Skocz do zawartości

Alpe Cimbra 2023


Gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.01.2023 o 23:15, Marcos73 napisał:

Mitek

Ale to wodne nartowanie, więc miejscówka fajna😉.

pozdro

No ok, żarty, łapanie za słówka....realnie wiesz, że kierujesz się do ośrodka gdzie powinieneś pojeździć, a pogoda na początku stycznia  2023 robi Cię w trąbę. Nic miłego gdy jest ryzyko wypierdzielenia kasy na darmo...

Dziś dojechaliśmy, całą drogę deszcz. Sporo narciarzy z Chorwacji i Czech, My grupą 17 osób. Już kombinujemy czy nie jechać gdzieś dalej aby szukać warunków....ja jednak jeszcze mam wiarę w prognozy i poprawę warunków.

Jutro rano na stok i zobaczę jak to wygląda. Na teraz jak na zdjęciu. Jest opad, oby złapał mróz, to odpalą także armaty, w końcu podpisali z kadrą USA umowę na kolejne 4 lata.....

20230108_234957.thumb.jpg.ffc60a132e1c0938b4b50063bbf6e634.jpg

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gabrik napisał:

No ok, żarty, łapanie za słówka....realnie wiesz, że kierujesz się do ośrodka gdzie powinieneś pojeździć, a pogoda na początku stycznia  2023 robi Cię w trąbę. Nic miłego gdy jest ryzyko wypierdzielenia kasy na darmo...

Dziś dojechaliśmy, całą drogę deszcz. Sporo narciarzy z Chorwacji i Czech, My grupą 17 osób. Już kombinujemy czy nie jechać gdzieś dalej aby szukać warunków....ja jednak jeszcze mam wiarę w prognozy i poprawę warunków.

Jutro rano na stok i zobaczę jak to wygląda. Na teraz jak na zdjęciu. Jest opad, oby złapał mróz, to odpalą także armaty, w końcu podpisali z kadrą USA umowę na kolejne 4 lata.....

20230108_234957.thumb.jpg.ffc60a132e1c0938b4b50063bbf6e634.jpg

Cześć

To raczej oby nie złapał mróz bo w jeden czy dwa dni niewiele Ci poprawią a za to będziesz miał lodowe góry i bardzo niebezpieczną jazdę. Jak widzę warunki są OK. a jak się wypadało to będziesz miał piękna wiosenną jazdę czego Ci niniejszym życzę. I ponawiam sugestię, którą do ciebie kierowałem już wielokrotnie - nie napinaj się za bardzo zwłaszcza jak na coś nie masz wpływu - szkoda zdrowia.

Pozdrowienia

PS Krzychu pomiędzy Folgaridą a Folagrią jest prawie 100km i 2h jazdy. Folgarida to Alpy a Folgaria to południowy kraniec Dolomitów. Myślę, że nawet w sytuacji zupełnego braku śniegu taka wyprawa to bezsens. Zresztą kolega już dzisiaj będzie zadowolony pisał, założymy się? 🙂

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak pisaliście tak wyszło...Strachy na Lachy. (Na usprawiedliwienie, spinałem się aurą gdyż znajomi mocno rozżaleni i jako organizujący czułem spinę, ale po dzisiejszym dniu zadowoleni).

Rano coś w rodzaju lekkiego deszczu, stopniowo przeszło w mokry śnieg, potem suchszy, a około 16 juz słońce i około zera. Warunki jakby wiosenne, jak pisał Mitek.

Zakładam, nie wiem czy właściwie, (łapie mróz) iż ratraki jakby teraz puścili i te -3 /-5 będzie wedle prognozy, to stok będzie całkiem ok.

Dziś jechałem kanapą z dołu czarnej trasy, na której trenuje kadra USA. 

Jutro lub w środę będę na niej chciał popróbować śmigu.

Na trasach generalnie 50 cm jest.

20230109_120034.thumb.jpg.294d8ccbaf6e524d6ea4aafaca9dd871.jpg

20230109_120050.thumb.jpg.50ea0cfa8e86fd8860e43369b8866efe.jpg

20230109_130117.thumb.jpg.2bf1e3d0ddbcfd4b749b6d4505b9278f.jpg

20230109_133446.thumb.jpg.05a0934f93fd53793d63140310feebfc.jpg

20230109_151113.thumb.jpg.0a4f4b22cba39a43f76fda9f1284ca43.jpg

20230109_154145.thumb.jpg.697d5db4400969f9b6880d5747b5ccdb.jpg

Edytowane przez Gabrik
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle w tej Cimbrze...

Wg. materiałów z bergfexu

"Ski Area Alpe Cimbra - Folgaria Lavarone : A Ski Ocean

104 km of ski slopes, a huge snow cover extended between a hillside and the other, provide the excitement of a cruise on skis including always new landascapes.
The Ski Area Alpe Cimbra of Trentino region - 104 km of slopes classified among the best in the European Alps, according to the German magazine SkiGuide - has unique characteristics.

The modern snowmaking system provides the ability to run around the slopes from December to April, without any problem, enjoying some of the peculiarities of the local alpine circus. The 68 runs, in fact, are spread over a vast territory and develop as were high sea waves in the open ocean.
In short, a bit 'as happens during a cruise, to each landing there is a new perspective, for each departure will be a new adventure."

Ale jak jest 50 cm na stoku to nie stopnieje w ciągu kilku dni.  Z rana będzie mięknący sztruks.  Marzenie narciarza. A otoczenie całkiem swojskie, jak nasze Beskidy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Plus82 napisał:

Nie jest źle w tej Cimbrze...

Wg. materiałów z bergfexu

"Ski Area Alpe Cimbra - Folgaria Lavarone : A Ski Ocean

104 km of ski slopes, a huge snow cover extended between a hillside and the other, provide the excitement of a cruise on skis including always new landascapes.
The Ski Area Alpe Cimbra of Trentino region - 104 km of slopes classified among the best in the European Alps, according to the German magazine SkiGuide - has unique characteristics.

The modern snowmaking system provides the ability to run around the slopes from December to April, without any problem, enjoying some of the peculiarities of the local alpine circus. The 68 runs, in fact, are spread over a vast territory and develop as were high sea waves in the open ocean.
In short, a bit 'as happens during a cruise, to each landing there is a new perspective, for each departure will be a new adventure."

Ale jak jest 50 cm na stoku to nie stopnieje w ciągu kilku dni.  Z rana będzie mięknący sztruks.  Marzenie narciarza. A otoczenie całkiem swojskie, jak nasze Beskidy.

Plusie, gdyby była klasyczną zima...ośrodek petarda. Dziś poświęciłem czas kobiecie zupełnie początkującej i dla siebie właściwie nie pojeździłem. Jednak dwie czerwone jakie zaliczyłem - świetne trasy. 

Jutro ma być już słonecznie, ratraki o 19 jeździły. Myślę, że jak te -4 stoki złapie, to jutro na 8:30 będzie fantastico.

Dziś też porównałem nowe Volkl RC 175 z moimi nartami. Naprawdę obiektywnie narta jest nieco drugorzędna, jednak laser jest nartą solidniejszą w wykonaniu. Jest optycznie zdecydowanie "grubsza" ale i w jeździe taka stabilniejsza. Volkl słychać jak mu dzioby w pewien sposób drżą. Laser idzie bezgłośnie.

Dziś ostatni zjazd i zaliczyłem glebę. Padłem na pysk, aż łyknąłem śnieg i wypięło nartę....starałem się jechać rytmicznie śmigiem. Najważniejsze, że już zawężam pozycję i nie boję się próbować tego rodzaju skrętu, mimo kopnego śniegu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Plus82 napisał:

Nie jest źle w tej Cimbrze...

Wg. materiałów z bergfexu

"Ski Area Alpe Cimbra - Folgaria Lavarone : A Ski Ocean

104 km of ski slopes, a huge snow cover extended between a hillside and the other, provide the excitement of a cruise on skis including always new landascapes.
The Ski Area Alpe Cimbra of Trentino region - 104 km of slopes classified among the best in the European Alps, according to the German magazine SkiGuide - has unique characteristics.

The modern snowmaking system provides the ability to run around the slopes from December to April, without any problem, enjoying some of the peculiarities of the local alpine circus. The 68 runs, in fact, are spread over a vast territory and develop as were high sea waves in the open ocean.
In short, a bit 'as happens during a cruise, to each landing there is a new perspective, for each departure will be a new adventure."

Ale jak jest 50 cm na stoku to nie stopnieje w ciągu kilku dni.  Z rana będzie mięknący sztruks.  Marzenie narciarza. A otoczenie całkiem swojskie, jak nasze Beskidy.

Kiedyś napisałem dość szczegółową relację z Folgarii Lavarone. Niestety znalazłem tylko pusty odnośnik. 

@starmoże Tobie się uda. ( a może to było na KN?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Ja Ci teraz puszczą to oby nie zmroziło w nocy bo rano - a opadu raczej nie będzie - zęby Wam powypadają dopóki nie zmięknie. Masz świetne warunki jak na razie - ciesz się jazdą.

Pozdro

Mitek, jak pisałeś wcześniej, nie mam doświadczenia. Ratrakowali stoki o 19, zakładam, że ten niewielki mróz to ładnie zwiąże i jutro od 8:30 będzie petarda, która zębów nie wybije.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień 2- chyba można nazwać pracowników ośrodka fachowcami w swoim fachu. Wczesnym wieczorem zratrakowali stoki, a potem   rozpoczęli śnieżenie tak do 10(niektóre fragmenty stoków cały dzień). Efekt - fajne do jazdy masełko.

Świadomie zjechałem dzisiaj czarną trasą 10 (Agonistica)

Po dzisiejszym dniu...kilka tras niebieskich to dość długie łączniki, szerokości 3 - 5 metrów. Niebieska 1 to typiwa dla stawiających pierwsze kroki lub chcących się jeszcze oswajać z nartami.

Czerwone trasy fajne mają, na jutro pozostała do odkrycia górna część ośrodka.

20230110_140651.thumb.jpg.a8b501f46b44098760a5e8e21a72f3c3.jpg

20230110_105917.thumb.jpg.b53221c5873cb7a7d8a8d5fd686bf4bc.jpg

20230110_133004.thumb.jpg.e40a4fde2ef22c15235c60df5ee5e988.jpg

20230110_150427.thumb.jpg.dbdd30998e37365f3de8d6e9c7581fdf.jpg

20230110_135527.thumb.jpg.1a2fb36fb23dc0e3c9b89cef543a4a57.jpg

20230110_133009.thumb.jpg.b443f4a30acefe26e0e664507e153594.jpg

20230110_102204.thumb.jpg.257f5dcfd5c6e3c5bbf6adf7717684dd.jpg

  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, zając napisał:

Piękne słoneczko i nie widać tłoku, ciekawi mnie skąd wybór tego ośrodka? - bo nie jest oczywisty jeśli chodzi o kierunek włoski.

Cześć

To jest bardzo dobry wybór jeżeli ktoś zna Włochy dobrze. To ośrodek kameralny, nieco na uboczu a przez to tańszy, zawsze znacznie mniej ludzi oraz cieplej. To coś takiego jak Civetta na przykład. Oczywiście tłum wybiera Kronplatz, Fassa, Fiemme czy Arabbę czyli Dolomity centralne z węzłem w postaci Sella Rondy czy atrakcjami w postaci Marmolada - i dobrze bo część rejonów dzięki temu jest pusta a poziom narciarstwa w tych miejscach wyższy.

Pozdro

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

To jest bardzo dobry wybór jeżeli ktoś zna Włochy dobrze. To ośrodek kameralny, nieco na uboczu a przez to tańszy, zawsze znacznie mniej ludzi oraz cieplej. To coś takiego jak Civetta na przykład. Oczywiście tłum wybiera Kronplatz, Fassa, Fiemme czy Arabbę czyli Dolomity centralne z węzłem w postaci Sella Rondy czy atrakcjami w postaci Marmolada - i dobrze bo część rejonów dzięki temu jest pusta a poziom narciarstwa w tych miejscach wyższy.

Pozdro

Civetta odrobine bardziej wysokogórska chyba

https://www.dolomitisuperski.com/it/Scopri/Zone-sciistiche/Civetta

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, star napisał:

Civetta odrobine bardziej wysokogórska chyba

https://www.dolomitisuperski.com/it/Scopri/Zone-sciistiche/Civetta

Cześć

Może, ale tereny narciarskie praktycznie całość w granicy lasu - może sama góra ponad więc dość podobna sytuacja. Ale topograficznie inaczej bo jednak w środku gór a Folgaria/Lavarone na obrzeżach.

Serio: macie żółte spodnie narciarskie???

Przecież to totalnie niepraktyczne...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...