Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 12/24/2021 in all areas

 1. Dziękuje i również zdrowych wesołych świąt i udanego szusowania. Przy okazji, nie parkuj przy wejściu z parkingu do kas. Gdy parking jest pełny, masa ludzi przeciska się z nartami do kas, a nie każdy zwraca uwagę na zaparkowane auta i wali nartami po karoserii.
  2 points
 2. Cześć Twarde buty to ułatwienie, bardzo pomocne i bardzo duże. Dobry narciarz - każdy narciarz - powinien wyważać się samodzielnie bez korzystania ze stabilizacji w postaci cholewki buta. Jeżdżenie w butach rozpiętych jest dobry probierzem umiejętności i prawidłowej postawy. Pozdrowienia
  2 points
 3. Zdrowych, Spokojnych Świąt. Metra śniegu pod nartami i takiej pogody jak na zdjęciu.
  2 points
 4. Jest najfajniejsza!!!! Kuba wie, co dobre!😂
  2 points
 5. I wszystkie idee Unii Europejskiej poszły w pizdu. Poszczególne kraje uprawiają totalną samowolkę, a Komisja Europejska puszcza oko i udaje, że wszystko jest w porządku. Autentycznie wstyd mi z powodu swojej wieloletniej proeuropejskości...
  2 points
 6. Hej, filmik z dzisiejszego wypadu na Mosorny. testowalem tez wkładki Carv. Niedługo wrzucę vloga z recenzja. Filmik niepubliczny - tylko dla Was narazie 😉 Znalazłem moja nartę nr 1. Slalomka idzie w odstawke!! pozdrawiam i wesołych świat dla wszystkich!!!
  2 points
 7. Dla wszystkich forumowiczów Wesołych, Zdrowych, Spokojnych i spędzonych w cieplutkiej, rodzinnej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia i oczywiście metrów śniegu pod nartami i wszelkiej pomyślności na bliższy i dalszy nadchodzący czas!!!!!!
  1 point
 8. Zdrowych i spokojnych Świat Bożego Narodzenia 😊 Foty z dzisiaj:
  1 point
 9. Najfajniejsza jest chyba jazda po zarośniętych i pełnych głazów korytach górskich potoków. Szczególnie na klifach 😉
  1 point
 10. Im lepiej się jeździ krótkie skręty tym gęstszy las można przejechać. 👍
  1 point
 11. Największy problem twintipów - nie wiadomo gdzie przód gdzie tył 😉
  1 point
 12. Korzystając z pięknego stroika Gabrika dorzucam mnóstwo przyjaźni, śmiechu, luzu i zrozumienia. Sobie - powrotów z nart w całości 😉
  1 point
 13. Żeby tylko jazda na jednej narcie slalomowej z rozpiętymi butami nie zaprowadziła kogoś na ortopedię. Ja miałby lekkiego stracha.
  1 point
 14. Tylko to jest w mojej ocenie droga donikąd. Wracamy do sytuacji z czasów przedakcesyjnych. I to we wszystkich 27 krajach UE. Nie należy budować kolejnych murów...
  1 point
 15. 1. Polityka zdrowotna powinna podlegać takiej samej kontroli unijnej jak choćby kwestie pomocy publicznej. I to kontroli w aspekcie przestrzegania całości prawa, w tym praw podstawowych. 2. Nie widać żadnego uzasadnienia, żeby to Polska była uważana za kraj trędowatych, skoro w całej Europie są bardzo zbliżone poziomy zachorowań i to całkowicie niezależnie od tego jaki procent społeczeństwa zaszczepiono. 3. Pomysł, żeby jeden kraj unijny chronił się przed drugim w ramach jednej wielkiej europejskiej rodziny uważam za chory. Jak dla mnie; w mojej prywatnej perspektywie; wspólnoty już nie ma. Pomijam to, że się totalnie skompromitowała, ale zwyczajnie nie wywiera oczekiwanego wpływu jako harmonizator czy stabilizator norm. Czyli nie spełnia jednej z podstawowych funkcji, dla których została powołana do życia.
  1 point
 16. Można sobie wyobrazić różne powody, jednak sądzę, że sprawa przeminie i obostrzenia też. Niestety władzuchna rozochocona będzie miała niższy próg różnych działań, tego również się obawiam. Ale to był akurat ogólnie przewidywany scenariusz w socjalistycznym świecie, gdzie władza wie lepiej ci dla człowieka dobre.
  1 point
 17. To jak przepis na zupę - w każdym jest "weź wywar", z tym że nic o robieniu wywaru. 🙂 Dobrze byłoby mieć wcześniej założone własne konto na YouTube . Słoneczko i śnieg za oknem prowokują do żartów.
  1 point
 18. Tak, Wracaj do zdrowia i nart! Przykro mi, że miałeś taki poważny wypadek i tyle się nacierpiałeś. Fajnie, że narty motywują, żeby być w lepszej formie i włożyłeś tyle wysiłku, żeby być aktywnym! Podobny wątek jest na KN. Ale załóż swój: waga, wzrost, ile lat jeździsz, jakie trasy, poza trasą, stopień zaawansowania itd. Pozdrowienia
  1 point
 19. Na forum KN też jest podobny wątek. Tzn. pytający jest w innej niz Ty sytuacji, ale odpowiedzi mogą pasować. PSmok zasugerował Volkl Deacon 74. Deacon to cała setria nart all-mountain. Od 74 cm pod butem do bodajże 84. A więc narty o różnej charkterystyce, ale wciąż w rodzinie all-mountain. Piotr sugeruje właśnie Deacon 74. To coś pomiędzy slalomką a all-mountain. Nie znam, nie jeździłem, ale ekspert, czyli Piotr, chwali. Wracaj szybko do zdrowia.
  1 point
 20. Witamy serdecznie! Pamietamy pana RobertaW o tym samym nicku! To widzę, że już Duch podpowiada co z nartami... Ale proszę napisz coś więcej, jaki to wypadek ? Narciarski? Chyba raczej poważniejszy? W czasie, o którym piszesz, sezon się jeszcze nie zaczął. I jak rehabilitacja zakończona? Tzn. jakbyś chciał się podzielić, bo taki zmartwiony emotikon wstawiłeś, jakby Ci się tory życiowe poprzestawiały. Ale wiele osób przechodziło przez różne katastrofy, więc może Ci się zrobi raźniej. Pozdrawiam i życzę udanego narciarskiego sezonu.
  1 point
 21. No to Ci powiem Kolego zagwozdka.... tak pod siebie SL....tak ambitnie GS (wyższa półka) tak pośrednio kros..... W Twoim przypadku (stary lis.....tak niekoniecznie wyliniały) bardzo dużo zależy od tego co dalej, może bardziej co fajniej. Tak naprawdę wcisnąłeś się w niszę gdzie ciężko cokolwiek doradzić..... To jest taki etap (tak sobie myślę tyci pod siebie) kurczę nie wiem.......Narta do wszystkiego jak wiemy jest do niczego (ale się sprawdza) to o krosach, SL no chyba nie bo wyraźnie widać że wiatr we włosach jeszcze jest, GS chyba zbyt szybki.........obstawiam kolego mastery GS ...to chyba najrozsądniejsze rozwiązanie. Odnośnie jazdy - bardzo proszę popracuj nad odciążeniem . Masz drogi Kolego bardzo fajną sylwetkę, super praca na kijkach, zejście nisko wystarczające do parametrów skrętu, brakuje tylko prawidłowego odciążenia......
  1 point
 22. Powinienem zacząć od powitania, WITAM 👍 zniknąłęś zanim spaliły się serwery.
  1 point
 23. Po pierwsze porównałem z poprzednimi butami, gdzie miałem ustawione OK i pochylenie było większe. Po drugie wyszło w praniu, czyli w zjeździe. Można sprawdzić "na sucho". Wkladasz nogę do skorupy (bez kapcia), lekko zapinasz klamry, stajesz prosto i patrzysz czy odległości goleni od boków cholewki są mniej więcej równe. Ale to bardzo przybliżony sposób. Fischer ma kilka rodzajów podkładek, bodajże 3. Każda daje inny kąt pochylenia począwszy od neutralnej. W moich jest ta umożliwiająca max pochylenie, ale i tak jeszcze brakuje.
  1 point
 24. To całkiem skoplikowana procedura. Nazywa się Fischer Vacuum Fit. Mniej więcej taka jak opisana tu: http://fischervacuum.pl/CF.html Przeszedłem ją w Krakowie w sklepie nartykrakow.pl na ul. Swoboda 4. Naprawdę niezły cyrk. Do tego ustawia się pochylenie boczne cholewki. U Fischera dość nietypowo, bo za pomocą specjalnych asymetrycznych podkładek. Nawiasem mówić nienajlepsze rozwiązanie. Wolałem klasyczne za pomocą mimośrodu. Ale to trzeba zrobić koniecznie. Musisz poszukać sklep, który ma urządzenia do Fischer Vacuum Fit. Niestety usługa kosztuje sporo. Czy to coś dało? Trudno mi ocenić, bo w butach pojechałem w zeszłym sezonie tylko raz i to już po ich fitowaniu. Nie wszystko jest OK. Wciąż za słabe pochylenie cholewki i trzeba będzie zrobić prawdziwy canting, czyli podcięcie spodów pod kątem. I pomimo całej zabawy gniecie mnie prawa kostka. Faktem jest, że u mnie jest mocno wystająca. Trzeba będzie buta dodatkowo odbarczyć.
  1 point
 25. Cześć Z Twoich postów płynie taki fajny przekaz, który bardzo do mnie trafia i z którym się zgadzam. Otóż...   Gdybym był  pewien, że przechoruję Covida bezobjawowo, lub w ogóle nigdy nie zachoruję ( istnieje, zresztą niemała, szansa, że już go przeszliśmy praktycznie bezobjawowo) wiedząc, że szczepionka nie jest idealna i szczepienie wiąże się z ryzykiem to i tak się zaszczepię jak będzie taka okazja w imię, jak to się mówi, wyższego dobra, dla ludzkości. Bo może np. szlag mnie trafi ale mnie zbadają i okaże się, że to pomoże wielu ludziom i takie tam. Pozdro
  1 point
 26. Niestety to prawda, przechorowanie nie daje właściwej odporności, właśnie mój znajomy odszedł od nas. Pół roku temu przeszedł Covid, trafiło go po raz drugi, miesiąc pod płuco-sercem, skończyło się źle. Bardzo mi szkoda, że mu się nie udało.
  0 points
×
×
 • Create New...