Skocz do zawartości

Super news na "przebudzenie"


Gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Spiochu napisał:

Dodaj jeszcze ok. 100 tys. zabitych w covidzie i nie mam na myśli tych co zmarli na covid.

?

100 000 to taki mniej więcej Radom, coś bym słyszał.

Wiesz nam tu chodzi o winy nasze, polskie, narodowe, niezawisłe winy... Tu wina była niezamierzoną, nieprzewidzianą nieudolnością.

To żadna wina w porównaniu z zamierzonym i zaplanowanym niszczeniem typu hitleryzm, interahamwe, pis i inni...

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mitek napisał:

?

100 000 to taki mniej więcej Radom, coś bym słyszał.

Wiesz nam tu chodzi o winy nasze, polskie, narodowe, niezawisłe winy... Tu wina była niezamierzoną, nieprzewidzianą nieudolnością.

Pozdro

To był efekt iich celowych działań (fakt nieudolnych), które zresztą wiele osób popierało. Nawet całkowite zignorowanie covida przyniosłoby lepsze rezultaty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Myślę, że to nie były działania celowe tylko bezładna miotanina aby pokryć bezradność i niewydolność systemów na które łożymy od lat aby uratować ich usankcjonowanie. Jak widać udało się.

Pozdro

To coś jak złodziej, który wysadziłby cały sklep z ludźmi w środku żeby zniszczyć nagrania na których ktoś go może rozpoznać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2023 o 16:31, Marcos73 napisał:

Piotrek

Nie roztrząsamy tutaj szarej strefy, tylko normalną firmę. Na resztę kosztów i tak musi zapracować pracownik, bo dochód firmy, to różnica przychodów i wydatków. Kupując cokolwiek do firmy, i tak na to musi zapracować pracownik. Maszyna, to tylko narzędzie w ręku pracownika poprawiająca wydajność (dostaje "kasę" którą musi zwrócić w dłuższej perspektywie czasowej, poprzez wydajniejszą produkcję). Chyba że, chcemy to sztucznie rozdzielić, co w mojej opinii jest bez sensu. Zawsze jest to skorelowane ze sobą. To pracownicy utrzymują każdą firmę, nie na odwrót. W dłuższej perspektywie model firma utrzymuje pracownika to jest upadek każdej działalności.

pozdrawiam

Cześć

Chyba, że masz kasę do wyprania...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta cipa która od wielu lat jęczy że wszyscy ją ruchają ,nie pojmie zasad rynku  zanim nie zacznie swojego biznesu . Wszystkie jego wpisy są roszczeniowe i co to on powinien mieć. Żeby iść na swoje trzeba mieć jaja  a nie wydmuszki. 

Najlepsze jest to 

„Jakbyś zatrudniał na czarno to wydając tyle samo mógłbyś mietkowi zapłacić właśnie ten "koszt pracodawcy". .😱

Jeśli ktoś zatrudnia na czarno to nie po to by mu płacić stawkę z wszystkim kosztami . Glapiński robotę da mu na bank 🤪🤪🤪

Edytowane przez Mikoski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kordiankw napisał:

IMG_4717.jpeg
 

IMG_4718.jpeg

Można się śmiać lub nie, lecz ja jestem tym wszystkim już przerażony.

Z jednej strony pisiory budują zacny mur na granicy z Białorusią, z drugiej wychodzą takie właśnie wały jak z aferą wizową. 

Nie zdziwiłbym się, jakby najazd opalonych prawników z Białorusi na polską granicę pod koniec 2021 to efekt sprzedawania w murzynowie polskich wiz i pozwoleń na pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grimson napisał:

Można się śmiać lub nie, lecz ja jestem tym wszystkim już przerażony.

Z jednej strony pisiory budują zacny mur na granicy z Białorusią, z drugiej wychodzą takie właśnie wały jak z aferą wizową. 

Nie zdziwiłbym się, jakby najazd opalonych prawników z Białorusi na polską granicę pod koniec 2021 to efekt sprzedawania w murzynowie polskich wiz i pozwoleń na pracę.

To znaczy czym jesteś przerażony?

Jesteś kiepskim prawnikiem i sobie nie poradzisz z lepszymi?

To konkurencja ja wole mieć lepszych prawników, a skąd są?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grimson napisał:

Z jednej strony pisiory budują zacny mur na granicy

To nie mur tylko mały płotek , powinni kupić licencję na prawdziwy mur od Izraela 8 metrów wysokości 

Taki mały of 😏

Wiecznie uciśnieni żydzi robią to samo Palestynie co im robili Niemcy.

IMG_4624-1024x683.jpg

betlejem-procesja-zagrozona-izraelskim-murem.jpg

Edytowane przez Mikoski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Mitek napisał:

To znaczy czym jesteś przerażony?

Jesteś kiepskim prawnikiem i sobie nie poradzisz z lepszymi?

To konkurencja ja wole mieć lepszych prawników, a skąd są?

Pozdro

Chodzi o robienie w balona narodu i ciągniecie kasy z budżetu (za nasze pieniądze) na stawianie muru przy granicy. Do tego to pytanie referendalne.

Edytowane przez grimson
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2023 o 00:17, Spiochu napisał:

Dodaj jeszcze ok. 100 tys. zabitych w covidzie i nie mam na myśli tych co zmarli na covid.

 

Nasze państwo generalnie sobie nie radzi w sytuacjach, które wcześniej nie wystąpiły. Czy to ta władza czy inna, błędy byłyby popełnione. To wynika ze słabej ogólnej organizacji i słabego zaangażowania ludzi na różnych stopniach urzędów i instytucji. Oczywiście pis to jeszcze bardziej psuje, zamiast systematycznie budować lepszą organizację i lepsze struktury.

Popatrzmy na katastrofę tamy morskiej w Libii. Państwo jest przede wszystkim od tego żeby dbać o taką infrę, budować, konserwować i żeby to nie pierdolnęło w dowolnej chwili. A jak przyjdzie duże trzęsienie ziemi, to i tak nic nie pomoże.

Popatrzyłem sobie na statystyki death covid. Różne państwa różnie działały. Ale państwa na podobnym poziomie jak my, mają bardzo zbliżone dane: około 0.25% śmierci wśród populacji. Oczywiście tutaj nie ma tych którzy zmarli na inne choroby, bo się nie dostali do szpitala. Trzeba to jednak przyjąć że co by nie zrobili, to część populacji umiera w czasie pandemii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, MarioJ napisał:

 

Nasze państwo generalnie sobie nie radzi w sytuacjach, które wcześniej nie wystąpiły. Czy to ta władza czy inna, błędy byłyby popełnione. To wynika ze słabej ogólnej organizacji i słabego zaangażowania ludzi na różnych stopniach urzędów i instytucji. Oczywiście pis to jeszcze bardziej psuje, zamiast systematycznie budować lepszą organizację i lepsze struktury.

Popatrzmy na katastrofę tamy morskiej w Libii. Państwo jest przede wszystkim od tego żeby dbać o taką infrę, budować, konserwować i żeby to nie pierdolnęło w dowolnej chwili. A jak przyjdzie duże trzęsienie ziemi, to i tak nic nie pomoże.

Popatrzyłem sobie na statystyki death covid. Różne państwa różnie działały. Ale państwa na podobnym poziomie jak my, mają bardzo zbliżone dane: około 0.25% śmierci wśród populacji. Oczywiście tutaj nie ma tych którzy zmarli na inne choroby, bo się nie dostali do szpitala. Trzeba to jednak przyjąć że co by nie zrobili, to część populacji umiera w czasie pandemii.

Nasza władza dzielnie walczy z problemami, które sama stworzyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, grimson napisał:

Nasza władza dzielnie walczy z problemami, które sama stworzyła.

Oczywiście częściowo tak.

Ale wiesz, ja mogę podać pozytywne przykłady że władza państwowa się sprawdza: budowa autostrad i ekspresówek, rozwój i funkcjonowanie kolej na Dolnym Śląsku i wiele innych.

Chodzi o to że trzeba jednak trochę rozumieć po co jest państwo. Pieprzenie w kółko "władza jest zła, jak najmniej państwa" jest nieco infantylne.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarioJ napisał:

Oczywiście częściowo tak.

Ale wiesz, ja mogę podać pozytywne przykłady że władza państwowa się sprawdza: budowa autostrad i ekspresówek, rozwój i funkcjonowanie kolej na Dolnym Śląsku i wiele innych.

Chodzi o to że trzeba jednak trochę rozumieć po co jest państwo. Pieprzenie w kółko "władza jest zła, jak najmniej państwa" jest nieco infantylne.

 

Nie napisałem że władza jest zła.

Napisałem, że władza generuje problemy, które potem zwalcza. Patrz na przykładowe poniższe:

- okres covid19 i drukowanie kasy przez NBP -> inflacja, zamykanie małych firm

- wydawanie wiz i pozwoleń na pracę dla obywateli Afryki-> napływ opalonych inżynierów z Białorusi.  Budowa muru na granicy i kreowanie atmosfery strachu

- zamykanie polskich kopalń  ->  brak węgla z polskich kopalń podczas ostatniej zimy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, grimson napisał:

Nie napisałem że władza jest zła.

 

Warto jest ustalić, czy mówimy ogólnie o władzy rozumianej jako państwo (mam wrażenie, że to miał na myśli Mariusz) czy mówimy o tej konkretnej władzy.

Bo jeśli o tej drugiej to jest do cna zła i głupia.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...