Jump to content

Przemekc1

Members
 • Posts

  57
 • Joined

 • Last visited

Przemekc1's Achievements

Contributor

Contributor (5/14)

 • Dedicated Rare
 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done

Recent Badges

0

Reputation

 1. Co do lodowego deszczu to akurat ciekawe i rzeczywiście niebezpieczne zjawisko, ja widziałem tylko raz jadąc audostradą. O ile jeszcze przednia szyba z nawiewem i wycieraczkami jakoś dawała radę, to właściwie reszta samochodu bardzo szybko pokryła się solidnym lodem. 
 2. Co do normy - ok rozumiem, że tak to jest oficjlanie zdefiniowane. W takim razie poprawię się, w mojej opinii na podstawie tego co czytam (czyli oczywiście przyjmuję, że mogę się mylić) ze względu na zmiany klimatyczne w kolejnych latach norma będzie się przesuwać coraz bardziej w stylu zim łagodnych. Zobaczymy jak będzie.   Co do wywiadów nie nazwałbym nikogo idiotą - natomiast widzę, że jesteś zaskoczony jak powstają obecne wiadomości Oczywiście, że szuka się ludzi pod tezę jeżeli tylko takie jest założenie tworzącego daną wiadomość. Mało kogo interesują wiadomości "nijakie", najlepiej się sprzedają głosy skrajne. Poza tym ludzie są różni, widać to wszędzie, wielokrotnie np czytałem opinie o warunków na stokach gdzie ktoś mówił, że było tragicznie, a ja byłem tego samego dnia i dla mnie było super. Lub też odwrotnie, ja uznawałem warunki za bardzo słabe, a ktoś pisał, że super i rewelka. To wcale nie znaczy, że ktoś kłamie, po prostu każdy ma swój indywidualny odbiór danych rzeczy. Teraz tylko dziennikarz powinien przepytać ludzi na stoku i ma dwa różne wywiady, jeden, że jest super i tylko przyjeżdzać, a drugi beznadzieja i nie ruszać się z domu.
 3. Jest coś takiego jak opony całoroczne. Z tego co wiem to w środkowej części kraju jak i na północy temat coraz bardziej popularny, nie ma się co dziwić biorąc pod uwagę jak te zimy wyglądają ostatnio. Nie wiem jak rozumiesz normę, moim zdaniem obecnie normą będą właśnie zimy stosunkowo lekkie. Masz strasznie ograniczone myslenie oparte na własnych doświadczeniach z najbliższego otoczenia (jak rozumiem mieskasz gdzieś w szeroko rozumianych górach) i nie dopuszczasz do tego, że dla kogoś kto do danych warunków nie jest przyzwyczajony śnieg może być problemem. Oczywiście, że żadnej katastrofy nie ma i nikt nie umiera jak dopada więcej śniegu (przynajmniej u nas, bo pewnie taka sama sytuacja na południu europy już by mogła do tego doprawdzić), polecam bardziej krytycznie czytać te wszystkie nagłówki i wiadomości, to się ma klikać i tyle. Stąd te wszystkie bestie ze wschodzu i co roku zimy stulecia. Stety czy niestety mało kogo interesuje wywiad w stylu "no popadało, trochę trzeba odśnieżyć i tyle"
 4. Nie wiem czy tylko ja tak mam, ale już robi się naprawdę nudne to naśmiewanie, że ktoś tam narzeka, że mu śnieg spadł. Po pierwsze to dosyć oczywiste, że większość tych wiadomości to radosne wyolbrzymienie dziennikarzy. O czymś pisać trzeba, więc co roku mamy zimę stulecia, a latem morderze upały. Po drugie trzeba sobie też zdać sprawę, że mieszkając na południu zimę postrzega się jednak trochę inaczej. Raczej każdy (a na pewno większość) ma zimowe opony, służby posiadją dużą liczbę sprzętu do odśnieżania i są do tego przygotowane. Jeżeli gdzieś na nizinach spada nagle sporo śniegu, to tak jest to tam problem większy niż na południu gdzie ludzie są do tego przyzwyczajeni. Tak samo ktoś z upalnych krajów mógłby się naśmiewać jak to u nas ludzie panikują i się duszą w domach nie przystosowanych do kilkudziesięciu stopni.  Inna sprawa to zaklinanie rzeczywistości i życie w jakimś innym świecie gdzie panuje wspaniała zima. Nie powiem, na pewno w tym roku jest lepiej ze śniegiem niż w latach poprzednich, ale teraz wszystko płynie, co zresztą koledzy pokazali zdjęciami wyżej i to, że gdzieś komuś koło domu zalega śnieg to niczego nie zmienia. Co innego jest prowdzić swój pogodowy totolotek, każdy ma jakieś hobby i czasem ciekawie jest poczytać co tam się może w pogodzie wydarzyć, natomiast czasem warto byłoby dać sobie trochę na wstrzymanie z tym wojowaniem z jedynie słuszną właśną wersją wydarzeń
 5. Wczoraj pod stacją w Kasinie przed 22 aż 8 stopni. Natomiast wiatru w zasadzie nie było jakiegoś większego.
 6. Jak warunki w Kasinie przy tej temperaturze? Planuję się wybrać na wieczorną jazdę chociaż trochę boję się tłumów. Wczoraj patrzyłem to między 19-20 dosyć słabo, ale na początku i po 20 umiarkowana ilość ludzi.
 7. https://wydarzenia.i...da-,nId,4869342   Hotele zgodnie z nową tabelką otwierają przy spadku liczby zakażeń poniżej 10 tysięcy (strefa żółta). Także jak to się utrzyma to właściwie sezon może w ogóle nie wystartować. Chociaż przy naszym testowaniu i ponad 50% pozytywnych przypadków to chyba jedyna nadzieja w drastycznym spadku liczby testów.
 8.   Biorę to pod uwagę, dlatego właśnie szukałem czegoś z odwołaniem do samego końca. Trzymam jednak kciuki żeby się udało, bo po dzisiejszej konferencji wygląda, że jak nie uda się gdzieś wybrać przed świętami, to potem może to nie być możliwe. Pewnie coś więcej się dowiemy w okolicach 6 grudnia, mam nadzieję, że rząd Austrii podtrzyma decyzję o możliwości otwarcia ośrodków .
 9.   Takie czasy, że trzeba teraz bardziej śledzić social media niż oficjalne strony  Oczywiście wszędzie z komentarzem, że "o ile nic się nie zmieni" Ja zabookowałem nocleg z datą bezpłatnego odwołania do 11 grudnia, a wyjazd dzień później, więc liczę, że jednak Austriacy o ewentualnym zamknięciu powiedzą z wyprzedzeniem.
 10.   Wczoraj zarówno Solden jak i Gurgle zamieściły info o starcie sezonu 11 grudnia, widać coś się zmieniło.
 11.   Dzięki za info, szkoda, planowaliśmy wyjazd tam 12-19 grudnia, więc odpada.
 12. Czy jest to już potwierdzona informacja? Na stronie Gurgli i Solden dalej stara data 3 grudnia (oczywiście już nieerealna)
 13. O, dobrze wiedzieć. Przeczytałem na szybko i myślałem, że dotyczy to również tranzytu oprócz wymienionych wyjątków. Dzięki za sprostowanie.
 14. Czechy wprowadziły zakaz wjazu https://www.gov.pl/w...plomacja/czechy
 15. Czy Karlov i Koprivna to jazda na jednym karnecie czy osobno? Pytam, ponieważ na stronie nie widzę informacji o wspólnym karnecie, ale na forum obie stacja są opisane w jednym temacie.
×
×
 • Create New...