Skocz do zawartości

Zlot Twardzielek i Twardzieli nr 3 - edycja letnia 2024


.Beata.

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko, żeby śniadanie było odpowiednio wcześnie jak mamy tak rano wyjechać w sobotę 

Przy czym baba mnie męczy o wejście na Mały Roztulec, chciałaby na Wielki ale ponoć zamknięty szlak jeszcze. Mi mały wystarczy. 

Edytowane przez Chertan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Chertan napisał:

A ja z kolei po kolejnym spróbowaniu w Zwardoniu krasnali i Duvala nie jestem jednak fanem tych marek, Duval szczególnie ciężki do picia. 

...czyżby z rana głowa bolała ? 🤕😏

Piotrze lata temu mialem to samo,zastanawialem się jak ludzie mogą pić tak ciężki browar ale to były czasy kiedy pils był na topie 😀myślę ze powinienes jezeli masz gdzies mozliwosc sprobowac Leffe Blond ! 👌

ps.Adam... browar dotrwał,czapka z glowy-jesteś MISTRZ!!! 😀

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Chertan napisał:

A ja z kolei po kolejnym spróbowaniu w Zwardoniu krasnali i Duvala nie jestem jednak fanem tych marek, Duval szczególnie ciężki do picia. 

Cześć

Wiecie Duvel, z tego co ja kojarzę, to raczej piwa cięższe, dość esencjonalne i mocniejsze, nie każdemu to odpowiada. Ja wolę zdecydowanie lżejsze lagery bo lubię dużo wypić - pewnie Piotr też ma takie preferencje. Zresztą do aktywności Lagery lepiej pasują i znakomicie ją wieczorem uzupełniają. Kwestia treningu. 🙂

Widzieliśmy zdjęcia wąwozowe, zdjęcia grupowe, i nawet nie będziemy komentować z żaden sposób, żeby się nie popłakać z żalu.

Serdecznie Was wszystkich pozdrawiamy, dobrodzieja Victorka również oczywiście. Trzymajcie się.

Pozdro

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chertan napisał:

A ja z kolei po kolejnym spróbowaniu w Zwardoniu krasnali i Duvala nie jestem jednak fanem tych marek, Duval szczególnie ciężki do picia. 

Jak znajdziesz przegryzkę, np orzeszki, to można i 10 browarów obalić. Zostaje pytanie jaka będzie forma [albo jej brak[ nazajutrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, kordiankw napisał:

Piotr, czy to prawda 😀?

Cześć

Żeby nie było, że coś Piotrusiowi imputuję...

Piotr to tym wysoce sportowy, ma więc niezłą przemianę materii i zdrowe organy więc szybko przetwarza ale... "lubię wypić" nie było przeze mnie użyte jako sugestia, że lubię się (za przeproszeniem) nachlać tylko, że lubię (może Piotr lubi) duże ilości picia. Wolę wypić 5 lekkich piw - nawet celowo takich szukam - niż dwa czy trzy 8%-owe. Nie lubię też piw zbytnio aromatycznych bo smak długo zostaje w ustach itd. Bycie pijanym nie jest nigdy przyjemne ale lekki rauszyk... czemu nie.

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Chciałem wszystkim obecnym serdecznie podziękować za super spędzony czas. Piotrkowi @Chertan z Anią, Markowi @Lexi z Ewcią, Michałowi @mig, Damianowi @Mikoski, gospodarzowi Adasiowi @Adam ..DUCH oraz naszej pyrze za organizację oraz przyjazd z zaświatów Betty @.Beata.. Były nocne Polaków rozmowy o Śląsku, nartach, polityce i ....życiu. Ponadto miło było zobaczyć on line Pawła @Victor i dzięki za piwko belgijskie - w końcu do mnie dotarło. Adam ma charakter, bo Maras to już nie 😉. Krasnale mimo iż to mocne piwo bardzo dobre, Duval niestety mocno goryczkowy i czuć sporą zawartość alkoholu. Ja nie jestem smakoszem piwa, wypiję 2 może 3. Raczej jestem Vódu People. W sumie to szkoda, że oba dni to zajęcia w podgrupach, następnym razem trzeba zrobić - najlepiej w sobotę wspólny wypad. Pomysł Michała z wycieczką rowerową do Żywca nad jezioro ze Zwardonia świetny. Wycieczka bez napinki, dla każdego niezależnie od umiejętności i formy. Powrót pociągiem na bazę. Super sprawa. Na następny raz wszyscy muszą to zaliczyć.

Sobota - wyjazd z Michałem i Damiano do Żywca - 66km praktycznie non stop z delikatnej górki wzdłuż rzeki Soły. Boczne puste dróżki + ścieżki rowerowe. Jedyny fragment drogi nieco bardziej ruchliwej to z Cięciny do Żywca starą drogą wzdłuż S-ki. Ale tego było raptem 4-5km. Szybko poszło. Od Browaru do jeziora już ścieżką rowerową. Trzeba poczekać aż zrobią ścieżkę dookoła jezior. Na ten czas jest tylko do Oczkowa. Potem tylko mocno ruchliwą droga trzeba jechać.

Park w Milówce

IMG_4064.thumb.jpg.6f821204e6b6e22ed0702d5249e35871.jpg

Jezioro Żywieckie

IMG_4069.thumb.jpg.95b202fa0253526df3bcb6b76fa516c4.jpg

IMG_4072.thumb.jpg.9388bcedf5482f035b041c0cc59cf1a0.jpg

Piwko w Domku Chińskim w parku w Żywcu. Damianowi powietrze zeszło z opony - jakiś defekt. Na szczęście po drodze na dworzec trafiliśmy czynny serwis. Ja ostatni na nim jechałem, fajna maszyna - idzie jak burza. Lekki i dość cienkie opony robią różnice. 

IMG_4074.thumb.jpg.f07ca62a0ca230c4831ce08371b80315.jpg

Stacja Kolejowa Żywiec - w ostatniej chwili przed deszczem się udało.

IMG_4075.thumb.jpg.d41dcc8fd44337628d7663d3f1e9d16a.jpg

Pociągi przystosowane do transportu rowerów.

IMG_4078.thumb.jpg.dabf855f5c8708ae9c2933b360fe5ef8.jpg

W niedzielę wyjazd Piotrkiem i Anią w pobliskie górki - jest gdzie jeździć. To że Piotrek jest mocny, to wiem, ale Ania to także koń, a raczej klacz nie w kij dmuchał. Podziw dla niej mam niesamowity. Na szczęście byłem na dopingu 🙂 , bo chyba bym umarł. Szczególnie, że z Damianem się zasiedzieliśmy troszku 😉. Ale objechane. 40km i 1200m przewyższenia. Kapeć Piotruś złapał po drodze. Na postoju na szczęście. Łatka puściła chyba w słońcu. Piotrek jak zwykle przygotowany - opanował awarię. Mam 1 zdjęcie - widok z Girowej na Małą Fatrę. Pogoda była jak marzenie.

IMG_4084.thumb.jpg.6e8e2175917bcf70999558fd4d8fa1df.jpg

pozdrawiam i dziękuję wszystkim za świetny weekend. Do następnego !

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...