Skocz do zawartości

Jakie opony zimowe


kordiankw

Rekomendowane odpowiedzi

2 minutes ago, grimson said:

Mając 4x4 można cisnąć także na letnich. Wole na śniegu mieć letnie i 4x4 niż oske i zimówki.

Nie twierdzę, że nie da się jeździć bez zimówek, bo kiedyś wszyscy jeździli i się dało. Cisnąć da się na pewno, zwłaszcza 4fun na pustym placu (ciekawe czy wydłuży się czas oczekiwania na nadsterowność na letnich...). Ale w sytuacji, w której auta przed Tobą hamują na zimówce, ani haldex ani torsen ani inne moce Twojego auta nie wyhamują. Uwzględniając to w rachunkach, to chyba jednak pozamulasz zamiast pocisnąć 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mikoski napisał:

Tylko janusz jedzie w zimie na letnich oponach na Łysą Polanę

Dokladnie, ale taka byla koniecznosc. Kupilem auto na letnich i nie mialem zimowek. Teraz juz kupione nowe i z czolowki w testach.

No i ta zima to byl 16 kwietnia. Wkradl sie blad: w tym roku, a w zeszlym sezonie.

 

20210416_095112.jpg

20210415_154509.jpg

20210416_115808.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, nikon255 napisał:

we fabie laduje 2,5-2,6 i jest sztywniutko 😄 Inaczej jakas masakra. Tez chyba zalecane 2,2. W swoim mam 225/45/17 i sie przyzwyczailem do dobrego.

No i git, u mnie w passacie tez 2.5-6 zalecane, warto eksperymentować. PS z dedykacją dla Mitka rap ze stolycy… sztywniuteńko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Spiochu napisał:

Januszowy rozmiar najtanszy i  jedyny w ktorym mozna uzywac lancuchow zgodnie z instrukcja.

 

Łańcuchy wchodzą na trochę większe, ew. zmniejsz wielkość oczek w łańcuchach, ja tak zrobiłem w passacie bo chciałem ciut szersze jednak mieć na zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Spiochu napisał:

Opony juz kupilem wiec po ptokach. Ciut szersze z 500zl drozej wiec to nie jest bez znaczenia.

To prawda. Też tak miałem, ale zdecydowałem się dorzucić te kilka stów, bo ciut szerzej, ale i wyżej, a po przesiadce z Tucsona, strach jeździć po górach tym Passatem. Zreszta zaoszczędziłem w poprzednim sezonie miałem wtedy komplet Michelin używek za 200 zeta, teraz nowki Bridgestone za 2000 o jedno zero więcej, ale znaczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2021 o 20:47, star napisał:

Tez miałem d4 szybko się ścierają, na śniegu dobre.

Maiłem jakieś micheliny. Te to dopiero mientkie czytaj szybko ścieralne były ... Nokian to jak już pisałem dla mnie najlepszy kompromis pomiędzy jakością, a ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, S.N. napisał:

Maiłem jakieś micheliny. Te to dopiero mientkie czytaj szybko ścieralne były ... Nokian to jak już pisałem dla mnie najlepszy kompromis pomiędzy jakością, a ceną.

Ja mam zimowe alpin4 na jazzie, bieżnika sporo, stwardniały nieco…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Dunlop - poprzedniej zimy były nowe - nie najgorsze, nie najlepsze, łańcuchy parę razy były niezbędne i tu trafiłem dobrze - Pewag z napinaczami i ogniwem wysokim na 12mm działa cuda, bo ogólnie - duże, przednionapędowe kombi z lekkim, benzynowym motorem nie jest królem białych dróg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Te moje bridgestone blizzak lm005 tak jak pisza ludzie na oponeo cyt

Opony zdecydowanie bezkonkurencyjne na mokrej nawierzchni. Ale jeśli chodzi o śnieg troszkę im brakuje, koła lubią zabuksować, a przy ostrzejszych zakrętach, nawet przy niedużej prędkości, tyłek na przód napęd lubi zarzucić. Na suchym głośne, szczególnie przy prędkościach 200/210 km/h pozostawiają wiele do życzenia. Z drugiej strony przy wyhamowywaniu ze 180 km/h na mokrym nie dostaję palpitacji serca. Przy ciepłej temperaturze 8C plus bardzo szybko schodzi bieżnik. Jak na miejską oponę polecam, ale jak na jazdę zaśnieżonymi drogami po wsiach zdecydowanie polecam Nokian hakkapeliitta r3, na niej nawet po lodzie jest trakcja 😉

Czytaj więcej: https://www.oponeo.pl/model-opony/bridgestone-blizzak-lm005

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, star napisał:

Te moje bridgestone blizzak lm005 tak jak pisza ludzie na oponeo cyt

Opony zdecydowanie bezkonkurencyjne na mokrej nawierzchni. Ale jeśli chodzi o śnieg troszkę im brakuje, koła lubią zabuksować, a przy ostrzejszych zakrętach, nawet przy niedużej prędkości, tyłek na przód napęd lubi zarzucić. Na suchym głośne, szczególnie przy prędkościach 200/210 km/h pozostawiają wiele do życzenia. Z drugiej strony przy wyhamowywaniu ze 180 km/h na mokrym nie dostaję palpitacji serca. Przy ciepłej temperaturze 8C plus bardzo szybko schodzi bieżnik. Jak na miejską oponę polecam, ale jak na jazdę zaśnieżonymi drogami po wsiach zdecydowanie polecam Nokian hakkapeliitta r3, na niej nawet po lodzie jest trakcja 😉

Czytaj więcej: https://www.oponeo.pl/model-opony/bridgestone-blizzak-lm005

Cześć

Hehe - jak Ty możesz czytać takie wypociny jakiegoś kosmity? Po co?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Zimowa opona, 210 na suchym, wyhamowanie ze 180 itd. widać, że mitoman albo idiota.

Pozdro

Zaprawdę powiadam ci, ze jego każde słowo droższe pieniędzy wydanych na te opony. Pisze wyraźnie o zaletach i wadach wspomnianej opony. Przeczytałem na oponeo mniej więcej 20 fantasmagorycznych wpisów zanim trafiłem na tenże, rzeczowy i konkretny. Nie chciałem samemu nic szyć wiec zacytowałem. A jak przeszkadzają ci tego typu liczby to potraktuj je alegorycznie... albo w wersji szybkiego auta na niemieckiej autostradzie. Ja jeżdżę spokojnie bo niespotykanie spokojny ze ze mnie człowiek.

554A49F0-5DA9-4AFD-8ED4-9DF61C6A6EE7.jpeg

159F2E9C-572D-406A-8E38-C86D63660EBC.jpeg

F87D88F4-2280-44B2-8659-9EBE37AF8D48.jpeg

Edytowane przez star
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Zimowa opona, 210 na suchym, wyhamowanie ze 180 itd. widać, że mitoman albo idiota.

Pozdro

Normalne parametry.

Mam Michelin alpin i na nich zasuwałem 270 km/h, oczywiście na suchym, hamowanie na mokrym rewelacyjne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...