Skocz do zawartości

Dobór nart dla Level 4


invert

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Victor napisał:

To właśnie są te niuanse techniczne,dzięki ze napisałeś  co widzisz ze jest zle  .
Mam pytanie,właśnie o markowanie wbijania kijka przy takiej szybszej jeździe carvingowej .Czy jest ono potrzebne-właściwe? Czym innym jest rytmiczny śmig a jednak czym innym szybasza jazda gdzie ręce są u góry bez markowania wbicia kija . Gdy oglądam fr czy Swiss instruktorów którzy śmigają z prędkością już większa nie dostrzegam u nich markowania …

Przy takiej lajtowej, carvingowej jeździe wbijanie kijków czy nawet markowanie ich wbijania niewiele daje. To co pokazują dobrze jeżdżący, zwłaszcza dla fanu, czasem mocno odstaje od kanonu. Niezły jest filmik podany przez super narciarza Reilly McGlashana z free jazdą bodajże Kristoffersona, Norwega, mistrza świata. Mnóstwo błedów. 🙂

Zobacz taki filmik z moim ulubionym Francuzem, Morganem Petioniot. Lajtowa jazda. BTW operator, a ściśle opoeratorzy, gorsi niż ten, który był na "Twoim" filmiku. Morgan nie jest żadnym mistrzem świata, ale imponuje mi w jednym. Zaczął poważnie jeździc na nartach w okolicach 40-ki. I zobacz jak u niego, i u tego drugiego (Arnauld), "pracują" kijki. Dla mnie wzorowo. Kręcone w Pirenejach, w Hiszpani.

 

Edytowane przez a_senior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Bruner79 napisał:

Narty Extra  - jaka długość?

 

6 minut temu, Mikoski napisał:

To i ja się wpie ... Znaczy wypowiem narty super 👍 jak maja co najmniej 180 cm  i będziesz nimi sterował a nie one Tobą będzie pan zadowolony.

Dlaczego Extra ? 

Dlaczego super ?

Dlaczego nie te 

Narty Head Supershape E-Original 2023 + PRD12 GW (trojansport.pl)

lub 

Narty Fischer RC4 Worldcup SC 2023 + RC4 Z12 GW (trojansport.pl)

 

Edytowane przez invert
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, invert napisał:

Bo wc rc fischera to fajne narty. Próbowałem, faktem że najlepiej czują się w dłuższym skręcie ale w smigu też oddają jak należy. 

Nart serii supershape nie kupowałbym bez spróbowania na stoku. Kiedyś jeździłem po całym dniu na magnum i speed. Raczej rozczarowanie. Tych z 2023 nie znam ale byłbym ostrożny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, a_senior napisał:

Morgan nie jest żadnym mistrzem świata, ale imponuje mi w jednym. Zaczął poważnie jeździc na nartach w okolicach 40-ki. I zobacz jak u niego, i u tego drugiego (Arnauld), "pracują" kijki. Dla mnie wzorowo.

Cze

W ramach uczciwości trzeba napisać ile dni poświęcił na naukę jazdy, bo z tego co mi się obiło o uszy to się przeprowadził w Alpy.

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, invert napisał:

Manipulant z Ciebie jest wrzuciłeś link i odniosłem się do tych nart. 

Może się okazać że masz już narty z tych linków powyżej i jak koledzy pisali oczekujesz poklasku. Obie pary z linków produkowane są w długościach nie dla chłopa 183 /110 kg.

Edytowane przez Mikoski
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Mikoski napisał:

Manipulant z Ciebie jest wrzuciłeś link i odniosłem się do tych nart. 

Może się okazać że masz już narty z tych linków powyżej i jak koledzy pisali oczekujesz poklasku. Obie pary z linków produkowane są w długościach nie dla chłopa 183 /110 kg.

Damiano

Jeśli te narty traktujemy jako SL - bo taliowanie jest takowe, to pewnie 165 by się nadały - szczególnie SC Voelkla. Natomiast co do RC PRO - to patrzysz trochę swoja miarą. 180cm i taki promień przy umiejętnościach (a tutaj nie do końca wiemy - bez filmu z własną samooceną to bywa różnie), może być rzeźnia. Przeskok z nart krótkich pewnie o małym promieniu - samoskrętek na takie rakiety - może być różnie - początkowo będzie trudno, a nawet bardzo, szczególnie gdy jest pęd ku jazdy na krawędzi, a reszta leży.

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Victor napisał:

Cześć 

Po pierwsze,nic nie pisałem o względności lub nie wagi i flexa.

Po drugie, żonie  zaproponowałbym to samo 110-130 z zapytaniem jakie narciarstwo preferuje i tu,czy bujanie się rekreacyjne nawet z poezyjnym wizualnie smigiem czy jednak szybki carving np a co wybierze to już jej 

Po trzecie,jak już napisał Andrzej,a może jeszcze tego nie zauważałeś a jedynie piszesz ze swojego słusznego doświadczenia-przekonania,naprawdę niewielkie są dziś różnice między sztywnością flexa 110-130 .( mamy 2023 rok). Sam po pierwszym sezonie byłem w sklepie i nie jednym, przemierzać  obuwie . Faktem jest ze kupiłem 120 na starcie swojej przygody i o jakiś tam bólu nie mam pojęcia,wiec nie wiem o czym piszesz. Dziś z chęcią kupiłbym druga pare jeszcze sztywniejszych właśnie do tej ciętej szybszej jazdy ale póki co pozostanę przy tych co mam, dopóki technicznie nie poprawie swojej jazdy.

Tak wiec,drogi kolego cenie wartościowe dyskusje przy których mogę się czegoś nauczyć,coś wyczytać wartościowego między wierszami pisanymi niż szydere-jaki to ja głąb na starcie jestem . Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora-proszę. Pamiętaj ze w każdym stadzie są czarne owce które równie dobrze a nawet lepiej radzą sobie niż całe stado. 

Pozdrawiam serdecznie 

Czołem

Po pierwsze:

To Ty radziłeś koledze buty sztywne bo... dużo waży - tak to uzasadniłeś - stąd moje pytanie.

Po drugie:

Nie za bardzo rozumiem co ma (co to jest) preferowany rodzaj narciarstwa tym bardziej, że później piszesz o technice jazdy, która jest zmienna i zamienna nawet w trakcie jednego zjazdu. Nie za bardzo rozumiem jak można doradzać komuś cokolwiek nie zadając pytań o wiek, stopień wysportowania, doświadczenie ( w sensie ilości sezonów i drogi rozwoju technicznego) oraz umiejętności? To są pytania podstawowe. Jak merytoryczna dyskusja to ok, więc proszę powiedz na jakiej podstawie sugerujesz konkretne rozwiązanie?

Po trzecie: Cały czas podkreślam a jakbyś tego nie zauważał - wskazał na to uwagę Andrzej a ja opisałem szerzej - że ważny jest krój buta a nie jego flex. I - powtarzam - flex 120 jest maksymalnym dostępnym w większości kolekcji popularnych. A już 130 jest praktycznie (są wyjątki) dostępny wyłącznie w kolekcjach sportowych gdzie krój buta, botek wewnętrzny a i rozkład sztywności są zupełnie inne i początkującym nie służą ze względu na agresywność trzymania (uproszczenie).

Po czwarte: But sztywny to jedynie ułatwienie dla umiejących je wykorzystać, czyli umiejących porządnie się wyważać. W nauce jazdy taki czy inny but niewiele zmienia byle by był dobrze dobrany pod względem rozmiaru.

Staram się operować merytoryką a nie wyssanymi z palca obiegowymi prawdami i dlatego będę temat drążył, właśnie ze względu na to abyś się czegoś nauczył, bo widać, że chcesz a to cenna cecha i niestety coraz rzadsza ostatnio.

POzdro serdeczne

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, invert napisał:

Wiedziałem że będzie taka odpowiedz. 

Pozdrawiam serdecznie. Narty wybrane. 

Bardzo chciałbym podziękować widzewiak-z-gor za nieocenioną pomoc w wyborze nart. 

Serdecznie pozdrawiam. 

Cześć

I super. Również dzięki dla Widzewiaka bo dobrze Cię poprowadził sugerując kontakt prywatny. Sam to często robię aby sensowne rady nie utonęły w powodzi głupot.

Pozdrowienia i miłej jazdy życzę.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mitek napisał:

Czołem

Po pierwsze:

To Ty radziłeś koledze buty sztywne bo... dużo waży - tak to uzasadniłeś - stąd moje pytanie.

Po drugie:

Nie za bardzo rozumiem co ma (co to jest) preferowany rodzaj narciarstwa tym bardziej, że później piszesz o technice jazdy, która jest zmienna i zamienna nawet w trakcie jednego zjazdu. Nie za bardzo rozumiem jak można doradzać komuś cokolwiek nie zadając pytań o wiek, stopień wysportowania, doświadczenie ( w sensie ilości sezonów i drogi rozwoju technicznego) oraz umiejętności? To są pytania podstawowe. Jak merytoryczna dyskusja to ok, więc proszę powiedz na jakiej podstawie sugerujesz konkretne rozwiązanie?

Po trzecie: Cały czas podkreślam a jakbyś tego nie zauważał - wskazał na to uwagę Andrzej a ja opisałem szerzej - że ważny jest krój buta a nie jego flex. I - powtarzam - flex 120 jest maksymalnym dostępnym w większości kolekcji popularnych. A już 130 jest praktycznie (są wyjątki) dostępny wyłącznie w kolekcjach sportowych gdzie krój buta, botek wewnętrzny a i rozkład sztywności są zupełnie inne i początkującym nie służą ze względu na agresywność trzymania (uproszczenie).

Po czwarte: But sztywny to jedynie ułatwienie dla umiejących je wykorzystać, czyli umiejących porządnie się wyważać. W nauce jazdy taki czy inny but niewiele zmienia byle by był dobrze dobrany pod względem rozmiaru.

Staram się operować merytoryką a nie wyssanymi z palca obiegowymi prawdami i dlatego będę temat drążył, właśnie ze względu na to abyś się czegoś nauczył, bo widać, że chcesz a to cenna cecha i niestety coraz rzadsza ostatnio.

POzdro serdeczne

Cześć 

odpowiem 😉

Pierwsze,

Faktycznie,….przy twojej wadze -oddaje honory 

Drugie,

Preferowany rodzaj narciarstwa-osobiście dostrzegam dwie grupy.Pierwsza, Sasiad pojechał na narty, to i my jedziemy,tu flex 80 wystarczy,technika nie ma znaczenia a marketing ma swoje pięć minut. Druga grupa jest oczywista .

Nastepnie, zakładam już odgórnie że jeżeli ktoś pyta na forum to jest zainteresowany drugą grupą . Czyli ma prawo pisać,pytac i się mylić a Wy-doświadczeni jesteście od korekty. Choć tez rozumie ze po latach ciagle odpowiadać na to samo trzeba mieć …… cierpliwość . Chwała Wam za to.

Pytanie trzecie i czwarte tak na prędkości i w skrócie-  patrz odp drugą 😉

I ta puenta czy podsumowanie już sam nie wiem, czasem brakuje mi odpowiedniego słowa polskiego,wiec  wybacz ,ale dostrzegam trochę Twojej niekonsekwencji lub szydery albo jednego i drugiego a może sam błądzisz ? Hmmm. Mianowicie po wielokroć czytałem ,cytuje; kup sprzęt na jaki Cię stać i się ucz, w kolejnych zdaniach,cytuje;sprzęt nie ma znaczenia,a w kolejnych kwestionujesz własne wypowiedzi doszukując się jakieś tam formy prawidłowej nauki,tu doszukiwałbym kwestii w twojej narracji tych dwóch grup , miałoby to sens ,lub klasycznego egzaminatora z punto (bez najmniejszej obrazy) który twardo stoi przy swoich założeniach i doświadczeniach.Jeżeli nie to się mylę . Ale wiem jedno (po tych trzech sezonach) że narciarstwo nie jest czymś skomplikowanym pod warunkiem ze masz gdzie je uprawiać. Cała filozofia . 
 

pozdrawiam serdecznie 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Marcos73 napisał:

Damiano

Jeśli te narty traktujemy jako SL - bo taliowanie jest takowe, to pewnie 165 by się nadały - szczególnie SC Voelkla. Natomiast co do RC PRO - to patrzysz trochę swoja miarą. 180cm i taki promień przy umiejętnościach (a tutaj nie do końca wiemy - bez filmu z własną samooceną to bywa różnie), może być rzeźnia. Przeskok z nart krótkich pewnie o małym promieniu - samoskrętek na takie rakiety - może być różnie - początkowo będzie trudno, a nawet bardzo, szczególnie gdy jest pęd ku jazdy na krawędzi, a reszta leży.

pozdrawiam

Cześć

Marku, powiedzmy sobie szczerze... pęd do jazdy na krawędzi po 3 latach mogą jedynie prezentować wariaci, samobójcy albo ludzie, którzy absolutnie nie rozumieją o co chodzi w narciarstwie. Zdecydowanie lepiej wolniej i dokładniej, że zrozumieniem i powtarzalnością opanować podstawy niż sunąć bez kontroli "na krawędzi".

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, a_senior napisał:

Zobacz taki filmik z moim ulubionym Francuzem, Morganem Petioniot. Lajtowa jazda. BTW operator, a ściśle opoeratorzy, gorsi niż ten, który był na "Twoim" filmiku. Morgan nie jest żadnym mistrzem świata, ale imponuje mi w jednym. Zaczął poważnie jeździc na nartach w okolicach 40-ki. I zobacz jak u niego, i u tego drugiego (Arnauld), "pracują" kijki. Dla mnie wzorowo. Kręcone w Pirenejach, w Hiszpani.

Cześć 

Ogladalem jego wszystkie filmy na początku swojej przygody. Podobno jesteś tą osobą która tłumaczyła na jez.polski. Zdrowia życzę! I czapeczka z głowy. Kawał dobrej roboty,aczkolwiek z perspektywy tego krótkiego czasu mojej przygody narciarskiej wolę zdecydowanie filmy kręcone z tyłu lub kamerą z przodu  na jadącego, widać wszystko bez zbędnej choć bardzo ważnej gadki, ten klimat 

Pozdrawiam serdecznie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Victor napisał:

Cześć 

odpowiem 😉

Pierwsze,

Faktycznie,….przy twojej wadze -oddaje honory 

Drugie,

Preferowany rodzaj narciarstwa-osobiście dostrzegam dwie grupy.Pierwsza, Sasiad pojechał na narty, to i my jedziemy,tu flex 80 wystarczy,technika nie ma znaczenia a marketing ma swoje pięć minut. Druga grupa jest oczywista .

Nastepnie, zakładam już odgórnie że jeżeli ktoś pyta na forum to jest zainteresowany drugą grupą . Czyli ma prawo pisać,pytac i się mylić a Wy-doświadczeni jesteście od korekty. Choć tez rozumie ze po latach ciagle odpowiadać na to samo trzeba mieć …… cierpliwość . Chwała Wam za to.

Pytanie trzecie i czwarte tak na prędkości i w skrócie-  patrz odp drugą 😉

I ta puenta czy podsumowanie już sam nie wiem, czasem brakuje mi odpowiedniego słowa polskiego,wiec  wybacz ,ale dostrzegam trochę Twojej niekonsekwencji lub szydery albo jednego i drugiego a może sam błądzisz ? Hmmm. Mianowicie po wielokroć czytałem ,cytuje; kup sprzęt na jaki Cię stać i się ucz, w kolejnych zdaniach,cytuje;sprzęt nie ma znaczenia,a w kolejnych kwestionujesz własne wypowiedzi doszukując się jakieś tam formy prawidłowej nauki,tu doszukiwałbym kwestii w twojej narracji tych dwóch grup , miałoby to sens ,lub klasycznego egzaminatora z punto (bez najmniejszej obrazy) który twardo stoi przy swoich założeniach i doświadczeniach.Jeżeli nie to się mylę . Ale wiem jedno (po tych trzech sezonach) że narciarstwo nie jest czymś skomplikowanym pod warunkiem ze masz gdzie je uprawiać. Cała filozofia . 
 

pozdrawiam serdecznie 

 

 

Cześć

Pierwsze - nie rozumiem odpowiedzi.

Drugie - nie ma nic wspólnego z procesem nauczania. Poza tym oczekuję odpowiedzi na zadane pytanie dotyczące sugerowanego wyboru dla mojej żony.

Trzecie - zupełnie nie rozumiem o co Ci chodzi. Staram się pisać merytorycznie a otrzymuję odpowiedź: na prędkości???

Co ma wspólnego prędkość z umiejętnością wyważenia się na nartach??? Przy większej prędkości nawet jest łatwiej ale ... po co w ogóle mowa o prędkości w momencie gdy rozważamy początki? Chcemy ludzi pozabijać?

Przecież nie taki jest cel.

Celem jest nauczenie jazdy na nartach a nie zjeżdżania.

Czepienie się moich odpowiedzi i wyrywanie ich z kontekstu jest objawem chorobliwym ale przyzwyczaiłem się do analizy formy i czepialstwa gdy argumentów być nie może. Ale tłumaczę - jak dziecku:

Forum funkcjonuje jako seria pytań i odpowiedzi a te są reakcją na pytanie czy też pytania.

Jeżeli ktoś zaczyna przygodę z narciarstwem od rozkminiania szczegółów sprzętowych odpowiadamy: kup sobie cokolwiek i jeździj - chyba oczywiste.

Gdy ktoś już jeździ staramy się go ukierunkować ale tak naprawdę również na tym poziomie sprzęt nie ma aż takiego znaczenia jak instruktor/nauczyciel.

Sposób nauczania narciarstwa jest dość jednolity i we wszystkich szkołach narodowych podobny - innego nie ma, więc niczemu nie zaprzeczam tylko uściślam. Narciarstwo to bardzo szeroki temat ale zgadzam się z Tobą, że do jego uprawiania potrzebne jest jedynie trochę śniegu. Natomiast uprawianie go świadomie może być dostępne nielicznym - ja cały czas się uczę, choć może juz nie chodzi o elementy techniczne.

Dziwi mnie natomiast, że są ludzie, którzy umiejąc jedynie zjechać z górki uważają, że to... wystarczy by być ekspertem.

Zobaczymy w zimie w Zwardoniu jak to jest z tym eksperctwem. 😉

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Victor napisał:

Cześć 

Ogladalem jego wszystkie filmy na początku swojej przygody. Podobno jesteś tą osobą która tłumaczyła na jez.polski. Zdrowia życzę! I czapeczka z głowy. Kawał dobrej roboty,aczkolwiek z perspektywy tego krótkiego czasu mojej przygody narciarskiej wolę zdecydowanie filmy kręcone z tyłu lub kamerą z przodu  na jadącego, widać wszystko bez zbędnej choć bardzo ważnej gadki, ten klimat 

Pozdrawiam serdecznie 

 

Cześć

Film, na którym widać wszystko musi być kręcony Z BOKU!

Pozdro

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mitek napisał:

Dziwi mnie natomiast, że są ludzie, którzy umiejąc jedynie zjechać z górki uważają, że to... wystarczy by być ekspertem.

Mitku,ja nie jestem żadnym ekspertem jedynie póki co zafascynowany narciarstwem choć może po 20 latach nauki i jazdy ekspertem zostanę . Kto wie?! Gdybym nic nie napisał ja lub inny forumowicz to temat by umarł a tak między wierszami jest napisane dużo ciekawego tekstu . Kto chce zrozumie kto nie jego wybór.

 

15 minut temu, Mitek napisał:

Jeżeli ktoś zaczyna przygodę z narciarstwem od rozkminiania szczegółów sprzętowych odpowiadamy: kup sobie cokolwiek i jeździj - chyba oczywiste.

Jak widzisz jednak nie oczywiste dla początkującego 

19 minut temu, Mitek napisał:

Poza tym oczekuję odpowiedzi na zadane pytanie dotyczące sugerowanego wyboru dla mojej żony.

Z racji ze to twoja żona sugerowałbym min 140 bez zbędnej dyskusji. Mając eksperta obok siebie nie ma że boli. 🤷‍♂️ cóż więcej ..

pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Marcos73 napisał:

Damiano

Jeśli te narty traktujemy jako SL - bo taliowanie jest takowe, to pewnie 165 by się nadały - szczególnie SC Voelkla. Natomiast co do RC PRO - to patrzysz trochę swoja miarą. 180cm i taki promień przy umiejętnościach (a tutaj nie do końca wiemy - bez filmu z własną samooceną to bywa różnie), może być rzeźnia. Przeskok z nart krótkich pewnie o małym promieniu - samoskrętek na takie rakiety - może być różnie - początkowo będzie trudno, a nawet bardzo, szczególnie gdy jest pęd ku jazdy na krawędzi, a reszta leży.

pozdrawiam

Marku jeśli ktoś daje sobie level4 na pięć to powinien na tym forum doradzać w doborze nart i być świadomym narciarzem . Ja ledwo i to naciągając daję sobie 3,5 i nigdy nie chciałbym żeby ktoś wybierał dla mnie narty 🤪 a jak nie jestem pewien czego chce to mam 6 par do wszystkiego 😁 i jakoś tam na nich rzeźbię 😜

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Victor napisał:

...........

Z racji ze to twoja żona sugerowałbym min 140 bez zbędnej dyskusji. Mając eksperta obok siebie nie ma że boli. 🤷‍♂️ cóż więcej ..

pozdrawiam

Cześć

Nie o to chodzi. Pytałem jak Twoim zdaniem można sugerować komuś cokolwiek bez uściślenia:

wieku

stopnia wysportowania

doświadczenia w jeździe - w uproszczeni jak długo jeździ

poziomu technicznego.

A druga informacja jest taka - bo z tego co piszę może to nie wynikać jednoznacznie:

Flex to jedynie sugestia, niewymierny i nieujednolicony parametr. Pisanie więc, że; kup sobie buty o jakimś tam flexie jest nieuprawnionym uproszczeniem bo... nic nie znaczy tak naprawdę. Skupiłem się w odpowiedziach na flex 130 bo występuje on praktycznie tylko w liniach sportowych. W liniach popularnych jest rzadki i zazwyczaj naciągnięty. W liniach sportowych niższy flex to norma czyli są buty 120, 110 a nawet 100 o konstrukcji sportowej ale nie ma praktycznie butów 130 o konstrukcji niesportowej a już 120 jest od groma. To jest ważna różnica i granica. Teraz nawet jeżęli już proponujemy buty z wysokim flexem to zaznaczmy aby nie były to konstrukcje sportowe bo w takowych osoba nie umiejąca poprawnie stać się zamęczy.

P:ozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mikoski napisał:

Marku jeśli ktoś daje sobie level4 na pięć to powinien na tym forum doradzać w doborze nart i być świadomym narciarzem . Ja ledwo i to naciągając daję sobie 3,5 i nigdy nie chciałbym żeby ktoś wybierał dla mnie narty 🤪 a jak nie jestem pewien czego chce to mam 6 par do wszystkiego 😁 i jakoś tam na nich rzeźbię 😜

Cześć

Damian tacy goście robią to głównie po to aby się w dalszym efekcie pochwalić filmikiem ze swojej jazdy jacy są zajebiści. Za chwilę okazuje się, że błędów jest multum, obrażają się i znikają.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...