Skocz do zawartości

Nartowanie Krzyśka, Natalii (alias Leosia) i Rafała


KrzysiekK

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, KrzysiekK napisał:

Dobra panowie ... będzie zjeba, trudno. @Adam ..DUCH, @Mitek, @moruniek, @mig, @Chertan ... jest coś nowego na pożarcie 😄

Filmik z dziś. Bieszczad.ski - duży opad, wiatr, zaspy, zimno .... ja kocham to, Natka trochę mniej.

https://www.youtube.com/watch?v=Rdy_eUUx0cA

Na początku NW Natalki, potem jej śmig.
Na koniec mój śmig.

Widzę to tak: Natka uspokoiła ręce, odciąża nieco kwadratowo ale odciąża, kolano chodzi, śmig jak widać, nieco na tyłach.

Ja chyba nieco ogarnąłem tułów, ale wciąż lecę na tyły wiec muszę mocniej odciążać. W śmigu narta wewnętrzna nie jest równoległa do zewnętrznej, pewnie się na niej wspieram, czyli słabo zakrawędziowana zewnętrzna. Trzeba mi pewnie bardziej "wyrzucać nogi w dół" i dbać o dobre zakrawędziowanie. Generalnie też pewnie węziej jechać.

Błędów wciąż dużo, ale dziś jeździło nam się "lekko"... chociaż aura nie rozpieszczała.

Krzysiek widać znaczny postęp, śmig prawie jak na filmiku Mitka z przed 15 lat a u Leośki widać wyraźnie że zadługie narty jej przeszkadzają 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek fajnie że ćwiczycie ową ewolucję która dla większości pozostaje jedynie w sferze marzeń i tu proszę się nie obrażać. Pragnę jednak przypomnieć iż nie jest to konkurs na ilość skrętów ale na jakość ich wykonania - rytm poniżej 1 sek bardzo wskazany ale jak będzie nieco więcej to nic się nie stanie. Ty później ...najpierw Natka....podcięcie śmigu bazowego bardzo poprawne i wyraźnie zaznaczone, nieco nie równoległe prowadzenie nart połączone z zbyt szerokim ich prowadzeniem - to jej utrudnia ale mimo tego ogarnia. Odciążenie o które walczyliśmy bardzo fajne - oj widać że wzięła sobie to do serca - jest góra dół....nie katuj jej rytmem bo gubi pracę na kijkach.....a w końcówce kompletnie wyłącza - pamiętaj co innego praca z instruktorem (pierdziel wszystko rytm jest ważny 1,2,1,2) a co innego gdy stabilnie sama sobie włączy 1,2,3...1,2,3 jak zatrybi to 1,1,1, wyjdzie samo....Zdecydowanie i z naciskiem na zdecydowanie proszę zwrócić uwagę na wychylenie......pamiętaj jak ci mówiłem i napisałem puszczając Natkę w linii spadku stoku powodujesz jej odchylenie....dziewczę musi się "położyć" na narty. Skręt średni ....już jest bardzo dobrze, jest rytm jest zabicie kija jest wychylenie....brakuje miękkości w stawie kolanowym a co za tym idzie separacji i angulacji ( jak ja nie cierpię tych słów) ale to się zajeździ więc na spokojnie.

PS Ręce Natka ręce do przodu do przooooooodu!!!!!!

Teraz ty "mistrzu"...Zaczynasz fanie ....łyżwa prima sort chociaż noga odbijająca za mało 😂 Krzysiek!!!! śmig jest w permanentnej  kontr rotacji  - spytaj Natki ona Ci wytłumaczy🤣

Na koniec Koleżanki i Koledzy oceniając Natkę pamiętajcie że dziewczyna porusza się na  poważnych GS-ach dedykowanych dla dorosłych kobiet..

Oj rośnie narciarka oj rośnie......😀  jak się bariera przełamie to dziewczę będzie wymiatać i te popierdółki na SF odejdą do lamusa.......

PS 2 Krzyśku - dziękuję za Natkę robisz kawał dobrej roboty.....

Edytowane przez Adam ..DUCH
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Co Ty p.... sz Adam. Ja jak zobaczyłem łyżwę to dalej już nie oglądałem.

Najpierw postawy!

Nawet na tą rękawicę rzuconą nie patrzę........ja już nic nie mówię.

Mitek ty nauczanie masz we krwi ...każdy detal......

Krzysiek pal go licho ale dziewczę należy wysłać na kurs .......5h dziennie x 5 dni.......w doborowym towarzystwie.....to już ten czas....... 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, KrzysiekK napisał:

Dobra panowie ... będzie zjeba, trudno. @Adam ..DUCH, @Mitek, @moruniek, @mig, @Chertan ... jest coś nowego na pożarcie 😄

Filmik z dziś. Bieszczad.ski - duży opad, wiatr, zaspy, zimno .... ja kocham to, Natka trochę mniej.

https://www.youtube.com/watch?v=Rdy_eUUx0cA

Na początku NW Natalki, potem jej śmig.
Na koniec mój śmig.

Widzę to tak: Natka uspokoiła ręce, odciąża nieco kwadratowo ale odciąża, kolano chodzi, śmig jak widać, nieco na tyłach.

Ja chyba nieco ogarnąłem tułów, ale wciąż lecę na tyły wiec muszę mocniej odciążać. W śmigu narta wewnętrzna nie jest równoległa do zewnętrznej, pewnie się na niej wspieram, czyli słabo zakrawędziowana zewnętrzna. Trzeba mi pewnie bardziej "wyrzucać nogi w dół" i dbać o dobre zakrawędziowanie. Generalnie też pewnie węziej jechać.

Błędów wciąż dużo, ale dziś jeździło nam się "lekko"... chociaż aura nie rozpieszczała.

Ja nie mam kompetencji czy umiejętności aby wam coś doradzać. W przypadku Natalii droga po prostu długa i wiele dni jeżdżenia szkoleniowego przed nią. A Twój śmig coś tam zaczyna przypominać, jakiś rytm, jakieś odciążanie, będzie dobrze. Ćwiczyć. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jan napisał:

Krzysiek widać znaczny postęp, śmig prawie jak na filmiku Mitka z przed 15 lat a u Leośki widać wyraźnie że zadługie narty jej przeszkadzają 

No dzięki. Ale ja jeszcze chyba powinienem szukać ostrzejszego zakrawedziowania które będzie dla mnie punktem odbicia. Pobawie się w to. 

Co do Leośki, to pozwolę sobie się nie zgodzi. Zwykle NW i ręce ma o niebo lepsze a do smigu nie dorosła po prostu. Już nawet Adaś o tym mówił. 

Ale retoryka retoryka... Pozwolę sobie się mylić. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, KrzysiekK napisał:

No dzięki. Ale ja jeszcze chyba powinienem szukać ostrzejszego zakrawedziowania które będzie dla mnie punktem odbicia. Pobawie się w to. 

Co do Leośki, to pozwolę sobie się nie zgodzi. Zwykle NW i ręce ma o niebo lepsze a do smigu nie dorosła po prostu. Już nawet Adaś o tym mówił. 

Ale retoryka retoryka... Pozwolę sobie się mylić. 

 

Pierdolisz Krzysztofie, i tyle.

A dokonania swoje czy dzieci nie powinieneś dawać do oglądu na forum tylko do oglądu specjalisty, jednego specjalisty a nie chóru leszczy.

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2023 o 09:55, yaro1771 napisał:

lat 10, a film nakręciliśmy dla zabawy, po prostu miała zjechać szybkim skrętem, a ruch ręką imituje uderzenie w tyczkę podczas "specjala"

Czyli specjalizuje się w slalomie. Trzeba faktycznie wcześnie zacząć z dzieckiem pracować.  Dam ci autetyczny przykład babci. Która zaczęła  pracować ze swoim wnukiem, gdy miał 4,5 roku. Ale głównie w kierunku slalomu giganta. Przyznasz, że już nieźle wymiatał w tym wieku.

Nie powinieneś tak brutalnie traktować Mitka.. Nawet gdyby się mylił w ocenie, chodź nie sądzę. Ma przecież dobre serce.

https://www.youtube.com/watch?v=9BAQ1d8FtXw

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Mitek napisał:

Pierdolisz Krzysztofie, i tyle.

A dokonania swoje czy dzieci nie powinieneś dawać do oglądu na forum tylko do oglądu specjalisty, jednego specjalisty a nie chóru leszczy.

Spokojnie, mamy swoich ,,idoli,, i tych słuchamy w ciemno. A właściwie jednego. A że Ty mi wytkniesz złą łyżwę i pooglądam jak ma wyglądać to tylko dla mnie na plus. 

Tak, zdecydowanie czasem pierdole... Nawet nie rzadko. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, KrzysiekK napisał:

Spokojnie, mamy swoich ,,idoli,, i tych słuchamy w ciemno. A właściwie jednego. A że Ty mi wytkniesz złą łyżwę i pooglądam jak ma wyglądać to tylko dla mnie na plus. 

Tak, zdecydowanie czasem pierdole... Nawet nie rzadko. 

Cześć

Jak każdy. A co do łyżwy i w ogóle co do nart to oglądanie transmisji zawodów jest znakomitą formą indoktrynacji. Moje dzieci oglądały relacje nawet wtedy gdy jeszcze nie umiały dobrze mówić i - zwłaszcza Kacper - bardzo wiele ruchów sobie przyswoił. Np. zawsze jak zaczynał jazdę robił to tak jak narciarz ruszający z bramki startowej, z idealną łyżwą.

Czyli - ciało zdecydowanie do przodu, mocna praca kijami, ruch długi i posuwisty, cały czas na jednej z nart, no i... zero człapania.

Ciekawy filmik, porównanie trzech ikon na ikonie. A na początek łyżwa - krótko bo tam się szybko rozpędza ale wszystko widać.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

Jak każdy. A co do łyżwy i w ogóle co do nart to oglądanie transmisji zawodów jest znakomitą formą indoktrynacji. Moje dzieci oglądały relacje nawet wtedy gdy jeszcze nie umiały dobrze mówić i - zwłaszcza Kacper - bardzo wiele ruchów sobie przyswoił. Np. zawsze jak zaczynał jazdę robił to tak jak narciarz ruszający z bramki startowej, z idealną łyżwą.

Czyli - ciało zdecydowanie do przodu, mocna praca kijami, ruch długi i posuwisty, cały czas na jednej z nart, no i... zero człapania.

Ciekawy filmik, porównanie trzech ikon na ikonie. A na początek łyżwa - krótko bo tam się szybko rozpędza ale wszystko widać.

Pozdro

Dzięki. Nie wiem tylko co to człapanie. Ale chyba ogarniam jak to ma wyglądać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, KrzysiekK napisał:

Dzięki. Nie wiem tylko co to człapanie. Ale chyba ogarniam jak to ma wyglądać.

Cześć

Zerknij na siebie: Podnosisz nartę w pierwszej fazie jakbyś chciał dać solidny krok w bok po czym ze sporej wysokości stawiasz ją na ziemi. Nie już wtedy energii na posuw tylko jest klepnięcie narty o podłoże - raczej hamujące. Ruch powinie być zsynchronizowany z odbiciem się z kijków i skierowany w przód w bok, praktycznie bez odrywania nart od ziemi. Pamiętaj to nie podchodzenie jodełką tylko krok łyżwowy, ewolucja przyspieszająca mają nadać Ci energię i prędkość. Naprawdę fajnie jest zerknąć na narciarstwo biegowe bo tam łyżwa jest dopracowana do perfekcji.

Te techniczne braki są związane z faktem, że nikt (czy też praktycznie nikt) nie ćwiczy, nie jeździ przestępowaniem, a warto.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Zerknij na siebie: Podnosisz nartę w pierwszej fazie jakbyś chciał dać solidny krok w bok po czym ze sporej wysokości stawiasz ją na ziemi. Nie już wtedy energii na posuw tylko jest klepnięcie narty o podłoże - raczej hamujące. Ruch powinie być zsynchronizowany z odbiciem się z kijków i skierowany w przód w bok, praktycznie bez odrywania nart od ziemi. Pamiętaj to nie podchodzenie jodełką tylko krok łyżwowy, ewolucja przyspieszająca mają nadać Ci energię i prędkość. Naprawdę fajnie jest zerknąć na narciarstwo biegowe bo tam łyżwa jest dopracowana do perfekcji.

Te techniczne braki są związane z faktem, że nikt (czy też praktycznie nikt) nie ćwiczy, nie jeździ przestępowaniem, a warto.

Pozdro

Ja jeżdżę 🙂 Nawet to lubię, bo poprawnie wykonane pozawala nie tylko skutecznie przyspieszać, ale nawet podjeżdżać pod górkę tam, gdzie większość "jodełkuje" lub zdejmuje narty. Liczy się synchronizacja - to jest podstawa całego ruchu, plus dynamiczne odepchnięcia narty "odjeżdżającej". Dla wygody kije chwytam od góry, nie od boku, dzięki czemu można się zapierać z większą siłą (a i kije dostają +5 do +10 do długości).

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mitek napisał:

Te techniczne braki są związane z faktem, że nikt (czy też praktycznie nikt) nie ćwiczy, nie jeździ przestępowaniem, a warto.

Tam gdzie dawniej sie jechało łyżwą teraz taśma wywozi wiec teraz nie każesz dziecku koło taśmy pedałować.. czy każesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mitek napisał:

... braki są związane z faktem, że nikt (czy też praktycznie nikt) nie ćwiczy, nie jeździ przestępowaniem ...

Cześć. Mało kto umie przemieszczać się po płaskim a tym bardziej lekko pod górę ((kiedyś pisałem o tym). To efekt sumy ułatwień, narciarz powinien się czuć "komfortowo".  Gdy gdzieś do wyciągu jest lekko pod górkę od razu pojawiają się odpowiednie  komentarze.

Edytowane przez mlodzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lexi napisał:

Tam gdzie dawniej sie jechało łyżwą teraz taśma wywozi wiec teraz nie każesz dziecku koło taśmy pedałować.. czy każesz?

Dzisiaj wracając z St Oswald do Bad Kleinkirchheim mieliśmy opcję albo czekać 15 minut do pojedynczego talerzyka żeby podjechać 100, w tym 20 w pionie, albo zasuwać najpierw łyżwą po płaskim i lekko pod górę, a potem już z buta, bo wąsko było, a to trasa przełączkowa i jechali powoli z góry. Co zajęło z 3 minuty. Więc sytuacja czasem wymusza. Młodzież sama z chęcią dawała zamiast stać w kolejce. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Adam ..DUCH napisał:

Nie chcę za bardzo psuć tematu Krzyśka ale wypowiedzi wymuszają - krok łyżwowy to elementarz narciarza....narciarza od stopnia 0 do 10 i zawodnika....KONIEC kropka......

Cześć

Ja widać część osób już jest na etapie "śmigu" czy skrętu "ciętego" a tutaj wyskakujemy z jakąś łyżwą czy przestępowaniem...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Ja widać część osób już jest na etapie "śmigu" czy skrętu "ciętego" a tutaj wyskakujemy z jakąś łyżwą czy przestępowaniem...

Pozdro

Masz rację i nie zamierzam dyskutować .......muszę nieco zmodyfikować system szkolenia średnio terminowego - był czas aby skupić się na "detalach" a mnie poniosło.....na swoje usprawiedliwienie mogę jedynie napisać że zarówno Krzyśka jak i Natkę trzeba było "uruchomić" - wskazać pewien kierunek, zdiagnozować problemy i pokazać sposób ich rozwiązania. Tutaj jeszcze dodam Krzysiek i Natka są na etapie technik klasycznych i tak było ukierunkowane szkolenie, wprowadzone elementy technik ciętych miały jedynie zobrazować że narta taliowana "nieco" pomaga w fazie sterowania skrętem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...