Jump to content

widzewiak_z_gor

Members
 • Posts

  282
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

widzewiak_z_gor last won the day on October 17

widzewiak_z_gor had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

widzewiak_z_gor's Achievements

Community Regular

Community Regular (8/14)

 • Reacting Well Rare
 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done

Recent Badges

14

Reputation

 1. @Maciej S Nie obraź się ale Twoje odczucia z jazdy nie mają tu nic do rzeczy i zamiast pomagać, robisz dalej mętlik pytającemu. Ja lubię Narty GS i jeździć na nich po przygotowanych twardych trasach i tych już zniszczonych, wymuldzonych a czasem pojadę do lasu czy w puchu, czy to pomoże pytającemu - absolutnie nie. Poziom Narciarki określony na 4, czyli w rzeczywistości jest to Osoba mocno początkująca, która nie ma jeszcze sprecyzowanych upodobań co do ulubionego stylu jazdu jak i czucia samych Nart. @Mike Banatti Zakladam, że w ostatnich latach zaczęliście Razem! jeździć więcej i jest to około 14 dni w sezonie. Na tym etapie do dalszej nauki bardzo pomocne będą Narty przedstawione przez @AdamaDucha, @Morunieka, @Śpiocha czyli Narty slalomowe na których z powodzeniem za sprawą instruktora! można dalej doskonalić jazdę równoległą, oswajać się z większymi prędkościami oraz zacząć ćwiczyć jazdę tą już na krawędziach. Pozdrawiam.
 2. @Maciej S Nie obraź się ale Twoje odczucia z jazdy nie mają tu nic do rzeczy i zamiast pomagać, robisz dalej mętlik pytającemu. Ja lubię Narty GS i jeździć na nich po przygotowanych twardych trasach i tych już zniszczonych, wymuldzonych a czasem pojadę do lasu czy w puchu, czy to pomoże pytającemu - absolutnie nie. Poziom Narciarki określony na 4, czyli w rzeczywistości jest to Osoba mocno początkująca, która nie ma jeszcze sprecyzowanych upodobań co do ulubionego stylu jazdu jak i czucia samych Nart. @MikeBanatti Zakladam, że w ostatnich latach zaczęliście Razem! jeździć więcej i jest to około 14 dni w sezonie. Na tym etapie do dalszej nauki bardzo pomocne będą Narty przedstawione przez @AdamaDucha, @Morunieka, @Śpiocha czyli Narty slalomowe na których z powodzeniem za sprawą instruktora! można dalej doskonalić jazdę równoległą, oswajać się z większymi prędkościami oraz zacząć ćwiczyć jazdę tą już na krawędziach. Pozdrawiam.
 3. Już od samego oglądania w łóżku czuję, że forma rośnie i nawet się nie zmęczyłem, pewnie mam dobrą technikę oglądania. 😋
 4. Cześć. W linku fajny materiał szkoleniowy, dotyczący jazdy równoległej. Podczas sezonu, ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć.... :) Link: https://m.youtube.com/watch?v=myRY7zcyklM Pozdrawiam.
 5. Przed i po feriach w tygodniu jeżdżenie na okręta. Pozdrawiam,
 6. A czy przód w obu wiązaniach ma ustawioną taką samą siłę wypięcia? Może jedno wiązanie jest za bardzo poluzowane.
 7. Cześć. W tym wiązaniu, naciskamy z boku przycisk (na zdjęciu czerwony) i podnosimy blokadę do góry. Wtedy możemy regulować rozstaw wiązania, po ustawieniu opuszczamy blokadę. Manual do obejrzenia lub pobrania. Link: https://documents.pub/document/2010-2011-atomic-tech-manual.html Pozdrawiam.
 8. U mnie mimo dozwolonej wielkości pliku, nie mogłem dodać grafiki na tablecie i telefonie, zaś na kompiuterze nie było żadnego problemu.
 9. Cześć. Moze macie, mieliście podobnie. Na urządzeniach mobilnych (telefon, tablet) dodawanie grafiki w profilu konta nie działa. Na komputerze dodawanie grafiki dziala. Pozdrawiam.
 10. Codzienny rytuał przywrócony. Brawo za walkę o Forum, jesteście Wielcy! Cześć Wam Wszystkim. 😘 b
 11. Jutro, szykuje się chyba Forumowe spotkanie na Czarnej Górze. Pozdrawiam i do zobaczenia na stoku. Przemek.
 12. Hej. Dzisiaj wiary znacznie mniej i w kolejkach stało się odpowiednio krócej. Od rana na trasie A trwały zawody HH, pogoda piękna, warun dobry, choć miejscami jeździ się w dużej ilości cukrowego śniegu. Pozdrawiam serdecznie.
 13. Większość konstytucyjna na stoku nie jeździ tylko się zsuwa. Osoby zaczynające przygodę z Nartami, zazwyczaj kierują się najpierw do wypożyczalni w której dostają krótkie bądź za krótkie Narty na sam początek nauki, bo są łatwiejsze i wygodniejsze. Następnie po paru wyjazdach (kilka dni na stoku) idąc za namową wypożyczających sprzęt jak i samych sprzedawców w sklepach sportowych, kupują właśnie takie Narty. Osoby pracujące w wypożyczalniach w 80% lub nawet 90% same na Nartach nie jeżdźą! Bo po pierwsze są "pracownikami na sezon" a po drugie w sezonie nie mają na to czasu. Ta sama zasada dotyczy pracowników w sklepach sportowych. Nic więc dziwnego, że na stokach widzimy całą masę miłośników białego szaleństwa w przykrótkich Nartach, te dłuższe podobno są bardzo trudne, niebezpieczne i zarezerwowane tylko dla zawodników. Serdecznie pozdrawiam.
 14. Od kilku dni na stoku w Lądku, przerabiam "Historię Narciarstwa". Jako, że wyciągi są "zamrożone" postanowiłem iść na zjazdy, wzorem zacnych poprzedników z buta. Przyznam, że jest to dla mnie bardzo pozytywne, krzepiące oraz wyciszające. "Ścieżka Zdrowia" Przyznaję, ze taka forma Narciarstwa ma swoje plusy. Kolejek do podchodzenia brak, sztruksik jest przez cały czas, jutro też idę. Pozdrawiam.
 15. Cześć @Cruzier. "Dobre używane Narty" to takie, które mają w miarę szerokie krawędzie, zapas ślizgu, dedykowane wiązania do danego modelu oraz atrakcyjną cenę. Jeśli krawędzie są cieniutkie jak żyletki, krawędź przebija się przez ślizg patrząc od spodu lub wiązania przekrecone są na inne od fabrycznych to taki sprzęt omijamy szerokim łukiem. O sprzęcie możesz poczytać na stronie: Link - https://www.skionlin...arty,19-20.html Poniżej parę zdjęć z wyjechanymi Nartami. 1. Wychodząca krawędź ze ślizgu. 2. Koniec ślizgu, poprzeczne linie - dolny laminat. Przy zakupie na aukcjach internetowych, zwróć na ilość i jakość zdjęć (wierzch - spód) oferowanego sprzętu przez sprzedawcę. Przed kupnem zapytaj kogoś kto nabył sprzęt od wybranego sprzedawcy o jego odczucia po zakupie. Jeśli w swoim mieście gdzie mieszkasz, masz giełdę to koniecznie się tam wybierz. W obecnym okresie, można czasem spotkać sporo fajnego sprzętu za niską cenę. Jeśli nie masz pewności co do wystawianego sprzętu na giełdzie to zawsze możesz podeprzeć się stroną Skionline i zrobić szybką obczajkę na miejscu przed ewentualnym zakupem, jeśli oczywiście coś fajnego wypatrzysz. Poniżej zamieszczam linki do aukcji ze sprzętem na który warto moim zdaniem zwrócić uwagę oraz linki do opisu. Podczas nauki z pewnością Ci nie zaszkodzą. Pamiętaj, że aby robić postępy, trzeba dużo jeździć i ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć. Lekcje z instruktorem od czasu do czasu wskazane. Dobrze jest też oglądać filmy szkoleniowe i nagrywać swoją jazdę, można wtedy analizować błędy i korygować je przez odpowiednio dobrane ćwiczenia. Link - https://allegro.pl/o...-top-9797247230 Opis - https://www.skionlin...r-evo,9165.html Link - https://allegro.pl/o...-top-9893913716 Opis - https://www.skionlin...tfire,2531.html Serdecznie pozdrawiam.
×
×
 • Create New...