Jump to content

Bruner79

Members
 • Posts

  1,187
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Bruner79 last won the day on August 20 2022

Bruner79 had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Bruner79's Achievements

Mentor

Mentor (12/14)

 • Very Popular Rare
 • Reacting Well
 • Dedicated
 • First Post
 • Posting Machine Rare

Recent Badges

150

Reputation

 1. To zależy 😉 może łatwiej wchodzić w skręt i lepiej skręcać , może to tez przód telepać 😁
 2. Widocznie ja tez 😉 ja to nawet miałem dechy bez płyty i tez dało radę 😉
 3. Kiedyś pisałem, ze te całe gadanie o płytach niepotrzebne. Płyta nie jeździ tylko narta. Ale wiadomo - jest płyta - jest lepszy przekaz siły na krawędzie. Aczkolwiek ostatnio miałem i dechę na pistonie i inne narty (tutaj salomon) na przesuwanych wiązaniach i ich sklepowych płytach bodajże p79 - które pewnie z czasem jakieś luzy łapią - i nie czułem żadnych różnic na korzyść płyty fis piston. Poza tym - nie jeździmy na mega twardym podłożu i ostrych ściankach żeby takie płyty były niezbędne. Tak mi się wydaje.
 4. To ta decha, sorry - mój błąd, 2020 mial booster a m/o plate to nowsza wersja. To to samo.
 5. To nawet nie chodzi o konkretna dechę. Pytający ma słuszna wagę i musi mieć mocniejsza dechę.
 6. Znowu za dużo czytasz 🙂 normalna zwykła narta. Booster to płyta fis u fiszera. To model 2021. Rewelacyjna decha na każde warunki. Nie wdaje się w dyskusje typu ze ma triple radius itd, jest po prostu dobra narta. Wagę masz konkretna, nie możesz brać słabej narty. A opisy testerów z sieci można wsadzić w bajki z mchu i paproci 🙂
 7. Ja widzę, ze oczytany i naoglądany ze skarbnicy wiedzy YouTube i nietylko jesteś 🙂 testy to są subiektywne odczucia testerów. Nie maja nic wspolnego z Twoja jazda. Gdzie mx75 to sportowa decha 🙂 czy najbardziej sportowa z grupy testowanej na ytb. Żaden allround nie będzie tak uniwersalny i mocny jak Gs. I wracając do kastla - dla jednego sportowy, dla innych - dla pań. Dla Ciebie o wiele większy pożytek przyniósłby Gs kastla. Proponowałem Ci na pw fisza the curv booster 178, to jest niesamowicie uniwersalna decha i mocna, 74 pod butem - jest uni, do tego masz płytę fis. Jeżeli chcesz dechę z jajem - to na pewno nie mx75. Ale kto wie, może będzie akurat odpowiedni dla Cb. Uparłeś sie na niego - bierz 🙂 A jeśli rozpatrujesz dechy 75-76 pod butem, 180cm - uwierz - 178 czy 182, te cm nie robią różnicy ani 75 czy 80. Wg mnie - najlepszy jest Gs.
 8. Powiem tak, kup cokolwiek chcesz, ważne żeby decha była na drewnie i miała jakieś wzmocnienie rdzenia -np pojedynczym titanalem albo dwoma. Szerokość jaka preferujesz itd - wg swoich upodobań.
 9. Najlepsza uniwersalna narta jest Gs sklepowy. Nie ma i nie będzie lepszej uniwersalnej narty. Hybrydy - na których zawsze jeździłem - wg mnie(podkreślam wg mnie) są nijakie. Najlepsza narta dla mnie jest decha o promieniu rzędu 17-18m. Ostatnimi czasy na Gs jeździłem w różnych warunkach i je po prostu uwielbiam. Niedawno dorwałem bolda do kompletu - i tez świetna decha, ale inna niż Gs. Wybierając dechy mógłbyś się pokłonić w stronę takich nart jak - atomic g9 183, salomon rush/gs12 180cm, head espeed180cm. Uwierz mi ze te dechy będą jechać jak hybrydy. Nie wspomnę już o hero master rossignola czy Dynastar speed course. I tutaj możesz sobie je dobierać wg ich promienia skrętu. Nawet jak weźmiesz krótsza - tez będzie ok. Dla mnie taka decha to priorytet i baza. Potem dopiero szukam czegoś do „kompletu”. ALE JEŚLI - chcesz mieć tylko jedna uniwersalna pare nart to polecam bolda(jeśli go gdzieś znajdziesz), Kastle mx83, head etitan. Tak naprawdę narty hybrydowe to teraz marketing. Jak to mówią włoscy instruktorzy - modern skiing - 175cm i r15. Ale uwierz mi - najlepsza jest sklepowa Gs 🙂 lub Gs master.
 10. Na koniec sezonu pare perełek: 1. Atomic g9 rs 176cm r21 - narty prywatne kumpla, rs - każdy zainteresowany zna ten skrót 😉 90% krawędzi, stan jak nowe - 1599pln 2.Fischer the curv booster - 178cm r18, sportowa decha o charakterystyce gs, zawodnicza płyta booster, stan idealny, jak nowe, najwyższy model serii the curv fisz - 1599 plna 3. Volkl deacon 80 177cm - technicznie - świetny stan, grubość krawędzi niemalże fabryczna - 1250pln
 11. Dzisiaj to co tygryski lubią najbardziej - czyli wiosna. Na D dużo śniegu. C stosunkowo twarda nawet, ale na D wiosna wiec głównie tam. Ewidentnie sezon się kończy.
 12. Zawsze możesz spróbować tez volkla sc jeśli jesteś w stanie pourazowym. Tez fajnie jedzie i jest tańszy. Ale tez jakoś wyglada - i może komuś sie przykleja do raczek. Z drugiej strony poznanie czegoś nowego kusi. Przetestowanie różnych Sl pewnie nie wchodzi w grę, ciężko raczej spotkać testy różnych marek w ciągu jednego dnia, choć się zdarza. I czasem można się zdziwić, ze nagle jest inna marka która lepiej nam pasuje niż dotychczasowe, tak jak ja to miałem w tym sezonie ale akurat z Gs. I jeżdżę na marce na której w życiu nie spodziewałbym się, ze będę jeździł 😉
×
×
 • Create New...