Skocz do zawartości

Ranking

Popularna zawartość

Zawartość, która uzyskała najwyższe oceny od 17.06.2026 uwzględniając wszystkie działy

  1. Pozdrowienia z pięknych okoliczności przyrody szwajcarskiej. P.S. Jedna bateria wyjechana do 0 (pierwszy raz, a naładowana była 93% na starcie; moja na końcu 40% ale bardziej oszczędnie gospodarowałam energią i jestem lżejsza).
    10 punktów
  2. Dzień doberek! Z rana już 28 i paruje także sauna. Idealnie 😎
    4 punkty
  3. Cze Pojeżdżone? Ja pojechałem w piątek w Beskidy, ale wyjazd z Krakowa to kurwa dramat. Niby 120 km mam oto 2,5h jazdy z czego chyba z 1h to wyjazd z miasta. Później to jakoś idzie. Wyjechałem o 15.00 a na miejscu byłem o 17.30. Szybko skosiłem i wymieniłem regulator ciśnienia wody w przyczepie, bo się rozleciał i mega się z niego lało. Przy okazji wywiozłem elektryczny czołg w góry, wlazł do samochodu bez problemu. Rano w sobotę miałem trochę czasu, bo rodzinka dumała w Krakowie czy jechać, w Beskidach lampa, a w Krakowie ulewa. Na szybko pętla jakaś z netu ściągnięta 30km i 600m przewyższenia, bo planowanie trasy na komórce jest niemożliwe, a kompa nie miałem. Taka na 2h. To a'propos elektryka w góry. Początek ścieżka rowerowa parę km na rozgrzewkę, rano przyjemnie bo noc była chłodna. W sumie w lesie temperatura bardzo ok. Jak już wjechałem na podjazd, to rzekłbym stromo dość, nawet w chuj stromo. Ale w sumie na eco da rade wszystko podjechać, chociaż bardzo ciężko, na analogu byłoby wleczone. W Krakowie to mam podjazdy ale dużo bardziej łagodne i zdecydowanie krótsze. W lesie zero ludzi. Spotkałem tylko 1 na rowerze (e-bike enduro, chyba jeździł jakieś single lokalne, bo ujebany i w pełnym rynsztunku) i 2 pieszych na szlaku. Wleczone było, bo się wjebałem na pieszy szlak. Połowę wyjechałem, a połowy już nie. Stromo, wąsko i klasyczna "rąbanka beskidzka", głazy poprzeplatane z korzeniami, schody i jak nie wybierałem trasy, to zawsze chujowo. Brakło umiejętności podjeżdżania stopni następujących jeden po drugim. Trudno było potem wystartować. Także wleczone było, w sumie to "walk" dobrze ze był, ale i tak się ujebałem mocno. Góra super i nawet singiel się trafił, bo szczytami, zjazd początkowo bardzo stromy, wiec na hamulcu, potem praktycznie do końca bez pedałowania zjechałem ale to już asfaltem. Zajęło mi to 2h całość. Przy okazji budowy S-ki sporo fajnych technicznych dróg o świetnej nawierzchni. Natomiast fragment miałem z takimi przetokami dla wody w poprzek drogi, o ile były drewniane to ok, ale pare było z C-ownika i to takiego dużego, ze miałem obawy po nich przejeżdżać, czy nie pierdolnę jak mnie przytrzyma przez kierę 😉 . Bateria - prawie nic nie zużyłem, 1 kreskę z pięciu. Nie wiem czy też była w 100% naładowana. Na mecie komputer pokazał mi jakiś pojebany zasięg, ale chyba był to efekt końcowego zjazdu i jazdy z prędkością pow. 30km/h praktycznie na 5 ostatnich km. Zobaczę w przyszłym tyg. jak ten słabszy silnik i ja poradzimy sobie na tej trasie. Czy eko wystarczy na podjazdach. Ma dojechać do mnie środa/czwartek. pozdro
    3 punkty
  4. Szybkie mówię: sprawdzam na Ski Arenie. Z daleka FIS pięknie prezentuje się na zielono, kolejka do Puchatka jak w sezonie zimowym. Ratraki schowane do hangarów, na zewnątrz stoją armatki. Karkonosz Express uśpiony, czeka na opady śniegu.
    3 punkty
  5. Za każdym razem jak sprzedawałem rower enduro - pojawil się zawsze pacjent który pytał -panie, a jaka waga roweru ?😎 bawiło mnie to zawsze. Odrazu widzę że fachura. Kolejny gość który szuka utraty wagi na siodeleczku karbonowym, korbach, obręczach itd. A to rower do tłuczenia głównie w dół. Ktoś kto jest w temacie wystarczy że rzuci okiem na osprzęt i wie jaka waga. Google też nie boli. Mój analog endurak zawsze ważył w ch…. Myślę że 17-18kg. Ciężkie opony, amory itd. Nie oszczędzam na wadze bo to zawsze odwdzięczy się w dół. A podjazdy? Rychlebske stezky np. Niech ktos przyjedzie i spróbuje. Zakaz ebike jak coś do 55 roku życia 😉 a ja tam zawsze endurakami wjeżdżałem i nigdy nie myślałem żeby zgubić parę gram. Natomiast co do ebike. Co za różnica czy plastik czy alu? Co za różnica 1kg w tę czy wewte czy nawet 2kg? Jak masz ebike który ma 85 niuta to waga roweru 23-26kg to nic. Ebike sam nie jedzie, wspomaga 🙂 więc jakieś oszczędzania w ebike na wadze to trochę śmieszne 😉 Marcos - dobry wybór podjąłeś. 60niuta ogarnie wsio, a w dół będzie leciał jak anal. Jeździć i jeździć 😎
    3 punkty
  6. Dzięki Wszystkim za wsparcie. Wstawią implant,usuną jeden z kręgów, jak się uda będzie ok,jak nie, to już nie będę zamulał na forum 😀. Będzie dobrze.
    3 punkty
  7. Cześć Wiesz historia tego regionu jest tak skomplikowana... Ja bym nie wiedział. Zresztą nie jest to dla mnie specjalnie ważne. Każdy może reprezentować kraj jaki chce pod warunkiem, że spełni odpowiednie usankcjonowane prawem czy innymi przepisami kryteria. Zresztą kwestie, o których piszesz są raczej związane z postępem cywilizacyjnym i rozwojem ludzkości jako takiej i nie postrzegam ich jako negatywne czy pozytywne tylko naturalne. Dopóki regulacja nie jest religia, polityka czy narodowość ( w sensie nie współgrającym z naturalnymi procesami mieszania się) wszystko jest Ok. To wszelkie sztuczne regulacje są czymś takim jak gospodarka planowa za komuny - anachronizm. Pozdro serdeczne
    2 punkty
  8. Tu już Miecio Ci wytłumaczył wyżej. Wiesz dzisiejsza piłka czy to narodowa czy klubowa to temat rzeka . Weźmy taką ekstraklasę Polska gdzie większość w niej jak ostatnio sobie czytałem to nazwiska z trzeciej ligi brazylijskiej 🤷‍♂️ Kolega Grimson wrzucił zdjęcie kiedyś i dziś reprezentacji Francji która świetnie oddaje czym dziś jest dla wielu reprezentacja-zlepkiem przybyszów oczywiście świetnie grających . Tu można wskazać też obecną drużynę Maroka gdzie większość to urodzeni we Francji Belgii i Holandii nawet trener to Belg 🤷‍♂️ tu wychowani wykształceni i tu zainwestowano w nich pieniądze żeby mogli się rozwijać ale nie zmieścili się do składu a mając drugi czy trzeci paszport łatwo dziś znaleźć dla siebie miejsce czyli gdybyśmy podeszli do tematu że grają tylko rodowici bez dzieci imigrantów czy kolonizacji dawnej to ta piłka narodowa wyglądałaby zupełnie inaczej . Taki syn Zizu o którym też wcześniej wspomniałeś nie załapał się do kadry francuskiej to wybrał Algierię po tacie który ma tyle wspólnego z tamta federacja piłkarska co ja z bycia rodowitym Belgiem . Taka Szwajcaria nie miała by prawa bytu na mistrzostwach chociażby . Za wzór z Europy można wskazać tylko Chorwację która od lat gra swoim narodowym składem bez dodatków z zewnątrz . I gdyby tak było jak kiedyś z 20 lat temu jeszcze że tylko trzech może dodatkowo to ta Polska reprezentacja w ogólnym byłaby wysoko ( choć turniejowo od lat gramy słabo ) . Niestety jest jak jest . A takie drużyny jak Haiti , Kuwejt jakies Curaçao to jak w europejskich mistrzostwach Luksemburg Malta czy Lichtenstein bez jaj 🤦‍♂️
    2 punkty
  9. I to jest fantastyczny challenge dla osób jadących w grupie. Kto dojedzie na koniec z bardziej naładowaną baterią ten wygrywa 🙂 Gratulacje! (40% nie robi tylko waga, ale nóżki 😉 )
    2 punkty
  10. https://sportowefakty.wp.pl/alpinizm/1258162/andrzej-bargiel-juz-w-bazie-pod-nanga-parbat-szykuje-sie-do-kolejnego-wyzwania
    2 punkty
  11. Ty to jednak masz zryty beret.
    2 punkty
  12. Ja też zbieram. 🙂 Każde moje zejście do wioski to 2-3 kaucjowane butelki lub puszki znalezione po drodze. Głupie te ludzie czy co, że wyrzucają?
    2 punkty
  13. Oczywiście zacząłem zbierać puszki i butelki, żeby mieć na bilet.
    2 punkty
  14. Przecież napisałem, że tak się kreujesz, a jak jest naprawdę to nie mam pojęcia, nie znam cię, ale doświadczenie życiowe nauczyło mnie, że im ktoś głośniej krzyczy o wartościach czy zasadach, to tym bardziej ma je w głębokim poważaniu.
    2 punkty
  15. Ty to powinieneś służyć za eksponat w Sevres jako wzór uczciwości. Tak przynajmniej starasz się kreować na forum.
    2 punkty
  16. Cześć, też nie mam żadnego zespołu na tych mistrzostwach któremu kibicuję, natomiast lubię obejrzeć dobry mecz, gdzie drużyny grają z zaangażowaniem. pozdro
    2 punkty
  17. W sumie ciekawe jaki procent rowerów jest sprzedawany w cenie katalogowej? Maras jak będziesz się chciał przerzucić na szosę to mam dla Ciebie polecenie... Rower szosowy Pinarello Dogma F, Dura-Ace, Black On Black Bike/RS pozdro
    2 punkty
  18. No zaczęło się pierdolenie, takich ludzi jak Ty nie da się zmienić. Jak chcesz rower idealny, to są firmy co robią na zamówienie i zrobią jaki chcesz. Co bez bidonu i błotników nie da się jechać. Są rowery z błotnikami. Możesz taki kupić. Ja zabieram bidon jak go nie zapomnę. Pedały kupiłem takie, jak mi najlepiej siedzą, gripy i siodełka są zwykle bardzo dobre, mam 3 nowe rowery, a 4-ty jedzie i tez będzie ok, jestem o tym przekonany na 100%. To nie automotive, żebyś rower konfigurował. Są gotowe sety i tyle. Jak w USA samochody, idziesz i kupujesz to co stoi na placu, a stoją wszystkie możliwe modele. Masz 3-4 wersje wyposażenia i wybierasz kolor i wersje. Jednemu pasuje bidon na ramie, drugiemu na sztycy a trzeciemu butelka w plecaku, bo na ramie wozi pompę i sakwę. Jaki problem w sklepie wybrać pedały, koszyki i bidon, czy tez błotniki? Ja nie jeżdżę z błotnikami, musiałbym je wyjebać do śmieci. Dobieram na miejscu do roweru to co potrzebuję. Chcesz czekać 3 miesiące na rower, aż Ci go sklecą w fabryce? Bez odbioru.
    2 punkty
  19. miałem jeszcze nadzieję że coś wpadnie w czerwcu ale nie wyszło więc muszę się zadowolić 61 dniami na otwartym powietrzu i 19 w hali
    2 punkty
  20. to i tak nieźle, mój Romet Komar ważył ponad 50 kilo
    2 punkty
  21. Trochę mnie dziwi umniejszanie, zwłaszcza Cristiano Ronaldo. To wielki piłkarz, profesjonalista i nie zapominajcie, że ma 41 lat. Mimo miliarda na koncie wydaje się, że pozostał ludzki, w dobrym tego słowa znaczeniu. Może nie jestm obiektywny, bo mam ogromną słabość do Portugalii, uwielbiam ten kraj i ludzi tam mieszkających i kibicuje im na tym mundialu. Jednak wielcy strzelają i nie zawodzą, może poza Luka Modricem na tym etapie. Niektóre drużyny rozkręcają sie z biegiem turnieju. Portugalia w 2016 ledwo wyszła z grupy na Euro, pokonała Polskę w rzutach karnych, a finalnie sięgnęła po tytuł. Prawdziwa gra dopiero sie zacznie 😁
    1 punkt
  22. 😂 dziś pewny to nie jestem 😉 pewnie młodzież już urodzona w różnych miejscach ale jeszcze jakiś czas temu poprzednie mistrzostwa czy jeszcze wcześniejsze Rosji oprócz jak dobrze pamiętam dwóch Bośniaków i chyba Rakitic który był urodzony w Szwajcarii to całość była rodowitych Chorwatów czyli mieścili się w tych starych zasadach że 3 może , przypominam że w PL mieliśmy Olisadebe a dziś nadal gra Cash czyli byśmy się zmieścili bo reszta to rodacy 😉 bo dziś to co się dzieje w pewnych reprezentacjach to lekka kpina ale jak można to można i nie wnikam . pozdro
    1 punkt
  23. Generalnie warto myśleć nie tylko o sobie ale też o innych, zawsze popłaca 🙂 I odróżnia kierowców świadomych od manipulatorów kierownicy.
    1 punkt
  24. Nie na kazdego to dziala. Ja do tej pory slyszalem tylko ze ten Mbape dobrze kopie pilke.
    1 punkt
  25. Też bym taką tezę lansował...
    1 punkt
  26. Z tego rozumowania twojego to każdy kto wybiera się do NL jedzie zioło zapalić lub skorzystać z usług czerwonej ulicy 🤷‍♂️ jakby nic innego nie było ciekawego 😏 oczywiście można i tak 👌
    1 punkt
  27. Bardzo malo. Kiedy byly najlepsze warunki to bylem 2 miesiace w Wietnamie.
    1 punkt
  28. Jak ktos sie wybiera akurat do Pattaya i to w porze deszczowej to jaki moze byc inny cel wyjazdu?
    1 punkt
  29. rozumiem że masz znajomego Lady Boya
    1 punkt
  30. Silnik ma słabe opinie i uważany jest za awaryjny. Stąd cena. Ponadto firma kończy działalność. Fauza oczywiście, producent silnika. pozdro
    1 punkt
  31. Ale jakimi podróbkami, o czym Ty piszesz? Teraz miałem audyt i nawet na mydło w płynie muszę mieć specyfikację od producenta. I co? Kurwa dystrybutor ma przeprowadzać analizę chemiczna na skład, bo jest tak samo winny jak producent. Jesteś typem człowieka, któremu wszystko trzeba podać na tacy. W dobie internetu, wszystkiego można się dowiedzieć, wystarczy chcieć. Ale ludzie są leniwi i tylko potrafią scrolować Tik-Tok-a. Trzeba ich prowadzić za rączkę jak 5-cio letnie dzieci. Jeżeli się komuś nie chce, niech płaci frycowe. Edwin, jak wyżej. Trzeba tylko chcieć się coś dowiedzieć przed zakupem. Źródeł jest wiele. Tylko nikomu się nie chce. Nie czytają, idą bez przygotowania. A sprzedawca jest od tego, aby sprzedawać. Taka jego rola. Nauka kosztuje i czasami frycowe trzeba zapłacić. A towar jest wart tyle, ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić. Ani mniej, ani więcej. Dobry sprzedawca sprzeda gówno, za dobre pieniądze. Na tym polega handel. W tej chwili wszędzie możesz negocjować cenę, o ile Ci się chce. Cena katalogowa, to zabieg marketingowy. A że spora Cześ społeczeństwa to barany, więc te semi promocje łykają jak pelikany. Mnie interesuje stosunek ceny do jakości. Jeżeli mi odpowiada, to kupuję. Tak też było teraz. Też się nie znam na osprzęcie, ale wystarczyło trochę pogrzebać i samo pozycjonowanie producenta mi dużo mówi. Przejrzałem konkurencyjną ofertę i wszystkie znane marki miały podobnie skonfigurowane modele wiele drożej wycenione. Najważniejsze komponenty są identyczne, różnica w mniej istotnych elementach. pozdro
    1 punkt
  32. Nie do końca. Jakość przenosi się do manufaktur. Akurat orientuję się w rynku kawowym. W tej branży są producenci masowi jak Phillips czy Siemens. A jest gro producentów o mniejszej skali którzy robią ekspresy i młynki solidne na długie lata. Ale za lepsze materiały trzeba zapłacić więcej. Np. firma Eureka (zatrudnia obecnie od 51 do 200 pracowników). Pewnie w rowerach też są manufaktury, którzy składają na najlepszych komponentach.
    1 punkt
  33. Nic sie nie zmienilo. Zawsze zwracalem uwage na szczegoly. A tamte szrot sl byly zajebiste. Duzo lepsze od obecnych na jakich jezdze. Mimo ze nowsze i drozsze. Mysle tez ze nie rozumiecie o co mi chodzi. Nigdzie tu nie napisalem ze Marcos wzial grata i powinien kupic lepszy i .drozszy. Mnie drazni oszukiwanie sklepu i naciaganie rzeczywistosci.
    1 punkt
  34. Cześć Angole wyglądają na mocną ekipę, zobaczymy jak dalej się potoczy. pozdro
    1 punkt
  35. Trzymaj się, będziemy ściskać kciuki, żebyś jak najszybciej doszedł do pełni zdrowia.
    1 punkt
  36. Co Ty gadasz??? To poważna sprawa...😕 Jak się trzymasz? Ja byłem za małolata piłkarzem całym sercem i nogami dopóki Zidane nie zakończył kariery a sam nie poszedłem do szkoły średniej... Obecnie już mało się interesuję. Oglądałem trochę Inter z Piotrkiem jak był na boisku. Skróty z Pietuszewskim też. Polska liga mnie zupełnie nie interesuje, podobnie jak reprezentacja(tu już cierpliwość się dawno skończyła). Choć przyznaję że ME w 2016 oglądałem z zapartym tchem. Trzymam kciuki żeby operacja się udała!💪
    1 punkt
  37. Strzelając 3 gole i samemu kreując sytuację,a nie czekając na piłkę jak Ronaldo ,to chyba tak😁 Nie jestem kibicem piłki na codzień, czasem oglądam już końcówki ligi mistrzów i piłka w TV może dla mnie nie istnieć,ale turnieje takie jak MŚ, lub ME ,a zwłaszcza MŚ to inny wymiar piłki dla mnie. Staram się oglądać dużo. W ostatnich ME oglądałem 52 mecze ,z bodajże 56,a w tej chwili z 21 do tej pory rozegranych na MŚ tylko 2 nie obejrzałem, oczywiście większość,to były retransmisje,bo jeszcze taki zjebany nie jestem, żeby noce zarywać. Mam dużo czasu,bo czekam na operację,bo uszkodzony rdzeń kręgowy i poważna operacja kręgosłupa za dwa tyg. To i oglądam... Moim zdaniem na MŚ najciekawsze mecze,to właśnie te pierwsze i ostatnie w grupie.
    1 punkt
  38. CR7 zagrał piach, więcej gwiazdorzenia i lansowania się niż efektywnej gry.
    1 punkt
  39. Tak czytam, czytam i nie wierzę, że są tacy ludzie...
    1 punkt
  40. Nie da się ukryć, że ocieplenie klimatu zdecydowanie służy poprawie poziomu gry piłkarskiej drużyny Francji. 🙂
    1 punkt
  41. Cze Wybór był trudny, jednak wybrałem stricte rower w góry czyli Conway. Bałem się nieco kanibalizmu analoga przez lżejszy e-bike. Od rana się wahałem. Elektryki zostaną na stałe w beskidach, lokalnie analogowo. Decyzję zmieniałem 15x. Chociaż nadal nie mam pewności czy to dobry wybór. W beskidach musiałbym wozić drugą baterię, a i nie wiem czy przy długich trasach czy dałbym radę kondycyjnie to wytrzymać, bo jednak to inny rodzaj napędu o innej charakterystyce. MMR ma bardzo dużo zalet i w mojej ocenie to lepiej skonfigurowany rower, ale ma sporo pokus oraz przede wszystkim ograniczeń związanych z zasięgiem. Chociaż bardziej przypomina analoga w zachowaniu, ze względu na niższą masę. pozdro
    1 punkt
  42. Mario Bateria waży 2 kg, sprawdzałem w necie i jest pełno ofert oryginałów i tyle kosztuje. Oryginały, podróbki są połowę tańsze (zamienniki). Extender to stricte zewnętrzna bateria - a to taki wygodny kaprys więc musi być drogi, bo znajduje nabywców. W tym rowerze jest dość prosta wymiana, więc pewnie bym kupił na wymianę 400 i woził ja w plecaku, chociaż ja nie jestem zwolennikiem targania czegokolwiek, to jedna przy dłuższych wyprawach coś prewencyjnie trzeba ze soba zabrać. Póki co to nerka mi wystarcza, ale to są krótsze dystanse. pozdro
    1 punkt
  43. Opony drutowe NIE są bardziej odporne na uszkodzenie. Jedyną ich zaletą jest cena. Brak dętek to też większa bezawaryjność. Mało jeżdżę, ale nigdy nie miałem kapcia. Nie używałem, ale prawdopodobnie tak. Możesz jechać kilka dni a szansa że się popsują może być nawet mniejsza niż w zwykłych.
    1 punkt
  44. Mamy w końcu w Młynie realizację planów. Stawiają nowe krzesło i kończą nową trasę. W grudniu ma to ruszyć. Gondola ma być w przyszłym roku zbudowana i wtedy domknie się połączenie dwóch części Młyna. https://www.skiareal.cz/informace/o-nas/projekt-propojeni
    1 punkt
  45. Czyli takie o dobrze dobranym rozmiarze i takie, które nie są zawalone plastikiem, lycrą itp. Ale polecam z pełnymi palcami. I jeszcze jedno. Jeśli ktoś czuje, że mu twardo od kierownicy, to niech zostawi cienkie rękawiczki a zmieni gripy na lepsze. Teraz są gripy z różnymi wzorami (miękkimi - komfort i twardymi - kontrola), różnymi średnicami (na małe dłonie i duże dłonie) i jest to poza sidełkiem i pedałami najważniejszy komponent zapewniający komfort na rowerze. Podobnie dobór szerokości kierownicy. Jeśli masz nowy rower z kierownicą 80cm i nie masz 190 cm wzrostu, a pozostawiasz kierownicę o takiej szerokości to popełniasz błąd. Kierownicę trzeba skrócić, co zmienia pozycję na rowerze, prostuje, zwiększa sterowność. Temat rzeka.
    1 punkt
  46. no to szału ni ma, czas wyszaleć się po grubości i szukać miejsca na mogiłkę. a na serio to patrząc ile dni spędzasz na śniegu, + pozytywne wariactwo na Vmax na nartach, to pociągniesz kolejne 40 lat.
    1 punkt
  47. No to weź medianę (bardzo często się tak robi) - dostaniesz 2 lata więcej!
    1 punkt
  48. Janek, ja myślę, że będzie Cię trzeba dobić w pewnym momencie. Uważaj na dzieci, bądź czujny jak pies podwójny 😉Szwajcarzy też Cię mogą dojechać, jak zaczną dokładać do Magic Pass. pozdro
    1 punkt
×
×
  • Dodaj nową pozycję...