Jump to content

MarioJ

Members
 • Posts

  1,921
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by MarioJ

 1. Widzę że dołączyłeś do klubu pamiętliwych zgredów. Hłe, hłe. Ze ściany skaczę, nie uderzam. 🤩
 2. No szkoda. W listopadzie już chciałem pojeździć na fisie. 🤣
 3. Tak, jestem osobą która praktykuje wszystkie sposoby poruszania się po mieście: samochód, rower, pieszo, tramwaj, a czasami kolej. I uważam że każdy ma miejsce w mieście. Ale każdy ma też prawo czuć się bezpiecznie i wygodnie. Problem jest tylko taki że auta zajmują najwięcej przestrzeni w sposób najmniej efektywny. Nie wiem jak jest szczegółowo w Wawie, bo tam nie mieszkam. Wiem jak jest we Wro. U nas zwykle jest mało miejsca i jak się buduje nową drogę rowerową to zabiera się miejsce autom i jest wielki lament. Przykładowo budowa dedykowanej drogi rowerowej zabrała miejsca na parkingu. I wg mnie jest to bardzo słuszne. Rower może bezpiecznie i szybko przejechać kolejny fragment miasta. Ale qu.. są niestety też przykłady negatywne że miasto poszlo w układ z developerem i pozwoliło mu zrobić dedykowany skręt w lewo pod nowy blok. A żeby ten skręt zrobić to zabrano kawałek chodnika: z 3m zrobiono 90cm na fragmencie. Chodnik kolo szkoły bardzo ruchliwy. Jebane ćwoki w mieście, układ prawdopodobnie. Na tej ulicy Kosmonautów właśnie kończą rozbudowę do 4 pasów, więc będzie lepiej dla leniuszków w teslach. Ratusz stara się każdemu przypodobać. Więc to nie Kosmos, tylko uczczenie naszych kosmonautów. 🙂
 4. Z jednej strony wysepki są 3 pasy, z drugiej strony są 4 pasy. I na tych 4 pasach nie da się przejść na pełnym zielonym, bez migania.
 5. Jak nie widzisz rozwiązań pod samochody no to jesteś troszkę ślepy. Jeśli zdrowy pieszy wchodzi na zielonym na przejście i w 3/4 kończy mu się zielone, to co to jest ? 4 pasy do przejścia. Życzę zdrowia i do wyborów.
 6. Dodałem mapkę z google. Ja jadę z prawo na lewo albo odwrotnie, ddr wzdłuż torowiska. Chyba wszystko widać. Widzę że nawet wychodzi 7 pasów do przejechania.
 7. Myślałem że zrobił to na nartach. Dziwny ten dyrektor, że nie lubi skiturów. 😂
 8. Trzeba głosować, żeby te gnidy poszły do gnoju po 15.10.
 9. Gościa z tego BMW powinno się wrzucić na te stare urządzenia do tortur ze średniowiecza. Coś lżejszego, żeby tak lekko poczuł, a później na wyspę bezludną na 5 lat. Dobrze że dałeś zastrzeżenie z tym rowerzystą na czerwonym, że tylko bez zastanowienia. Ja jak jadę na czerwonym, to zawsze się dobrze zastanowię i robię to baaaaardzo odpowiedzialnie. MAm takie ulubione skrzyżowanie na drodze ku centrum. Muszę przejechać dwie jezdnie z 6 pasami, jest to zjazd z autostrady. Oczywiście ustawili światła tak aby preferować ruch aut. Pieszy jak idzie na zielonym, to na 4 pasie już mu zaczyna migać. Ale równolegle do przejazdu rowerowego idą tory tramwajowe, tramwaj często jeździ. Jak tramwaj dojeżdża do skrzyżowania, to system ITS daje mu dość szybko zielone. Jak widzę tramwaj, to na rowerze mogę się załapać z tym tramwajem i przejeżdżam sprawnie 6 pasów ! I najlepsze: „zielone” ma tramwaj ale rower i pieszy dalej mają czerwone, oni muszą czekać na swój cykl zgodnie z programem. Ale rowerzysta widząc tramwaj może rownolegle szybko przejechać wraz z nim przez skrzyżowanie. W tym czasie wszystkie potoki aut mają czerwone, bo są kolizyjne z tramwajem. I jak z tego nie korzystać ? 🙂 Jak nie jest zrozumiałe, to dodam jakiś rysunek, ale może Mitek zakumasz tą pisaninę. 🙂
 10. Ja widzę też taką regułę: im lepiej jeździsz tym masz więcej nart. 😁
 11. MarioJ

  Szkolenie SQL

  Jeśli osoba z IT nie może się nauczyć SQL a potrzebuje, to raczej jest debilem. Moja żona nie jest z IT, a używa SQL na co dzień, na zasadzie gotowców które lekko koryguje. Ale musi coś z tego rozumieć. SzymQ ma rację, że coraz więcej osób będzie potrzebować bezpośrednio grzebać po tabelach ze względu na braki w funkcjonalności i ze względu na ogromną elastyczność i moc języka SQL. Osobiście uważam że SQL jest jedną z łatwiejszych rzeczy do nauczenia się w świecie software engineering.
 12. Jak ktoś był w partii rządzącej albo w kopalni przed 91, to na pewno miał wtedy lepiej 😋
 13. Victor mieszka w Beneluxie, więc wogóle nie powinien mieć prawa głosu w polskich wyborach. Pewnie mu się i tak nie chce głosować. 😋
 14. Oczywiście częściowo tak. Ale wiesz, ja mogę podać pozytywne przykłady że władza państwowa się sprawdza: budowa autostrad i ekspresówek, rozwój i funkcjonowanie kolej na Dolnym Śląsku i wiele innych. Chodzi o to że trzeba jednak trochę rozumieć po co jest państwo. Pieprzenie w kółko "władza jest zła, jak najmniej państwa" jest nieco infantylne.
 15. Nasze państwo generalnie sobie nie radzi w sytuacjach, które wcześniej nie wystąpiły. Czy to ta władza czy inna, błędy byłyby popełnione. To wynika ze słabej ogólnej organizacji i słabego zaangażowania ludzi na różnych stopniach urzędów i instytucji. Oczywiście pis to jeszcze bardziej psuje, zamiast systematycznie budować lepszą organizację i lepsze struktury. Popatrzmy na katastrofę tamy morskiej w Libii. Państwo jest przede wszystkim od tego żeby dbać o taką infrę, budować, konserwować i żeby to nie pierdolnęło w dowolnej chwili. A jak przyjdzie duże trzęsienie ziemi, to i tak nic nie pomoże. Popatrzyłem sobie na statystyki death covid. Różne państwa różnie działały. Ale państwa na podobnym poziomie jak my, mają bardzo zbliżone dane: około 0.25% śmierci wśród populacji. Oczywiście tutaj nie ma tych którzy zmarli na inne choroby, bo się nie dostali do szpitala. Trzeba to jednak przyjąć że co by nie zrobili, to część populacji umiera w czasie pandemii.
 16. Ode mnie w jedną stronę jest 1200km 😋
 17. W Saas fee razem z Wujotem i innych kolegami, miałem 4 piękne wejście skiturowe na dużych wysokościach w wielkich górach. W tym dwa wejścia na 4K, a dwa nieco poniżej 4K. Dwa z tych czterech zjazdów były przepiękne jeśli chodzi o warunki śniegowe. Wszystkie te wycieczki były kosmiczne. Do tego mnóstwo jazdy free przy wyciągach. Mnóstwo się wtedy nauczyłem i rozjeździłem freeridowo. Jakość tej jazdy, śnieg, góry to była najwyższa półka jazdy około wyciągowej. A dodam, że nikt z naszej ekipy nie miał wypadku na free, nie wpadliśmy w lawinę, uniknęliśmy najgorszego a jednocześnie trochę ryzykowaliśmy chwilami. Tak że to co Wujot pisze, to wszystko prawda.
 18. Piękne, skopiuję. Widać że za pierwszym razem to jednak trudno trafić.
 19. Coś chłopakom nie wyszło na S8. "Warto przypomnieć, że zalany dziś fragment Trasy AK był przebudowywany w 2014 r. Zainstalowano wówczas system, który miał zapobiegać tego typu sytuacjom. „Działa już system odwodnienia z dodatkowymi zbiornikami na deszczówkę, co zapobiegnie zatapianiu Trasy AK pod wiaduktem ul. Mickiewicza" – opisywaliśmy. "
 20. @kordiankwto u Was na S8 tak zalało ? zapomnieli zrobić studzienki ? 😁
 21. Cześć Coś mi mignęło że będziesz robił YT o kajakach ? Co to ma być ? Chcesz wpuścić stonkę na dzikie jeszcze rzeki ? I chcesz jeszcze na tym zarabiać? Jestem w szoku ! To wydaje się mocne sprzeczne z Twoim podejściem do turystyki. O co chodzi ? 🙂
 22. To jest dobre, chyba się wybiorę w przyszłym sezonie.
×
×
 • Create New...