Jump to content

widzewiak_z_gor

Members
 • Posts

  374
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

widzewiak_z_gor last won the day on September 7 2023

widzewiak_z_gor had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

widzewiak_z_gor's Achievements

Proficient

Proficient (10/14)

 • Very Popular Rare
 • Dedicated
 • Reacting Well
 • First Post
 • Collaborator

Recent Badges

238

Reputation

 1. Cześć. Objeżdżam co sezon Nordiczki z różnych sezonów i najlepiej jeździ mi się na Dobermannach Spitfire 178 cm. GSR są sztywniejsze i muszę je bardziej cisnąć, jazda na nich, to dla mnie też duża frajda od czasu do czasu, zwłaszcza kiedy stok jest mocno twardy. Wszystko zależy od tego, jakim skrętem lubisz jeździć, w jakich warunkach (lód, twardo, miękko), jakie masz przygotowanie do sezonu, jakie są ogólnie Twoje umiejętności i doświadczenie.
 2. No właśnie tak to działa. Lata ćwiczeń na stoku, jeśli poważnie myślimy o swoim narciarstwie. Czy sprawdziłeś podane linki w moim pierwszym poście?, pewnie nie bo po co, lepiej się dopierniczyć do chcącego pomóc, bo samemu wcześniej się nie chce pomóc, to cecha tego Forum. Przy okazji więcej praktyki, a mniej studiowania katalogów ze sprzętem. Nordica Navigator i Fischer WC SL, to nie byle jakie narty. Zaproponowałem specjalnie dwie pary nart, jedne do ćwiczeń techniki, drugie do jazdy turystycznej. Jeśli ktoś chce robić postępy, musi dużo ćwiczyć przed sezonem, dużo jeździć na nartach w sezonie i nie ma tu innej drogi. Pozdrawiam.
 3. Przepraszam Cię ale na nic Twoje zapewnienia. Jeśli ktoś jeździ słabo i nie wykorzystuje w pełni, a nawet w połowie charakterystyki danej pary nart, nie ma to żadnego znaczenia. Zsuwać można się na wszystkim, widzę to każdego dnia na stoku, przez 4 miesiące w sezonie. Pożyczam często moje stare ale codziennie serwisowane narty i za każdym razem słyszę od osób słabo jeżdżących, że ich nowe narty nie jeżdżą tak dobrze jak moje. Osoby, które dobrze już jeżdżą i dużo jeżdżą, z pewnością różnicę poczują. Sama nowa narta nie sprawi, że nasze odczucia z jazdy będą lepsze, a jedynie szlifowanie techniki jazdy, nad którą pracuje się latami na stoku. Pozdrawiam.
 4. Cześć. Przy poziomie 3/4 szkoda kasy na nowe narty. W pełni ich nie wykorzystasz jak i nie poczujesz większej różnicy pomiędzy parą nową, a parą nart używanych, za około 300-500 zł. Bardziej liczy się przygotowanie nart, smarowanie i ostrzenie. Kasę lepiej przeznaczyć na dodatkowe wyjazdy narciarskie i lekcję z instruktorem. Przykładowo narty na cały dzień jazdy. https://m.olx.pl/d/oferta/narty-all-moutain-nordica-navigator-85-r-165-cm-CID767-IDXV4tw.html Opis modelu Navigator: https://www.skionline.pl/sprzet/narty,18-19,nordica,navigator-80-fdt-free11-fdt-90,11146.html Narty do nauki jazdy na twardym stoku jako druga/pierwsza para nart: https://m.olx.pl/d/oferta/narty-zjazdowe-fisher-rc4-worldcup-sl-150-cm-n-253-CID767-IDYrBSf.html Opis tego Fischera: https://www.skionline.pl/sprzet/narty,09-10,fischer,rc4-worldcup-sl,3798.html Nie martw się, to bardzo dobra narta i do nauki jazdy na krawędziach będzie super. Reszta kasy na wyjazd i szkolenie. Serdecznie pozdrawiam.
 5. Przyznaj się lepiej, że sam masz ochotę zabrać na spacer te "Fiszki", przejedź się i nie miej poczucia winy. ☺️
 6. Zapindala jak "Łysek z pokładu Idy".
 7. Te wiązania z podanego linka powinny być dobre. Nie zamieściłeś zdjęcia środkowej sekcji nart, z otworami po starych wiązaniach. Drugi link do Olx zawiera kontakt do sprzedającego, który z pewnością dopasuje wiązania do tych piankowych Firebirdów Turbo Geli. 👋😃
 8. Hej. Link nie działa bo wiązania już sprzedane, ale są kolejne i kolejne. Link: https://m.olx.pl/d/oferta/wiazania-narciarskie-marker-vr12-z-wada-36-serwis-krako59-CID767-IDXJqNh.html Link do Użytkownika: https://m.olx.pl/oferty/uzytkownik/4SRHU/ Serdecznie pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt!🌠
 9. Pozdrowienia ze Stacji Narciarskiej Lądek Zdrój. Warunki na jeździe nocnej rewelacyjne, opady śniegu, bardzo mala liczba narciarzy.
 10. Cześć. Te Blizzardy mają blisko 20 lat, tak więc kup sobie tanie, sprawne wiązania i daj je do przykręcenia w pobliskim serwisie. Przykładowo: https://m.olx.pl/d/oferta/wiazania-narciarskie-tyrolia-slcarve100-2-serwis-krako59-CID767-IDXJiYi.html Nie opłaca się kupować nowych wiązań do starych dech tego typu, czyli dla osób początkujących. https://www.skionline.pl/sprzet/narty,04-05,blizzard,firebird-xo4,1216.html Pozdrawiam.
 11. Pracowałem w Polsce (Lądek Zdrój). Praca w wypożyczalni to sezonówka i najczęściej pracują tutaj osoby, które na nartach nie jeżdżą (Polska). 😉
 12. Cześć. Podczas trwania rehabilitacji po wypadku, pracowałem jeden sezon w wypożyczalni na stoku i podzielę się z Wami przemyśleniami odnośnie do używanych nart. Narty w wypożyczalniach serwisowane są raz na sezon (maszynowo), podczas sezonu nie ma czasu na dodatkowy serwis całości sprzętu, dodatkowo sprzęt jest w ciagłym obiegu. Oczywiście można indywidualnie zapytać o dodatkowy serwis wypożyczonej pary nart czy snowboardu. Najczęściej wypożyczane są narty o długości do 170 cm, ciągle panuje przekonanie, że długie narty zabijają i są niebezpieczne. Osoby wypożyczające sprzęt, w większości nie potrafią jeździć! i zużycie sprzętu jest małe w przeciwieństwie do osób, które umieją już jeździć, a wypożyczają sprzęt sporadycznie. Tak więc mit, że narty po 100 dniach są do wyrzucenia to tylko mit, bo inaczej zużywają się narty użytkowane przez zawodników, zaawansowanych czy początkujących. Tylko nasze duże doświadczenie, objeżdżenie, czucie da nam odpowiedź czy dana para nart jest już wyklepana. Na pierwszy rzut oka też można stwierdzić czy narty są zużyte i świadczą o tym szerokość krawędzi, stan ślizgu, który doskonale uwidacznia smarowanie na gorąco, rodzaj zamontowanego wiązania oryginalne bądź sztukowane na gorszego rodzaju. Najbardziej opłaca się kupować używane narty w długościach 175 cm w górę, bo mają mały przebieg (wypożyczalnie), czasem trafią się też SL, SC w dobrym stanie, ale w większości od osób prywatnych. To takie moje luźne spostrzeżenia, które może komuś z Was się przydadzą. Serdecznie pozdrawiam.
 13. Rozpoczęcie sezonu udane. Przez ostatnie dwa dni piękne Słoneczko i świetne warunki do jazdy. Szkoła Narciarska Czarna Góra, prowadzi cały czas nabór do pracy w charakterze Instruktora, chętnych serdecznie zapraszamy. Pozdrawiam.
 14. Czyli w sumie jeździsz jakieś 120 dni. Z kupnem nowych nart jeszcze bym się wstrzymał, przynajmniej w tym sezonie. Tak jak pisał @Chertan, podczas wyjazdów udaj się do dobrej wypożyczalni i sprawdź narty z różnych grup, przykładowo: Narty Racowe. SL- 160 - 165 cm GS - 175 - 185 cm FrontRace - 178 cm Narty AM/AR 175-185 cm Z pewnością trafisz na parę, która zwyczajnie Ci przypasuje i sprawi najwięcej przyjemności podczas jazdy. Zainwestuj też w dobrego instruktora, który dobrze pokaże i wytłumaczy Ci jazdę na krawędziach. Pamiętaj, że przez nowe buty, narty z wiązaniami pod buty Alpin odpadają. Tutaj link do informacji o kompatybilności wiązań do butów. Link: https://goldsport.pl/module/ph_simpleblog/module-ph_simpleblog-single?sb_category=narciarstwo&rewrite=buty-narciarskie-a-kompatybilnosc-z-wiazaniami Narty najlepiej kupować po sezonie, szkoda że masz buty z GW, bo sporo świetnego,używanego dobrej jakości sprzętu i taniego, niestety Ci odpada. Pozdrawiam.
 15. Cześć. Narty powinien zmienić, 180 cm wzrostu i narta 140 cm od 9 lat ta sama! Kamilu, napisz ile dni w sezonie spędzasz na nartach? Napisz jakie masz obecnie buty, bo raczej nie te same od 9 sezonów jak narty, rozumiem że wypożyczasz na każdy wyjazd? Jeśli masz film ze swoją jazdą, to też prześlij, będzie łatwiej Ci pomóc. Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...