Skocz do zawartości

Dobór nart dla Level 4


invert

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. 

Szukam nart 😉 najlepiej dwóch - takich samych. Trochę poczytałem postów o doborze nart ( skończyłem chyba na wrześniu 2022), wniosek wiem że nic niewiem chociaż może nie do końca. 

Ważę 110kg wzrost 183. W jednym wątku znalazłem film na którym ktoś pokazuje różne poziomy zaawansowania od Level 1 do Level 5, ja już wchodzę na Level 4 albo 3.9. Z postów wywnioskowałem że muszę mieć napewno nartę min 170cm oraz sztywna ze względu na wagę czyli dla sredniozaawansowanych

Obecnie jedzilem tylko na nartach wypożyczonych max długość 163cm

Buty kupiłem na poprzedni sezon (wg mnie są super i bardzo komfortowe) 

Salomon x Access 80 wide (Flex 80)

Filmu z moimi zmaganiami na stoku nie mam, ale może coś wyczarujecie z powyższych wypocin. 

W sklepie polecali mi 

1. Head Rebels E.XSR + wiązania HEAD PR 11 z grip walk

2.  Atomic redster S7 + wiązania Atomic em12 z grip walk

Natomiast ja po obejrzeniu filmu z testów nart ntn stwierdziłem że kupię używki head S-Max 12 ceny są od 1000 do 2000, po czym przeczytałem artykuł że 90% nart to śmieci z wypożyczalni i .... mam 2000zl na narty, proszę o poradę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, invert napisał:

Witajcie. 

Szukam nart 😉 najlepiej dwóch - takich samych. Trochę poczytałem postów o doborze nart ( skończyłem chyba na wrześniu 2022), wniosek wiem że nic niewiem chociaż może nie do końca. 

Ważę 110kg wzrost 183. W jednym wątku znalazłem film na którym ktoś pokazuje różne poziomy zaawansowania od Level 1 do Level 5, ja już wchodzę na Level 4 albo 3.9. Z postów wywnioskowałem że muszę mieć napewno nartę min 170cm oraz sztywna ze względu na wagę czyli dla sredniozaawansowanych

Obecnie jedzilem tylko na nartach wypożyczonych max długość 163cm

Buty kupiłem na poprzedni sezon (wg mnie są super i bardzo komfortowe) 

Salomon x Access 80 wide (Flex 80)

Filmu z moimi zmaganiami na stoku nie mam, ale może coś wyczarujecie z powyższych wypocin. 

W sklepie polecali mi 

1. Head Rebels E.XSR + wiązania HEAD PR 11 z grip walk

2.  Atomic redster S7 + wiązania Atomic em12 z grip walk

Natomiast ja po obejrzeniu filmu z testów nart ntn stwierdziłem że kupię używki head S-Max 12 ceny są od 1000 do 2000, po czym przeczytałem artykuł że 90% nart to śmieci z wypożyczalni i .... mam 2000zl na narty, proszę o poradę. 

Na pierwszy rzut oka flex 80 dla gościa 110 kg to plastelina ale niech się wypowiedza instruktorzy. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, invert napisał:

Dziękuję za pomoc w wyborze butów, oraz przy wyborze nart. Temat uważam za wyczerpany a najlepiej do usunięcia. Pozdrawiam serdecznie. 

@invert trochę cierpliwości - experty pojechały na wczasy i szaleją autami na afrykańskich ulicach, po wakacjach napewno coś będzie do zaoferowania, moż nawet jakieś legendarne komureczki.

W dniu 18.08.2023 o 11:26, invert napisał:

Level 1 do Level 5, ja już wchodzę na Level 4 albo 3.9.

a jak jeźdisz na 4 w 5 stopniowej skali to bierz narty z górnej półki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, invert napisał:

Dziękuję za pomoc w wyborze butów, oraz przy wyborze nart. Temat uważam za wyczerpany a najlepiej do usunięcia. Pozdrawiam serdecznie. 

Nie wiem czy forum jest najlepszym miejscem do doradzania sprzętu. Jest tu kilku doświadczonych narciarzy. Ale jak to wsród fachowców, co człowiek to opinia. BTW nie tylko wśród narciarzy. Np. wśród ekonomistów jest kilku noblistów mających diametralnie różne podejście do ekonomii. I rady jakie dają są zupełnie odmienne. Warto wtedy pamietać o kawale o rabinie i racji. 🙂

Odnośnie nart dla średniozaawansowanych (mocno zaawansowni sami wiedzą jakie narty wybrać) jestem zwolennikiem kupowania slalomek z górnej półki. Firma mniej ważna. Odsobiście polecam Volkl Racetiger SL bo go dobrze znam, ale ten Atomic Redster S7 też wydaje się OK. Długość typowa: ok. 165 cm. Nowe są trochę droższe od Twojego budżetu. Co do butów też sądzę, że te Twoje są zdecydowanie za miękkie (czy poprawnie mówiąc - sztywne), zwłaszcza przy Twojej wadze (poprawnie - ciężarze :)). Co najmniej flex 110. Pamiętaj, że to nie tyle chodzi o sam flex, ale buty z wyższym flexem mają bardziej sportowy charakter nie wchodząc w detale. Z tańszych a dobrych polecam Fischer RC4 Curv 120, ale dobór buta to kwestia bardzo indywidualna.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, invert napisał:

Dziękuję za pomoc w wyborze butów, oraz przy wyborze nart. Temat uważam za wyczerpany a najlepiej do usunięcia. Pozdrawiam serdecznie. 

Spokojnie. Ja może bym i coś więcej powiedział, ale jeżdżąc od 6 lat nie mam zamiaru ,,konkurować,, z instruktorami. Szczególnie że na nartach znam się bardzo bardzo mizernie. Sam ważę 100 kg I mam buty flex 120, Nordica, tylko nie pamiętam czy sport machinę czy speed machinę. Wzrost mam 182. Narty Blizzard race Quatro 181cm, 69mm pod butem. Mam też slalomki, stare, twarde. Mam też ... Dużo braków w technice... 🙂

Jesli masz taki level jak piszesz, to już wiesz że jeździsz carvingowo. Wiesz też czy lubisz skręt krótki czy długi. Jak długi, to iść w stronę nart Gs, jak krótki, to sL ...  To tyle ode mnie. Więcej nie mogę. Są tu lepsi ode mnie. Trzeba poczekać na nich.

Bez filmu ciężko doradzić całościowo i rzetelnie. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, a_senior napisał:

Nie wiem czy forum jest najlepszym miejscem do doradzania sprzętu. Jest tu kilku doświadczonych narciarzy. Ale jak to wsród fachowców, co człowiek to opinia. BTW nie tylko wśród narciarzy. Np. wśród ekonomistów jest kilku noblistów mających diametralnie różne podejście do ekonomii. I rady jakie dają są zupełnie odmienne. Warto wtedy pamietać o kawale o rabinie i racji. 🙂

Odnośnie nart dla średniozaawansowanych (mocno zaawansowni sami wiedzą jakie narty wybrać) jestem zwolennikiem kupowania slalomek z górnej półki. Firma mniej ważna. Odsobiście polecam Volkl Racetiger SL bo go dobrze znam, ale ten Atomic Redster S7 też wydaje się OK. Długość typowa: ok. 165 cm. Nowe są trochę droższe od Twojego budżetu. Co do butów też sądzę, że te Twoje są zdecydowanie za miękkie (czy poprawnie mówiąc - sztywne), zwłaszcza przy Twojej wadze (poprawnie - ciężarze :)). Co najmniej flex 110. Pamiętaj, że to nie tyle chodzi o sam flex, ale buty z wyższym flexem mają bardziej sportowy charakter nie wchodząc w detale. Z tańszych a dobrych polecam Fischer RC4 Curv 120, ale dobór buta to kwestia bardzo indywidualna.

Andrzej proszę cię....Atomic S7 jest dla nastolatki a nie dla faceta 183. Ciekaw jestem tego sklepu....wolę forum.....przekopać się ale dobrać

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

Andrzej proszę cię....Atomic S7 jest dla nastolatki a nie dla faceta 183.

Nie jeździłem, opieram sie na opisie internetowym. To taka druga slalomka Atomica sądząc z opisu. Przy okazji znalazłem fragment, gdzie widać, że AI (sztuczna inteligencja), czy po prostu tłumacz googla, jeszcze nie jest doskonały. 🙂 Daję fragment opisu tej narty. Można sie trochę pośmiać. 🙂 Np., że można go pokonać za rogiem. 🙂

 

Atomic Redster S7 jest sportowym carverem dla (bardzo) zaawansowanego narciarza. Czy lubisz ciąć krzywe lub chciałbyś poprawić swoje obroty? Redster S7 jest idealnym wyborem. Redster S7 jest bardzo stabilny i łatwo można go pokonać za rogiem. Oczywiście można również ślizgać się za pomocą Redster S7 i być dobrze traktowanym przy wyższych prędkościach.

Atomic Redster S7 to prawdziwa narta wyczynowa, łatwa do opanowania i stanowiąca doskonały wybór do rzeźbienia na zadbanych stokach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, invert napisał:

Dziękuję za pomoc w wyborze butów, oraz przy wyborze nart. Temat uważam za wyczerpany a najlepiej do usunięcia. Pozdrawiam serdecznie. 

Chcesz pomocy, czy utwierdzenia w słuszności wyboru? Niestety nie był właściwy i koledzy to jasno wyrazili. I pomimo focha takim pozostanie.  

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, KrzysiekK napisał:

No raczej... Ocena własnych umiejętności to sztuka nad sztukami. 

tylko że bardzo często nikt o taką ocenę nie prosi

popatrz temat @dave9783

 

chłopak chciał tylko wiedzieć czy da się przykręcić wiązania Protector do innych nart niż dedykowane

niestety pokazał filmiki i zaczęła się zjebka i szydera, zapewne nigdy już na forum się nie pojawi.

 

By pozostać w temacie to fajne narty ma Bittl na wyprzedaży - nówki z wiązaniami i na płycie za niecałe 400 ojrosów

https://www.sport-bittl.com/de/voelkl-racetiger-gs-pro-18-19-ski-inkl-bindung::116205.html

Jeździłem na tym modelu na testach w hali i są rewelacyjne.

Może nawet sam sobie kupię bo Naczelnik na dożynkach w Paryżu obiecał że będzie 2200 netto 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Jan napisał:

tylko że bardzo często nikt o taką ocenę nie prosi

popatrz temat @dave9783

 

niestety pokazał filmiki i zaczęła się zjebka i szydera, zapewne nigdy już na forum się nie pojawi.

Bo SF zamiast pomagać w takich sytuacjach, zaczyna jechać z delikwentem. 

Dlatego liczba aktywnych użytkowników tego forum nie przebija 30, z trendem malejącym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grimson napisał:

Autor wątku zdefiniował siebie jako „4”, i nic nie wspomina o przeskoku na „8” po jednym sezonie. 

4 w skali 1-5...ale to nie ma znaczenia....inny kontekst...ale spoko nic się nie dzieje. A S7 to fajne narty ale nie dla niego i o tym poinformować go powinien sprzedawca w sklepie...każdym sklepie

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2023 o 08:50, mig napisał:

Chcesz pomocy, czy utwierdzenia w słuszności wyboru?

W większości przypadków Michale pytanie temu służą...... pytający oczekuje pochwalenia swojego wyboru ...często gdy nartę ma już w domu - wtedy to nawet sie obrazi czasem jak nikt go nie poklepie po pleckach. 🙂 (abstrahując od tematu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Jan napisał:

tylko że bardzo często nikt o taką ocenę nie prosi

popatrz temat @dave9783

 

chłopak chciał tylko wiedzieć czy da się przykręcić wiązania Protector do innych nart niż dedykowane

niestety pokazał filmiki i zaczęła się zjebka i szydera, zapewne nigdy już na forum się nie pojawi.

 

By pozostać w temacie to fajne narty ma Bittl na wyprzedaży - nówki z wiązaniami i na płycie za niecałe 400 ojrosów

https://www.sport-bittl.com/de/voelkl-racetiger-gs-pro-18-19-ski-inkl-bindung::116205.html

Jeździłem na tym modelu na testach w hali i są rewelacyjne.

Może nawet sam sobie kupię bo Naczelnik na dożynkach w Paryżu obiecał że będzie 2200 netto 

 

 

Cze

Narty super i cena bardzo przyzwoita.

pozdrawiam

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, grimson napisał:

Bo SF zamiast pomagać w takich sytuacjach, zaczyna jechać z delikwentem. 

Dlatego liczba aktywnych użytkowników tego forum nie przebija 30, z trendem malejącym.

Cze

Bo to jest pomoc, nie klepanie po plecach. Kolega doszedł do etapu, że coś umie (albo tak mu się zdaje) i postanawia zakupić swój sprzęt, nie bardzo się orientując co ma kupić. Coś wyczytał, jakieś testy, jakiś sprzedawca mu coś poradził. Kupił buty, twierdząc że są bardzo komfortowe, czyli z założenia słabe. Buty do jazdy są komfortowe są z reguły po kilku wizytach na poprawkach mniej więcej w połowie sezonu, jak się ułożą. Samoocena jest trudna, filmy to tylko uwidaczniają. HEAD s-max 12 - nie słyszałem o takowych. Pewnie chodziło o Salomony. Zazwyczaj porządne narty do dalszego szlifowania techniki potrzebne, bo zazwyczaj na takim etapie są pytający. Ale tych rad nie przyjmują, bo wiedzą lepiej, chcą usłyszeć tylko, że to dobry wybór.

pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...