Skocz do zawartości

Sezon 2023/2024


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, brachol napisał:

W Poznaniu oblot pszczół dzisiaj był... ale były takie lata, że takim zimowy oblot był w styczniu.

Matki się rozczerwią, przyjdzie mróz, trzeba będzie zagęścić kłąb, metabolizm zimowy zakłócony, nic dobrego 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wróciliśmy ze Zwardonia ( i ze Stożka w Wiśle ) … Zwardoń walczy dzielnie. Cały tydzień poza wtorkiem był w pewnym stopniu deszczowy. Smutno patrzeć jak znikają kolejne metry powierzchni białej. No ale rano twardo, bardzo twarde, lodowo wręcz. Szkoła życia a instruktor nie oszczędzał ( no może trochę ) 🙂 . Ale każdy następny zjazd i pod nogami nieco bardziej miękko aż zrobiło się mega przyjemnie. Oczywiście są też wtedy odsypy ale ja to w sumie lubię tak, byle sie nie zapadać po kolana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest godzina 23 , jesteśmy na wysokości 600 metrów nad poziomem morza, temperatura cały czas rośnie,zaczęliśmy dziś sezon grilowy i w tym momencie na zewnątrz jest 10.3 stopnia Celsjusza. Często bywa, że w sierpniu wieczorem jest tutaj chłodniej. Wcale mnie to nie cieszy,ale w tygodniu planujemy jeszcze pojeździć, oby to nie był koniec sezonu. 

Edytowane przez bubol.T
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, bubol.T napisał:

Jest godzina 23 , jesteśmy na wysokości 600 metrów nad poziomem morza, temperatura cały czas rośnie,zaczęliśmy dziś sezon grilowy i w tym momencie na zewnątrz jest 10.3 stopnia Celsjusza. Często bywa, że w sierpniu wieczorem jest tutaj chłodniej. Wcale mnie to nie cieszy,ale w tygodniu planujemy jeszcze pojeździć, oby to nie był koniec sezonu. 

We wtorek uruchamiam wędzarnik.  Gdyby ktoś był w okolicy "U Jonka na kympie" to zapraszam na serki....

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, KrzysiekK napisał:

Matki się rozczerwią, przyjdzie mróz, trzeba będzie zagęścić kłąb, metabolizm zimowy zakłócony, nic dobrego 😞

Kilka dni im nie zaszkodzi, pszczoły się oblecą, opróżnią jelita i pewnie w marcu znowu ciepła nie będzie jak w poprzednich latach, matki intensywniej zaczną czerwić jak się pojawi pyłek na zewnątrz. W Poznaniu od lat nie ma długiej zimy i sobie dają radę, najważniejsza sprawa to mieć zdrowe rodziny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lexi napisał:

W Zwardoniu zagęścimy kłąb na bank...cokolwiek to znaczy.. 🙂

Bylebyś opróżnienie jelit i czerwienie zaplanował w odpowiednim momencie, to będzie git...Bo jak nie, to ślad na śniegu zdradzi położenie delikwenta. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Chertan napisał:

Bylebyś opróżnienie jelit i czerwienie zaplanował w odpowiednim momencie, to będzie git...Bo jak nie, to ślad na śniegu zdradzi położenie delikwenta. 

Jak będzie śnieg.....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczciwie pojeżdżone 2 godziny.

W końcu pękłem i uderzyłem w tej mżawce na stok. Na parkingu pustawo, do Luxtorpedy kolejki brak. Na górze kolejki konkretnie wiało, można było załapać choroby morskiej na ostatnich 100m.

Sprawdzenie warunu: 

- na B równo i miękko, miejscami wychodził lodowy podkład

- na A kilka przetarć po prawej stronie na początku stoku, potem wypłaszczenie w połowie trasy tylko baza lodowa, śniegu brak. Potem było już OK.

Kilka zjazdów i poszły większe prędkości na Kastlach, trzeba było uważać bo na miękkim odpuszczenie zewnętrznej skutkowało momentalnie zachwianiem równowagi. Potem wbiłem na Żmiję. Tutaj oczy się zaświeciły i żałowałem, że GS został w aucie, bo:

- na C twardo i równo, kilka przetarć po prawej stronie pod koniec trasy

- na D najzacniej, równo, twardo i nawet lodowo

Sports Tracker wypluł w totalu 27,28km w 2 godz 2 min, V średnia 13,4km/godz. Jutro czas na GS, bo idą przymrozki w nocy.

Kilka fotek z dzisiaj:

 

image1a1.jpeg

image33.jpeg

image2w22.jpeg

image111.jpeg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grimson napisał:

Uczciwie pojeżdżone 2 godziny.

W końcu pękłem i uderzyłem w tej mżawce na stok. Na parkingu pustawo, do Luxtorpedy kolejki brak. Na górze kolejki konkretnie wiało, można było załapać choroby morskiej na ostatnich 100m.

Sprawdzenie warunu: 

- na B równo i miękko, miejscami wychodził lodowy podkład

- na A kilka przetarć po prawej stronie na początku stoku, potem wypłaszczenie w połowie trasy tylko baza lodowa, śniegu brak. Potem było już OK.

Kilka zjazdów i poszły większe prędkości na Kastlach, trzeba było uważać bo na miękkim odpuszczenie zewnętrznej skutkowało momentalnie zachwianiem równowagi. Potem wbiłem na Żmiję. Tutaj oczy się zaświeciły i żałowałem, że GS został w aucie, bo:

- na C twardo i równo, kilka przetarć po prawej stronie pod koniec trasy

- na D najzacniej, równo, twardo i nawet lodowo

Sports Tracker wypluł w totalu 27,28km w 2 godz 2 min, V średnia 13,4km/godz. Jutro czas na GS, bo idą przymrozki w nocy.

Kilka fotek

image111.jpeg

 

szpital tam budują ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odwiedziny ale nie narciarskie w Lądek Zdrój.

Wchodzą zdjęcia samego stoku, działa kanapa 4 osobowa i kotwica. 

Oraz fota Czarnej Góry wykonana z Góry Trojak koło Lądka Zdrój [fotka nie mojego autorstwa, sprzed 5 dni]. Odległość w linii prostej do CG 12km. Plus foto suweniru z Lądek Zdrój w ramach regeneracji 😁

Trojak (Góry Złote) – Wikipedia, wolna encyklopedia

 

Przechwytywanie.JPG

image.jpeg

imageaaa.jpeg

imageaa.jpeg

imagea.jpeg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...