Jump to content

Wujot

Members
 • Posts

  2,660
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Wujot last won the day on January 22

Wujot had the most liked content!

Recent Profile Visitors

320 profile views

Wujot's Achievements

Grand Master

Grand Master (14/14)

 • Very Popular Rare
 • Dedicated
 • Reacting Well
 • First Post
 • Posting Machine

Recent Badges

207

Reputation

 1. Widzisz to niekoniecznie był opiekun. Ten to był przed chłopczykiem. Poza tym dziecko chyba też zostało kontuzjowane więc może zjeżdżali po pomoc? Ale oczywiście wymiana danymi absolutnie powinna być.
 2. Dla mnie intensywny dzień to >15 km vertical na off piste.
 3. To jeszcze anegdota. SMS od Kosmyka (kto zna - ten zna) do żony. "Jest godzina 6:50 siedzę w gondolce. Alkaida wymyśliła Good Morning Ski" I rzeczywiście, 0 7:10 byliśmy już wysoko na trasie!
 4. Najbardziej miarodajnym parametrem jest przewyższenie. I właściwie jedynym istotnym. 14 km vertical to jest spokojny dzień. Z ciekawostek to nasz skiforumowy dobrze udokumentowany rekord pokazuje, że z ponad 30 km verticala można zrobić 125 km tras. Pomiar odległości był przy pomocy apki nawigacyjnej (wysokość się nieźle zgadzała) Odgrzebałem rekordowy wątek
 5. Może zajrzyj na źródło liczb. Pod wykresem podali. Nie masz tu żadnej kreatywnej obróbki. Zgony zaszczepionych i niezaszczepionych. Nic prostszego nie znajdziesz. Jak nie jesteś idiotą to zauważysz zdumiewające zależności. Aby wynik był bardziej prawidłowy to należałoby jeszcze uwzględnić ciągle rosnący poziom wyszczepień. Chociaż wiem, że to dla wielu już jest bardzo trudne. Pewnie dlatego wyborcza podała tylko suche zestawienie liczb.
 6. Szczerze zazdroszczę opadu. I trochę też zazdroszczę Ci możliwości odkrycia Areny, bo dla mnie jest ona wyraźnie najlepsza z całej doliny. Tux w marcu też ma świetne opcje free. 🙂
 7. https://pl.wiktionary.org/wiki/antyszczep Te szczepionki to jedne z najlepiej przebadanych. Niechęć (to bardzo delikatne określenie) odczuwam do tzw. rządu. Przez nieudolność doprowadził do olbrzymiej ilości niepotrzebnych zgonów. Mają dosłownie krew Polaków na rękach.
 8. Jeśli chodzi o nękanie to też uważam, że jakieś prawa jazdy, znaki drogowe i reketierzy w niebieskich autach wymuszający tłuste haracze to łamanie naszej wolności. Pewnie by się jeszcze sporo dało wskazać podobnych przykładów, na czele ze skarbówką. No i też wymiar sprawiedliwości - to jest banda! Natomiast w kwestii dbania o zdrowie to masz 100% racji. Dodałbym do tego tragiczną edukację gdzie wf jest piątym kołem u wozu a powinien być najważniejszym przedmiotem. Nie mniej jednak w sytuacji gdy przez wieloletnie zaniedbania wszystkich rządzących mamy co mamy, to uważam, że zanim zreformujemy ochronę zdrowia trzeba ratować obywateli mądrze gospodarując zasobami. Na analizy i rozliczenia przyjdzie czas! Twierdzę, że gdyby nie antyszczepowy plankton sejmowy (plus główny antyszczep prezydencki) można byłoby uratować bardzo, bardzo wielu ludzi.
 9. Nie wiem co to znaczy "nękanie". Ale widzę wyraźny związek między niezaszczepionymi a obciążeniem ochrony zdrowia. W kwestii zaś propagowania szczepień wystarczyłoby aby przez ostatnie pół roku rząd i prezydent prowadziły konsekwentną i spójną politykę w tej materii. Tymczasem jeśli antyszczep na ważnym stanowisku nie wylatuje z hukiem po swoich wypowiedziach to znaczy, że największym wrogiem Polaków jest jego własny rząd. Natomiast nie mam nic przeciwko aby każdemu kto się teraz zaszczepi dać 100 zł. Za głupi miliard pewnie byśmy odblokowali szpitale. Zapomniałem Ci napisać, że na razie niczego nie przeciążasz. Życzę Ci zresztą aby tak zostało do końca życia. Bo oznaczałoby to, że wygrałeś los (dosłownie) na loterii. Ale może się zdarzyć, że kiedyś za lat parę będziesz potrzebował gwałtownie, drogiej, szpitalnej pomocy. Może zresztą nie ze swojej winy (ta jedna procedura może kosztować więcej jak 10 lat składek). I gdy być może będziesz leżał w karetce pod szpitalem to inaczej spojrzysz na zator spowodowany w znacznej mierze głupotą rządzących. Więc jeszcze raz proponuję więcej empatii.
 10. Znów Ci się pomyliło "ja" z "my". Ty nie przeciążasz ale system jest skrajnie przeciążony. Pytanie: ma to związek z covid? - Tak - Nie
 11. To jest oczywiste. Popatrz na ilość lekarzy na 100 K mieszkańców. I zadaj sobie pytanie czy w tym stanie rzeczy możemy sobie pozwalać na dalsze przeciążanie systemu opieki zdrowotnej.
 12. Podobnie jest z mechanikami samochodowymi ci najlepsi nie potrzebują komputera ani serwisówki. I z forumowymi literatami. Ci nie potrzebują wiedzy.
 13. Może potrafisz to wyjaśnić??? Ma to związek z Covid czy nie ma?
×
×
 • Create New...