Jump to content

zslawek

Members
 • Posts

  93
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by zslawek

 1. Z górnej stacji kanapy jak wysiadasz na wprost.
 2. Dzisiaj pobudka w miarę rano jak na feria, szybki rzut oka na samochód i ulicę i jest mrozik. Stan zdrowia połówki niestety wyklucza dzisiejsze hartowanie a szkoda bo wygląda że się powoli przełamuje do narciarstwa. Ja po baterii leków w trochę lepszym stanie. O 8:35 meldujemy się pod Złotym Groniem niestety mgła widoczna z przełęczy okazuje się być duszącym smogiem że względu na panującą inwersję. Natomiast stok to dzisiaj mój najlepszy dzień na nartach, epicko. Śnieg twardy ale nie betonowy jak wczoraj. Trzyma się aż do zejścia że stoku. Rano jak zwykle brak kolejki do wyciągu. Po 12 kolejka dochodzi do 9 minut. Po 12 zmęczenie daje o sobie coraz bardziej znać tak że prawie zasypiam na kanapie. Zamiast połówki lekcje miał syn i ja ostatnie dwa zjazdy. Oby więcej takich samych warunków na stoku w sezonie.
 3. Rano na parkingu Złego Gronia kałuże wody które niestety nie wróżyły nic dobrego ale na górze okazało się że stok jest zmrożony i to całkiem dobrze. Przed 9 jak wczoraj pustki do kanapy. Po 10 stok lekko puścił i to były dla mnie dzisiaj najlepsze warunki. Ja z synem jeździliśmy na okrągło a żona doskonaliła się pod okiem instruktora jazdę po najstromszych odcinkach Złotego Gronia. Po 11 za drugą "ścianką" pojawiły się niewielkie odsypy. Niestety GOPR musiał zawozić dziecko bo się przewróciło i coś chyba w kostce uszkodziło. Po 12 jak kończyłem to kolejka do kanapy na ponad 6 minut. Na stoku odnotowałem też dzisiaj patrol policji.
 4. Dzisiaj warunki na Złotym Groniu zdecydowanie inne niż wczoraj. Meldujemy się ok 8.30. przed 9 już zjeżdżamy ale warunki od początku miękko. W nocy nie było przymrozku więc stok nie związał. Dodatkowo na górze lekka mgła. Do 9.30 na bieżąco. Potem zaczynają pojawiać się szkółki. Śnieg ciężki. Padał deszcz na przemian z mokrym śniegiem. Kolejka coraz dłuższa i po 12 jak kończyliśmy to trzeba było do wyciągu odstać ok 5 minut. Niestety pojawiły się w kilku miejscach minerały na razie na szczęście niegroźne.
 5. Dziś do południa Złoty Groń. Do 10 warunki bardzo dobre. Śnieg nie za twardy ale jeszcze nie puściło. Po 10 lekko zaczęło puszczać. Rano zawody Milka więc ludzi więcej. Dużo szkółek narciarskich. Do 9.30 brak kolejek do kanapy. Później sukcesywnie coraz większa kolejka ale nie dłużej niż na 7 minut. Po 12.30 ludzi coraz więcej i parking praktycznie cały zajęty. Wieczorem może jeszcze się na jazdę wybiorę ale nie wiem gdzie.
 6. Mam na sprzedaż sześć karnetów całodniowych Wiślański Skipass zakupionych w black weekend. Działają w 14 ośrodkach. Sprzedam po cenie zakupu 101,5 PLN za sztukę.
 7. Dzisiaj na Złotym Groniu prawdziwe oblężenie narciarzy już od rana. Liczne szkółki narciarskie z ustawionymi tyczkami oraz przedszkola narciarskie. Kolejka na co najmniej kilka minut. Max co stałem to poniżej 10. Warunki śniegowe od rana gorsze od wczorajszych. Stok pokryty kaszą której z każdą chwilą przybywało. Odsypy w południe dochodziły do 25 cm. Dla wielu narciarzy były to zbyt trudne warunki i wielu przewracało się przez co trzeba było bardzo uważać. Pod luźnym śniegiem lodowy podkład.
 8. Dziś rano pogoda nie zachęcała. Rano w Wiśle deszcz przechodzący następnie w śnieg. O 9 na przełęczy Salmopolskiej -0,5 C. Na Złotym Groniu ludzi mało zwłaszcza z nara. Warunki lepsze niż wczoraj. Później coraz więcej ludzi i po 12 pojawiają się odżyły i coraz więcej przetarć. Ogólnie prawie 4 godzinki dobrze pojeżdzone. Syn 2 godzinki z instruktorem a ja samodoskonalenie. Jutro mam nadzieję że będą jeszcze lepsze warunki.
 9. Dzisiaj rozpoczęcie sezonu na Złotym Groniu. 2 godzinki od 9 do 11. Temperatura w samochodzie +3. Główny stok miękki od rana. Ludzi jak na lekarstwo, myślałem że będzie gorzej. Trasa przy wyciągu orczykowym w lepszym stanie. Minerały zaczęty się szybko pojawiać. Jak na panującą odwilż warunki można uznać za poprawne.
 10. Dzisiaj na Złotym Groniu od rana mglisto, wilgotno, deszczowo. W efekcie na stoku w miarę pusto i jazda na bieżąco. Śnieg ciężki mokry po 12 przesiąknięty wodą. Nowe narty Head e-rally sprawdziły się dzisiaj najlepiej w tych warunkach. Bardzo fajne hartowanie w deszczowej pogodzie.
 11. Dzisiaj na Złotym Groniu pojawiło się co najmniej kilka szkółek co zrobiło większy tłok. Warunki bardziej miękkie niż wczoraj. W paru miejscach na stromszych fragmentach pojawił się delikatnie podkład lodowy. Kolejka na co najmniej 10 minut stania.
 12. Dzisiaj z rana 4 godziny na Złotym Groniu. Warunki zwłaszcza na początku bardzo dobre. Niestety kolejka do wyciągu ponad 10 minut. Przyjechało bardzo dużo Słowaków.
 13. MZ opublikowało dane https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1471858976451022855/photo/1?ref_src=twsrc^tfw|twcamp^tweetembed|twterm^1471858976451022855|twgr^|twcon^s1_&ref_url=https%3A%2F%2Fpulsembed.eu%2Fp2em%2F53f2nzuwi%2F
 14. Jutro startuje Złoty Groń
 15. U mnie na wsi są tylko jedne światła. Czas który podałem to wg aplikacji z telefonu. Teoretycznie zatrzymuje pomiar jak nie wykryje ruchu.
 16. ja na swoim Giant Talon 2 jeżdżąc po moim osiedlu i okolicznych wsiach (teren całkowicie zabudowany) i małym fragmencie lasu mam prędkość średnią pomiędzy 18 a 19,5 km/h z jazdy wczasie 1,5 do 2 h.
 17. Złoty Groń zaczął naśnieżanie
 18. wygląda na to że od 15 listopada w Austrii wprowadzą dodatkowe obostrzenia https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/wieden-juz-nie-czeka-lockdown-dla-niezaszczepionych-w-austrii/pnn29l6
 19. od 1 listopada Austria wprowadza nowe przepisy https://www.onet.pl/turystyka/onetpodroze/austria-od-listopada-certyfikat-covidowy-wymagany-w-miejscach-pracy/hy2vzwl,07640b54
 20. Podobną sobie kupiłem. W Markach była jeszcze w kolorze czerwonym.
 21. I jeszcze kupiłem spodnie HALTI Puntti.
 22. Byłem dzisiaj,jeszcze trochę spodni zostało. Z kurtkami zwłaszcza XXL już gorzej mały wybór. Kupiłem dla siebie i syna kurtkę ZIENER Tucannon i Dainese HP Needle. Damskich ubrań narciarskich brak.
 23. Jeśli warunki śniegowe będą odpowiednie to wyjazd rodzinny do Wisły/Istebnej w okresie noworocznym. W okresie ferii mazowieckich planuję wyjazd do Włoch w Dolomity ale to jeszcze odległa przyszłość.
×
×
 • Create New...