Skocz do zawartości

Sezon 2022/2023


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

Meander. Dziś a wczoraj to dwa różne ośrodki narciarskie. Po wczorajszym opadzie nie został żaden ślad. Było tak.

IMG-20230213-090502.jpg

Stok trzymał bardzo dobrze. Czasem słońce, trochę śniegu, chwilami niewielki deszcz.

IMG-20230213-090954.jpg

Dzieci zadowolone.

IMG-20230213-093026.jpg

Na górze, gdzie rozchodzą się 3 trasy, jest naprawdę szeroko. 

IMG-20230213-092416.jpg

Córka śmiga.

IMG-20230213-091628.jpg

Dzisiejsza nasza faworyta, trasa za laskiem, obok orczyka.

IMG-20230213-104226.jpg

Jej dolna część. Te warunki to z około 13:00

IMG-20230213-104230.jpg

Stoki trzymały się bardzo dobrze, to zdjęcie z około 15.

IMG-20230213-145347.jpg

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano na parkingu Złego Gronia kałuże wody które niestety nie wróżyły nic dobrego ale na górze okazało się że stok jest zmrożony i to całkiem dobrze. Przed 9 jak wczoraj pustki do kanapy. Po 10 stok lekko puścił i to były dla mnie dzisiaj najlepsze warunki. Ja z synem jeździliśmy na okrągło a żona doskonaliła się pod okiem instruktora jazdę po najstromszych odcinkach Złotego Gronia. Po 11 za drugą "ścianką" pojawiły się niewielkie odsypy. Niestety GOPR musiał zawozić dziecko bo się przewróciło i coś chyba w kostce uszkodziło. Po 12 jak kończyłem to kolejka do kanapy na ponad 6 minut. Na stoku odnotowałem też dzisiaj patrol policji.

20230214_092046.jpg

Edytowane przez zslawek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś było twardo i równo do końca dnia. Mała liczba ludzi, mikroklimat, powoduje, że nawet na ściankach nie ma odsypów i muld. 

Jest tam szeroko.

GOPR1108.jpg

Widokowo.

GOPR1110.jpg

Wszystkie przejazdy pomiędzy trzema ich trasami czynne. Co czyni ośrodek fajnym do jazdy, tworzy warianty zjazdu.

GOPR1113.jpg

Meander w nieco innej odsłonie. Kusił lasek, kusił i skusił.

GOPR1133.jpg

Lasek cd.

GOPR1134.jpg

Pole pokryte śniegiem. Ten jednak ciężki do jazdy, po wcześniejszym opadzie nie ma śladu. Została skorupa lodowa, pod nią bywa pusto. Trzeba uważać.

GOPR1136.jpg

Odpalili talerzyk.

GOPR1124.jpg

Ja wjeżdżałem do końca, fajna trasa wzdłuż tego wyciągu.

GOPR1131.jpg

Niektórzy opuszczali orczyk nieco wcześniej.  

GOPR1128.jpg

Fajna trasa wzdłuż talerzyka.

GOPR1132.jpg

Tu wydzielona polanka dla dzieci z taśmą.

GOPR1125.jpg

Po 12:00 wyszło słonko. Stok trzymał bardzo dobrze do końca dnia. 

GOPR1142.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Koledzy i Koleżanki

Co powiecie na pomysł spotkania na ostatki w Czarnym Groniu w dniach 15-19. 03. Impreza byłaby z założenia weekendowa z możliwością przedłużenia dla chętnych oraz skrócenia gdy ktoś chciałby wpaść na dzień jeden. W wymieniony weekend mamy atrakcję w postaci słynnego Splasha - zabawa konkretna.

Mam też ze dwa pomysły na nasze spotkanie, może przyjedzie ktoś ciekawy, może ktoś ciekawy poprowadzi szkolenie...

Potrzebuje poważnych deklaracji obecności osób zainteresowanych wtedy przystąpię do realizacji całości.

Pozdrowienia

Mitek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Mitek said:

Czołem Koledzy i Koleżanki

Co powiecie na pomysł spotkania na ostatki w Czarnym Groniu w dniach 15-19. 03. Impreza byłaby z założenia weekendowa z możliwością przedłużenia dla chętnych oraz skrócenia gdy ktoś chciałby wpaść na dzień jeden. W wymieniony weekend mamy atrakcję w postaci słynnego Splasha - zabawa konkretna.

Mam też ze dwa pomysły na nasze spotkanie, może przyjedzie ktoś ciekawy, może ktoś ciekawy poprowadzi szkolenie...

Potrzebuje poważnych deklaracji obecności osób zainteresowanych wtedy przystąpię do realizacji całości.

Pozdrowienia

Mitek

1. Czy przewidujesz, że w weekend da się w ogóle pojeździć? (Event, tłok, mała górka) 

2. Czy planujesz jakoś rozwiązać temat zakwaterowania? (W ubiegłym sezonie był spory problem z zakwaterowaniem w eventowy weekend) 

3. Czy w razie przyjazdu na jeden dzień nastawiać się na sobotę czy niedzielę?

4. Do kiedy rzyczyłbyś sobie uzyskać wiążące deklaracje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Mitek napisał:

Czołem Koledzy i Koleżanki

Co powiecie na pomysł spotkania na ostatki w Czarnym Groniu w dniach 15-19. 03. Impreza byłaby z założenia weekendowa z możliwością przedłużenia dla chętnych oraz skrócenia gdy ktoś chciałby wpaść na dzień jeden. W wymieniony weekend mamy atrakcję w postaci słynnego Splasha - zabawa konkretna.

Mam też ze dwa pomysły na nasze spotkanie, może przyjedzie ktoś ciekawy, może ktoś ciekawy poprowadzi szkolenie...

Potrzebuje poważnych deklaracji obecności osób zainteresowanych wtedy przystąpię do realizacji całości.

Pozdrowienia

Mitek

Niestety będę do soboty w Tonale. Szkoda..   Tydzień wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Mitek napisał:

Czołem Koledzy i Koleżanki

Co powiecie na pomysł spotkania na ostatki w Czarnym Groniu w dniach 15-19. 03. Impreza byłaby z założenia weekendowa z możliwością przedłużenia dla chętnych oraz skrócenia gdy ktoś chciałby wpaść na dzień jeden. W wymieniony weekend mamy atrakcję w postaci słynnego Splasha - zabawa konkretna.

Mam też ze dwa pomysły na nasze spotkanie, może przyjedzie ktoś ciekawy, może ktoś ciekawy poprowadzi szkolenie...

Potrzebuje poważnych deklaracji obecności osób zainteresowanych wtedy przystąpię do realizacji całości.

Pozdrowienia

Mitek

Będę w weekend .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, brachol napisał:

@moruniek

Nie pisz takich relacji, bo jeszcze ktoś z Białki przeczyta i się zagęści. 

Dziś rozmawiałem na kanapie z dziewczyną. Była z dzieckiem, są na feriach w Witowie, kupiły karnety, zobaczyły kolejki i uciekły do  Oravic. Jej zdziwienie sięgnęło zenitu, jak się dowiedziała, że tu karnetu dla 8 letniego dziecka kupować by nie musiała, bo dziecko do lat 10 jeździ gratis (dostaje do karnetu rodzica, specjalną opaskę, codziennie w innym kolorze). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pobudka w miarę rano jak na feria, szybki rzut oka na samochód i ulicę i jest mrozik. Stan zdrowia połówki niestety wyklucza dzisiejsze hartowanie a szkoda bo wygląda że się powoli przełamuje do narciarstwa. Ja po baterii leków w trochę lepszym stanie. O 8:35 meldujemy się pod Złotym Groniem niestety mgła widoczna z przełęczy okazuje się być duszącym smogiem że względu na panującą inwersję. Natomiast stok to dzisiaj mój najlepszy dzień na nartach, epicko. Śnieg twardy ale nie betonowy jak wczoraj. Trzyma się aż do zejścia że stoku. Rano jak zwykle brak kolejki do wyciągu. Po 12 kolejka dochodzi do 9 minut. Po 12 zmęczenie daje o sobie coraz bardziej znać tak że prawie zasypiam na kanapie. Zamiast połówki lekcje miał syn i ja ostatnie dwa zjazdy. Oby więcej takich samych warunków na stoku w sezonie.

20230215_090839.jpg

Edytowane przez zslawek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, moruniek napisał:

Dziś rozmawiałem na kanapie z dziewczyną. Była z dzieckiem, są na feriach w Witowie, kupiły karnety, zobaczyły kolejki i uciekły do  Oravic. Jej zdziwienie sięgnęło zenitu, jak się dowiedziała, że tu karnetu dla 8 letniego dziecka kupować by nie musiała, bo dziecko do lat 10 jeździ gratis (dostaje do karnetu rodzica, specjalną opaskę, codziennie w innym kolorze). 

Cześć

Kacper jest w Austrii. Zniżka studencka 30% - karnet na 5 dni 177E czyli praktycznie tyle co w Szczyrku. Można...

Podejrzewam zresztą, że Ty też nie szukałeś latami korzystnej oferty tylko po prostu poszukałeś jak człowiek myślący.

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zslawek napisał:

Dzisiaj pobudka w miarę rano jak na feria, szybki rzut oka na samochód i ulicę i jest mrozik. Stan zdrowia połówki niestety wyklucza dzisiejsze hartowanie a szkoda bo wygląda że się powoli przełamuje do narciarstwa. Ja po baterii leków w trochę lepszym stanie. O 8:35 meldujemy się pod Złotym Groniem niestety mgła widoczna z przełęczy okazuje się być duszącym smogiem że względu na panującą inwersję. Natomiast stok to dzisiaj mój najlepszy dzień na nartach, epicko. Śnieg twardy ale nie betonowy jak wczoraj. Trzyma się aż do zejścia że stoku. Rano jak zwykle brak kolejki do wyciągu. Po 12 kolejka dochodzi do 9 minut. Po 12 zmęczenie daje o sobie coraz bardziej znać tak że prawie zasypiam na kanapie. Zamiast połówki lekcje miał syn i ja ostatnie dwa zjazdy. Oby więcej takich samych warunków na stoku w sezonie.

20230215_090839.jpg

Z którego miejsca foto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pełna lampa. Rano mglisto. Po drodze, gęsta mgła. Od skrętu w dolinę, pełnia słońca. Dziś stały dwa patrole policji i kontrolowały prędkość - Słowacy. Parking pękał w szwach, jednak gdzie Ci ludzie poszli ? Na stoku pusto, na termach pusto. W nocy solidne -6, w ciągu dnia solidne +6. Stok trzymał się dobrze do około 13:00, później wyraźnie puściło.

Tak to dziś wyglądało.

GOPR1153.jpg

Mgła stała w dolinach.

IMG_20230215_092459.jpg

Pełnia słońca.

GOPR1156.jpg

Więcej słońca.

GOPR1165.jpg

Po 13:00 zaczynało puszczać. Słonko zrobiło swoje.

GOPR1162.jpg

Warunki.

GOPR1165.jpg

Trochę bawiliśmy się na talerzyku, kołowrotek puszczał narciarzy bez karnetu. Moja córka uwielbia wszelkiej maści talerzyki, orczyki, kotwice itp. 

GOPR1157.jpg

Termy z widokiem na stok.

GOPR1169.jpg

Tłok na termach.

GOPR1190.jpg

Tu też tłoczno.

GOPR1191.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Kacper jest w Austrii. Zniżka studencka 30% - karnet na 5 dni 177E czyli praktycznie tyle co w Szczyrku. Można...

Podejrzewam zresztą, że Ty też nie szukałeś latami korzystnej oferty tylko po prostu poszukałeś jak człowiek myślący.

Pozdro

Temat zniżek to temat rzeka. W cywilizowanej części Europy, w wielu miejscach zniżki przysługują też nauczycielom, tym akademickim też. Wiem, bo sam korzystałem. O dziwo, ta zniżka, obowiązuje też w Szczyrku, jak kupujesz przez strony internetowe (tylko że tam karnety ulgowe nie są - 30%). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Mikoski napisał:

Pytałem czy nie potrzebują ratrakowego 😜 powiedzieli że oddzwonią  ale nie wzięli mojego numeru ....🤣

IMG20230216102601.jpg

No bo zająłeś złe miejsce. Ratrakowy siedzi w kabinie. Jak widzą gościa ładującego się na gąsienice, to wiedzą, że przygoda jednorazowa. Numer niedługo nieaktualny będzie. 

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...