Skocz do zawartości

Narty wszechstronne


Ir3k

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.02.2023 o 10:00, Gabrik napisał:

Czyli gs i sl? Napiszesz szerszą recenzję?

2x sl 

jedne moje drugie ojcu wziąłem ale to juz nie dla niego dechy, chyba woli coś bardziej spokojnego 😉 

Co do recenzji, to potwierdzam test w ntn po prostu 🙂

Edytowane przez master32
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, star napisał:

Kolejny dobry narciarz, który potrafi docenić szerokość pod butem. Wężykiem. Brawo Ty. Mam podobnie. Co nie oznacza, ze z rana na pustym betonowym stoku w sportowej narcie nie czerpie przyjemności, ot inny nieco rodzaj. Kastle mam BMX stare ale jare 88, inny charakter.

02691B7F-AE28-4479-899E-0E1A25760462.jpeg

9B46263B-0FEC-4B91-96F3-38E8676FA023.png

0BD192B2-2F6A-46D4-8C04-BB109531AE51.png

Dokładnie 🙂

Ponadto nie ma tak naprawdę jednej idealnej pary nart. 
Zawsze jest jakiś kompromis ale jeżeli ktoś porusza się w obrębie przygotowanych stoków i chce po prostu za każdym razem dobrze sobie pojeździć (w sensie mieć fun z tego) bez względu na warunki śniegowe to naprawdę te MX polecam 🙂 

Polecam głównie dobrze jeżdżącym, Ci co wiedza od czego służy krawędz w nartach i umieją ja wykorzystać.

Trochę  mniej wymagająca będzie mx74 ale nie daje już takiej frajdy moim zdaniem jak ta mx83 😁

ps wbrew pozorom szerokości 83mm nie czuć aż tak bardzo mocno podczas zwykłej Free jazdy. Narta jest szybka w przejściu z krawędzi na krawędz i umówmy sie, podczas takiej jazdy nie liczą się ułamki sekund aby narta zmieniała krawędz w mgnieniu oka 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Gabrik napisał:

No to było, że brzydkie, że damskie, a tu połowa forum ma Kastle w arsenale 😀. Na moje słabe nartowanie do dziś żałuję, że MX74 sprzedałem.

MX74 kupiłem dwa lata temu dla żony. Podczas ostatniego styczniowego wyjazdu do Szczyrku, dziewczyna syna stawiała na nich pierwsze kroki. Na trzeci dzień zjeżdżała już trasą numer 3 do dolnej stacji gondoli, trasą nr 4 na Solisko i trasą 8/10 z Wierchu Pośredniego na Solisko. Bez upadków i skrętem równoległym NW. 9B254854-CA28-46E9-AAED-E5B8B993E250.thumb.jpeg.2a7db2e1253ac032398244745c398a79.jpeg

327A17A2-2E2A-4D05-947C-783D53E430F8.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2023 o 11:43, kordiankw napisał:

MX74 kupiłem dwa lata temu dla żony. Podczas ostatniego styczniowego wyjazdu do Szczyrku, dziewczyna syna stawiała na nich pierwsze kroki. Na trzeci dzień zjeżdżała już trasą numer 3 do dolnej stacji gondoli, trasą nr 4 na Solisko i trasą 8/10 z Wierchu Pośredniego na Solisko. Bez upadków i skrętem równoległym NW. 9B254854-CA28-46E9-AAED-E5B8B993E250.thumb.jpeg.2a7db2e1253ac032398244745c398a79.jpeg

327A17A2-2E2A-4D05-947C-783D53E430F8.jpeg

Gdzie Wy te laski chętne do nartowania znajdujecie?

Ja jak poznam, to se mogę do direct sport w galerii kaski pooglądać ..... 😞

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pozwolę sobie podłączyć się do tematu. Co sądzicie o salomonach race gs pro 175cm R 15. Czy ta narta pojedzie po bardziej rozjeżdżonej trasie ( pod butem wąsko 65mm) Czy wpisuje się w coś bardziej uniwersalnego. Chętnie przeczytam coś od  kogoś kto jeździł na niej. Ja sam jeżdziłem/jeżdżę  na sporej ilości master GS ostatnio Croc 184/r24 i różnych SL. Okazjonalnie jeździłem na czymś szerszym pod butem. Ja szukam coś sportowego ale jednak na codzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Pawel napisał:

Pozwolę sobie podłączyć się do tematu. Co sądzicie o salomonach race gs pro 175cm R 15. Czy ta narta pojedzie po bardziej rozjeżdżonej trasie ( pod butem wąsko 65mm) Czy wpisuje się w coś bardziej uniwersalnego. Chętnie przeczytam coś od  kogoś kto jeździł na niej. Ja sam jeżdziłem/jeżdżę  na sporej ilości master GS ostatnio Croc 184/r24 i różnych SL. Okazjonalnie jeździłem na czymś szerszym pod butem. Ja szukam coś sportowego ale jednak na codzień

65 pod butem nie będzie tak uniwersalne jak dechy powyżej 70mm - ale się się da. Kwestia dostosowania techniki. To na pewno wiesz. Ale przyjemności w jeździe w ciapie na takiej narcie nie ma. Coś za coś. Jako uniwersalna dechę ze sportowym zacięciem - poszukałbym zupełnie coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

No to podsumujemy:

PSmoku Deacon 74

Master32 Kastle MX83

Tyrpoos_Ski Head 68 ale żadne tam pro, promien 14-15 uniwersalna pewno do niczego;-)

https://trojansport.pl/narty-head-worldcup-rebels-e-race-2024-ff-14-gw.html

no i wspomina Ligety'ego co Kore ujezdza 

https://www.head.com/pl_PL/sports/ski/kore

kurdziel zachwycony hendrixami px co 110 miały chyba...

rozumiem, ze co innego szkolenie... co innego jazda dla funu, ale...

Tak wiec bez poczucia winy

Victor Atomic 83,5

Bruner w tym wątku 100 nie pomnę co.. atomic maverick

Mikoski Nordica Enforcer 100

u mnie w stajni 88 BMX i 90 Scott jesli nie na poranny beton to pierwszy wybor oprocz masterow, chyba, ze stok taki prosty to sl sztekli dla krótkiego skretu niekoniecznie na szerokosc ratraka, a pasa co został przy bandzie np.

 

 

 

Edytowane przez star
  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, star napisał:

rozumiem, ze co innego szkolenie... co innego jazda dla funu, ale...

Tadziu, masz odpowiedź. Przytaczasz bardzo dobrych narciarzy włącznie z Tedem Ligety (który narciarzem jest świetnym). Tak samo będą jeździć niezależnie od tego co założą - czyli dobrze. To już jest ich wybór i preferencje. Chodzi o jazdę free. Victor - cóż, jazda w takich nartach jako szkolenie i nauka ma wartość dla niego sama w sobie, bo próbuje przytrasowo a jemu oprócz umiejętności technicznych brakuje tzw. objeżdżenia w różnych śniegach i warunkach. Jeśli nie potrafi wąskiej narty postawić na krawędź i na niej poprawnie jechać, to tym bardziej nie zrobi tego na szerokiej. Na to sobie mogą pozwolić Master, Bartek, Mikoski, Ted i inni dobrze jeżdżący narciarze, bo Oni na nich jeżdżą, a nie uczą. Dla nich takie narty data dużo większe spektrum wykorzystania na stoku i poza nim.

pozdro

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Chertan napisał:

Czerwone plamy też powstają jak się dostaje z liścia, więc czemu od razu atopowe zapalenie? Może żona pierze?

Żona nie pierze, to twoja stara pierze w rzece;-) Masłowska taki bon mot ukuła kiedyś… pisząc o formie forumowych przepychanek słownych i tego jak się kończą zwykle. PS do Marka znaczy Narcosa, najłatwiej na krawędzi postawić elastyczną slalomkę, najtrudniej zestawić z krawędzi GS więc szkoły widzę dwie… falenicka i otwocka… choć jest i taka, że po co komu krawędź, uczymy klasycznie… są też filozofie co cię nie złamie to cię wzmocni i inna co by nie zniechęcić kursanta ma być miło i sympatycznie… itd itp.. jeszcze jedna refleksja czego chcemy na stoku i na forum wg mnie głównie rekreacji i dowartościowania nawet gdy ktoś majaczy o progresie i nauce choć zdarzają się wyjątki, które próbujemy traktować jako regułę… no i do takich celów narta uniwersalna się kłania…

Edytowane przez star
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bruner79 napisał:

W tym roku kupiłem sobie taką piękność - nie wiem czy to uniwersalna narta, bo ostatnio poniżej 70mm są dla mnie uni, przynajmniej w takich warunkach gdzie jeżdżę, ale… pochwalić się można 😁

IMG_0322.jpeg

Nowy Rok, nowa miłość 😉

Ładne, jak to mówią: złote a skromne.

pozdro

Edytowane przez Marcos73
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...