Skocz do zawartości

Zakup nart przez olx nazwy modeli z podobnej półki zestawienie


Robur82

Rekomendowane odpowiedzi

Tom,Mitek …

To co napiszę to pewnie za chwilę dostanę zjebkę bo to nie narta bo szeroka ale …

W tamtym roku testowałem nartę którą chciałem kupić po powrocie do domu,niestety była kosmiczna cena a model niższy był w promo więc kupiłem . Narta ma 83.5 pod butem R15 jest lekka,elastyczna ale dość twarda ( fakt moje umiejętności to etap nauki więc i wiedza znikoma )

Dziś wziąłem z rana ze sobą SL bo w dolinie lodowisko po wczorajszym opadzie deszczu ale na górze było miękko,jakoś pomyliłem trasy i zjechałem na dół ,a że byłem na tym dole to zamieniłem na tą szerszą . Zjeżdżając z lodowca znowu tłok na niektórych trasach i coś mnie dziś tak tknęło wyjedź  poza trasę ( strzał w dziesiątkę tego dnia ) pół dnia jeździłem off choć to nie takie eksperckie off ale jednak poza trasą.

IMG_0755.thumb.jpeg.f38260eca6c5acef4eb370850beb39b2.jpeg

IMG_0761.thumb.jpeg.16baff2027fcf8ef2c853d4494b01168.jpeg

IMG_0775.thumb.jpeg.20cd04863db39ed0d602a80826b44a4b.jpeg

IMG_0766.thumb.jpeg.2f555efb22f632a695ce9a9842fe89ee.jpeg

IMG_0767.thumb.jpeg.369a0b67e59fe3fcee89cd90f1d63888.jpeg

Na SL którą mam czy nawet GS której nie mam i jeszcze nie jechałem nigdy bym się nie odważył,a tak jest narta którą pojadę ciasno na trasie,ale i szeroko gdzie odpowiedni docisk oddaje  naprawdę fajną frajdę z jazdy. Co więcej Tom, napisałeś o SL Volkl że ma dobre trzymanie na lodzie-fakt,ale ta narta trzyma o niebo lepiej .

Kończąc dzisiejszy dzień na dobitkę wybrałem czarna 7 ( @Chertan polecam a jak będzie wyratrakowana  to już jest po czym jechać ) dziś była lodowata z odsypami gdzie fajnie potrenowałem rotacje bioderka .

IMG_0780.thumb.jpeg.92192d96a8f0c1da7d4e24a980aba8c3.jpeg

IMG_0781.thumb.jpeg.154b803d0d0b5845e38865d6cb0e4f33.jpeg

Nie bałem się tej narty.

Reasumując dziś w roku 2024 w sklepie można dostać ciekawą nartę na cały dzień (zepsuta bo szeroka) ale i równie dobrze się nią można  cieszyć,choć wiem,że moja technika jazdy do Was to przepaść niemniej można i na takiej równie dobrze się uczyć ….

pozdrawiam serdecznie 

ps. pełny camber -brak rockera 

 

 

 

Edytowane przez Victor
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Victor napisał:

Tom,Mitek …

To co napiszę to pewnie za chwilę dostanę zjebkę bo to nie narta bo szeroka ale …

W tamtym roku testowałem nartę którą chciałem kupić po powrocie do domu,niestety była kosmiczna cena a model niższy był w promo więc kupiłem . Narta ma 83.5 pod butem R15 jest lekka,elastyczna ale dość twarda ( fakt moje umiejętności to etap nauki więc i wiedza znikoma )

Dziś wziąłem z rana ze sobą SL bo w dolinie lodowisko po wczorajszym opadzie deszczu ale na górze było miękko,jakoś pomyliłem trasy i zjechałem na dół ,a że byłem na tym dole to zamieniłem na tą szerszą . Zjeżdżając z lodowca znowu tłok na niektórych trasach i coś mnie dziś tak tknęło wyjedź  poza trasę ( strzał w dziesiątkę tego dnia ) pół dnia jeździłem off choć to nie takie eksperckie off ale jednak poza trasą.

IMG_0755.thumb.jpeg.f38260eca6c5acef4eb370850beb39b2.jpeg

IMG_0761.thumb.jpeg.16baff2027fcf8ef2c853d4494b01168.jpeg

IMG_0775.thumb.jpeg.20cd04863db39ed0d602a80826b44a4b.jpeg

IMG_0766.thumb.jpeg.2f555efb22f632a695ce9a9842fe89ee.jpeg

IMG_0767.thumb.jpeg.369a0b67e59fe3fcee89cd90f1d63888.jpeg

Na SL którą mam czy nawet GS której nie mam i jeszcze nie jechałem nigdy bym się nie odważył,a tak jest narta którą pojadę ciasno na trasie,ale i szeroko gdzie odpowiedni docisk oddaje  naprawdę fajną frajdę z jazdy. Co więcej Tom, napisałeś o SL Volkl że ma dobre trzymanie na lodzie-fakt,ale ta narta trzyma o niebo lepiej .

Kończąc dzisiejszy dzień na dobitkę wybrałem czarna 7 ( @Chertan polecam a jak będzie wyratrakowana  to już jest po czym jechać ) dziś była lodowata z odsypami gdzie fajnie potrenowałem rotacje bioderka .

IMG_0780.thumb.jpeg.92192d96a8f0c1da7d4e24a980aba8c3.jpeg

IMG_0781.thumb.jpeg.154b803d0d0b5845e38865d6cb0e4f33.jpeg

Nie bałem się tej narty.

Reasumując dziś w roku 2024 w sklepie można dostać ciekawą nartę na cały dzień (zepsuta bo szeroka) ale i równie dobrze się nią można  cieszyć,choć wiem,że moja technika jazdy do Was to przepaść niemniej można i na takiej równie dobrze się uczyć ….

pozdrawiam serdecznie 

ps. pełny camber -brak rockera 

 

 

 

To ta https://www.lyzelyze.cz/p/atomic-redster-q7-8-revo-c-m-12-gw/delka-159-cm/ https://www.xspo.com/atomic-redster-q7.8-revoshock-c-2023/24-set-incl.-bindung ashes to ashes dust to dust

Edytowane przez star
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mitek napisał:

Uczyć nie. A bawić można się na wszystkim.

Cześć

Inaczej, źle to napisałem. Uczyć i bawić można się na wszystkim tylko po co robić coś co spowolni albo wydłuży drogę do celu?

Sprzęt tak naprawdę ma minimalne znaczenie, można nim się skutecznie oszukać, dodać sobie pewności czy poczucia kontroli ale wydaje mi się, że cel powinien eliminować ułatwienia.

Ja uczyłem się w skórzanych butach na nartach bez krawędzi... Czy to najlepszy sprzęt do nauki - nie, ale taki był i jak się okazuje da się. Na baletce też się da... 🙂 a jak łatwo się skręca...

Pozdro

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co Victor piszesz o lepszym trzymaniu szerokiej narty moim zdaniem polega na tym, że w jej przypadku lepiej Cię trzyma jej duża powierzchnia a nie krawędź. To jest takie subiektywne wrażenie lepszego podparcia i większej stabilności wielkiej płachty pod nogami. Może tak być w sytuacji, w której nie wykorzystujesz do końca możliwości Volkla w jeździe na krawędziach tylko jedziesz na płaskiej narcie. Sytuacja ulegnie diametralnej zmianie jak mocno dociśniesz i ustawisz odpowiednie kąty sylwetki (kolana, biodra, barki). Wtedy Volkl pokaże siłę narty SL.

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mig napisał:

Aaa... przed pandemią to normalna cena. W tym sezonie sprzedawcy chcą 2-2,5x więcej... czekam spokojnie do wiosny- może coś upoluję lub @Bruner79wyszpera. 

Mój szwagier kupił okazyjnie nowe Salomon-y FIS SL 165, ino teraz szuka do nich nowych wiązań. Narty miały zamontowane 14-24 DIN.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, moruniek napisał:

Mój szwagier kupił okazyjnie nowe Salomon-y FIS SL 165, ino teraz szuka do nich nowych wiązań. Narty miały zamontowane 14-24 DIN.  

Jakie to wiązania?? Nigdy takich nie widziałem na oczy. Zawsze leci od zera do iluśtam... To nie jest jakieś nieporozumienie?

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, moruniek napisał:

Salomon N Icon 24 race

Obejrzałem w necie. Cholerne francuskie wynalazki. Podejrzewam, że ich DIN to są francuskie DIN. Gdyby to była narta typu DH czy SG to siła wypięcia powinna być większa. Ale w SL od 14 w górę to jest niemożliwe. Mają jakąś inną numeracją. Wprawdzie oni podają, że to dla narciarza 95+ kg zalecane, ale wtedy ustawia się takie wiązania gdzieś pośrodku przedziału. Nie ma opcji normalnego ustawienia na skali 24 DIN i to na narcie SL. Zawodnik musiałby ważyć ze 200 kilo. Ustawcie to paskudztwo na minimum i spróbujcie zrobić test wypięcia w warunkach domowych, to znaczy silny wyrzut ciała wprzód z pozycji stojącej. Jak puszczą to może jeździć.

Edytowane przez tomkly
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2024 o 20:16, Mitek napisał:

Zgadza się, jak mój syn nie będziesz jeździł nigdy i radzę się z tym pogodzić, czerpać radość z postępów a nie żyć urojeniami.

Skoro wiesz co i jak to po co pytasz?

Ta. Z Mitkiem nie ma co dyskutować, to miszcz nad miszcze, ty Mitek to może na trenera skoczków idź , albo dalej na trenera naszych kopaczy. Zgłoś się do pzpn 😀

  • Haha 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tomkly napisał:

Jest, ale cóż zrobić, jak się upominają o narty, które same za nich będą jeździć. 🙂
Akurat ten rocker jest dość subtelnie zaimplementowany i oczywiście czuć go, natomiast jego zalety wydają się być większe niż wady. Ja mam generalną uwagę do tych nart taką, że jedyny ich słaby punkt to trzymanie na lodzie, ale to wychodzi dopiero w porównaniu z innymi nartami Heada. Na tle innych nart klasy all-round te trzymają naprawdę dobrze, czasem nawet niektóre narty SL nie wykazują szczególnej przewagi.

Dokladnie jak piszesz. Na lód kiepskie. Miałem je na kilka godzin po zamianie z kolegą, warunki bardzo twarde - dzień wcześniej deszcz, nocny mróz. Na leśnych czarnych trasach w Temu w porównaniu z masterami - śmierć w oczach. Dopiero jak popuściło to dało się jechać... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

A moim zdaniem Victor zaczyna niebezpiecznie gabrikować.

Pozdro

Mitek nie zaczyna, od zawsze mitologizuje… a tymczasem Gabrik cieszy się jazdą https://www.skionline.pl/forum/topic/38780-narciarz-z-przebiegiem-48-godzindalsza-droga-again/?do=findComment&comment=396597 a Mitek klepie, mitoman PS komu zagraża Victor? Czemu czujesz się zagrożony? To na pewno da się leczyć…

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, star napisał:

Mitek nie zaczyna, od zawsze mitologizuje… a tymczasem Gabrik cieszy się jazdą https://www.skionline.pl/forum/topic/38780-narciarz-z-przebiegiem-48-godzindalsza-droga-again/?do=findComment&comment=396597 a Mitek klepie, mitoman PS komu zagraża Victor? Czemu czujesz się zagrożony? To na pewno da się leczyć…

Oj @starcze, czy to tak trudno zrozumieć? Profesor też nie siedzi w laboratorium i nie przeprowadza doświadczeń , robią to studenci, laboranci, doktoranci tacy jak @Gabrik, @Victor, @KrzysiekK a jak za dużo podskakują to wylatują na inną uczelnię. 

Edytowane przez Jan
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Inaczej, źle to napisałem. Uczyć i bawić można się na wszystkim tylko po co robić coś co spowolni albo wydłuży drogę do celu?

Sprzęt tak naprawdę ma minimalne znaczenie, można nim się skutecznie oszukać, dodać sobie pewności czy poczucia kontroli ale wydaje mi się, że cel powinien eliminować ułatwienia.

Ja uczyłem się w skórzanych butach na nartach bez krawędzi... Czy to najlepszy sprzęt do nauki - nie, ale taki był i jak się okazuje da się. Na baletce też się da... 🙂 a jak łatwo się skręca...

Pozdro

…coś wszystko Ci się tu pomieszało 🤷‍♂️

z jednej uczyłeś się w trzewikach skórzanych a dziś już nie można się uczyć bo ciut szerzej od normy starej szkoły PL 66 pod butem i już bee nauka  jest-tylko zabawą  🤔 przecież to ta sama jazda na nartach tylko luźna bez instruktora 

z drugiej przecież jazda na nartach tak czy siak to nauka przez zabawę inaczej by zwariował 

po trzecie jak obserwuje instruktorów w ośrodkach alpejskich to uczą wszędzie tego samego jeżdżąc na różnym sprzęcie np tu w fr mają takie łopaty że ten atom z 83,5 to jak dobra SLka wygląda i pokazują dokładnie to samo co austriaccy instruktorzy na SL pod butem … czyli wychodzi że da się uczyć na wszystkim 

po czwarte,ja zawodnikiem nie będę robię to dla fanu swojego,nauka przez zabawę tzn cegielka  do cegiełki (mam 45 nie 6) 😉

pozdro serdeczne 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Victor napisał:

…coś wszystko Ci się tu pomieszało 🤷‍♂️

z jednej uczyłeś się w trzewikach skórzanych a dziś już nie można się uczyć bo ciut szerzej od normy starej szkoły PL 66 pod butem i już bee nauka  jest-tylko zabawą  🤔 przecież to ta sama jazda na nartach tylko luźna bez instruktora 

z drugiej przecież jazda na nartach tak czy siak to nauka przez zabawę inaczej by zwariował 

po trzecie jak obserwuje instruktorów w ośrodkach alpejskich to uczą wszędzie tego samego jeżdżąc na różnym sprzęcie np tu w fr mają takie łopaty że ten atom z 83,5 to jak dobra SLka wygląda i pokazują dokładnie to samo co austriaccy instruktorzy na SL pod butem … czyli wychodzi że da się uczyć na wszystkim 

po czwarte,ja zawodnikiem nie będę robię to dla fanu swojego,nauka przez zabawę tzn cegielka  do cegiełki (mam 45 nie 6) 😉

pozdro serdeczne 

Nie przejmuj się są tacy co im nie przeszkadza ciut szerzej pod butem

https://www.youtube.com/@piotrsmolik7345/videos

kazdy ma taki autorytet na jaki zasłużył... master32 też dojrzał, a oni akurat jeżdżą, a nie mitologizują swoje dokonania

 

Edytowane przez star
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jan napisał:

Oj @starcze, czy to tak trudno zrozumieć? Profesor też nie siedzi w laboratorium i nie przeprowadza doświadczeń , robią to studenci, laboranci, doktoranci tacy jak @Gabrik, @Victor, @KrzysiekK a jak za dużo podskakują to wylatują na inną uczelnię. 

Tak robiom glomby nie profesory, mimo zasług i tytułów, prawdziwy profesor wie, ze od tych podskakujących sam może się czegos nauczyć zobaczyć innom perspektywe czy coś tam takiego, no ale som i takie co jeno echo własnego głosu i wazeliniarstwo klakierów ceniom i wspomńienia o własnej wielkości bo tyle im zostalo, smutny to widok...

 

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Victor napisał:

Cześć 

Co znaczy niebiezpieczne gabrikowaċ ?  

pozdro 

Gabrik (swoją drogą również Paweł o ile dobrze pamiętam) za bardzo rozkminiał różne tematy i nie wytrzymał dopieprzania się Mitka. Wielu innych też odeszło, a content mieli wartościowy. Gabrik zniknął ze SF i udziela się u Ciszaka. A ci inni wręcz w ogóle przestali pisać. 

20 minut temu, star napisał:

Tak robiom glomby nie profesory, mimo zasług i tytułów, prawdziwy profesor wie, ze od tych podskakujących sam może się czegos nauczyć zobaczyć innom perspektywe czy coś tam takiego, no ale som i takie co jeno echo własnego głosu i wazeliniarstwo klakierów ceniom i wspomńienia o własnej wielkości bo tyle im zostalo, smutny to widok...

 

Myślisz, że człowiek z takom ortografiom użyłby słowa perspektywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Victor said:

…coś wszystko Ci się tu pomieszało 🤷‍♂️

z jednej uczyłeś się w trzewikach skórzanych a dziś już nie można się uczyć bo ciut szerzej od normy starej szkoły PL 66 pod butem i już bee nauka  jest-tylko zabawą  🤔 przecież to ta sama jazda na nartach tylko luźna bez instruktora 

z drugiej przecież jazda na nartach tak czy siak to nauka przez zabawę inaczej by zwariował 

po trzecie jak obserwuje instruktorów w ośrodkach alpejskich to uczą wszędzie tego samego jeżdżąc na różnym sprzęcie np tu w fr mają takie łopaty że ten atom z 83,5 to jak dobra SLka wygląda i pokazują dokładnie to samo co austriaccy instruktorzy na SL pod butem … czyli wychodzi że da się uczyć na wszystkim 

po czwarte,ja zawodnikiem nie będę robię to dla fanu swojego,nauka przez zabawę tzn cegielka  do cegiełki (mam 45 nie 6) 😉

pozdro serdeczne 

Takie postrzeganie rzeczywistości to pasuje do newschoolers, a nie do skiforum. 🙂 Nie jesteś ani pierwszym ani ostatnim, który wnosi świeże spojrzenie na temat, ale nie ma ono racji bytu w tutejszym klimacie. Jeśli masz odwagę posiadać własne poglądy, a dodatkowo narciarstwo jest Twoją pasją, o której chciałbyś pogadać z innymi pasjonatami na forum, to wg mnie jest to kwintesencja słowa gabrikować. Niebezpiecznie gabrikować to po prostu zabawny oksymoron. 

P.S. Wolność słowa nie implikuje wolności światopoglądu...

Edytowane przez SzymQ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, SzymQ napisał:

Takie postrzeganie rzeczywistości to pasuje do newschoolers, a nie do skiforum. 🙂 Nie jesteś ani pierwszym ani ostatnim, który wnosi świeże spojrzenie na temat, ale nie ma ono racji bytu w tutejszym klimacie. Jeśli masz odwagę posiadać własne poglądy, a dodatkowo narciarstwo jest Twoją pasją, o której chciałbyś pogadać z innymi pasjonatami na forum, to wg mnie jest to kwintesencja słowa gabrikować. Niebezpiecznie gabrikować to po prostu zabawny oksymoron. 

P.S. Wolność słowa nie implikuje wolności światopoglądu...

Słusznie prawisz, ino "niebezpiecznie gabrikować" to nie oksymoron (epitet sprzeczny), to niestety w tej rzeczywistości synonim, a może bardziej epitet komplementarny. Bo "gabrikowanie" jest z definicji niebezpieczne, przynajmniej z punktu widzenia autorytetu.  

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tomkly napisał:

Obejrzałem w necie. Cholerne francuskie wynalazki. Podejrzewam, że ich DIN to są francuskie DIN. Gdyby to była narta typu DH czy SG to siła wypięcia powinna być większa. Ale w SL od 14 w górę to jest niemożliwe. Mają jakąś inną numeracją. Wprawdzie oni podają, że to dla narciarza 95+ kg zalecane, ale wtedy ustawia się takie wiązania gdzieś pośrodku przedziału. Nie ma opcji normalnego ustawienia na skali 24 DIN i to na narcie SL. Zawodnik musiałby ważyć ze 200 kilo. Ustawcie to paskudztwo na minimum i spróbujcie zrobić test wypięcia w warunkach domowych, to znaczy silny wyrzut ciała wprzód z pozycji stojącej. Jak puszczą to może jeździć.

Tom, to normalne wiązania race, tylko mocne. Pewnie rzadko stosowane w SL, a DIN jest normalny. W takim wiązaniu o takim przeznaczeniu to tabelki można sobie wiesz gdzie włożyć, to się ustawia indywidualnie, a w nartach SL, gdzie upadki są najmniej kontuzjogenne i prędkości są najmniejsze ze wszystkich konkurencji to sprawa indywidualna zawodnika jakich wiązań i jakich nastawów będzie używał. Ważniejsze jest aby narta się przypadkowo nie odpięła. Waga zawodnika to tylko jeden z parametrów i nie jedyny. Wiązań nie ustawia się na minimum - zakres poprawnego ich działania jest +/- 10% skali. Testów nie trzeba robić, bo będą działać, ale oczywiście na odpowiednich prędkościach i sile uderzenia, a wcale nie musi być aż taka duża. Wiem - bo miałem nieco słabsze też w SL (MFX 200 - skala 10-20DIN - ustawione gdzieś na 14/15 DIN), jedna gleba dość spektakularna i obie narty się odpięły nawet tego nie poczułem. Kupiłem podobnie okazyjnie jak szwagier Krzycha, niestety nie miałem wyboru - tylko takie mieli, chciałem na necie wymienić na słabsze, ale chętnych nie było. Całe sety to są w nartach amatorskich, zawodnicze już kupuje się osobno dechy i wiązania. Sporo zawodników zajeżdża w sezon dechy, a wiązania zostawia i wkręca do nowych.

pozdro

ps. To są zawodnicze narty, które kupił amator, to co dla Ciebie jest niespotykane, w sporcie może występować i to nader często.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...