Skocz do zawartości

Kotelnica Białczańska


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

A dzisiaj w wyśmiewanej Białce sytuacja wygląda tak :) :

15241815_1150729648329142_67164624047463

15232109_1150729644995809_32339302926313

 

Ja się z Białki nigdy nie śmiałam. Byłam tam kilka razy i zawsze był śnieg. Raz przyjechałam, gdy było zielono i z podziwem patrzyłam, jak w ciągu dwóch dni "zrobiły się" stoki. Oprócz tego, że potrafią utrzymać warunki do wiosny, to jeszcze Święta Bożego Narodzenia trwają u nich do końca ferii. Kto był, to wie, o czym mówię  ;).


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się z Białki nigdy nie śmiałam. Byłam tam kilka razy i zawsze był śnieg. Raz przyjechałam, gdy było zielono i z podziwem patrzyłam, jak w ciągu dwóch dni "zrobiły się" stoki. Oprócz tego, że potrafią utrzymać warunki do wiosny, to jeszcze Święta Bożego Narodzenia trwają u nich do końca ferii. Kto był, to wie, o czym mówię ;).

Góry im nie urosną, ale sposób prowadzenia ośrodka powinien być wzorem do naśladowania przez innych właścicieli (no może niekoniecznie pod względem ceny skipassów :) ).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisalem weekend zaliczony narty tez. Rzeczywiscie sobota cudownie. Niedziela juz gorzej ( dziwi mnie ze na niedziele trasa nie jest poproawiana ) w razie pytan odpowiem. 

 

W niedzielę też była trasa zrobiona, trzeba być na stoku o 9 rano, później było miękko.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góry im nie urosną, ale sposób prowadzenia ośrodka powinien być wzorem do naśladowania przez innych właścicieli (no może niekoniecznie pod względem ceny skipassów :) ).

 

To prawda. Natomiast warto podkreślić, że jeden skipass działa na prawie wszystkich stokach w okolicy i niektóre słowackie też są nim objęte. Kiedyś korzystałam z systemu punktowego i zwracali kasę za niewykorzystane punkty, więc też na plus. A to, co mnie zawsze w Białce ujmuje, to ich "wspólnota". Wszyscy nawzajem się polecają, np. noclegi ("u mnie już nie ma, ale proszę zapytać u tych i tamtych"), serwisy ("my tej narty nie zakleimy, ale proszę podjechać tam, to Pani zrobią"). Zawsze mam wrażenie, że po każdym sezonie górale zamykają wjazd do Białki z dwóch stron i wszyscy liczą wspólną kasę :D.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Natomiast warto podkreślić, że jeden skipass działa na prawie wszystkich stokach w okolicy i niektóre słowackie też są nim objęte. Kiedyś korzystałam z systemu punktowego i zwracali kasę za niewykorzystane punkty, więc też na plus. A to, co mnie zawsze w Białce ujmuje, to ich "wspólnota". Wszyscy nawzajem się polecają, np. noclegi ("u mnie już nie ma, ale proszę zapytać u tych i tamtych"), serwisy ("my tej narty nie zakleimy, ale proszę podjechać tam, to Pani zrobią"). Zawsze mam wrażenie, że po każdym sezonie górale zamykają wjazd do Białki z dwóch stron i wszyscy liczą wspólną kasę :D.

Cześć

Teraz może to tak wygląda ale wierz mi, że znam historię powstawania Białki i nie jest to piękny, chóralny, jednomyślny śpiew.

Pozdrowienia


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie warunków:

 

sobota Bania 9/10, Kotelnica 6/10 (Kotelnica była miękka i było tam ze 20 cm śniegu plus przecierki, Bania z 60 cm śniegu i twardo)

 

niedziela Bania 9/10, Kotelnica 6/10 (Kotelnica rano do 12:00 dało radę jeździć, później coraz gorzej, od 12:00 jeździliśmy tylko na Bani)

 

poniedziałek Bania 3/10, Kotelnica 8/10 (w niedzielę zaczęli sypać oraz sypnęło z nieba świeżym puchem. Na Bani nie ubili tego dobrze i w efekcie było około 15 cm puchu i miękko, na Kotelnicy pod warstwą 5 cm puchu, było twardo i fajnie można było pojeździć, a do tego pusto)

 

wtorek rano Bania 10/10, Kotelnica 10/10 (twardo, dobrze wyratrakowane, dobrze zmrożone, warunki jak z bajki, do tego słoneczko z nieba i minus 5), niestety ale o 11:00 musiałem wracać

 

Zdjęcie poniżej obrazujące warunki o których napisałem. Dodam jeszcze, że dosypali ponad metr śniegu przez niedzielę, poniedziałek i wtorek rano. Żona jadąc kanapą i rozmawiając z miłym Panem (okazało się, że to jeden ze współwłaścicieli stoku) dowiedziała się, że chcą uruchomić wszystkie trasy przy głównych kanapach już w najbliższy weekend, to jest na 03 grudnia 2016. Zobaczymy czy im się uda, ale życzę im tego z całego serca.

 

DSC_3695.jpg DSC_3701.jpgDSC_3704.jpg


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona jadąc kanapą i rozmawiając z miłym Panem (okazało się, że to jeden ze współwłaścicieli stoku) dowiedziała się, że chcą uruchomić wszystkie trasy przy głównych kanapach już w najbliższy weekend, to jest na 03 grudnia 2016. Zobaczymy czy im się uda, ale życzę im tego z całego serca.

 

Cześć, masz na myśli również trasy przy nowych kanapach 6 osobowych? Tzn 8, 9, 10?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  O kurka... :angry:  a jutro rano chciałem tam jechać.. i gdzie teraz.?

Szkoda ,że dopiero teraz to przeczytałem,bo bym Cię wyciągnął na Czarny Groń,byliśmy z żoną rozpocząć sezon, jazda bez kolejek ,warunki bdb, słońce i lekki mróz ,dawno nie miałem tak dobrego startu sezonu w Polsce :)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ,że dopiero teraz to przeczytałem,bo bym Cię wyciągnął na Czarny Groń,byliśmy z żoną rozpocząć sezon, jazda bez kolejek ,warunki bdb, słońce i lekki mróz ,dawno nie miałem tak dobrego startu sezonu w Polsce :)

 Hej! Szkoda że ja też Twój post przeczytałem dopiero po powrocie bo byśmy się zgadali.. Dzięki Witkowi za to zdjęcie z Białki!!  pojechałem do Korbielowa i tam kolejki były do 5minut,a przy okazji spotkałem Śpiocha z Sarą i pojeździliśmy razem :) Początek sezonu również udany :)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Hej! Szkoda że ja też Twój post przeczytałem dopiero po powrocie bo byśmy się zgadali.. Dzięki Witkowi za to zdjęcie z Białki!!  pojechałem do Korbielowa i tam kolejki były do 5minut,a przy okazji spotkałem Śpiocha z Sarą i pojeździliśmy razem :) Początek sezonu również udany :)

Też chcieliśmy jechać do Korbielowa,ale na Miziowej leży 60 cm śniegu ,a oni nie przygotowali górnych partii Pilska,więc postanowiłem dać zarobić tym ,którzy się bardziej postarali ,na pierwszy wypad w sezonie CG był w sam raz ,a Pilsko zostawiamy na kolejne wyjazdy,jeszcze się pewnie spotkamy ,sezon dopiero się zaczyna

Pozdrawiam :)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby wszyscy spragnieni białego uderzyli dzisiaj tylko do Białki :D ?

15272103_708623575961923_146914177650287

 

Witek,  chociaż jakieś piwko za pożyczoną fotę się należy  ;)

 

W piątek było ok. Mało ludzi, kolejek brak.

Ale w sobotę była masakra. Będąc kilka lat temu w ferie (nie było wtedy jeszcze Pasieki, Remieszowa i Jankulowskiego) nie widziałem takich kolejek.

W sobotę nawet ok. godz.19  była jeszcze taka kolejka :o :

K1.jpg

 

Dlatego rańcem w niedzielę uciekliśmy do Krynicy na Słotwiny, a tam było tak :D  :D :

S1.jpg

S2.jpg

S3.jpg

 

Odpowiadając na ironiczne komentarze "po co do Białki?" :rolleyes: ,

posłużę się przysłowiem "jak się nie ma co się lubi, to się lubi ..."

Założenie było proste: rozruch na początek sezonu, tylko przedłużony weekend, jak najbliżej Lublina. 

A przecież w piątek w Polsce poza Kotelnicą nie chodziło prawie nic.

Zawsze to i tak lepiej niż kisić d... przed tv :P.

 

Pozdrawiam

piotr-m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś będąc w Kluszkowcach wpadliśmy na jeden dzień do Białki. Było to w okresie Trzech Króli, w czasach gdy Rubel miał jakaś wartość. To co zastałem na miejscu skutecznie nas zniechęciło, tłumy dwa razy większe niż na twojej fotce. Wybraliśmy Jurgow. A piwko chętnie ci postawię, jak się kiedyś gdzieś przetniemy :). Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...