Skocz do zawartości

Super news na "przebudzenie"


Gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, kordiankw napisał:

Bo mądra. To jest każda, doskonale sobie radzi z dojeniem publicznej kasy

Patrząc z tej perspektywy to pełna zgoda .👍 

 

1 godzinę temu, kordiankw napisał:

przed 91 była jakaś dobra?

Nie moje czasy przed-w 91 miałem 12 lat( osobiście dobrze ten czas wspominam-pięknie było nawet jak mama budziła o 2 w nocy żeby stanąć w kolejkę bo kawa będzie 😉- politycznie bez świadomości w tamtym okresie )  choć już nie raz czy dwa słyszałem że lepsze od tej demokracji niewolniczej . Tak więc, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wujot2 napisał:

Każda była lepsza od tej teraz. I to znacząco lepsza.

 Kraść-kradli Wszyscy i nie ma co tu się oszukiwać . To że dziś kradną na bezczela to takie czasy-taka demokracja . 
Myslisz ze jak przyjdą Ci co już byli to coś się zmieni ? Dopiero zaczną wały robić !  Jesteś starszy ode mnie, wiec po co się oszukiwać . Odkąd pamiętam to wszyscy wszytkich rozliczają w kampaniach wyborczych  i do dziś nikt nikogo z niczego nie rozliczył . 
Czyli beka ! 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Victor napisał:

 Kraść-kradli Wszyscy i nie ma co tu się oszukiwać . To że dziś kradną na bezczela to takie czasy-taka demokracja . 
Myslisz ze jak przyjdą Ci co już byli to coś się zmieni ? Dopiero zaczną wały robić !  Jesteś starszy ode mnie, wiec po co się oszukiwać . Odkąd pamiętam to wszyscy wszytkich rozliczają w kampaniach wyborczych  i do dziś nikt nikogo z niczego nie rozliczył . 
Czyli beka ! 
 

Kradzieże to bym przeżył, choć ci obecni to mają wskaźnik x10 względem poprzedników. Natomiast istotniejsze jest to, że nikt tak systemowo Państwa nie rozwalał jak ta banda. Jak przyjdzie Ci coś załatwić w sądzie albo poślesz dziecko do szkoły to zobaczysz, że są też znacznie ważniejsze sprawy. Nie mówiąc o polityce zagranicznej czy niszczeniu demokracji. Szkoda gadać bo sprzątanie po nich może zająć dekady. A może nigdy się nie uda.

Ale sądząc po wypowiedzi - należysz do tej milczącej większości co na wybory nie chodzi?

Edytowane przez Wujot2
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Victor napisał:

Nie moje czasy przed-w 91 miałem 12 lat( osobiście dobrze ten czas wspominam-pięknie było nawet jak mama budziła o 2 w nocy żeby stanąć w kolejkę bo kawa będzie 😉- politycznie bez świadomości w tamtym okresie )  choć już nie raz czy dwa słyszałem że lepsze od tej demokracji niewolniczej . Tak więc, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia . 

 

Jak ktoś był w partii rządzącej albo w kopalni przed 91, to na pewno miał wtedy lepiej 😋

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wujot2 napisał:

Szkoda gadać bo sprzątanie po nich może zająć dekady. A może nigdy się nie uda.

Moze nie trzeba będzie .My europejczycy w ciemno ufający 🇺🇸 sami się zaoramy. Zresztą wydaje mi się że już bardziej jesteśmy amerykańscy niż sami Amerykanie . Jak dodamy postępujący rozwój sztucznej inteligencji-cybernetyki może się niebawem okazać szybciej niż  się spodziewamy ze nie będzie co sprzątać 🧹.

4 godziny temu, Wujot2 napisał:

Ale sądząc po wypowiedzi - należysz do tej milczącej większości co na wybory nie chodzi?

Byłem raz na wyborach połączonych jak dobrze pamiętam z referendum coś w klimatach czasowych afery Rywina jak  dobrze pamiętam,głosowałem za wejściem PL do UE. Na polityków nie głosuje to banda nierobów bez różnicy z której strony-tacy celebryci polityczni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Victor napisał:

Moze nie trzeba będzie .My europejczycy w ciemno ufający 🇺🇸 sami się zaoramy. Zresztą wydaje mi się że już bardziej jesteśmy amerykańscy niż sami Amerykanie . Jak dodamy postępujący rozwój sztucznej inteligencji-cybernetyki może się niebawem okazać szybciej niż  się spodziewamy ze nie będzie co sprzątać 🧹.

 

O co chodzi z sztuczną inteligencją i cybernetyką? Jest zagrożeniem bo będzie za nas sprzątać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Wujot2 napisał:

Kradzieże to bym przeżył, choć ci obecni to mają wskaźnik x10 względem poprzedników. Natomiast istotniejsze jest to, że nikt tak systemowo Państwa nie rozwalał jak ta banda. Jak przyjdzie Ci coś załatwić w sądzie albo poślesz dziecko do szkoły to zobaczysz, że są też znacznie ważniejsze sprawy. Nie mówiąc o polityce zagranicznej czy niszczeniu demokracji. Szkoda gadać bo sprzątanie po nich może zająć dekady. A może nigdy się nie uda.

Ale sądząc po wypowiedzi - należysz do tej milczącej większości co na wybory nie chodzi?

Jakiej demokracji? Demokracja była w starożytnej Grecji, u nas to była i jest wydmuszka demokracji, chociażby z powodu metody wybierania posłów.

Zeby chwycić to za jaja trzeba kogoś z jajami, co chwyci za jaja tzw polityków i ich zwyczajnie rozliczy za ostatnie 30 lat klęsk.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, MarioJ napisał:

 

Jak ktoś był w ....  ...... albo w kopalni przed 91, to na pewno miał wtedy lepiej 😋

 

Ja byłem (1985-1992) - od Ciebie dowiedziałem jak mi było lepiej i jak dobrze.

Uciekłem od tego "miodu" po 6 latach aby uniknąć problemów wynikających z notorycznego stresu i mnóstwa niszczących zdrowie czynników. W moim dziale w ciągu 10 lat,, wśród 12 osobowej średniej kadry dozoru pożegnały się z życiem 3 osoby (25% !) - 2 samobójstwa (w pracy !) + 1 zawał serca. Wśród pracowników nowo przyjętych na stanowiska robotnicze zaledwie co 10 pracował dłużej niż 1 rok. Ciekawe dlaczego ?.

Wyznaję zasadę - jeżeli nie "dotknąłem" i nie doświadczyłem to się nie wypowiadam.

Edytowane przez mlodzio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, grimson napisał:

Jak wrzodu na dupie nie usuniesz, to dalej będzie bolało.

Cześć

Slogan, który usprawiedliwia myślenie skierowane wstecz. Myślmy o przyszłości. Rozliczanie w polityce jeszcze nigdy nie przyniosło efektów a kosztuje gigantyczne pieniądze. Największą karą dla nich byłoby zapomnienie i odcięcie od koryta ale na to nie pozwolą wierni wyborcy.

Moim zdaniem powinniśmy się skupić na przyszłości a nie na rozliczaniu.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, .Beata. napisał:

Masz racje Mitku, lecz niby wszyscy jesteśmy równi wobec prawa. Nie śledzę szczegółowo wszystkich ustaw, nie wiem co zmieniono pod bezkarność polityczną, ale złodzieje winni siedzieć, z konfiskatą majątków włącznie.

Cześć

Beata, oczywiście ale jest to ekonomicznie nieuzasadnione. Po prostu za drogie. Po drugie powinno być elementem dodatkowym a nie zasadniczym.

Odsunięcie już będzie karą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Slogan, który usprawiedliwia myślenie skierowane wstecz. Myślmy o przyszłości. Rozliczanie w polityce jeszcze nigdy nie przyniosło efektów a kosztuje gigantyczne pieniądze. Największą karą dla nich byłoby zapomnienie i odcięcie od koryta ale na to nie pozwolą wierni wyborcy.

Moim zdaniem powinniśmy się skupić na przyszłości a nie na rozliczaniu.

Pozdro

A wiec gitara. Wybierzmy przyszłość z wrzodem na dupie.

Cos mi się kojarzy to wybieranie przyszłości z hasłem Kwaśniewskiego z 1995r.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, .Beata. napisał:

Masz racje Mitku, lecz niby wszyscy jesteśmy równi wobec prawa. Nie śledzę szczegółowo wszystkich ustaw, nie wiem co zmieniono pod bezkarność polityczną, ale złodzieje winni siedzieć, z konfiskatą majątków włącznie.

Nie wierzę, że jakakolwiek następna władza rozliczy poprzednią (poza deklaracjami o Trybunale Stanu i takie tam opowieści). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

Beata, oczywiście ale jest to ekonomicznie nieuzasadnione. Po prostu za drogie. Po drugie powinno być elementem dodatkowym a nie zasadniczym.

Odsunięcie już będzie karą

Cześć

Może i ma tu znaczenie ekonomia, ale chyba też nikt nie chce tworzyć precedensu bo jak sam straci władzę...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, .Beata. napisał:

Masz racje Mitku, lecz niby wszyscy jesteśmy równi wobec prawa. Nie śledzę szczegółowo wszystkich ustaw, nie wiem co zmieniono pod bezkarność polityczną, ale złodzieje winni siedzieć, z konfiskatą majątków włącznie.

Ale tym ma zajac sie  prokuratura, bo od tego jest, a nie inni politycy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mig napisał:

Ale tym ma zajac sie  prokuratura, bo od tego jest, a nie inni politycy. 

No tak Michale, tak powinno być, ale niestety prokuratura krajowa jest obsadzona pisem i nietykalna jeszcze przez 5 lat. Z jej ustawowym umocowaniem i rozszerzonymi kompetencjami będzie bardzo ciężko coś zrobić… nawet generalny nie za wiele wskóra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...