Skocz do zawartości

Kotelnica Białczańska


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

No ja uwazam ze juz na 100% ta inwestycja z 2 wyciagami w kierunku Kaniowki jest pewna. Prezes Kotelnicy chyba nie rzuca slow na wiatr. Dla tych co nie widzieli/slyszeli wywiad jest z nim w programie Skok na stok.

"Skok na stok" - szwagier też wspominał o tym programie - dzięki, ale ja jednak czekam na podpisy i popisy prezesa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Kaniówką już na przyszły sezon(?) - nieoficjalnie ale wiarygodnie prawie na 90% a póżniej jeszcze dalej do Bukowiny T. (o tym chyba słyszałeś już 2 sezony wstecz?) !? Prędzej czy później do tego dojdzie i musi dojść - trzeba śledzić małopolską prasę.

Rok temu wdałem się w pogawędkę z właścicielem Rusińskiego. Pytałem o wspólne karnety SKIDATA i jakby to było pięknie gdyby można było wpiąć się w wyciąg w stronę Kaniówki. Najoględniej dowiedziałem się że nie jest im "po drodze". Byłoby super ale...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest im "po drodze" ale jeżeli myślą o rozwoju gminy Bukowina to jest to konieczne bo tylko wspolnymi siłami to osiągną. To dzięki rozwoju Kotelnicy i jednoczesnie kłótniom góral w Z. ludzie jezdzą do Bukowiny i Białki. Teraz jest wspolny karnet na Białkę, Jurgów i CzorsztynSki, a gdzie ośrodki z Bukowiny? Tak samo jeżeli chcemy zatrzymać naszych rodaków w kraju i sprawić aby mniej ich jezdziło do Alp lub Słowacji to jeszcze bardziej musimy połączyć siły! inwestorzy, gminy, rząd! wszystko trzeba usprawnić aby budować dużo, nowocześnie i z głową! Inna sprawa że w Polsce jest mało przedsiebiorców ktorzy myślą perspektywicznie, bo przecież jeżeli mała górka ma 1 wyciąg i zarabia na czysto 500 000zł rocznie, to dlaczego nie myślą o pozyskaniu inwestora oddać mu 49% udziałów rozbudować ośrodek i mieć 1 500 000zł rocznie zysku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego jest im nie po drodze ? Będąc na Sylwestra w Białce odwiedziłem też Kluszkowce, Kaniówkę i Jurgów, bo były na wspólnym skipasie. Na Rusińskiego nie chciało mi się kupować osobnego karnetu, więc nie zarobili. Jakby byli na TatryPasie, to pewnie bym odwiedził i przy okazji coś zjadł i wypił :D Podobnie z Litwinką, jeździ nawet skibus spod Kotelnicy, ale spólnego skipasu nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest im "po drodze" ale jeżeli myślą o rozwoju gminy Bukowina to jest to konieczne bo tylko wspolnymi siłami to osiągną. To dzięki rozwoju Kotelnicy i jednoczesnie kłótniom góral w Z. ludzie jezdzą do Bukowiny i Białki. Teraz jest wspolny karnet na Białkę, Jurgów i CzorsztynSki, a gdzie ośrodki z Bukowiny?

a co tam masz w Bukowinie T.? - "łośle łączki" wśród domów! Aczkolwiek może dojść do tego ,że za 20 lat;) doczekamy się tego, że nawet z samochodu nie będzie potrzeby wysiadać?!:cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z roku na rok w Białce coraz gorsze warunki :/ Rano trasy nie są wcale już takie równiutkie jak choćby rok czy dwa lata temu... Jedyną wartą uwagi trasą jest trasa nr 1,2,2a i 2b :( Pasieka Express to jedna wielka pomyłka.. Oczywiście, kolej grzejąca zadki jest super, ale trasy wołają o pomstę do nieba.. W Białce jest tak: fajna trasa-nie najlepszy wyciąg, fajny wyciąg-kijowa trasa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście ferie się kończą i można będzie smigać gdzie się chce ile się chce i bez kolejek ja w sezonie ferii nie zapuszczam się w rejony Podchala chyba że po 17 Rozumiem ludzi że mają wyznaczony okres na ferie ale kto nie ma dzieci które mają wolne w szkole to za nic bym nie przyjechał w tych terminach Ostatnio byłem w okolicy i postanowiłem podjechać na termy na Banie i co jak zobaczyłem ok 30-50 osób w kolejce do kasy to podziękowałem to samo w Szaflarach i co wróciłem suchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście ferie się kończą i można będzie smigać gdzie się chce ile się chce i bez kolejek ja w sezonie ferii nie zapuszczam się w rejony Podchala chyba że po 17

Już w przyszłym sezonie powinno być luźniej gdyż fizycznie zostanie połączona Kaniówka. I tak na taką masę ludzi co się tam przetacza to ośrodek ma utrzymane trasy bdb (na pewno z całej 5-ki) - piszę bdb a nie doskonale bo nie starają się zrobić rotacyjnej przerwy technicznej np pomiędzy 15-17, a mają ku temu warunki przy otwarciu tras do 22-giej!!!! - to na pewno polepszyłoby warunki i na następny dzień!?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też na to czekam z utęsknieniem. I wreszcie się te korki skończą :).

nie wiem o jakich "korkach" piszesz gdyż ich przez ostatnie 2 tygodnie nie widzieliśmy a także w marcu przy weekendzie mogą być tłumy do 15 min.;) Tego doświadczyłem 2-3 sezony wstecz nawet do 30 min. a geoterm jeszcze nie było. Tym bardziej, że amatorów na nartowanie + termy (ja też) jest coraz to więcej ...ale Kaniówka i lepsza komunikacja z resztą 5-ki (a może już 7-ki (Czarna Góra)) chyba pomogą? PS W ostatni piątek z Bierunia przez Wadowice i Rabkę (autokar), jechaliśmy 2,5h:cool:

Użytkownik rycho65 edytował ten post 24 luty 2013 - 16:41

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasza fajnie tylko na czerwonej po lewej stronie bo tam lodzik to nie ma skąd być kasza; JAK TO MÓWIĄ W SKLEPIE U BARABASZA LEPSZY LODZIK NIŻ LI KASZA

tym bardziej jeśli krawędzie nart są ....szwedzkie z Kiruna Gallivare i ostre jak żyleta!;) A tak poważnie to ostatnio mam większego pietra w kaszy niż na lodzie. Może dlatego, że na lodzie poślizg a w kaszy może "noga zostać" !?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Hej. Od wczoraj sypie już prawie 0,5m puch frajda dla puchrajderów. W środę po nocnym opadzie ok 20cm Panowie z Kotelnicy się nie popisali stoki praktycznie nie zrobione (były przed opadem, padało od godz 1 do 4) choć śnieg pięknie się ubijał to nie wykorzystali okazji, masakra. Zobaczymy co dziś będzie się działo na stoku, ale w tym przypadku to nie ma co mieć pretensji do obsługi bo sypie i sypie. Pzd Janusz l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry dzionek. W nocy nie sypało więc robota ratraków nie poszła na" marne" zapowiada się bardzo ciekawie, nawet słoneczko stara się wyjrzeć z za chmurki. Pzd Janusz L Jazda Super z rana sztruksik aż miło wielki plus dla obsługi, o 9 zaczęło przyświecać słoneczko było bajecznie. Pzd Janusz L

Użytkownik be-ja edytował ten post 16 marzec 2013 - 19:37

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...