass za cenu 299,- EUR zahrňajúci možnosť využívania prednostného vstupu na prevádzkovateľom určené lanové dráhy v jednotlivých strediskách počas zimnej sezóny 2020/2021  
 10. Po kilkudniowych, bardzo dobrych warunkach do naśnieżania, niestety przychodzi co najmniej dwutygodniowy okres dodatnich temperatur, z bardzo mocnymi wiatrami. Jak dużo się tego sztucznego śniegu wytopi? Oby jak najmniej. Trzymajmy kciuki chociaż za wysoką wilgotność na te trudne dwa tygodnie
 11.   A szkoda, że na to panowie nie zwrócili wcześniej uwagi; otóż wypowiedź z "osławionego" postu nr 1200 zawiera przecinki w zdaniach. Nie zawsze i nie koniecznie we właściwych miejscach. Ale są. A przecież Marcin33 nie zna pojęcia interpunkcja. Nie potrafi postawić ani jednego przecinka w zdaniu. Pisanie bez znaków interpunkcyjnych jest męką dla czytającego (w najlepszym wypadku) lub powoduje, że wypowiedź brzmi jak jakiś koszmarny bełkot (zazwyczaj).
 12. 170 cm.   A masz coś do sprzedania? Ogólnie jestem zainteresowany dobrą nartą w podobnej długości i szerokości, niską ceną i nie jestem przywiązany do marki.
 13. S'il vous plait; https://www.skionlin...-flat,8379.html https://www.skionlin...-flat,8381.html Z opisu różnica tylko w "Dual shaped", cokolwiek to jest.    Ale zazwyczaj dobra narta, to najwyższy model z danej grupy, stąd moje pytanie na forum.
 14. Oczywiście, masz rację. Ale dobrze też mieć w ręku kartę przetargową do negocjacji ceny - czy były jeżdżone 2, czy 3 sezony. Wszak sprzedawca deklaruje 18/19. Towar niezgodny z opisem...
 15. Dzięki za pomoc. Ale czy można jakoś to wizualnie rozpoznać? Chciałbym wiedzieć, czy narty mają za sobą dwa, czy trzy sezony. Sprzedawca podaje, że są z sezonu 2018/2019, he he. Zeszło-sezonowe wyglądają już zupełnie inaczej...   Katalog, o którym wzmiankujesz jest gdzieś dostępny w tych internetach?
 16. Witam. Czy różnica tych modeli jest znacząca? XTi to wyższa półka, czyli pewnie sztywność i zachowanie przy większych prędkościach? Mam na oku narty z sezonu 2015.2016, ale różnice pewnie podobne w innych rocznikach...
 17. Witam.   Czy ta narty z sezonu 2016/2017 i 2017/2018 różnią się czymś, czy to produkcyjnie ta sama narta? Na zdjęciach wyglądają tak samo. A jeśli nie różnią się, to czy można jakoś rozpoznać, z którego sezonu pochodzą?
 18. W dniach 6-8.06 w Szczyrku odbędzie się konferencja "Wyzwania branży w obliczu zwiększającej się liczby narciarzy w Polsce". Niestety jest płatna, ale za to chyba będzie można się czegoś dowiedzieć o działaniu ON od kuchni. Jest coś o naśnieżaniu, systemie kart "plastikowych", zakupach biletów online, dzierżawach terenu i prawie śniegu/szlaku. Prelekcje zaczyna nasz forumowicz z Vintage Ski   https://psnit2018.syskonf.pl/program      
 19. Tak SMR skomentował na fb pytanie o Bieńkulę:    Czy coś się dzieje na Bienkuli? Czy od najbliższego sezonu będzie czynna? Zarządzaj   Szczyrkowski Ośrodek Narciarski Tak, trasa zależnie od warunków będzie dostępna. Wzmocniony zostanie na niej system naśnieżania. 1 Zarządzaj    
 20. Czyli nowe naśnieżanie Bieńkuli i całego Pośredniego (9 i 9a), jak też planowane kanapy w tych miejscach, odłożone sine diem.   W ostatnią niedzielę wybrałem się na spacer m.in. Bieńkulą do góry. W Czyrnej naliczyłem chyba z siedem nowych palików geodezyjnych (takich jak ze słynnego już zdjęcia SoliskoAreny), ale okazuje się, że nie zwiastują one nowego wyciągu. Dolna część Bieńkuli (już na wypłaszczeniu i po skręcie w lewo do Czyrnej) ma wymienione wszystkie zawory instalacji do naśnieżania (pewnie było to zrobione jeszcze w zeszłym roku). Wyżej są już tylko stare. Natomiast, co ciekawe, wypatrzyłem też w górnej części Bieńkuli - na przeciwnym skraju, niż naśnieżanie - właściewie już w lesie, nowy palik geodezyjny. Ciekawe, czy będzie coś robione w tym roku na Bieńkuli i czy w ogóle mają zamiar ją otworzyć w nadchodzącym sezonie?
 21. To najlepszy wpis, jaki przeczytałem na tym forum od..., nie pamiętam kiedy. BTW. Czy na Stożku pobierałeś lekcje od p. Adama Cieślara?
 22. Ondraszek i tak jest miejscami szerszy od trawersu "3a", który teraz ma 4, max 5 metrów szerokości. Będzie to główna trasa z nowego wyciągu na Halę Skrzyczeńską (zanim połączy się z "2").   Wg planów zagospodarowania TMR na "3a" ma teraz do dyspozycji 30m szerokości (na nowej "10" miał 45m szerokości - sama trasa jest węższa, ale na takiej szerokości mógł prowadzić prace). Nowy łącznik do Ondraszka ma dostępne 25m szerokości. W Planach nie ma poszerzenia samego Ondraszka. Musiała by być na to nowa uchwała (obecna jest z 2016r.).   I teraz najciekawsze; ten trawers "3a" jest na najbardziej pochylonym terenie (i do tego wysoko). Jeśli mają zamiar rzeczywiście dokonać poszerzenia, to będzie to niezmiernie ciekawe logistycznie i technicznie przedsięwzięcie (i pewnie też bardzo drogie). Wyrzeźbienie "10" trochę im zajęło, a teren był nisko, łatwo dostępny i z o wiele mniejszym pochyleniem.
 23. Na BIP nic nowego nie znalazłem. Nie zmieniły się też plany zagospodarowania (bo nie było też nowych uchwał), co można zobaczyć na mapie:   http://geoportal.pow...113_LINK_ID:771
 24. Czy benefity TMR działają na jeździe wieczornej w Szczyrkowskim? Próbował ktoś z was?
×
×
 • Create New...