Skocz do zawartości

Kotelnica Białczańska


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki to problem? pojechać raptem 10 km ,a wieczorem na termy w BT przy hotelu

Ale pytanie było żeby kwaterka była blisko wyciągu w Białce tak więc napisałeś że w Jurgowie jest ok ja na to że jest ok ale bez auta ciężko więc chyba mnie nie zrozumiałeś albo ja ciebie Bez auta z najbliższych pensjonatów Jurgowie które dopiero teraz powstają przy krzyżówce jest z min 1,5 kilometra więc o to mi chodziło jeśli chodzi żeby się zatrzymać w Jurgowie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pytanie było żeby kwaterka była blisko wyciągu w Białce tak więc napisałeś że w Jurgowie jest ok ja na to że jest ok ale bez auta ciężko więc chyba mnie nie zrozumiałeś albo ja ciebie Bez auta z najbliższych pensjonatów Jurgowie które dopiero teraz powstają przy krzyżówce jest z min 1,5 kilometra więc o to mi chodziło jeśli chodzi żeby się zatrzymać w Jurgowie

Faktycznie chyba się nie rozumiemy :) po kolei docelowe miejsce BT i tam mieszka tak- przy wyciągu to była tylko propozycja z mojej strony żeby z ciekawości w ramach zwiedzania wyskoczyć na 1 dzień do jurgowa ,a Rychu zrobi jak uważa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamery pokazują, że armatki na Kotelnicy idą pełną parą: http://bialkatatrzanska.pl/kamery.html

Idą parą jak w innych, liczących się ośrodkach www.holidayinfo.sk oraz www.holidayinfo.cz Tu, obok pod Banią ,na uwagę zasługuje www.termabania.pl - ofeta dla rodzin 2+2 lub 2+1 , na 3,5 godz. po nartach oczywiście !:cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na rozgrzewkę i początek sezonu plus wypróbowanie nowych nart :) Plusy: - dobrze przygotowany stok, lód tylko gdzieniegdzie i to po poludniu - miejsce na parkingu, organizacja, infrastruktura - ale to jak zawsze Minusy : - duzo ludzi, w południe do wyciągu stało sie 15 minut, tłok na trasie, oczy trzeba miec do okoła głowy - otwarta tylko głowna trasa - dziwne bo po bokach duzo śniegu, pewnie za tydzień ruszą. Inauguracja udana, ale do Białki w tym sezonie już na pewno nie pojade, polecam cierpliwym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na rozgrzewkę i początek sezonu plus wypróbowanie nowych nart :) Plusy: - dobrze przygotowany stok, lód tylko gdzieniegdzie i to po poludniu - miejsce na parkingu, organizacja, infrastruktura - ale to jak zawsze Minusy : - duzo ludzi, w południe do wyciągu stało sie 15 minut, tłok na trasie, oczy trzeba miec do okoła głowy - otwarta tylko głowna trasa - dziwne bo po bokach duzo śniegu, pewnie za tydzień ruszą.

"lód" czyli lodoszreń czy bryły lodu? A tak poza tym to prawie jak wszędzie gdzie tylko jedna trasa i śniegu mało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na rozgrzewkę i początek sezonu plus wypróbowanie nowych nart :) Plusy: - dobrze przygotowany stok, lód tylko gdzieniegdzie i to po poludniu - miejsce na parkingu, organizacja, infrastruktura - ale to jak zawsze Minusy : - duzo ludzi, w południe do wyciągu stało sie 15 minut, tłok na trasie, oczy trzeba miec do okoła głowy - otwarta tylko głowna trasa - dziwne bo po bokach duzo śniegu, pewnie za tydzień ruszą. Inauguracja udana, ale do Białki w tym sezonie już na pewno nie pojade, polecam cierpliwym.

Byłem w niedzielę i potwierdzam od 10-14 tragedia ok 15 minut stania na stoku ludzi jak mrówek Pojechałem bo sie przypaliłem na jazdę a wieczorem nie mogłem a jednak w Białce tylko jazda po 15 niby gorszy stok ale zero ludzi a kto ma pośmigać to i na takim stoku pojeżdzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie,nawet po 15-tej stok był bardzo ok. a nawet lepszy niż w sobotę rano bo nie było grudek lodu.Zresztą przy tym nachyleniu nie ma szans zrobić się trudny. Mnie tylko denerwował ten ciąg zimnego powietrza na krześle od połowy stoku,dosłownie 'pizdziło' chyba od tych armatek bo w sobotę tego nie czułem. Grunt że sezon rozpoczęty:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna kwestia ;] Czy po wjechaniu Kotelnicą Express da się jakoś przedostać na Pasieke nie korzystając z tras 6 i 6a ? I czy w ogóle warto, bo w zeszłym roku niestety jeździłem tylko na Kotelnicy a chciałbym zobaczyć jak jest na pasiece ;]

można tam dojechać trasą nr 7: http://bialkatatrzan...odka-01-big.jpg

Jaki wg. Was jest najkorzystniejszy wariant ski pasa na tygodniowy wyjazd? Kupić poprostu karnet na kilka dni, czy kombinować z tymi karnetami punktowymi? Z góry dziękuje za wszelkie porady. Pozdrawiam.

to zależy ile razy masz zamiar zjechać ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od soboty rusza większość tras: " OTWARCIE KOLEJNYCH TRAS W dniu 14-12-2012 (piątek) otwarta zostanie kolej nr III wraz z trasami 6 i 6a. Oprócz nowo otwartych tras działają również koleje nr IV, V oraz wyciąg nr 4 wraz z trasami nr 4, B1 oraz B2. W dniu 15.12.2012 uruchomiona zostanie kolej nr VI wraz z trasą nr 8."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Warunki na wieczór dnia 04.01.2013: u podnóża stoku delikatnie mówiąc kiepsko, temperatura powyżej zera, wcześniej padający śnieg zamienił się w deszcz, śnieg powoli zaczyna przypominać basen narodowy. Jutro z samego rana wybieram się na szczyt być może górne partie pozwolą na jako taką zabawę. Jeżeli ktoś z Was jest obecnie w Białce proszę o informacje odnośnie stanu śniegu na górnych orczykach, pozdrawiam, Pokrzept
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki na wieczór dnia 04.01.2013: u podnóża stoku delikatnie mówiąc kiepsko, temperatura powyżej zera, wcześniej padający śnieg zamienił się w deszcz, śnieg powoli zaczyna przypominać basen narodowy. Jutro z samego rana wybieram się na szczyt być może górne partie pozwolą na jako taką zabawę. Jeżeli ktoś z Was jest obecnie w Białce proszę o informacje odnośnie stanu śniegu na górnych orczykach,

nie za bardzo rozumię jak Ty tam jeździłeś :D ale tam od dołu do góry jest 150 m w pionie, więc wielkiej różnicy nie będzie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fugazi1 Powiedz moim nartom, że goście ze wschodu nie dopisali. Wszyscy pchają się w kolejce jak krowy do wodopoju jeden przez drugiego niszcząc wszystko co spotkają na drodze. Podobnie na stoku, brawura przebija głupotę, a skutery ratowników nie nadążają kursować góra - dół. Stwierdzenie: nie opłaca się kupować nowego sprzętu na polskie stoki nabiera dla mnie nowego znaczenia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...