Skocz do zawartości

Zakup nart przez olx nazwy modeli z podobnej półki zestawienie


Robur82

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Chertan napisał:

Victor, doprecyzuj pojęcie sklepowa, bo jeżeli to narta i tak z górnej półki (górne slalomki, GS, master czy porządne hybrydy) to będzie spełniać założenia, które Mitek przestawia dla narty sportowej. I taka narta jest jak najbardziej ok. Schodząc z półki zbyt nisko dojdziesz do nart, którym nie zaufasz. Dla mnie wejście na właśnie taką wyższą półkę otworzyło drogę do lepszego jeżdżenia. Resztą siedzi w głowie, bo nadal mam opory, żeby zaufać sobie i czasem narcie, ale ona utrzyma gdy ma utrzymać. Długość narty to jeszcze inna sprawa, jak świetnie wyłożone powyżej. 

IMG_9975.thumb.jpeg.b80060c22ef26b4915e42a68fbafa23a.jpegvolkl SL za 2 koła złotego czyli narta zepsuta 🤷‍♂️

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Victor napisał:

volkl SL za 2 koła złotego czyli narta zepsuta 🤷‍♂️

Ale zepsuta tylko w okolicy dziobow. Reszta jest ok... ;-)) Head już się wyleczył z tej przypadłości...

Przy okazji - gdzie kupić te narty za 2k. Wziąłbym...

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Victor napisał:

IMG_9975.thumb.jpeg.b80060c22ef26b4915e42a68fbafa23a.jpegvolkl SL za 2 koła złotego czyli narta zepsuta 🤷‍♂️

Sprawdź który to jest rocznik. Faktycznie jest tak jak mówisz, ale do rocznika 2021/2022. Model 2022/23 został istotnie poprawiony. Jeździłem na takiej narcie w Ischgl i jest duużo lepsze niż modele z poprzednich sezonów. Mam oczywiście pewne zastrzeżenia, bo jak dla mnie dalej przód powinien być mniej kłapiący, a reakcja na impuls szybsza, ale całościowo ta narta jest bardzo komfortowa, bezpieczna oraz przewidywalna. Ma też niebagatelną zaletę w postaci świetnego trzymania krawędzi na lodzi. Dałbym jej szkolną czwórkę z plusem. Zgadzam się co do jednego, do tej narty mało pasuje określenie sportowa. W tej kategorii z nart sklepowych zdecydowanie najlepszy jest niebieski Head E-SL Pro, choć ten kolor wywołuje u mnie mdłości. 

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to fajna narta, dlatego chętnie bym kupił, bo fisy już się konczą-w tym sezonie już chyba ostatecznie. I tak przetrwaly 10 lat po wyrwaniu krawędzi. 

A SL sklep miałem jeszcze zanim zostały przez voekla zepsute.

IMG_2661.jpg

Edytowane przez mig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tomkly napisał:

Sprawdź który to jest rocznik. Faktycznie jest tak jak mówisz, ale do rocznika 2021/2022. Model 2022/23 został istotnie poprawiony. Jeździłem na takiej narcie w Ischgl i jest duużo lepsze niż modele z poprzednich sezonów. Mam oczywiście pewne zastrzeżenia, bo jak dla mnie dalej przód powinien być mniej kłapiący, a reakcja na impuls szybsza, ale całościowo ta narta jest bardzo komfortowa, bezpieczna oraz przewidywalna. Ma też niebagatelną zaletę w postaci świetnego trzymania krawędzi na lodzi. Dałbym jej szkolną czwórkę z plusem. Zgadzam się co do jednego, do tej narty mało pasuje określenie sportowa. W tej kategorii z nart sklepowych zdecydowanie najlepszy jest niebieski Head E-SL Pro, choć ten kolor wywołuje u mnie mdłości. 

Mam ją trzeci sezon czyli model jak sądzę 19/20 bo w 20 zaczęła się przygoda z narciarstwem u mnie z tego co teraz liczę a kupiłem ją przed wakacjami za 2 koła złotego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Victor napisał:

Mam ją trzeci sezon czyli model jak sądzę 19/20 bo w 20 zaczęła się przygoda z narciarstwem u mnie z tego co teraz liczę a kupiłem ją przed wakacjami za 2 koła złotego .

To niestety jest tak jak napisałeś, narta jest konstrukcyjnie spaprana. Jeśli Volkl SL to dopiero od  2022/23. 

Edytowane przez tomkly
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomkly napisał:

To niestety jest tak jak napisałeś, narta jest konstrukcyjnie spaprana. Jeśli Volkl SL to dopiero od  2022/23. 

Wiesz,w listopadzie jeździłem przez chwilę na narcie AM SL bez rockera i faktycznie to inna jazda to co napisał Mitek wyżej jak również i piszesz Ty ,wyczuwalne nawet dla takiego laika jak Ja. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Victor napisał:

Wiesz,w listopadzie jeździłem przez chwilę na narcie AM SL bez rockera i faktycznie to inna jazda to co napisał Mitek wyżej jak również i piszesz Ty ,wyczuwalne nawet dla takiego laika jak Ja. 

1. Najwyraźniej nie jesteś laikiem.
2. Często osoby jeżdżące słabiej niż powiedzmy "zawodowcy" czują lepiej jak coś im przeszkadza w jeździe. Polega to na tym, że trudniej im się w taką nartę wjeździć, mają więcej problemów technicznych i długo odczuwają dyskomfort. Osoby które jeżdżą "zawodowo" po 15 minutach wjeżdżają się w każdą nartę tak jak w swoją własną. Jak się wpiąłem w Volkla po przejściu z E-SL FIS to różnice były dla mnie ewidentne i oczywiste, ale to wszystko odbywa się jednak w mikroskali a nie jest tak, że jedna jeździ a druga nie. Po dwóch zjazdach organizm sam ustawia całość parametrów jazdy (kąty, ugięcia, dynamika, impulsy) że przestajesz odczuwać że jest dużo gorzej i jeździsz prawie identycznie. Różnica wychodzi jedynie wtedy jakbyś jechał na tyczkach.

Edytowane przez tomkly
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lexi napisał:

a tylko jeden raz widziałem że ktoś uczył jak obrócić sie na stromym stoku (w Bukowinie w zeszłą sobotę)......

No właśnie, ale niestety ku mojemu zdziwieniu, kursantka nie potrafiła postawić narty na piętce i zrezygnowała. Wyglądało to komicznie. Niby spionizowana a prostej rzeczy nie potrafiła wykonać. Unosiła nartę nad śnieg i nie miała pojęcia jak ja na piętce postawić. Nie traciła równowagi przy tym.

pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lexi napisał:

A cio to ?

Jakiś Swiss dziś już nie dokupienia 167cm długość, szukam jej na beneluxie dla Tadeusza,może ktoś z garażu ten sprzęt wystawi w handel a jak wystawi dwie pary to kupię dla siebie 😜IMG_9373.thumb.jpeg.5f03e2029c6ab6a2936db336294dcadf.jpeg

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Victor napisał:

IMG_9975.thumb.jpeg.b80060c22ef26b4915e42a68fbafa23a.jpegvolkl SL za 2 koła złotego czyli narta zepsuta 🤷‍♂️

Cześć

Jeździłem na tej narcie i na modelu pro 18/19 i chyba 19/20 - takie zielone. Bardzo porządna i bardzo przyjazna narta. Do tego dodam, że niezwykle łatwa w obsłudze a jednocześnie pozwalająca na dokładną i szybką jazdę. Masz bardzo fajne narty - tylko jeździć, dodam do jazdy wszędzie i po wszystkim. Znakomity kompromis pomiędzy nartą stricte sportową a popularną. A że trochę zepsuta - chrzań to.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Jeździłem na tej narcie i na modelu pro 18/19 i chyba 19/20 - takie zielone. Bardzo porządna i bardzo przyjazna narta. Do tego dodam, że niezwykle łatwa w obsłudze a jednocześnie pozwalająca na dokładną i szybką jazdę. masz bardzo fajne narty - tylko jeździć. znakomity kompromis pomiędzy nartą stricte sportową a popularną. A że trochę zepsuta - chrzań to.

Pozdro

Za bardzo klapie przodem, mówiąc w skrócie. Jak dla mnie brak jej adekwatnej do klasy, ceny oraz sportowego rodowodu stabilności. W nowym modelu bardzo poprawili te cechy. Jak masz okazję to potestuj. Jeśli stara narta Volkla Ci się podobała, to będziesz zachwycony nowym modelem, bo naprawdę czuć postęp oraz pracę jaką wykonali inżynierowie ze Straubing.

Edytowane przez tomkly
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, tomkly napisał:

Za bardzo klapie przodem, mówiąc w skrócie. Jak dla mnie brak jej adekwatnej do klasy, ceny oraz sportowego rodowodu stabilności. W nowym modelu bardzo poprawili te cechy. Jak masz okazję to potestuj. Jeśli stara narta Volkla Ci się podobała, to będziesz zachwycony nowym modelem, bo naprawdę czuć postęp oraz pracę jaką wykonali inżynierowie ze Straubing.

Cześć

Czy ja napisałem,  że ta narta mi się podobała? Narta jak każda inna, bardzo łatwa i przyjazna. Mnie nic nie klepało więc nie widzę problemu. Z Volkl narta, która mnie zauroczyła to był model P60 jakiś tam (taka żólta SL Racing czy SC Racing) albo to była komórka w tej szacie. Narta miała ... 160cm, była bardzo lekka natomiast ja wtedy ciężki (ponad 100kg). Jeździłem na niej na stoku, który był rozmarznięty w dzień i później zamarznięty z dziurami, po litym lodzie i narta zachowywała się niesamowicie stabilnie jak na tak lekką i delikatną w dotyku konstrukcję.

Znakomitą nartą SL był stary Dynastar z lat 2005/2007 - genialna narta choć ta bardzo ciężka.

Ulubiony przez mojego syna Rossignol np. był dla mnie zbyt mało elastyczny, miałem wrażenie, że jadę na metalowej sztabie ale... ja nie umiem dać jej tak w palnik jak Kacper a dla niego była genialna bo oddawała w sposób, którego ja bym się bał.

To jest tak jak napisał Marek - w tym segmencie złych nart nie ma, są tylko gorzej lub lepiej przygotowane.

Rozmawiałem na tematy konstrukcyjne dużo z Jurkiem Harpią i tak naprawdę w segmencie nart sportowych to konstruktorzy już wiele do roboty nie mają, raczej tunerzy i serwis.

Wiesz Volkl jednak od zawsze był zwolennikiem rockerów. Stwierdzenie, że "Volkle się kaczą" nie powstało samo. Widziałem parę sztuk wygiętych ze słynną P9 na czele. nawet tak elastyczna narta jak Volkl Balett (?, nie wiem czy tak to się pisało) się wygiął co już było istnym kuriozum. Umieli robić narty z rockerem od zawsze.

Pozdro

 

Edytowane przez Mitek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Chertan napisał:

A co, Tadeo gdzieś zgubił i znalazłeś? 

Nie,uważa że to najlepsza bądź jedna z najlepszych SL na której jeździł a ciężko dokładnie ten model ze zdjęcia znaleźć,kolejne które wyszły już tak dobre nie były. Zrobiliśmy szybką wymianke Tadzio testował Volkl ja  jego i faktycznie różnica między moją była wyczuwalna 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

Czy ja napisałem,  że ta narta mi się podobała? Narta jak każda inna, bardzo łatwa i przyjazna. Mnie nic nie klepało więc nie widzę problemu. Z Volkl narta, która mnie zauroczyła to był model P60 jakiś tam (taka żólta SL Racing czy SC Racing) albo to była komórka w tej szacie. Narta miała ... 160cm, była bardzo lekka natomiast ja wtedy ciężki (ponad 100kg). Jeździłem na niej na stoku, który był rozmarznięty w dzień i później zamarznięty z dziurami, po litym lodzie i narta zachowywała się niesamowicie stabilnie jak na tak lekką i delikatną w dotyku konstrukcję.

Znakomitą nartą SL był stary Dynastar z lat 2005/2007 - genialna narta choć ta bardzo ciężka.

Ulubiony przez mojego syna Rossignol np. był dla mnie zbyt mało elastyczny, miałem wrażenie, że jadę na metalowej sztabie ale... ja nie umiem dać jej tak w palnik jak Kacper a dla niego była genialna bo oddawała w sposób, którego ja bym się bał.

To jest tak jak napisał Marek - w tym segmencie złych nart nie ma, są tylko gorzej lub lepiej przygotowane.

Rozmawiałem na tematy konstrukcyjne dużo z Jurkiem Harpią i tak naprawdę w segmencie nart sportowych to konstruktorzy już wiele do roboty nie mają, raczej tunerzy i serwis.

Wiesz Volkl jednak od zawsze był zwolennikiem rockerów. Stwierdzenie, że "Volkle się kaczą" nie powstało samo. Widziałem parę sztuk wygiętych ze słynną P9 na czele. nawet tak elastyczna narta jak Volkl Balett (?, nie wiem czy tak to się pisało) się wygiął co już było istnym kuriozum. Umieli robić narty z rockerem od zawsze.

Pozdro

 

O tych nartach mówisz? Zgadzam się, w tamtych latach genialne, chyba lepsze niż moje ówczesne D2 SL.

UŻYWANE NARTY DYNASTAR OMEGLASS 63 SL 152 cm

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Victor napisał:

U mojego dostawcy cena podobna 599€-2.5 koła złotego za 22/23 czyli ta która już Tom poleca 

https://link.2dehands.be/m2022524506?utm_source=ios_social&utm_medium=social&utm_campaign=socialbuttons&utm_content=app_ios

Ciut taniej a moim zdaniem lepiej, aczkolwiek z grupy nie SL a zrobiony na bazie slalomki genialny AR, model z ubiegłego rocznika 22/23:

https://ski24.pl/narty-meskie/28963-28368-narty-slalomowe-head-supershape-e-magnum-wiazanie-head-prd-12-z-grip-walk-2023.html?gad_source=1#/7-dlugosc_cm-163&gclid=CjwKCAiAqNSsBhAvEiwAn_tmxWK4Nki1UL8ND7Wpvh79DKRDuxiTZBBHpl82B9q-M7os-7b6LpktdxoCezEQAvD_BwE

 https://snowsport.pl/product-pol-58404-Narty-HEAD-Supershape-e-Magnum-wiazania-PRD-12-GW-2023.html?country=1143020003&utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&gclid=CjwKCAiAqNSsBhAvEiwAn_tmxbqSaUl7-iVtjdZVxp9uLjyrkz48A_o4HfaAHc20nSoymgLv73w0wxoC2vkQAvD_BwE

Potrafią praktycznie wszystko to samo co dobre slalomki, a oprócz tego są bardziej przyjazne w trudnych warunkach i nie wymagają tyle siły co narty stricte sportowe. To na wypadek jakbyś nie chciał poprawić kondycji a uznał, że jedna narta wystarczy.

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tomkly napisał:

O tych nartach mówisz? Zgadzam się, w tamtych latach genialne, chyba lepsze niż moje ówczesne D2 SL.

UŻYWANE NARTY DYNASTAR OMEGLASS 63 SL 152 cm

Cześć

Mnie akurat bardziej podobały się następne ale te też były genialne i chyba bardziej chwalone.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jan napisał:

A jak jest Speed Rocker to narta nie będzie zepsutą?

Jest, ale cóż zrobić, jak się upominają o narty, które same za nich będą jeździć. 🙂
Akurat ten rocker jest dość subtelnie zaimplementowany i oczywiście czuć go, natomiast jego zalety wydają się być większe niż wady. Ja mam generalną uwagę do tych nart taką, że jedyny ich słaby punkt to trzymanie na lodzie, ale to wychodzi dopiero w porównaniu z innymi nartami Heada. Na tle innych nart klasy all-round te trzymają naprawdę dobrze, czasem nawet niektóre narty SL nie wykazują szczególnej przewagi.

Edytowane przez tomkly
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...